Jak mimizemšťánek na svět přišel:)

Rodičovství

Ahojte všichni! Tak Filípek právě dopapkal a povídá si s tatínkem a já se pokusím konečně sepsat ten slibovaný popis porodu. Sice asi nemám tu správně vzpomínkovou náladu, ale třeba se do toho dostanu:)))) Ve čtvrtek 9.12. jsem si ještě s manželem vyrazila na procházku. Potkali jsme jeho tetu a ta se divila, že jsme ještě 2 v 1. Chvilku jsme pokecali a pak se rozloučila s tím, že až to příjde, tak ať to máme rychle za sebou.

Večer jsem tradičně kolem 22.30 odešla chrupkat. Spokojeně si sním. Už teda nevím o čem:) A pak se najedou 10.12. v 1.25 h probouzím s divným pocitem. Když se vzpamatuju a kapku proberu, dojde mi, že je to jako ta slavná menstruační „bolest“. Zdá se mi, že mám nějaké vlhké pyžamo a tak se donutím vstát a jít na záchod. Ještě cestou rozlepuju oči chi chi. Na záchodě zjišťuju, že mám pyžamo od krve a usoudím, že to je asi hlenová zátka. Beru si vložku a jdu si znovu lehnout. Asi za pět minut opět lezu z postele:) Tentokráte potřebuji na velkou:) Když píšu, že lezu z postele, znamená to, že musím přelézt manžela, protože ten zatím spí a vůbec nic netuší. A protože z naší postele se dá slézt jen jednou stranou (ze stří stran je nalepená na zeď), tak musím manžela vždycky nějak tiše „přeskočit“.

Po vykonání své potřeby se stěhuji znovu pod peřinku a snažím se spát. Ale má střeva mi to nedovolí:) Když chvátám na WC již potřetí, vzbudí se manžel a ptá se, co se děje. Tak jsem mu řekla, že asi už, ale ať ještě spí, že já pořád lítám na WC. Pak už ale cítím něco, co usoudím, že jsou asi kontrakce. Donesu papír a tužku a jdu zpátky pod peřinu za manželem. Poctivě zapisujeme kontrakce. První jsou tak po cca 10ti minutách a všechno je ještě v pohodě. Prostě si ležíme v posteli a zapisujeme:) Po čase usoudím, že už je to horší a že si teda zkusím skočit do vany. Takže s manželem vstáváme, já si napouštím vanu a manžel mi do ní pomáhá. Nevím proč, ale netekla moc teplá voda, takže mi manžel ohříval vodu v konvicích a postupně mi ji nosil a lil do vany:) Tam už ovšem kontrakce zesílily. Nějakou jsem ještě zvládla sama, zatímco manžel vařil čaj z maliníku, abych ještě nějaký vypila. Později už na manžela při každé kontrakci volám a drtím mu ruku:) On mi druhou rukou polívá bříško a má takový ten výraz, že neví, jak víc by mi pomohl. Kontrakce jsou tedy silnější a chodí si, jak se jim zachce. Jednou za 5 min, jednou za 1 min. Pořád čekám nějakou tu pravidelnost.

Ve vaně už je mi zima a tak mi manžel pomáhá ven. Ve svém novém oranžovém župánku si sedám v obýváku na balón, abych si trošku ulevila. Manžel se snaží sníst jogurt s rohlíkem, ale vůbec to do něj neleze a já se mu nedivím:) Pak ještě háže poslední věci do kabele do porodnice. Stíhá všechno a nic:) Kontrakce pořád sílí, ale pravidelnost žádná. Máme hafana a tak je ještě potřeba s ním skočit ven. Ač nerad, manžel mě tu zanechává na pospas a letí s Montym na rychlou procházku, aby ho vyvenčil. Když přiklušou zátky, svíjím se na zemi a nějaký hopsání na balónu nebo cokoli jinýho mi absolutně nepomáhá. Do toho příjde nucení tlačit. Jsem z toho kapku vedle. Manžel se ptá, jestli už radši nepojedem. Nechci jet zbytečně brzo a tak říkám, že ne. Pořád si říkám, že jsem ta prvorodička, které to bude trvat těch 8-12 h a já přeci „bojuju“ zatím jen asi 2 hodiny.

Po chvíli svou „statečnost“ nechávám někde u sousedů a prohlašuju, že jedem. Manžel volá do porodnice, jestli mají otevřený příjem a já jdu ještě na WC. Tam mě přepadla další kontrakce. Halekám na manžela, ať jde za mnou. Opět mu drtím ruku a do toho hekám, protože už zase tlačím. Manžel funí se mnou a říká, že ještě tlačit nesmím. V tom „lup a žbluňk“. Oba jsme se pěkně lekli. Odtekla mi plodová voda, ale v nás pěkně hrklo, že je to něco víc. Snad jsem se i manžela zeptala, jestli mi tam něco nevisí. Jako třeba ručička a tak:) V tom usoudím, že to do porodnice asi nestihneme. Nejsem schopna se z toho záchodu zvednout. Manžel teda volá znovu do porodnice, že už to asi nestihneme, jestli máme zavolat rychlou či co. Paní mu řekla, že ano. Já si to nakonec rozmyslela a usoudila, že ten kousek do porodnice to ještě vydržím. Auto už je před barákem a tak se s pomocí manžela oblíkám mezi kontrakcema a prcháme k autu. Sotva zamčeme dveře a přivoláme výtah, je tu další kontrakce a nucení tlačít. Snažím se ovládat, jsem přeci na chodbě paneláku a jsou asi 4 h ráno:) Moc to teda nejde. Když to přešlo, rychle se snažíme dostat do auta odjet. Manžel je snad víc nervózní než já a tak ho cestou krotím a uklidňuju. Profuním si ještě nějakou tu kontrakci a jsme před vrátnicí do nemocnice a pak už se řítíme k porodnici. Zastavujeme hned u vchodu a já se snažím rychle dojít aspoň za první dveře. Nestihla jsem to. Takže se svíjím v bolestech hnedle před porodnicí. Když je to za mnou řítíme se k prvnímu výtahu a nastupujeme. Manžel pak vyrazil napřed zvonit na porodní sál. Já se někde cestou opírám o nějaký dveře a hekám. V tom slyším ze zadu „tak pojďte maminko“. Dvě porodní asistentky, má spása. Konečně je tu někdo, kdo mi řekne, co a jak. Ulehám k vyšetření, aby se zjistilo, jak jsme na tom. Asistentka do mě vsunula snad jen dva prsty a hned že jedem na sál. Přivezli vozík, po:,–(ili mě na něj na „jednu půlku“ a řítíme se na sál. Cestou ještě provádím „psí dýchání“ a dostávám pochvalu, že to dělám správně a že mám vydržet.

Všichni kolem mi pomáhají na porodní postel a do nemocniční košile, připínají mi monitor a pak už jen slyším… tááák maminko, můžete tlačit. Manžel mě drží za ruku, porodní asistentka mi drží jednu nohu a já tlačím a tlačím. 3× a dávám si pauzu. Porodní asistentka mi říká, že to mám zkusit ještě jednou. Nějak mě to rozhodilo, protože v kruzech jsme to trénovali vždycky jen 3× po sobě. Ale zkouším to. No moc to nejde. Čekáme na další kontrakci. Hodně mě překvapilo, že v tu chvíli už jsem kontrakce vlastně skoro necítila. ZATLAČTE ozývá se. V tom už je u mě i pan doktor a drží mi druhou nohu. Tak se snažím o sto šest. Ozývá se NO ZALAČTE a já z hlasu všech poznávám, že už je asi vidět hlavička, protože i manžel najednou změnil hlas a povzbuzoval ještě víc. Tentokrát se to ještě nepovedlo. Ale při další kontrakci už cítím, jak mnou prochází něco velkého a hlavička je venku. Jen nepatrně vnímám, co se kolem děje. Uvědomuju si, že mi odepínají pásy od monitoru a opět všichni povzbuzují. Je to strašně zvláštní pocit cítit, jak vámi to mimčo prochází. Je 5.25 manžel září, dává mi pusu, svítí mu očička. „JE TO CHLAPEČEK“ a najednou cítím to teploučké mokré tělíčko na tom svém. Jsem zmatená a pevně ho svírám. Koukám na manžela a pořád nějak nevěřím tomu, že držím naše vysněné miminečko. Chce se mi plakat. Manžel mě drží za ruku, dává mi pusu a kouká na ten náš nádherný uzlíček. Pak přestřihuje pupeční šňůru a jde našeho Filípečka poprvé vyfotit. Sestrička Filípka měří a váží a kontroluje, jestli je všechno tak, jak má. Dovídáme se, že naše zlatíčko má 54 cm a 3700 gr. Všichni nám gratulují a dostávám pochvalu, jak jsem to zvládla. Je mi jasné, že chválí každého chi chi, ale bylo příjemné to slyšet.

Manžel si chová Filípka, já po nějaké té minutě porodila placentu. Pak přišlo poporodní vyšetření a šití, protože mě museli nastřihnout (vůbec o tom nevím). Můžu vám říct, že pro mě bylo tohle všechno daleko horší, než samotný porod. Snažila jsem se na to moc nemyslet a koukat na manžela s Filípkem, ale i tak to bylo hodně nepříjemné. I pak doktor mě rozptyloval, jak jen mohl. Pořád se na něco ptal, abych přišla na jiné myšlenky. Nakonec i tohle bylo za mnou a my s manželem a Filípkem zůstali sami. Bylo nám nádherně. Čerstvá šťastná rodinka, šťastná maminka a tatínek a asi hodně zmatený, ale nádherný Filípek. Nemohla jsem se na ně vynadívat. Takže 10.12. v 5.25 h se nám splnil náš velký sen a Montička se stala maminkou a Radek tatínkem! Bulím tu jak želva:) Jsem moc šťastná, že i nám se to všechno nakonec podařilo a že teď s náma v tom našem bytečku bydlí NÁŠ milovaný Filípek, kterého nikdy za nic na světě nevyměním a kterého miluju každým dnem víc a víc.

Děkuji všem, kteří mě povzbuzovali po všech těch odletech na MS, po neúspěšných jednočárkových těhutestících, po neúspěšném prvním IUI a ve všech mých uplakaných dnech.

Také děkuji všem lékařům a sestřičkám v CAR a odd. 16 na Obilňáku v Brně. Bez nich bych teď neměla doma to nejkrásnější miminko. A obří dík samozřejmě patří porodní asistentce Stáně Burianové a MUDr. Janu Štelclovi, kteří mě provázeli porodem.

A za celou naši rodinu děkuji všem, kteří nám blahopřáli k narození Filípka.

Utíkám koupat to naše zlatíčko:)))

Pá Montička + mimizemšťánek Filípek

P.S.: nestíhám si to po sobě přečíst, tak omluvte případné přežblepty

Váš příspěvek
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.01.05 22:08

Montičko,
moc moc krásné!!! Pláču dojetím!

Lucie+ Vílém (16.týdnů)

Ivka1
Stálice 75 příspěvků 17.01.05 22:09

Ahoj Montičko,

to je krásný popis porodu, krásně jsem si poplakala a připoměla si to své první setkání s Ládíkem. Jako by to bylo včera, co se objevily dvě // a teď se vedle mě vrtí v postýlce naše štěstíčko.

Napsala si to vážně moc krásně!

Ivka

vlasinka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 17.01.05 22:36

Ahoj Montičko,

sice jsem ještě nerodila, tak nemám nač vzpomínat, ale krásně jsi to popsala. Taky mi ukápla slzička, tedy víc.
Mě to čeká možná za 9 měsíců. Objevila jsem //, ale ještě to nemám potvrzené od dr.

Hodně zdraví celé rodině
Vlasinka

romda
Stálice 100 příspěvků 17.01.05 23:31

Ahoj Montičko,

moc pěkně jsi to napsala, tečou mě slzy jako hrachy.
Taky jsem si vzpomněla na porod Edíka.:)) Je to nádherný a neuvěřitelný, když potom člověk drží toho maličkatého človíčka.
měj se moc krásně a posílám Filípkovi pusinku.:)
 Romča

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 17.01.05 23:44

Ahoj Montičko,

bulím joooooooo bulím!!!

Moc krásně jsi to napsala, moc krásný!!!!!!
A jak tak koukám, tak to bylo opravdu šíleně rychlé.

Pa Simunka

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 18.01.05 07:05

Ahojda Montíku,

krásně jsi popsala porod, běhal mi mráz po zádech :o). Už se strašně těším na ten svůj, ale to si musím pěkně počkat, protože nejdřív se musí ten drobeček dostat dovnitř :o). Jak víš, my snažilky jsme holky statečné a jednou se svého uzlíčku štěstí všechny dočkáme.

Přeji vám třem hodně štěstí, lásky a hlavně ať vám slouží zdravíčko :-).

Lostris (zebra od Maru, zatím bez patřičných pruhů :o))

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 18.01.05 07:08

Týýý bájo Montičko, to byla rychlost. A popsala jsi to tak, že od půlky článku nevidím přes slzy na monitor. Tak nevím jestli je to přecitlivělost v těhotenství, ale soudě dle ostatních příspěvků je to skutečně dojemně a nádherně popsáno a hlavně s happy endem…
Tak hodně zdravíčka celé nové rodince a ať Vám to Vaše štěstíčko přináší jen samé radosti … ale to je asi zbytečné přát, co ?

Iruša + klokánek v bříšku 20 tt

malina02
Kecalka 107 příspěvků 18.01.05 08:42

Ahoj Montičko,

opravdu moc pěkně jsi to popsala a taky jsi měla krásný porod. Určitě je to i povzbuzení pro ostatní ustrašené těhulky. Tak hodně moc štěstíčka s vašim miminkem do dalších let přeje

malina s Eliškou 3,5 m

Mirec
Stálice 69 příspěvků 18.01.05 09:26

Ahoj Montičko!!!!!
dlouho jsem nečetla tak opravdový článek.Krásný.
Blahopřeji k Filípkovi ať jste zdraví a šťastní.Mirka

Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 18.01.05 09:51

Ahoj,
přidávám se do klubu ubulených-taky mi ukápla slzička. Mrzí mě, že jsem o tohle přišla, protože jsem musela na císaře, ale třeba příště.

Hodně zdraví a štěstí Filípkovi!

Jana+Kačka měsíc a 3dny

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 18.01.05 09:59

Brčím u toho jak malá holka.Eliška mi sedí na klíně a nechápavě se dívá proč její vždycky tak usměvavá maminka brečí.(do toho ještě tlačí)Moc se těším až budu rodit naše další mimino!!!
Jo a Eliška už drží hlavu!!!
Binky + Eliška

Titinka
Kecalka 137 příspěvků 18.01.05 10:01

Ahoj Montičko!!!! To je opravdu krásnej a dojemnej článek, taky bulím jak želva. Přeju tobě i Filípkovi hlavně zdravíčko a at ti dělá jen samou radost. Titinka a Danielka 5m.

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 18.01.05 10:04

Ahojky Montičko!

Tomu říkám nááááádherný porod! :-)
Jsem moc ráda, že jsi to měla takhle krásný a úžasný, slzím tu a připadá mi až neuvěřitelné, jak rychle to uteklo od nahlášení těch tvých //…
Těším se na tvé další povídání o vašem Filípkovi, a přeju, ať vám dělá jen samou radost!

stále se snažící Kailtin

kaila
Kecalka 256 příspěvků 18.01.05 10:24

Ahoj Monticko,
ty me urcite neznas,ale sem tam nakouknu do tveho denicku.Napsala si to naaaaadherne ja tu bulim jak mala holka.Preji vam jen vse krasne a hezky si to s manzilkem uzivejte.Misa

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 18.01.05 11:57

Montičko, ani se mi tomu všemu nechce věřit. Přijde mi to jako chvilka, kdy jsi převzala deníček a… Je to neuvěřitelné a moc krásné. Přeji Vám všem ať jste pořád tak šťastní a hlavně zdraví.
Snažilka Alenka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 18.01.05 12:16

Milá Montičko,

Filípek se za Vámi na svět velmi těšil,že se tak rychle dral ven!Už ani minutku navíc nechtěl být v bříšku,když přece může být u maminky a tatínka v náručí. Hezky jsi porod popsala a to znamená,že i prožila:)

Užívejte společných chvil!
Arka ze Štěstíček

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 18.01.05 12:27

Ahoj Montičko a Filípku,
opravdu moc krásný deníček. Přidávám se k těm, kterým při jeho čtení ukápla slzička. Přeji vám hodně zdravíčka a lásky.
Andrea+míšánek24tt
P.S. Filípek je moc hezké jméno. Taky jsem ho chtěla, ale doma mi nějak né a né projít:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.05 12:31

Montičko,
moc nádherně jsi popsala svůj porod, až u toho brečím. Je to hrozně dojemné! Kéž bych měla i já tak rychlý a bezproblémový porod jako ty. Ale dala jsi mi odvahu a už z toho neznáma nemám takové obavy jako před chvílí.
Přeji Vám jen to nejlepší do života!
Kačule 38tt

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 18.01.05 12:44

Ahoj Monticko,

tak si tady taky slzim. Moc hezky jsi to napsala, Filípek se na ten svet tedy fakt vyloženě těšil. Panečku to byl tedy fofr. Po přečtění jsem se skoro začala těšit na porod druhýho chlapečka. Tak diky :-))

Mějte se všichni moooc dobře, je to fakt neuvěřitelný, nedavno si hlásila // a ted…

Paaaa
Martina a Matěj a pupek

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.01.05 13:25

To je kuááááásný!!!
Gratuluji k narození Filípka a přeju celé rodince hodně zdraví a štěstíííí! :o))
Slanka* 17+3 tt.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 18.01.05 13:37

Milá Montičko,
to teda byla rychlost :-). Gratuluji Filípkovi k tak hezkému vstupu na svět.
A hooooooodně zdraví, štěstí a lásky celé rodince. Stefinka

hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 18.01.05 14:33

Milá Montičko, co k tomu všemu dodat? Vše již bylo řečeno. Krásné dojemné, taky jsem si zabulila a odivuji Tvoji odvahu oddalovat odjezd do porodnice. Já jsem dvě děti již porodila, v květnu čekáme třetí, takže by se dalo říci zkušená matka, tohle bych nezvádla. Máš můj obdiv a přeji Vám všem jen samou lásku. To ostatní přijde už samo.
mamka od těhulek květnátek
Alice 21+1 tt, Linda 13, Bára 3,5

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 18.01.05 15:20

Ahoj Montičko, i já se přidávám k těm slzícím při čtení Vašeho porodu. Jsem ráda, že jste to tak krásně zvládli, musí to být úpžasný pocit........­........... Ale já se snad taky dočkám a se mnou všechny zebrundy :-D
Těšíms e na další vyprávění z vašeho domova ahojky Maru

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 18.01.05 16:08

Milá Montičko,

hurá, konečně jsem se dověděla dopodrobna, jak to vlastně bylo !!!
Celé jako bych to viděla najednou zhůry :o)

A taky mi to trvalo přečíst skoro hodinu - to proto, že jsem si četla každou větu 2× a taky jsem se skoro udusila - četla jsem to se zatajeným dechem :o)

No zážitek na celý život - ikdyž pro mě jen přečtený - stejně na to nikdy nezapomenu, ani na tu smsku, která m i nad ránem přišla a posléze další, že je Filípek na světě.

Napsala jsi to překrásně a já jsem šťastná, že tvůj příběh měl ten nejnádhernější konec, který snad zažije každá snažilka !

Teta Ed xxxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.05 17:14

Ahoj Monticko,

krasny denicek, ktery me jeste vice utvrdil v me vire, ze i na nas jednou dojde. I me nabehla husi kuze pri jeho cteni a slzicky jsem zadrzovala.
Vsem trem preju jen to nejlepsi!!!!!! A vsem snazilkam co mozna nejdrive ty zpropadene //
Andrea Dede od snazilek

falco1
Stálice 84 příspěvků 18.01.05 18:30

Jejda,Monticko,to mi nedelej,ja tu bulim jak zelva..Pripada mi to nedavno,jak jsem cetla tvuj denicek,kdy jsi popisovala tve nerviky s manzelem pri cekani na vysledky krve…Preji vsem trem,at jde vsechno jak po masle a jste zdravi jak rybicky…
snazilka Falco od zebricek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.01.05 18:47

Milá Montičko, Radku a Filípku:)

Děkuju, že jsem si mohla tak krásně poplakat nad vaším štěstíčkem:) Děkuju taky, že jsem si znovu díky tobě připomněla ty krásné chvilky, kdy se mi narodily mé dvě děti a že jsem se začala těšit na třetí miminko a i ten porod (Davídkovi se na svět moc nechtělo, na rozdíl od Filípka, tak proto:). Děkuju za to, že jsem si znovu uvědomila, co pro mě mé děti znamenají a dnes 8-miměsíčního Davídka (je přesně úterý jako když se narodil) jsem pomuchlovala a brečela a on nechápal a tahal mi za nos a bezzubýma dásničkama se mi ho pokoušel zničit:)))

Ještě jednou přeju vaší rodince hooodně štěstíčka, lásky a třeba jednou Filípkovi brášku nebo sestřičku:)

Diny a Davídek od Jarních miminek

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 18.01.05 18:57

Milá Montičko,
já jsem si pobrečela taky už ráno v práci, ale teď jsem si to přečetla ještě jednou a mám opět zamlženo :--)) je to krásně a opravdově popsané, myslím, že ta pravá vzpomínací nálada se Ti se psaním pěkně „rozjela“. :-) A chlapeček Filípek je podle foteček v galerce kouzelenej ( Ed, prima vánoční ohoz !!! :-)) ).
Montičko, Tvoje cesta za štěstíčkem byla dlouhá, ale odměna se nakonec dostavila, moc Ti přeju všechny ty okamžiky štěstí a věř, že jich ještě bude!!!!!
Ahoj
Claudie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.05 19:08

Ahoj Montičko,
asi nebudu zdaleka první, ale musím to stejně napsat: to byl ale krásný porod! Přeju hodně štěstí,
Ethel, Ted a Anka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.01.05 19:11

Krásný večer všem!

Děkuji za slova chvály:) Dokonce jsem snad poprvé v životě pyšná na to, že jsem někoho rozplakala:))))
Ale asi bych byla pyšnější, kdyby se nám dnes s manželem podařilo uspat to naše zlatíčko:) Měli jsme tu návštěvu a celou dobu se tvářil docela spokojeně a choval se vzorně. Teď jsme si dovolili po něm chtít, aby spinkal:) Takže ječí a ječí a ječí:) Já se cpu praženýma mandlema. Nevíte, jestli mandle taky pomáhají na nervy?:)))) Budu je asi potřebovat, až půjdu manžela vystřídat:)

Mějte se nádherně

pá Montička + Filípek

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 19.01.05 08:21

Monticko,
nadherne popsany porod! At s Filipkem zazivate jen radostne chvile!
Bohunka

Babulka
Stálice 85 příspěvků 19.01.05 08:30

Montičko,
tohle se přece nedělá. Takový krásný deníček!!! Bulím jako želva a dodatečně moc blahopřeju.
Babulka + Amálka (od včerejška s potencionálním čulíkem) 30.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.05 09:06

Milá Montičko, :-)
Napsala jsi to moc krásně, gratuluju Ti z celého srdce k Tvému Filípkovi. Sama vím, jaké to je, Ty slzičky, jednočárečky, nepodařené pokusy (já měla nepodařené: 2× IUI, 3× IVF). Teprve když jsem pocity zoufalství a beznaděje vyměnila za pocit smíření s osudem, že to nějak bude, tak se nám to počtvrté povedlo. :-) A máme doma taky zlatíčko - vymodlené miminko. Naše cesta byla hodně těžká a dlouhá, ale díky Pronatalu máme nakonec to, po čem jsme tak dlouho s manželem toužili. Když pročítám Tvé řádky, znovu na vlastní kůži pociťuji tu radost, která je po tak dlouhém čekání přímo obrovská. :-) Montičko, ať se Ti daří a Filípkovi posílám velkou pusu na čelíčko. Papa. :-) Elina

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 19.01.05 09:36

Ahojky Montičko a Filípku!
Jsem další v řadě těch , kteří při čtení popisu porodu brečely. Já bulím jako želva a moc se těším, až jednou budu psát něco podobného a hlavně až budu mít v náručí ten malý, mokrý uzlíček. Přeju Vám všem hodně lásky a sluníčka. A třeba ještě jedno tak krásné sluníčko, jako je Filípek.
Nafteta od Matýsků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 15:07

Ahoj Montičko, asi už si mě nepamatuješ, je to už pár měsíců co jsem k vám do deničku začala chodit a absolvovala IUI v podobném termínu jako ty a nevyšlo to, to když ses akorát dozvěděla o svých // a pak nevyšlo ani druhé IUI a mě bylo tak smutno a psychicky bídně, že jsem raději ze všech stránek o mimíscích odešla a řekla si, že se musím dát nějak do kupy. tenkrát jsem k vám chodila jako Sesi, kdyby to některé z vás ještě přišlo povědomé.

Teď tu pláču nad tou krásnou zprávou jak přišel Filípek na svět a to dojetím a říkám si, jak se vlastně těším, až budu v této fázi. Konečně jsem také těhulka :-), po vyléčení dušičky jsem odešla z Pronatalu, kde nám to nesedělo do Gestu a zač. listopadu jsem absolvovala své 1.IVF s maximální duševní přípravou na neúspěch (autogenní trénink a hypnóza), vůbec jsem nevěřila, že první pokus by mohl vyjít a 13.11. na nás koukly vysněné // :-)))

Moc ti přeju pro tebe a celou rodinku zdravíčko a pohodu Šťastná těhulka Sesi 13+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 15:08

Ahoj Montičko, asi už si mě nepamatuješ, je to už pár měsíců co jsem k vám do deničku začala chodit a absolvovala IUI v podobném termínu jako ty a nevyšlo to, to když ses akorát dozvěděla o svých // a pak nevyšlo ani druhé IUI a mě bylo tak smutno a psychicky bídně, že jsem raději ze všech stránek o mimíscích odešla a řekla si, že se musím dát nějak do kupy. tenkrát jsem k vám chodila jako Sesi, kdyby to některé z vás ještě přišlo povědomé.

Teď tu pláču nad tou krásnou zprávou jak přišel Filípek na svět a to dojetím a říkám si, jak se vlastně těším, až budu v této fázi. Konečně jsem také těhulka :-), po vyléčení dušičky jsem odešla z Pronatalu, kde nám to nesedělo do Gestu a zač. listopadu jsem absolvovala své 1.IVF s maximální duševní přípravou na neúspěch (autogenní trénink a hypnóza), vůbec jsem nevěřila, že první pokus by mohl vyjít a 13.11. na nás koukly vysněné // :-)))

Moc ti přeju pro tebe a celou rodinku zdravíčko a pohodu Šťastná těhulka Sesi 13+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 15:08

Ahoj Montičko, asi už si mě nepamatuješ, je to už pár měsíců co jsem k vám do deničku začala chodit a absolvovala IUI v podobném termínu jako ty a nevyšlo to, to když ses akorát dozvěděla o svých // a pak nevyšlo ani druhé IUI a mě bylo tak smutno a psychicky bídně, že jsem raději ze všech stránek o mimíscích odešla a řekla si, že se musím dát nějak do kupy. tenkrát jsem k vám chodila jako Sesi, kdyby to některé z vás ještě přišlo povědomé. Teď tu pláču nad tou krásnou zprávou jak přišel Filípek na svět a to dojetím a říkám si, jak se vlastně těším, až budu v této fázi. Konečně jsem také těhulka :-), po vyléčení dušičky jsem odešla z Pronatalu, kde nám to nesedělo do Gestu a zač. listopadu jsem absolvovala své 1.IVF s maximální duševní přípravou na neúspěch (autogenní trénink a hypnóza), vůbec jsem nevěřila, že první pokus by mohl vyjít a 13.11. na nás koukly vysněné // :-))) Moc ti přeju pro tebe a celou rodinku zdravíčko a pohodu Šťastná těhulka Sesi 13+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 15:11

Ahoj Montičko, asi už si mě nepamatuješ, je to už pár měsíců co jsem k vám do deničku začala chodit a absolvovala IUI v podobném termínu jako ty a nevyšlo to, to když ses akorát dozvěděla o svých // a pak nevyšlo ani druhé IUI a mě bylo tak smutno a psychicky bídně, že jsem raději ze všech stránek o mimíscích odešla a řekla si, že se musím dát nějak do kupy. tenkrát jsem k vám chodila jako Sesi, kdyby to některé z vás ještě přišlo povědomé.

Teď tu pláču nad tou krásnou zprávou jak přišel Filípek na svět a to dojetím a říkám si, jak se vlastně těším, až budu v této fázi. Konečně jsem také těhulka :-), po vyléčení dušičky jsem odešla z Pronatalu, kde nám to nesedělo do Gestu a zač. listopadu jsem absolvovala své 1.IVF s maximální duševní přípravou na neúspěch (autogenní trénink a hypnóza), vůbec jsem nevěřila, že první pokus by mohl vyjít a 13.11. na nás koukly vysněné // :-)))

Moc ti přeju pro tebe a celou rodinku zdravíčko a pohodu Šťastná těhulka Sesi 13+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 15:19

Ahojky,

já si tě mo c dobře pamatuju, absolvovaly jsme IUI v Pronatalu zhruba ve stejném termínu, mně to tenkrát vyšlo - 23. 12. 2004 se mi narodilo moje zlatíčko Sofinka, tobě bohužel ne, ale teď s radostí čtu, že jseš taky těhulka. Tak to moooc blahopřeju!!!!!!
Ahojky Lipka, Maruška a Sofinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 16:21

Teda Montičko, to jsem si při tom čtení zase odplavila z těla moře škodlivin slzama :-))
Bazalka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 20.01.05 18:58

ahojte!

Píšu vám dnes jedním prstem s ječícím Filípkem na klíně:)
Aaaa už ne, manžel mi ho ukradl:)

Ještě jsem se Vám „nepochlubila“, že mi doktorka při kontrole po šestinedělí (teda před) sdělila, že mám v sobě asi malý zbytek placenty. Pořád totiž ještě malilinkato krvácím a tak mi po udělání UTZ oznámila tohle:( Přitom mi dělali prohlídku i s UTZ i na pohotovosti, když jsem lítala s těma zánětama a nikdo tam nic neviděl. Tak teď nevím… Každopádně jsem dostala injekci, po které bych měla dostat MS a ten zbytek placenty se snad vypudit. Dnes jsem byla na další injekci a v úterý jdu na další… To abych těch starostí neměla málo.

Včera jsem si byla postěžovat na chatu holkám z deníčku Štěstíček, že Filda už čtvrtý den v kuse řve a řve. Tak mě holky povzbudily a snažila jsem se usnout s pocitem, že JSEM DOBRÁ MÁMA:) To mi tam totiž vsugerovávaly do hlavy:)

Dnes byl Filípek celý den zlatý. Pořád spinkal a usínal sám, jen tak položený v tašce z kočárku. Po procházce teda zase začal plakat, ale pak se pokakajdil úplně úúúplně durch:) A já ho přitom měla na klíně a pořád mu říkala, jestli už je to všechno, jestli už ho můžu jít přebalit. No a pak ho jdu přebalit a jsem pokakajděná i já:))))) Takže to bylo na koupání:)
Teď usíná manželovi v náručí, ale zkusit ho položit, tak bude řvát:) Takže to takhle vydrží do papání a pak snad usne.

SESI: obrovskáááááá gratulace a přeji jen a jen štěstíčko a ať bříško krásně roste. Nádherně si to užívej, je to krása!

Tak pá Vaše Montička + Filípek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 20:07

Ahojky!Moc pěkný popis porodu a hlavně jak byl rychlý a bezproblémový,to je super!Takhle kdyby byly všechny porody to by bylo žužo:) Moc blahopřeji a přeji mnoho zdravíčka a štěstíčka.Ahoj Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 10:44

ja strasne dlouho nebyla na techto strankach a vlastne na i-netu vubec. ale jestli jsi to ty ta monticka co tak dlouho nemohla mit miminko a konecne se ji to podarilo tak ti ze srdce moooooc blahopreju, ze se ti to nejvetsi prani tak nadherne vyplnilo!!!!a ze snaha a usili stalo za to pa aja

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 09:54

Montičko i Lipko, děkuji za držení palečků, moc si to užíváme, tedy užíváme oba s manželem a strááášně se těšíme.
Lipko, samozřejmě si tě pamatuji, vybrala si holčičce moc hezké a zláštní jméno.

Mějte se moc hezky a opatrujte svoje zlatíčka.

Sesi

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 23.01.05 15:52

Ahoj Montičko.

Měla jsi moc krásný a rychlý porod. Já teď bulím ikdyž jen vidím těhulku, natož když čtu takovýhle dojemný popis porodu. Už se strašně těším, až budu zase těhulka a taky na porod! Přála bych všem snažilkám, aby jim to nakonec vyšlo jako tobě a samozřejmě i stejně pohodový průběh porodu. Ještě jednou moc gratuluju k Filípkovi.
Měla jsem u porodu toho stejného doktora a byl moc milej.

CIBULKA+ ŠIMONEK (za pár dní 6m)

Vložit nový komentář