Jak mi Natálka vstoupila do života

Porod

Tento deníček je z části o vztazích, z části o těhotenství, o porodu a také o velké životní zkušenosti. Můj příběh začíná v roce 2004. Tehdy mi bylo 19 let, studovala jsem poslední ročník střední školy a měla jsem plány jít na vysokou školu s ekonomickým zaměřením. Osud tomu však chtěl jinak.

Byl říjen, zrovna jsem se vrátila ze školního „výletu“, pokud se to tak dá ovšem nazvat. Jednalo se o 10 dní v Chorvatsku. Přítel mě přišel přivítat k autobusu s kytičkou v ruce a ještě v ten den mě požádal o ruku (tehdy jsme spolu byli rok a kousek). Bylo to krásné období. Alespoň jsem to tak vnímala.

Přítel byl radostí bez sebe, že mě vidí a 10 dní odloučení jsme zakončili milováním. Za týden poté jsem na sobě začala pociťovat neobvyklé věci, jako tlak v podbřišku a časté nucení na záchod. Ačkoli jsem nebrala antikoncepci, tak jsem vždy měla menstruaci přesnou jako hodinky. Nikdy jsem neměla zpoždění ani jeden den. Až nyní.

Udělala jsem si test, který mi potvrdil, že jsem těhotná. Ač jsem chtěla jít studovat, tak jsem byla šťastná, protože mě tehdy gynekolog strašil, že kvůli mým častým zánětům močových cest (i 7× do roka) bych nemusela mít děti (samozřejmě jsem později zjistila, že to je lež).

Řekla jsem tu novinku příteli, který mi na to řekl, že sice věděl, že se neuhlídal, ale že si nemyslel, že by se to mohlo povést a jeho reakce byla, ať jdu na potrat. Naprosto rozčarovaná jsem mu řekla, že na potrat jít nehodlám a že pokud to věděl, že se neuhlídal, tak měl počítat s tím, že se to může stát, anebo mi to mohl přinejmenším aspoň říct!!!

Trvalo mu to téměř celý 1 trimestr, než pochopil, že se toho svého malého zázraku, který ve mně vyrůstal, nehodlám vzdát, tím spíš, když bych další děti mít už nikdy třeba nemusela (úvaha gynekologa).

Těhotenství probíhalo v pořádku. Netrpěla jsem na nevolnosti, špinění či bolesti. Dál jsem chodila do školy, a protože jsem měla termín v červenci, tak jsem si říkala, že školu stihnu dokončit.

Byla jsem však ve 28. týdnu těhotenství, když mi doktor řekl, že mám měkký čípek a mohlo by to mít za následek předčasného porodu. Nasadil mi tablety magnezia a nařídil klidový režim, co jen to půjde. Ač jsem se snažila odpočívat, tak stres z příprav a učení na maturitu měl za následek to, že jsem skončila v nemocnici.

Do dnešního dne ale nevím, proč jsem v té nemocnici ležela, protože jsem měla stejnou dávku magnezia tabletek a navíc mě na víkend pouštěli domů… Ale neodporovala jsem. Ležela jsem v nemocnici až do 35. týdne těhotenství. Přítel za mnou docházel téměř každý den a já byla šťastná, že se na Natálku nakonec těší stejně jako já.

Pak nastal čtvrtek 2. 6. 2005, poslední den v nemocnici (v pátek mě měli pouštět domů až do porodu). Ráno jsem vstala (celou noc jsem trošku cítila kyčle a boky, ale i tak se mi spalo dobře), proběhla ranní vizita, vše v pořádku, pak jsem dostala snídani a ještě jsem stačila zfutrovat snídani mé „kolegyně“, která pořád jen zvracela. Po snídani jsem si odskočila na záchod (měla jsem průjem a ani mě nenapadlo, že by to snad mohlo něco znamenat) a vrátila jsem se do postele odpočívat.

V tom mi vystřelila prudká bolest ze zad do břicha a ucítila jsem prasknutí. Něco ze mě vylítlo. Celá vykulená se otáčím na svou „kolegyni“ a říkám jí, že jsem se asi počůrala… A pak zase… Ta na mě kouká a říká, že to asi nebude moč a volá sestřičku.

Ta přiběhne a už mě vede na vyšetřovnu, mezi nohy mi strká vložku a já celá otupělá a nechápavá ji pořád pouštím na zem… za mnou cestička vody. Doktor mě vyšetří a konstatuje, že jsem na 4 cm otevřená. Pořád ležím a nechápavě koukám. Tak mi šetrně sdělí, že jsem začala rodit.

Vrátila jsem se na pokoj, tentokrát už poctivě vložku mezi nohama, a volám příteli, že začínám rodit, ať přijede. Pak jsem volala své mámě, která mi začala brečet do telefonu, že mě to musí určitě moc bolet. Tak jsem ji se smíchem (už) sdělila, že mě nic nebolí a jsem v pohodě. Pak nastal šrumec.

Doktoři se dohadovali, zda si mě tam nechají, a nebo zda mě budou převážet do nemocnice, která je specializovaná na předčasné porody (byla jsem přesně 35+0tt, stačil jeden den a prej by si mě tam nechali). Nakonec se rozhodli pro převoz do Zlína.

Sanitka se mnou vyrazila zhruba za hodinku po prasknutí plodové vody. Cítila jsem se fajn, povídala jsem si se sanitářem o tom, jak jeho paní rodila před týdnem, a nechápal, že se směju, že mě nic nebolí.

Dorazili jsme do Zlínské nemocnice a ujala se mě porodní asistentka. Dostala jsem svůj porodní pokoj. Chtěla na mě navlíknout toho jejich příšerného andělíčka, ale vzhledem k tomu, že bylo ten rok šíleně horké léto, tak jsem odmítla a producírovala jsem se tam celá nahá. :-D

Zhruba 2 hodiny po prasknutí vody jsem začala pociťovat něco jako menstruační bolesti. Ty jsem si krásně prodýchávala zhruba hodinku. Když pak „konečně“ přišly ty očekávané větší bolesti, tak mi porodní asistentka řekla, ať zkusím jít do sprchy, že je tam i balón.

Nevěděla jsem, kterou část těla mám tou úžasně téměř vařící vodou sprchovat, zda bříško nebo kříže. Tak jsem si to střídala a hopsala jsem si tam asi hodinku. Pak už to přestalo pomáhat a s obtížemi jsem se šourala chodbou zpět do svého porodního pokoje. To už dorazil i přítel.

Porodní asistentka mě vyšetřila a řekla, že jsem na 7 cm otevřená. Našla jsem si úlevovou polohu na všech čtyřech, přičemž při kontrakci jsem se předklonila a vystrčila zadek do výšky a dýchala zrychleně jako pes. Hodně to pomáhalo. Přítel mi masíroval záda, ale nebylo mi to moc příjemné, spíš mě to více bolelo.

Porodní asistentka se mi navíc při kontrakci snažila masírovat děložní hrdlo, abych se rychleji otevřela, a můžu říct, že to bolí jako čert. Za chvíli jsem toho už měla plné zuby a řekla jsem jí, ať toho nechá. Kupodivu se se mnou ani nehádala.

Tak si tam v pokoji sedla a četla si noviny. Jen tak mezi kontrakcemi jsem ji sdělila, že to jako fakt bolí a ona na mě jen koukla a s naprostým pohodovým klidem, za který jsem ji měla chuť uškrtit, mi oznámila, že mám vydržet, že už to bude, a četla si dál. :-D Měla jsem vražedné myšlenky. :-D

V jedné chvíli jsem si řekla, že se seberu a půjdu domů, že už to nevydržím, načež mému zatemněnému mozku došlo, že mi to asi nepomůže, že ty bolesti odejdou se mnou. :-D Tak jsem tedy zůstala. Zhruba za další hodinku jsem porodní asistentce řekla, že mám silné nutkání tlačit, vyskočila ze židličky a vyšetřila mě. Zjistila, že jsem plně otevřená a že můžu rodit.

Do dnešního dne si nejsem jistá, zda se mi to jen zdálo, ale najednou byl pokoj plný lidí (nepamatuji si, že bych podepsala, že můžu být jako zdroj studentům medicíny). Uložili mě na záda a mohla jsem tlačit. Tahle fáze, během které jsem cca 10× zatlačila a 1× mě nastřihli, mohla trvat 10 minut. Najednou jsem cítila, že je hlavička venku, sáhla jsem si na ni a za okamžik byla Natálka venku celá.

Nastala okamžitá úleva od bolestí a přišla obrovská radost a štěstí. Ihned jsem na bolest zapomněla a měla oči jen pro dcerku. Bohužel mi ji hned odnesli, protože byla trošku nalokaná vody a museli ji vyčistit dýchací cesty. Za chvilku jsem ji slyšela plakat a za další chvíli mi ji přinesli.

Nemohli jsme se na to naše malé štěstíčko vynadívat. Byli jsme tam sami jen my tři celé dvě hodiny. Pak nás odvezli na oddělení šestinedělí. Během jednoho dne Natálce naskočila silná novorozenecká žloutenka a musela se „opalovat“. Pořád spinkala a nechtěla moc jíst. Ve finále došlo k tomu, že vlastně ani nic nepila, nikdo mi neporadil, jak správně kojit.

Neuměla se správně přisát a nakonec mi přinesli klobouček, přes který se chytla a začala konečně pít. Během toho období na šestinedělí mě vyděsili, že má malá špatnou krev a že ji budou muset vyměnit, načež se přišlo na to, že jen zkazili testy a malá je v naprostém pořádku.

Když bych to celé shrnula:
Celý porod trval 5 hodin. Začal prasknutím vody v 9 hodin a skončil narozením Natálky v 14:02 hodin. Natálka měla při narození 3 kg a 46 cm. Nyní je to téměř 11letá slečna, se kterou tříská puberta, ale je to moje milované zlatíčko. :-*

Vím jistě, že plno věcí bych udělala úplně jinak, co se týče porodu a následné péče, hlavně tedy co se týče kojení, a doufám, že se mi to také podaří, neboť jsem po 11 letech opět těhotná (ve 23. tt) s nejhodnějším a nejskvělejším mužem, co jsem kdy poznala. :-*

A z toho tedy vyplývá, že s otcem Natálky již nejsem, od jejích 3 let. Zjistila jsem, že mě dost dlouho podváděl už v době před otěhotněním, a i když jsem byla na rizikovém v nemocnici a že si mě otěhotněním chtěl „pojistit“, protože měl černé svědomí.

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simuleena
Kecalka 176 příspěvků 21.03.16 00:36

Trosku mi to hlava nebere :( Pozadal te o ruku, pak mu to ujelo, posilal te na potrat a nakonec si te tim chtel pojistit? Divne…
Jinak gratulace k slecne a prijemne pohodove tehotenstvi…at je vse v poradku :)

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 21.03.16 06:20

Tak hlavně, že se to tentokrát daří. Já si také prvně nevybrala dobře, podruhé už mnohem líp.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 21.03.16 06:21

Tvůj předchozí vztach s otcem Natálky je tak trochu divnej, ale hlavně že jsi přišla za včas co je zač. Přeji mnoho sil v dalším těhotenství a hodně štěstí s novým partnerem :hug:

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 21.03.16 06:43

Přeji stesticko, lásku a pohodu.

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 21.03.16 08:15

Pěkný deníček! Opravdu! Moc gratuluji k dceři taky mám 11 letou dceru a at dopadne dobře těhotenství a následný porod. Druhá dcera má 11 měsíců a je to taky naše zlatíčko milovaný :srdce: :srdce: :srdce:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 21.03.16 09:59

Moc velká gratulace :-) Zlín snad už potřebovat nebudete a budete moc rodit ve vaší nemocnici :-) Já rodila v KM a byla jsme hrozně moc spokojená :-)

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 11:14

@Simuleena
Ano, bylo to tak. A smysl to ve finale davalo. Protoze me pozadal o ruku ze zistnych duvodu a v navalu obavy, ze bych mu odesla za jinym (cele to Chorvatsko me bombardoval zpravami, at mu porad pisu, at nikam moc nechodim atd…protoze vedel, ze tam s nami jede i skupina cizich kluku), ale mohl jet se mnou, odmitl, prej ze Chorvatsko je nuda…pak kvuli těm klukum litoval…a ve finale jsem zjistila, ze tam jela s nami jeho znama, ktera mu o me vse referovala. A proto udelal po mem prijezdu hned dve ukvapene veci, pozadal me o ruku a kdyz jsem mu na jeho žádost rekla, ze je moc brzo, tak si me chtel „pojistit“ jinak. Ale pak se mu to v hlave zase rozlezelo a me tehotenstvi se mu uz nehodilo…

Dekuju, tentokrat je to uplne o necem jinem a nalezite si tehotenstvi uzivam :)

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 11:17

@babanci
To je pravda. Byla mladaa naivni. Tehdy ho mama prokoukla, no nedala jsem na ni. Ale mam Natalku :srdce:

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 11:19

@MIŠMA 22
To souhlasim. Ale prisla jsem na to az za skoro 5 let…
Dekuji :). Nyni je to uzasny a uzivam si to velmi. Natalka se tesi na brasku :)

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 11:20

@Katty1203 @madanga @Misel02
Moc dekuju holky :hug:

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 21.03.16 16:20

Hezký deníček! :) já vždycky, když čtu, jak se někdo těší a už čeká další mimi, tak už se také úplně těším, až jednou přijde doba a budu také opět těhotná v očekávání. :D I když té mé ratolesti teď je teprve necelých 9 měsíců..:D Hezký večer přeji! :kytka:

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 21.03.16 17:10

No takže jsi se nechala v 19 bez maturity nabouchat manipulativním psychoušem, protože ho zavčas nevytáhl? A o kondomu jsi slyšela?

Hádám, že od té doby žiješ ze státního, z rodičů a chlapů, hodinu jsi pořádně nepracovala (jsi přeci matka!!!). Nemluvím o brigádách.

Jestli ti křivdím, tak soráč, ale zní mi to celé jako že jsi docela kikina. Dítě ti přeju, ale kdybys byla menšinové národnosti, tak ve stejné situaci tě každý bude nenávidět, že jsi dávková matka a jen dojíš stát. Tím to neschvaluju, jen říkám, že jsi se chovala hloupě a neodpovědně. Není to o tom, kdy ho on vytáhne, ale taky o tom, že máš v hlavě místo prejtu rozum, zamilovaná po uši jsi evidentně nebyla.

 
lusinda66
Nováček 4 příspěvky 18 inzerátů 21.03.16 17:11

Na to, že už je to tak dlouhou, tak se mi zdálo, že porod byl popsán do posledního detailu - obdivuhodné ;) já rodila před 3 měsíci a asi bych to tak detailně popsat nedokázala :-)

 
Denisahas
Nováček 3 příspěvky 21.03.16 17:59

Lear: To by mě zajímalo, kde jste přišla na to, že paní nepracovala?? Vždyť píše, že dcera má 11 let a těhotná je až teď! Možná jsem někde přehlédla, že by se paní zmiňovala, že byla nezaměstnaná!
Celý Váš příspěvek nějak nechápu, s označením „kikina“ se setkávám prvně…

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 18:43

@Lanear Děkuju :-). Moc se na chlapečka těšíme :-).

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 18:46

@lusinda66 Možná se to může zdát zvláštní, ale skutečně to tak je, pamatuji si to docela živě a rozhodla jsem se to sepsat dokud se do toho „nepřimíchá“ druhý porod :-).

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 19:06

@lear Přemýšlela jsem dlouho, zda má vůbec smysl na tohle reagovat, ale nejsem zbabělec, a reagovat budu. 1)A kde bylo řečeno, že jsem nedodělala maturitu? Dodělala jsem si ji v září, učila jsem se při starání o dcerku a zvládla jsem to bez problémů. 2)Hádáš špatně. Nikdy mě rodiče od mých 20 let neživili. Bydlela jsem sama ve svém nájmu. A živím se dost dobře sama do současnosti. Nejsem a nikdy jsem nebyla žádná socka, jak se snažíš naznačit. Nebo myslíš, že si socka může dovolit ze svého platu získat sama na sebe hypotéku na byt v Praze? Pak jsem asi teda socka. Kromě půl roku pracuji celý svůj život. Nikoho jsem se nikdy o nic nedoprošovala. Zvládla jsem se sama s dcerou přestěhovat z moravy do Prahy. A dost dobře tady funguji 5 let. A nepotřebuji k tomu stát, ani rodiče a ani přítele. 3)Pokud si vzpomínám, tak jsem v deníčku uvedla, že jsem byla šťastná, že jsem těhotná, tak že debata o kondomech a lásce je trochu bezpředmětná.

Podstata deníčku ti asi unikla a udělala jsi závěry, kterých nejsi hodna, protože o mém životě vůbec nic nevíš. Amen.

 
MsTýnka
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 21.03.16 19:08

@Denisahas Jo, to by mě také zajímalo. Asi má věšteckou kouli, ale omylem se nabourala do někoho jiného :roll:

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 21.03.16 20:25

Celý deníček je o tom, že se holka bez maturity nechala nabouchat mizerným blbem v devatenácti, se kterým jí to samozřejmě nevyšlo, a vy jí tu gratulujete. Není k čemu, bylo od ní neodpovědné a hloupé souložit bez ochrany, toť vše.
Většina těhle holek nemá následně vzdělání, dojí stát a každého chlapa, co se zrovna namane, a protože nemají vzdělání ani praxi, nemohou sehnat uplatnění a jen si dělají další děti s jinými chlapy, aby měly dávky.
Jestli to měla autorka jinak, tak měla kliku, ale fakt děs teda.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 21.03.16 21:25

Mně tak připadá, že @lear někdo šlápl na kuří oko. Nechtěli ti snad přiznat nějakou dávku nebo co :roll:?
Tvůj příspěvek je značně mimo, opravdu. Ano, i když autorka v 19 o antikoncepci tak možná četla v pohádkové knížce (což mi přijde krajně nezodpovědné, ale budiž), postavila se k situaci čelem a evidentně jí ani dceři nic nechybí a nemá zapotřebí „dojit“ stát. A i kdyby příspěvky brala, tobě je po tom houby, takto je bohužel náš stát nastaven (a není to správně a nesouhlasím s tím, jenže plivání na netu ničemu nepomůže) a pokud by si měla vybrat, zda bude ve tvých očích socka, anebo se nají a nakrmí dítě, tak by, tuším, volila možnost č.2

Mne vžycky fascinuje, jak si někdo z kusých informací poskládá příběh o pěti dějstvích a je schopný to razit jako jedinou a neměnnou pravdu.

Autorko, i když mne některé pasáže trošku udivují, přeji tobě, dceři i prckovi v břiše vše dobré a ať je vám jen dobře :kytka:

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 21.03.16 23:09

Ja tyhle davkare bohuzel odvody ze svoji vyplaty zivim @Kajuli takze bych ocenila, kdyby soulozili s ochranou, kor nedostudovane kikiny bez maturity, a je mi celkem fuk, jestli se to nekomu nelibi :palec:
V denicku nic o tom, jak se tomu hrdinne postavila a rvala se i pres neprizen osudu o sve osobni stesti neni, takze si zluc vylejvej nekde jinde, ja na to zvedava nejsem, ja jsem v 19 svobodna matka bez vzdelani, co doji stat, nebyla.

 
Simuleena
Kecalka 176 příspěvků 21.03.16 23:32

@lear da se rict, ze kazda matka doji stat at je je ji 19 nebo 30…mam na mysli rodicak. Nebo ty se rodicaku zreknes a venujes ho statu, abys ho nahodou nezdimala? A kazdy se muze dostat do spatne situace kdy z neho muze byt socka…nikdy nevis, co se ti stane a jak dopadnes!

 
Leni35  21.03.16 23:40

@lear tak sis tady pekne ulevila a co si myslis, ze se stane? Tipuju, ze vubec nic.. Mela by snad autorka pres branu casu vratit do minulosti a udelat to podle tvych predstav? Pak by to bylo v poradku? Nejsi jedina, kdo musi mit pokazde nejake cancy k denickum, pritom vase kecy nic nezmeni, situace uz se stala a nejde to vratit a ani to nikdo vracet nechce, proste zbytecne komentare.

 
tara3
Povídálka 39 příspěvků 68 inzerátů 22.03.16 00:46

@lear zajímavé, já znám naopak spoustu mladých matek, některé si školu dodělaly hned, jiné třeba za deset let, ale pracují všechny a tvrdě, aby ty svoje děti uživily, asi záleží s kým se člověk stýká…

o těch, co rodí dítě, co 3 roky pomalu od 16, aby měli dávky od státu mi přijde zbytečné se bavit… a myslím, že pokud nemáš příjem 100 tisíc měsíčně, tak na ně moc nepřispíváš, jelikož státu přidáváme i na infrastrukturu, zdravotní pojištění, důchody atd… takže tak :-)

autorku deníčku obdivuji za tu sílu dítě si i přes tlak okolí nechat a gratulace k miminku

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 22.03.16 05:01

Musim souhlasit s nazorem, ze spat s nekym bez ochrany, a to v dobe, kdy zakladatelka nemela ani dostudovanou skolu a zadne financni zajisteni, mi prijde taky dost nezodpovedne. Mimochodem nejsem ani zastancem deti narozenych za svobodna.
Gratulovat k jedenactiletemu diteti take nebudu, to mi pripada pase, ale popreji pohodove tehotenstvi.

Příspěvek upraven 22.03.16 v 05:06

 
Anonymní  22.03.16 09:52

@MartinaIrena Někdy to prostě v životě je. Já jsem s mým partnerem 35 let, máme tři, dávno dospělé dcery a všechny jsou za svobodna. Nevdala jsem se a nevdám.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 22.03.16 19:05

@lear A v deníčku také není ani slovo o tom, že pobírala dávky, tak, jak to líčíš ty, tak se laskavě uklidni…
Pokud jsi matka, na rodičáku jsi byla taky. Pokud máš problém s tím, co jde z tvé výplaty, rozhodně to nevyřešíš tady. Mně se to taky nelíbí, taky si své práce cením hodně, ale povyšovat se pod deníčkem a dělat kovbojku z toho, že holka v 19 otěhotněla je dost pod mou úroveň.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 23.03.16 09:32
anonymní píše:
@MartinaIrena Někdy to prostě v životě je. Já jsem s mým partnerem 35 let, máme tři, dávno dospělé dcery a všechny jsou za svobodna. Nevdala jsem se a nevdám.

Proč to píšeš anonymně? Ty se za to stydíš?

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 24.03.16 18:25

@MartinaIrena já mám s přítelem 3letou dcerku a zasvobodna. A klidně se k tomu veřejně přiznávám :mavam:. Letos spolu budeme 10 let, jednou se možná vezmeme, možná ne. Ale nestydím se. Mít na to papír je k ničemu, když ti třeba ten druhý i přesto zahýbá nebo tě mlátí, chlastá, zadluží celou rodinu…necháváme to volně plynout :kytka:
@lear podle sebe soudím tebe? :think: nesnáším předčasné závěry a odsuzování a nesnáším lidi, co si
„nevidí do huby“ (v tomto případě pod prsty). A omluvu typu ‚soráč‘ za to, žes zakladatelku takhle hnusně urazila, bych, být jí, nebrala. :nevim:

 
padandy
Kecalka 437 příspěvků 28.03.16 17:27

Poprve co musim na nejaky denicek reagovat. Me se moc libil :srdce: nekolikrat jsem se i od srdce zasmala, viz. producirovani naha :lol: k byvalemu- jestli te podvadel, nebyl by pro zivot ten spravny, a za me je to osud- ted mas hodneho partnera a cekate miminko, velika gratulace :hug: taky jsem mela „pritele“ co me podvadel a nyni hodneho chlapa a vim, co za stesti to je, o mimi se snazime, tak snad i nam se brzy zadari :dance: :srdce:

Příspěvek upraven 28.03.16 v 17:28

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama