Jak mi trombóza převrátila život naruby

Jak se z radostné události stane peklo...

Jak mi trombóza převrátila život naruby Jak mi trombóza převrátila život naruby Zdroj: Canva

Je leden, venku sněží, ležím v posteli a pozoruji břicho, už není ploché jako bývalo, vlastně je teď největší, co jsem ho kdy měla. Zírám na něj a najednou se zavlní. Bobinek už je taky vzhůru, pohladím břicho a s námahou se soukám z postele. Ještě chvíli a bude tu s námi.

Je 1. února, sedím v autě, vedle v sedačce spokojeně oddychuje můj chlapeček a jedeme spolu z porodnice domů. Začíná nová etapa našeho života. Dny utíkají, snažíme se najít nějaký režim, hodně pláčeme, oba.

Po pár dnech doma cítím křeč v zadku, no co, asi skříplý nerv, nebo tak něco. Nějaký ten den to trvá a pak přestane. Než si stačím oddychnout, ozve se lýtko levé nohy. Bolí to jako natažený sval. Neřeším, mám jiné starosti a tady nastává ten problém, který mě později málem stál život.

Bolest se stupňuje a pak přišel ten den, den kdy jsem se probudila s fialovou nohou, den kdy jsem bolestí nemohla chodit, den, který mi změnil život.

Jedeme do nemocnice, dostávám vynadáno, že nemám žádanku. Nakonec mě vzali na milost, ortoped si myslí, že mám ucpané žíly, ještě netuším, jaký průser to je.
Už nesmím udělat ani krok. Proč se mě sakra pořád ptají, jestli můžu dýchat?

Vezou mě na sono žil, usměvavá paní doktorka začíná odspoda prohlížet nohu. Máte tady sraženinu, říká. Podíváme se, jak velká je. Jede od kotníku, dál přes lýtko, přes stehno, do třísla, úsměv z tváře jí mizí. Zastaví se na břiše někde nad pupíkem, až tam jsou žíly komplet ucpané. Ptám se, jak vážné to je. Prý dostanu léky a bude to dobrý.

Vezou mě na příjem, hysterická doktorka řve, že na noze necítí žádný pulz. Volají do jiné nemocnice, ale nechtějí mě tam, nemůžou mi v šestinedělí dát léčbu, kterou tolik potřebuju, mohla bych vykrvácet.

Vezou mě na pokoj, ještě pořád moc nechápu, co se děje. Odvezli mě na JIPku.
Připojili na monitor a milá sestřička mi přinesla heslo na wifi.

Beru telefon, chci se podívat, co to ta trombóza vlastně je. Otevírám hned první článek.
Trombóza je život ohrožující stav, krevní sraženina se může uvolnit a doputovat až do plic, kde způsobí embolii, která často končí smrtí.

Teprve v tuhle chvíli mi svitlo, takže já umřu? Co moje čtrnáctidenní miminko? Bude bez mámy?
Propukám v neutišitelný pláč.

Pokračování příště.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
61
17.5.22 15:04

Měla jsem to podobné. Bohužel u me se ta srazenina utrhla a měla jsem z toho plicní embolii.

 • Zmínit
 • Nahlásit
72
17.5.22 15:48

@manka30 ja nakonec take

 • Zmínit
 • Nahlásit
2164
17.5.22 18:54

@manka30 @Lucie1793 tohle je pro mně noční můra… Přeji mnoho zdraví a doufám že jste obě již mimo nebezpečí :srdce: :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6577
17.5.22 20:32

Já také s embolií. To jsme tu skupinka :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
10431
17.5.22 22:21

Páni taková mladá 🙈 můj taťka tu embolii měl a do nemocnice se dostal ne za 5 minut, ale za 5 vteřin 12, měl kliku že nebyl doma sám, tobě to taky snad zjistili včas 🙏 ale s tak malým miminkem brzy po porodu, to zní fakt děsivě!

Příspěvek upraven 17.05.22 v 22:22

 • Zmínit
 • Nahlásit
61
18.5.22 12:59

@MayaPis už je to pár let. Ano jsem v pořádku. Jen při větší zátěži mě do nohy, kde mi vznikla sraženina berou křeče. Pak musím pár dní brát hořčík v tabletách a je to ok.

 • Zmínit
 • Nahlásit