Jak mi maminka našla ženicha - I. díl

O životě

Ahoj holky, ......Jak jsem slíbila tak taky činím. Protože mě některé z vás uhánějí na chatu o příběh ?Jak jsem se seznámila se svým manželem, tak jsem se po dloooouhééé době dokopala k tomu, abych začala psát onen příběh. Předem ale upozorňuji, že jsem to hodně zkrátila a i tak to bude mít asi několik dílů?..

První tedy sepsaný je a dávám ho dneska do deníčků, protože pak byste musely zase týden čekat?? Takže doufám, že se pobavíte a že vás to vyprávění zaujme??

Příběh začíná před Vánoci v roce 1999. V tomto roce jsem pracovala jako skoro čerstvá absolventka v jedné advokátní kanceláři a byla stráááášně? free?. Jakmile mi v práci padla, tak by mě tam nikdo neudržel ani párem volů. Pořád jsem si říkala:?No já tady přece nebudu donevidim, když mi za to nikdo nedá ani kačku?? A tak jsem pokaždé vystřelila z kanceláře jak blesk a vůbec mě nezajímalo, že na stole mi leží ještě spousta nedodělaných žalob a platebních příkazů??
Nepracovala jsem tam dlouho a tak jsem asi za tu krátkou dobu nestihla tak nějak pochopit, že takhle to prostě nejde?.:o)
Taky jsem byla tak strašně? free?, že o mě bylo známo, že u ničeho dlouho nevydržím (teda snad kromě partnera, se kterým jsem v té době chodila už 4 rok). No a protože já samozřejmě nechtěla zkazit svoji pověst :o) tak mě začaly přepadat takové myšlenky, jako že já přece nebudu pracovat někde, kde moje skvělé schopnosti nedocení.

Moje kamarádka v té době byla čerstvoučce po střední škole (maturovala v roce 1999 v červnu), kterou přerušila kvůli ročnímu pobytu v Německu, kde pracovala jako au-pair. Chodila za mnou občas do práce, protože nic jiného na práci neměla?..
No a tak slovo dalo slovo a já, zamilovaná do příběhů o ní a práci au-pair a volnosti, kterou měla, jsem jí začala? ukecávat? do toho, aby se mnou odjela pracovat jako au-pair za moře? do USA.

Věděla jsem, že mi to moc práce nedá, protože Zuzana byla stará cestovatelka a tak mě největší úsilí nestálo to, ji přemluvit k odjezdu, ale to, přemluvit ji k odjezdu právě do Spojených států.
Nakonec se mi však i to podařilo a jely jsme udělat vstupní pohovory do jedné agentury do Brna. Pohovory dopadly dobře a tak jsme se seznámily s pravidly a povinnostmi a odjely zpátky domů s tím, že musíme čekat, až se nám nějaká ta rodina ozve. Šlo to celkem rychle, když jsem si uvědomila, že pohovor se uskutečnil koncem října nebo začátkem listopadu a měsíc na to mi volala rodina.
Rozhovor probíhal tak na půl, spíš bych řekla, že to byl monolog než dialog, protože já té jejich hatmatilce nerozuměla ani slovo a v duchu se ptala, jestli touhle řečí mluvící lidé nejsou náhodou z Marsu.
Pro ně to asi bylo taky docela překvapení, že si chtějí do baráku na:,–(it au-pair, která neumí ani slovo (což mimochodem nebyla pravda, jenom mě zaskočil ten jejich dialekt a musela jsem se celou dobu rozhovoru smát a hlavně soustředit na to, abych rozuměla alespoň každé třetí slovo?.), ale nakonec po dvou telefonátech, kdy mi nejprve volal tatínek od rodiny a hned po něm maminka, tak prakticky na konci druhého telefonátu mi položila přímou otázku, kterou jsem jí kupodivu rozuměla: So, when is the best time for you to come here?

A bylo rozhodnuto. Panebože oni si mě fakt chtějí vzít na rok do baráku! No tak to je konec.
Pořád jsem to nějak nechápala a ještě celá zkoprnělá jsem šla rodičům oznámit, že 10. ledna odlétám na rok do Spojených států?..

Okamžitě jsem to volala Zuzaně a ta už mi sdělovala, že jí také volala rodina, ale bohužel si ji nevybrali a tak musí čekat na další.
Hecovala jsem jí, že moc času nemá, že to musí stihnout do 10. ledna, protože jsme si řekly, že stůj co stůj poletíme spolu?..

Pořád mi to asi moc nedocházelo a stále ještě jsem to neřekla tomu človíčkovi, kterého to asi nejméně potěší?.. mému příteli?.
Mezi námi vznikla jakási dohoda. On pochopil, že chci dojet za moře nasbírat zkušenosti a naučit se jazyk, ale myslím, že jeho srdíčko mu tenkrát napovídalo ať mi to zakáže, nebo mě ztratí. Přesto to neudělal. Miloval mě na tolik, že tohle prostě nemohl. Zakázat mi něco, co jsem si přála a po čem jsem toužila??

Ovšem ve chvíli, kdy jsem mu měla říct, že opravdu odlétám a že hned po Vánocích jsem nějak nevěděla jak na to?.. Ven to ze mě ale muselo a tak jsem mu zavolala, že si mě vybrala ta a ta rodina a ve stručnosti mu popsala náš? dvojtý? rozhovor.

Myslím, že mě tenkrát poblahopřál a měl ukrutnou radost. Ne proto, že odjíždím, ale proto, že já jsem byla štěstím bez sebe??
Vzal to prostě tak, jak by si každá holka v mé kůži přála. Vzal na sebe to riziko, že možná už spolu nikdy nebudeme, protože jak se říká, dálka mezi milenci je může stmelit, ale také rozdělit a to navždy?..

Začali horečné přípravy. V práci jsem musela dát výpověď už někdy v na podzim, kvůli výpovědní lhůtě a tak jsem jim v pondělí jen suše oznámila, že začátkem ledna odlétám. No já to zkrátím, protože jinak by to nebylo na deníček, ale na knížku?..:o)

Důležitá informace pro budoucí vyprávění ale je, že v té době mi mamka z práce od svého šéfa přinesla nějakou e-mailovou adresu na nějakého kluka se slovy:? Tohle ti posílá můj šéf. Je to mail na jeho kamaráda z paneláku, který je už nějakou dobu v US. Sice trochu jinde než budeš ty, ale kdyby ti bylo smutno alespoň budeš mít někoho, o kom víš, že je někde na stejném kontinentu jako ty a mluví česky?..?
Adresu jsem si vzala, ale v duchu si říkala, že bych musela bejt jedině psychouš psát někomu, koho jsem v životě neslyšela, neviděla a neznám ho ani z vyprávění, tudíž nemůžu vědět, jestli to není totální úchyl nebo teplouš?.
Adresu jsem strčila někam do svého adresníčku a zapomněla na celou příhodu a na tu skvělou příležitost napsat někomu, kdo je na stejném kontinentě jako já a ještě s tak blbym jménem :o) jako mel ten kluk s mailovou adresou?.:o)???.

Kopretinka

Váš příspěvek
monicka01
Kecalka 266 příspěvků 23.06.03 08:13

Ahojky Koperetinko,
teda takhle nás napínat a ještě na díly? :-) Jen tak dál. hezký den Monika

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 23.06.03 12:34

Ahojky,

hezky se to čte, jsi úplná spisovatelka :-). Těším se na pokračování.

Jitka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.06.03 14:10

Kopretinko,jen tak dál,jsem napnutá jak struna,škoda,že má eMimino dovolenou,takhle si přečeteme další díl až příští týden.
Mimochodem,ty jsi z HK,viď?
Ahoj Hanka

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 23.06.03 15:28

Ahoj Kopretinko,
teda ty ás ale napínáš. Honem hoenm pokračování, já jsem hrozně zvědavá jak to všechno dopadne. Maru

Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 24.06.03 08:32

Děkuji za komentář. Jestli to bude příští týden to je sporné, protože to já mám dovolenou a nevim, jestli to v tom předdovolenkovým frmolu v práci stihnu dopsat, ale snad jo. Máš pravdu jsem z HK..... Teda kousek od HK bydlím v HK jen pracuju.....:o) Tak zatím se měj ¨

Kopretinka

Anini
Kecalka 371 příspěvků 24.06.03 11:27

Ahoj Jani,
Tak konečně mám pohádku na dobrou noc, jenže jí čtu v 11,30 a spát se mi nechce ...... :o)) No nic, vytisknu si ji a přelouskám ještě před spaním, hihi.
tak šup,šup, pokračování i když já už něco tuším…:o)

tak páááá
Anna

stesticko
Stálice 69 příspěvků 25.06.03 04:29

Ahoj Kopretinko

Miluji takove pribehy a jeste k tomu kdyz jsou tak krasne napsane.
Ale musim ti taky napsat, ze veta ‚nemu?zˇu veˇdeˇt, jestli to není totální úchyl nebo teplousˇ‘ mi moc vadi. Protoze homosexualy prosim nedavej do stejneho pytle jako nejake uchyle, protoze tohle oni nejsou. Jako sestra lesbicky a jinych kamaradu kteri jsou gay vim ze to v zivote lehke nemaji a takove komenty od lidi jim strasne ublizuje. Jsou to normalni lide jako jsi ty a ja.
Nechci te nicim urazet, ale jen jsem ti to chtela napsat a doufam ze v budoucnu zmenis na ne nazor.

Jinak se uz tesim se na dalsi pokracovani

Ahoj Gabi ze Sydney a stesticko 30+2Tt

Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 25.06.03 16:50

Drahá Gábi ze Sydney,

Samozřejmě jsem to nemyslela zle. Byl to slovní obrat. Nemám nic proti lesbičkám a gayům a některé taky znám. Vím, že to nemají lehké a nikdy se jim neposmývám. Jen tak tady u nás se kolikrát řekne " ty seš ale teplouš" a nikdo to nebere jako urážku. Dokonce ani gay kamarádi to tak neberou. Možná ti tvoji kamarádi jsou nějaký jiný a moc si to berou nebo nevim, každopádně jsem je tím nechtěla urazit. Pozdravuj v Sydney mám tam kamaráda.....

K.

stesticko
Stálice 69 příspěvků 26.06.03 07:14

Kopretinko, diky za vysvetleni. Neziji v CR 20 let, tak nevim ze se to slovo takhle pouziva, proto jsem ti napsala. Tady kdyz nekdo nazve v prekladu ‚you poofter‘, nebo-li ‚you faggot‘, tak to opravdu je oskliva nadavka.

Jinak Cechu a Slovaku studentu tu je jako sul, tak jsem i ja poznala sveho muze, kdyz tu studoval. Taky dobry pribeh.

Gabi

Vložit nový komentář