Jak moc mne miminko omezuje

Rodičovství

Je to strašné. Žádný spánek, žádný odpočinek, žádný společenský ani sexuální život. Pořád sama doma s věčně ubrečeným miminem. :P


7 komentářů

Teo nám chtěl pořád ožužlávat kabely, tak jsme pořídily super hračku na...
8 komentářů

Tak se překulil první půlrok. Někdy jsem strašně smutná, že mi někdo ukradl to moje malinkaté novorozeňátko a podstrčil mi to velké střestiprdlo, co se právě učí lézt.

Když se podívám na ten půlrok zpátky, musím sesumírovat, co mi bylo o mateřství řečeno a jak „tvrdá“ byla realita. :-)

Budu vyčerpaná, strhaná, nevyspalá. Nikam se nedostanu, nepodívám se mezi známé, na kino a večeři v restauraci mám na několik let zapomenout. Budu zavřená se řvoucím dítětem atd. Prostě čeká mne něco jako zadržovací tábor v Afgánistánu, bude to peklo, děs, hrůza. Po porodu nebude žádnej sexuální život, budu mít vytahané břicho a prsa.

Když tohle maminky slyší, říkám si, proč by měl někdo chtít děti? Já jsem si ale to svoje mateřství představovala jinak. A realita?

Navzdory všem předpovědím nejsem o nic vyčerpanější než po příchodu z práce, po porodu jsem díky kojení hubená jak kdysi dávno před 5 lety a díky tomu konečně zase v kondici. Nevyspalá si nepřijdu, ale pravda, přesunula jsem si z lenosti v noci vstávat drobka do postele. Chodím si, kam se mi chce (mám přece dovolenou :-) ), na dítě kočárek, šátek a nosítko. Navštěvujeme známé, chodíme do restaurace snad víc než dříve - občas jezdíme za tatínkem do práce na společný oběd, občas vyrazíme na večeři :-). Neodpustila jsem si ani dovolenou u rybníka, ani výšlapy po Vysokých Tatrách. Zkrátka jen místo batohu na zádech teď nosím ještě jeden na břiše.

Jasně, můj synáček právě zkouší moji pohotovost, když se rychlostí blesku doplazí k něčemu „nebezpečnému“ a moji trpělivost, když schválně zkusíme, co se bude dít, když místo spaní zkusím brečet o 106. Ale co, však večer usne, já si napustím svoji milovanou horkou vanu a chvilku relaxuju…a pak je i čas na ty naše „manželské povinnosti“. :-) A když už mám hergot tu postavu jako před lety, proč nevytáhnout z hlubin skříně (pod nálepkou „do toho ještě někdy zhubnu“) něco z toho pěkného prádla a neudělat manželovi radost, že? :-P

Ale ano, miminko mne v jedné věci opravdu omezuje. Chybí mi práce a protože nemáme hlídací babičku, tak s návratem do pracovního procesu to nevidím v nejbližší době moc reálně. Občas sice zvládnu doma odučit nějakou tu soukromou hodinu, ale to je s tím malým ďáblíkem vždy trochu sázka do loterie. :-D

Takže na závěr? Maminky, neděste se a nevěřte všem těm hrůzám, které Vás údajně čekají. Když se mně v průběhu těch šesti měsíců někdo ptal (a respektive si hned odpovídal) „Je to záhul, viď?“ „Ty první týdny jsou nejhorší.“ Poté „Ty první 3 měsíce jsou nejhorší.“ a nakonec „Ten první půlrok je nejhorší.“ Vždycky jsem měla pocit, že svou usměvavou odpovědí „Nééé, je to super“ jsem všechny jen nasr…a, a proto přidávali měsíce, že ono to ještě horší bude.

No jasně, že bude. Péče se postupně změní hlavně na výchovu, přijdou separační úzkosti, vynucování pozornosti, puberta atd. atd… a bude to hrozné, děsné a úžasné zároveň.

Protože mateřství je ta nejúžasnější věc v každém svém neopakovatelném momentě. :-)

Hodnotilo 44 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 27.09.13 00:22

Takhle prvni rok je pohoda, ted je to ještě pohoda, schválně jestli i za rok budes takhle free. Zpětně už vim, ze jedno dite zadne dítě. Ted mam dvě a restauracím se vyhybam, obchodakum taky. A dlouhé tury..tss.si mužů nechat zdat. Ja jsem od deti neustále špinavá, upatlana, počurana? poblinkana, utrmacena a upocena. Jinak fajn deniček..

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 27.09.13 00:42

Tak já mám tři a můžu jen potvrdit to co @Niqitka . Ale díky za připomenutí, jaké to také tenkrát bylo, když jsem všechno tak bravurně zvládala :D… jo a musím teda říct, že ty první měsíce vždycky byly fakt nejlepší :kytka:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 27.09.13 01:26

Jojo, také si vzpomínám na řeči typu „První týdny, měsíce… je nejhorší“ Já měla první mesice ráj na zemi. :srdce:

 
Denino
Závislačka 2790 příspěvků 27.09.13 04:46

Taky souhlasím s tím že „jedno dite zadne dítě“ ( @Niqitka ) mam panickou hrůzu že s nima budu muset do vánoc jet do obchoďáku koupit staršímu boty (Bez kočáru 8o ) a jít do restaurace je taky trochu sci-fi. V létě když jsme se s tatínkem vypravili do restaurace (jinak chodim s kamarádkou, protože jsem tušila že tatínek to trochu nedá) a tatínek po půl hodině prohlásil „Sakra, já se chci v klidu najíst“. Bohužel moje odpověď:" Máš dítě (děti) už si nikdy v klidu ani nedojdeš na záchod, natož aby si se v klidu najedl!"
Ale je hezký si připomenout jak se s prvním dítkem…zvlášť když je ještě upoutáno v nosíítku nebo kočárku…dá dělat opravdu skoro vše (noční život trošku pokulhával)

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 27.09.13 07:30

Počkej, až začne chodit, šplhat, zkoumat a později se v restauracích ostentativně nudit :mrgreen: Cca do 3,5 roku jsem brávala malého s kámoškou na kafe. Teď už ho neberu :twisted: :lol: I co začala být mladší pohyblivá, to je tak přibližně stejná doba.

Tohle je fakt v pohodě, takové mimino neprotestuje, kam ho vezmeš, je rádo, hlavně že má mamku, neuteče, ucpeš ho prsem… To vzrůšo teprve přijde. Zvlášť pořídíš-li další, ne tak klidné :lol:

 
novo123  27.09.13 07:44

Holky, tak já musím za sebe říct, že první rok prvního syna bylo pro zatím nejhorší období, takže zakladatelko, máš sakra kliku, že je to v pohodě a moc se neplácej po zádech, jak to zvládáš. Náš malej v noci nespal, vstával ve čtyři (to jako na hotovo), ve dne nespal, věčně ječel atd. dokonce i procházka v parku bylo jen ječení z kočáru a poděšené pohledy kolemjdoucích :palec: Jo, závidím ti. Na druhou stranu, teď mám děcka tři a mám pocit, že konečně zažívám tu pravou dovolenou, protože nic z toho se s dvojčatama neopakovalo :palec:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 27.09.13 07:54

Tak já mohu říct že když jsem měla dvě, tak to byla pohoda. Mám tři..No byla by t taky pohoda, kdyby to třetí byla pohoda :mrgreen: Ales nestěžuj si. Akorát teď ušetřím, protože restaurace a nákupy jsou fakt minimálně. :mrgreen: je mu 16 měs.

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 27.09.13 07:54

Jaký si to uděláš, takový to máš. ;) Já nemám za sebou první půlrok, ale skoro 4 a dodnes s mladým v pohodě absolvujeme všechny naše aktitvity co jsme měli předtím. Nemuseli jsme se vzdát žádnýho sportu a pohoda je to doteď.
Takže buď v klidu, když se chce, všechno jde i dál, když dítě leze, chodí, stojí, kříčí. :mrgreen:

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 27.09.13 08:04

Takhle, dítě se rodi se specifickou povahou a nároky. Ne vždy se podaří přivést na svět potomka, který rodině sedne jak hrnec na pudel. Nám se to povedlo pouze v jednom případě ze tři. :D Čili zásluhy spokojených matek a otců jsou pramalé, zato kliku měli řádnou. ;) Ber to jako výhru v loterii.

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 27.09.13 08:12

@MaDoRaBe Pokud tu povahu a nároky jen respektuješ místo toho abys je směřovala někam, kde je to podle Tebe správné, pak máš pravdu. Takhle to u nás naštěstí nefunguje. ;)
Takže za mě zásluhy spokojeným matek a otců jsou velké.

 
ikyki  27.09.13 08:16

První odstavce jsem se bála co s tebe poleze a už jsem viděla jak budu psát, že se mi deníček nelíbí ale nakonec jsi to zachránila :mrgreen:

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 27.09.13 08:17

@Jackie Dítě není modelína. ;) Některé děti se prostě do určitého věku příliš formovat nedají. A jak jsem psala nemám jeden vzorek k posouzení. Prostě opravdu ne, první rok až dva je jen a pouze o štěstí. Ale já si něco z pekla vybrala hned napoprvé, tudíž jsem neměla potřebu ze sebe dělat mistra rodičovství. ;)

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 27.09.13 08:22

@MaDoRaBe Netřeba ze sebe dělat mistra ne? Důležité je být spokojený s tím co člověk má. ;)

 
Janec kanec  27.09.13 08:23

Naprosto souhlasím s Jackie…vše je jen o vychově. Nechápu matky které píší, že nakupování nebo restaurace je horor, to bude asi v jejich vychově neco spatne, ne (tim spiš když maminka pise ze diteti jsou 3 roky, co potom ty chudinky ucitelky ve skolce, kdyz nevydrzi ani 2 hodiny v obchodaku)…mam sice teprve pulrocni, ale vzhledem k me praci ucitelky vim ceho se vyvarovat a jak dite vychovat tak, aby i tyto cinnosti byly radost…

 
Uživatel je onlinecatherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 27.09.13 08:27

No už jsem to tu někomu psala, buď ráda, že máš tak klidné dítko…moje jen řvalo a jedlo (spaní jaksi nebyl jeho koníček), takže restaurace moc nefungovaly. K nikomu nechtěl, moji kamarádku do teď nemá rád (nepochopily jsme proč)…no první rok byl hrozný, před prvním rokem začal chodit a je to poděs, takže já jen za ním lítám jak hadr na holi. Přiznám se, že teď mě to mateřství baví víc, ale restaurace vynechávám (musel by nutně prozkoumat všechny její zákoutí a jít žebrat k hostům jídlo :roll:). A obchoďáky? Z těch mám panickou hrůzu já, protože tam se vždycky najde něco, kvůli čemu ztropí příšerný hysterický záchvat…
no to jsem se vypsala, ale co chci říct, co je možné provozovat s jedním děckem, nemusí být možné s jiným ;) a já jen doufám, že druhé bude trochu klidnější, abych alespoň ty rohlíky mohla nakoupit :mrgreen:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 27.09.13 08:37

Moc hezký, naše první dítko bylo stejné, zlaté, klidně chrupkalo, nadláblo se a pokračovala, mezi lidma byl nadšený a hodný, pak začal lumpačit a být někde mezi lidma, znamenalo, že jeden z nás je lovec :) Naštěstí to přešlo a pokud někde jsme (a Adam nemá svou ne-náladu), tka je to pohoda. Bára byla ubrečené miminko a její první půl, třečtvrtě rok, byl náročný. Ale musím říct, že teď naopak, pohoda, ona je mezi lidma spokojená, pokud je v restauraci hrací koutek, nevíme o ní, když už jí to nebaví, přijde k nám, přitulí se a je u nás, Adam se taky zklidnil a bezvadně si vyhraje s dětma v koutku (i když boje a třenice samozřejmě řešit někdy musíme) a výlety jsou teď taky pohoda. Dokonce jsme byli 14 dní na dětském táboře a i když ke konci už byly děti (naše)protivné z únavy, byla to celkem pohoda.
Jak píše @MaDoRaBe, s našima dětma jsme si sedli a vyhovujeme si:) Je fakt, že toho člověk moc nezmění. může jim vštípit slušné chování, může je naučit, co je dobré, co ne, nabídnout, co by mohly dělat, ale pokud nejsou pohybově založení, tak je tůry prostě bavit nebudou, i když rodiče je milujou…

 
Nepřihl.MaDoRaBe  27.09.13 08:37

Nedaří se přihlášení…
Jackie: Ve chvíli, dnech, týdnech, měsících, když mimino jen hulaka, případně blije, mláti hlavou o postylku, rve si vlasy z hlavy, už opravdu nemáš hlavní slovo ty, rodič. Jsou mimina zlatá, průměrná a pak Satani. A ti poslední ti obrátí život naruby ale má to i pozitiva, najdes pokoru ohledne svých vlastních kompetenci.

 
AliTad
Závislačka 4906 příspěvků 27.09.13 08:39

První rok jen se starším synem - sranda (a to jsem mlíko jen odsávala, takže jsem to měla o dost náročnější než normálně kojit). Syn má 2 a 9 měsíců, mladší 8 měsíců a je to fakt peklo :evil: Starší je teď už 14 dní doma nemocný a to je teprve žůžo! Dostanu se tak leda k doktorce, takže mi dost slušně hrabe, syn má navíc nějakou další fázi období vzdoru. Mimino budící se 5× za noc je vedle něj fakt těžká pohoda. Taky jsem si myslela, že čím je dítě starší, tím je všechno snadnější, ale chyba lávky! Se starším synem se to postupně od jeho roku zhoršuje a zhoršuje a já čekám, kdy se to pomalu začne otáčet.
Mmch s párměsíčním miminem v kočárku se opravdu dá jít kamkoli. S batolecím neposluchou si důkladně rozmýšlím, zda vynaložená energie vůbec odpovídá očekávání od konkrétní akce :D

 
Silviiik
Nováček 4 příspěvky 27.09.13 08:48

Nějak mi uniká význam komentářů typu „počkej, až budeš mít dětí víc“, pisatelka píše o JEDNOM dítěti a jak jí ostatní strašili, jak to bude náročný. Takže komentáře jak jí idylka skončí až bude mít dvě, tři (čtyři, pět, nebo kolik jich tu kdo má) děti mi přijdou mimo mísu, to je přeci logický že s více dětmi je to už o něčem jiným…Přijde mi to jako další level strašení - „nejhorší jsou první tři měsíce“, „nejhorší je prvních půl roku“…a když už to dál nejde tak „počkej, až budeš mít dětí víc“, zkrátka ač je to mimo mísu, tak si to nešlo odpustit :D
Jinak k deníčku, mě udělal radost, protože mám kolem sebe kamarádky na mateřský (s jedním dítětem), který to taky popisují jako hodně náročný. Tak je fain vidět, že to třeba nemusí být tak hrozný, asi (asi určitě :) ) hodně záleží na dítěti a taky trochu na tom „jaký si to uděláš, takový to máš“.

 
Nepřihl.MaDoRaBe  27.09.13 08:48

Když se tedy budu bavit o věku cca 6 měsíců… V té době mé nejstarsi dítě vstavalo v sedm ráno, pres den nespalo vůbec, zato řvalo a mlatilo se do hlavy, kdykoli jsem udělala tři kroky pryč. „Vecer“ usinalo kolem pulnoci a do rána se i 17× vzbudilo. Tato věc trvala asi tři měsíce. Kdo by v takové situaci jasal a zvladal tury, toho obdivuji doopravdy. ;)

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 27.09.13 08:55

Mě dcera neomezila vůbec, ale asi i tím že od mala je hodná a spí celou noc, od malá s ní cestujeme, v 7 týdnech „bydlela“ na hotelu poprvé, do zahraničí jela poprvé v 5 měs. ve 3.5 měs. byla na Pradědu atd. naopak bych řekla že na mateřské jsem dohnala co jsem dřív v práci nestíhala, výlety, udělala jsem si řidičák, začala chodit do jazykovky a jezdíme pryč častěji víc než bezdětní :mrgreen: mě přijde že je to jen strach matek, mám kamarádku ta má 5 měs. dítě a celé dny s níms edí doma a max jde na chvilinku ven, nemyslím si že ten malý je tak hrozné mimi aby to nemohla zkusit, jen prostě ona nechce a bojí se. my žijeme ve městě takže od miminka je dcera zvyklá na restaurace, od 2 let s ní chodíme do kina atd. no a víkendy trávíme někde v přírodě třeba, na přehradě má děda loď tak dcera ve 3 letech už i jachtaří, za 2 týdny jde dcera na své první orientační závody:-))

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 27.09.13 08:57

No, ja se budu drzet toho, ze jsem neprisla ukazovat sama sebe, ale okomentovat denicek - pekny, pekny, s usmevem jsem docetla, coz normalne moc nedelam, pac me to nebavi :lol: :palec: Uzivej :pankac:

Příspěvek upraven 27.09.13 v 08:57

 
BohunkaP
Extra třída :D 14410 příspěvků 27.09.13 09:00

Jojo, pěkné…hodné, pohodové mimino, co neprovříská osm hodin denně… kam ho položím, tam ho najdu… rozptýlím a zabavím ho jakoukoli blbůstkou… když ho nebaví ležet, tak ho prostě zvednu, ponosím, pochovám, odnesu. K jídlu má mlíko ode mne… sušenka na žužlání spolehlivě utiší nespokojenost.

Taky jsem se svými dětmi mohla kamkoli a mohla dělat cokoli. V tomto věku.

Užij si to. :mrgreen:

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 27.09.13 09:02

@MaDoRaBe Nevím, nemůžu soudit. Moje dítě asi nemělo potřebu bít hlavou o postýlku a rvát si vlasy.

Já nějak nejsem typ člověka, který čeká až něco přejde, ale aktivně to řeší. A to nejen ve výchově dětí, ale i v ostatních ohledech.

Dítě se určitě rodí jako soubor určitých dispozic a předností, se kterými jde ale podle mě velmi dobře pracovat a rodič je právě ten, který výsledek může ovlivnit nejvíc. Pokud je někdo ovlivnit nedokáže, zjevně tomu nevěnoval dostatečné úsilí, nebo mu současný stav prostě jen víc vyhovoval. Nevidím na tom nic špatného.

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 27.09.13 09:08

Mám to úplně stejný, malá je zlato a to jí bude rok. Dovolenou na kolech s námi zvládla levou zadní a za celý týden ani nezabrečela, dokáže se sama zabavit, za což jsem strašně vděčná, protože s ní můžu v klidu chodit do práce a vydělávat. Je prostě za odměnu asi za to dlouhé čekání, než si k nám našla cestu. :D

 
K82
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 27.09.13 09:09

@Jackie
Jezis ja nestacim zirat, jak neprejici lidi jsou;). Naprosto se ztotoznuju s radosti autorky denicku i se slovama Jackie. Zrovna vcera jsme to s manzelem resili-pokud se nekomu (nam ;) ) postesti mit hodne, pohodove dite, se kterym jde zvladnout, vicemene, vse, tak to, dle okoli a) rozhodne brzo skonci, b) nic nechapeme, protoze mame jen jedno, c) u nich to rozhodne nemuze fungovat tak dobre, protoze… Tam si pak kazdy z rejpalu dosadi svuj duvod. Nejdrive me to hodne mrzelo, ale ted na to pecu. Ja proste mam hodny a super dite a nebudu cekat, az se to zmeni, protoze verim, ze ji je s nami stejne dobre, jako nam s ni a vzajemne si budem vyhovovat i dal. Takze KlarkaK jen tak dal ;)

 
Nepřihl.MaDoRaBe  27.09.13 09:13

Jackie: Posuzujes a soudíš, ač jsi nezažila. ;) Vubec netušíš, co všechno zkusí zoufalý rodič a situace se nemusi změnit ani tak. Buď ráda, ze nechápeš, nepřeji to nikomu. :)

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 27.09.13 09:18

@MaDoRaBe Nezažila a pevně věřím, že ne dílem náhody.
@K82 Přesně tak. A dokonce mi přijde úplně nejdůležitější co píšeš, že se chovám tak, aby našim dětem bylo s námi stejně dobře jako nám s nimi. Pak to podle mě prostě musí fungovat. ;)

Ale je pravda, že si to lze vysvětlit i náhodu, štěstím, nízkým počtem potomků či tím, že na nás losem padla správná genetická výbava se kterou netřeba pracovat a bude to prostě jedinec na jedničku ať se k němu chovám jak chci.

 
Nepřihl.MaDoRaBe  27.09.13 09:19

Já třeba na celém denicku neshledavam nic zavidenihodneho. Je to zkrátka popis aktuálního stavu. Jen jsem cítila potřebu zastat se matek a otců, kteří si s dítětem nesedli tak dobře… a to se stává z mnoha důvodů. ;)

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 27.09.13 09:21

@Silviiik holky a maminky nezlobte se, ale silviik to presne vystihla…komentare „pockej“ az jsou presne ten dalsi level straseni. Nejvic mne bavi, ze ty maminky ktere mi rikaly jakej to bude zahul pak zpetne rikaji,..no dneska si rikam jaky to vlastne bylo v pohode (no zel, si tu pohodu neuzivaly kdyz teda byla)..a navic ja bych netvrdila ze mam tak strasne hodne dite…budi se ted 8× za noc…prislo prvni mamankovstvi a u cizich nechce byt (nekdy nebere na milost ani tatinka). Ale hlavne JA SE FAAAKT NEPLACAM po ramenou jak jsem uzasna a jak to skvele zvladam (protoze delam chyby jako vsechny matky :-)…asi jsem jeste pod vlivem hormonu lasky (matersky) a proste jsem chtela napsat jen jednu vec…materstvi je krasne a nechapu proc maji maminky tak casto nutkani strasit ty nastavajici jaka to bude vlastne hruza a konec zivota :-) a restaurace chce samozrejme nacasovat :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.09.13 v 09:22

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 27.09.13 09:23

@K82 :mrgreen: :palec: :palec: dik…ale ty komentare proste opravdu vystihuji i me okoli

 
K82
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 27.09.13 09:26

@KlarkaK
A to se zase klidne poplacej, nikdo jinej to za tebe totiz neudela ;) ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Pokud by tu ale byl poplacavaci smajlik, hned bych ti ho poslala. A sobe taky :mrgreen: :mrgreen:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.09.13 09:26

Nemám to tak. Mám už čtvrté dítě, po porodu jsem se vždycky cítila divně, prostě ne ve svém těle. Ale to přejde. Jenže u kojení jsem vždycky spíš přibírala, i tentokrát jsem se ještě nezbavila poporodních kil. Nemám jich moc, není to ani nadváha, ale vadí mi to. A mobilní teda nejsem vůbec, s dítětem do restaurací a podobně nechodím, protože bych prostě nenakojila, malý se nakojí pořádně jen v klidu. Takže pro mě ten první půlrok nic moc, vždycky jsem ho spíš přežívala.

 
hefilka
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 27.09.13 09:32

Tak já musím potvrdit to co zakladatelka píše jenom s tím rozdílem, že tohle zažívám, až s druhým dítětem. S prvním bylo všechno rpoblém, furt řval, nikde nevydržel a radši jsem byla zalezlá doma. Ted to absolutně neřeším, mimino šoupnu do nostka, starší chodí sám a vyrážíme do lesa na houby. Nákupy jsou se sourozeneckým kočárem pohoda,, v zoo jsme každý měsíc. Také jsem zhubla na svojí dvacetiletou váhu, fyzicky je mi hej. Psychycky je to horší, protože se obávám, že mi starší začíná přerustat přes hlavu.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 27.09.13 09:32

@K82 :mrgreen: :mrgreen:
@Cuarentena no maly tak od 4mesice potrebuje taky na kojeni klid..ale staci najit restauraci (u nas teda neni problem, jsem z Prahy) kde je treba detsky koutek, prebalovaci mistnost - u nas s kresilkem specialne na kojeni) nebo klidna zahradka apod… ja to teda vetsinou vyresim tak, ze nakojim(nakrmim) pred casem kdy cca spi a vyrazim…on behem cesty usne…no nekdy taky ne a uz se i stalo, ze jsme se teda musely s tatinkem u jidla „vystridat“ ale tak coz…neni kazdy den posviceni :-)

 
magistra K
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.09.13 09:34

Ha ha, taky jsem byla zastancem teorie „jaky si to udelas, takovy to mas“. Musim se smat, kdyz jsem se cca pred 3 mesici chlubila, ze jsem dite „naucila spat“. Od narozeni jsem zavedla „rezim“, jak se doporucuje v chytrych knihach, a kolem 4-5 mesicu veku se zdalo, ze to konecne prinasi ovoce, protoze jedno obdobi (ostatne velice kratke) se syn budival pouze 1-2× za noc. Bohuzel moje radost netrvala dlouho, ze dne na den se syn najednou zacal budit po pulnoci kazdou hodinu a toto trva dodnes. Silne zvazuji Estvillovu metodu, zatim na to nemam koule, ale zadne konzervativnejsi rady nezabraly.

Taky mi prijde usmevne, kdyz se nektere maminky chlubi, ze sve dite nikdy nenechavaly plakat a v dusledku toho deti nejsou uplakane. Kdyz s nimi o tom chvili mluvim, tak se casto zda, ze je to prave naopak (tj. dite od zacatku nebylo moc uplakane, a tudiz nikdy nenastala situace, ze by bylo treba ho nechat rvat). Ja jsem „vyrvani“ pred porodem taky odsuzovala, ale prisly dny, kdy syn jen rval a rval a proste nic nezabiralo. Tak jsem si rekla, ze je jedno jestli 10 - 15 min rve v postylce anebo u me v naruci (dele jsem ho tedy nikdy nenechala). Ted uz uplakany neni, ale s tim spanim je to porad des.

Takze ja patrim k tem, kterym se ty horrorove predpovedi o urvanem miminu a nevyspani do znacne miry vyplnily. Naopak jsem ale byla prijemne prekvapena, ze tehotenstvi ani porod nebyly zadna hruza a zanechaly na mne minimalni fyzicke stopy.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.09.13 09:35

@KlarkaK Ano, to je ten věk, tři, čtyři měsíce, kdy děti začnou být rozptýlené a je třeba kojit je ve větším klidu. Ale máš pravdu, že je to i o povaze matky.

 
Nepřihl.MaDoRaBe  27.09.13 09:37

KlarkaK A tak to já aktuálně zvladam víc než většina jednodetnych kolem mě, ale vždy u toho nejasam, pravda. :lol: Jenže z toho nelze posoudit jak je to v absolutním meritku. O tom píšu - když já zvladam neznamená to, ze kdo ne, je neschopa, nesnaží se a jen blbe keca a cumi. ;) Já třeba se všemi tremi jezdím vlakem na vylety, někdo se boji i s jedním, no a? Bereme je na všechny dětské akce v parcích a lesích v okolí, někdo nejde vůbec, no a? Atd… Vůbec z toho nepoznám „kvalitu“ rodiče.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.09.13 09:38

@KlarkaK Jinak, taky nejsem zastáncem strašení matek, to mi přesně dělala tchyně, strašila mě, jak budu mít uřvané děti po manželovi. Nejsou uřvané, v noci třeba trošku řvával jen jeden, ostatní prakticky vůbec. ALe že bych si užívala ten první půlrok a byla tak aktivní jako ty, to bohužel říct nemůžu. Nevím, kde je přesně chyba, trošku ti závidím, vždycky jsem do toho šla znova s předzevzetím, že budu v těžké pohodě a budu dělat s miminem všecko, nikdy se to ale neuskutečnilo, vždy jsem skončila leda tak s procházkama s kočárkem po okolí. Ani zacvičit si nestíhám, protože když sednu na rotoped, malej se zaručeně vzbudí.
Za to musím říct, že pro mě je dítě pohodovější, čím je starší. Nevadí mi rozjívené batole, to už si připadám mobilnější a svobodnější, dá se posadit do sedačky na kolo, nemusí se každou chvíli kojit, není už na mě tolik závislé. Už aby mu byl aspoň rok.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.09.13 09:39

MaDoRaBE - taky jsem jezdila se třema na výlety vlakem, s golfkama. :mrgreen: Vždycky se našel někdo, kdo mi nabídl pomoc s nastupováním a vystupováním, i když i tak bych to zvládla.

 
magistra K
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.09.13 09:43

Cestovani je konkretne u nas taky pohoda, v podstate s nim delame vicemene vsechno co drive. Zmeny a nove prostredi mu vubec nevadi, spise naopak. Ale to take neni moje zasluha, proste je takovy.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 27.09.13 09:46

@Cuarentena no mamka mi nedavno rekla…prosimte ty vypadas tak stastne a kazdymu rikas jaky je to super, jak je hodnej…TO NERIKEJ!! si kazdej bude myslet jak to mas snadny…VZDYT ON JE HROZNEJ, FURT RVE, V NOCI VUBEC NESPI, FURT HO MUSIS HLIDAT :-)) ale ja si rikam…paneboze, hlavne at je zdravej, jinak nemam prece duvod si na neco stezovat!!

Příspěvek upraven 27.09.13 v 09:46

 
Nepřihl.MaDoRaBe  27.09.13 09:46

@Cuarentena já se taky s neochotou nesetkavam, spíš s nevericnymi pohledy. :lol:

 
magistra K
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.09.13 09:49

@KlarkaK jo, tak to s tim zdravim si rikam taky.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.09.13 09:50

MaDoRaBe - se čtyřma dětma jsem se snad pohromadě nevyskytla, věkový odstup je už větší a pořád někde pobíhají, ale když jsem chodila se třema, taky občas lidi koukali, většinou starší paní, ale v dobrým, s úsměvem.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.09.13 09:51

@KlarkaK Jojo, máš pravdu.
Myslím si, že si to nejsem schopná užívat tak jako ty, protože jsem vždycky trpěla nějakou mírnou formou poporodní deprese, nejspíš spojené s kojením. Teď je to bohužel nejhorší, což jsem nečekala.

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 27.09.13 09:52

Jojo, taky bych byla strašně free s jedním miminem :-D Nee, jen rejpu. Já mám dvojčata s snažím se taktéž se neomezovat ohledně restaurací ;-) Jen ta permanentní únava je fakt děs. A v mým případě ještě mega kočár, se kterým se nedostanu všude. Jinak to taky není tak strašný, jak mě lidi furt děsili…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14410 příspěvků 27.09.13 09:54

@KlarkaK … ještě jedna drobnost. Víš, proč máš dojem, že „svou usměvavou odpovědí všechny nasíráš?“ Protože je to pravda - skutečně je nasíráš.

Z jednoduchého důvodu…protože z Tvého projevu není cítit ani špetka pokory a vděčnosti za to, že Tvoje dítě je nekomplikované… Jsou maminky, které trpí poporodní depresí, mají všemožné problémy, jejich dítě je náročnější, to se prostě stává - u malých miminek to člověk příliš neovlivní. Z dráždivého uplakánka neudělá klidné, usměvavé miminečko žádná „výchova“, to se prostě musí přežít. Až mnohem později se můžeme bavit o tom, co a jak ovlivnit výchovou - ale hodné, nekomplikované a pohodové miminko je dar, kterého by si rodiče měli vážit… ne jej považovat za svou přednost nebo dokonce zásluhu.

My, které jsme měly (nebo máme) to štěstí, že máme „jednoduché“ děti, které si občas standardně zabrečí, párkrát za noc se probudí, ale do pěti minut u prsu usínají, občas je něco potrápí, ale obratem a snadno se to vyřeší, si neumíme představit, jak se cítí ty, které to štěstí nemají.

Věř mi, že kdybys svoje „néé, je to super“, podala s trochou pokory a empatie („je to super, máme fakt štěstí na hodné miminko, v to jsme ani nedoufali“), nenasírala bys nikoho a všichni by Ti to přáli.

 
K82
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 27.09.13 09:55

@KlarkaK
Joo, v tomhle ma, bohuzel, tvoje maminka pravdu. To jsem si overila i v zivote bez ditete. Jakmile moc neskucis, ostatni automaticky predpokladaj, ze jsi extra silnej a odolnej jedinec, takze pak se obcas nestacis divit, kdyz nahodou zaskuhrnes a cekas pomoc.. Ale to je na jinou debatu.
Nicmene jeste k denicku a komentarum-ja si myslim, ze vubec nejde o to tady rozebirat, ci to je, nebo neni zasluha. Pro me ten denicek znamenal ciste se podelit o svou radost. A jak vidno, dnes je to skoro trestne. To je velka skoda.
A Cuarantena-u tebe jsem zahledla, ze jsou s poslednim mimi nejake potize, takze to je jasnacka, ze nebudes vyskat radosti a hl. S tolika detma uz je to taky jine kafe ;), takze nezoufej, kdyz jsi zvladla tamty, to posledni se taky srovna, drzim palce :hug:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 27.09.13 09:56

@bjetuschka no tak uprimne vicercata byl muj strasak od puberty (vsichni mi je „slibovali“ malem i byli (sy mizejiciho dvojcete) a jako ja fakt maminky obdivuju…protoze to prijde „strasny“ i me :-) strasny ne, ale mam pocit, ze si to miminko proste nemuzes tak uzivat

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama