Jak Monička na svět přišla

Porod

Můj první porod byl dlouhý oproti druhému a třetímu, to byly rychlovky. Ale ráda na všechny 3 porody vzpomínám.

6 dní před porodem

konečně mám berušku u sebe
2 komentáře

ale to se mi nelíbí :)

naše princeznička Monička

Tak o první miminko jsme se s přítelem (nyní jsme už skoro 6 let manželé) snažili 10 měsíců. Bylo to nekonečný, ale nakonec se podařilo a čekali jsme vytouženou holčičku.

Těhotenství bylo parádní, žádné problémy… ale jak říkal doktor, plod je menší, a tak mě poslali v nějakém 36. tt na kontrolu placenty a průtoky pupečníku. Bohužel bylo to špatné - miminko nedostávalo potravu, a proto bylo maličké. Nicméně vše dopadlo dobře a už jdu popsat, jak můj první porod začal.

22. února 2009 od půlnoci jsem měla nepravidelné kontrakce po 5, 10, ale i 17 minutách. Vůbec jsem nespala a jen hlídala minuty. Přítel spal a jelikož mi neodešla hlenová zátka, ani neodtekla plodová voda, tak jsem ho nechtěla budit a zbytečně plašit.

Bylo ráno okolo půl desáté, to se přítel zbudil a já mu vše řekla, tak jsem radši zavolala mamce a pak kamarádce. Ty mi řekly, ať brnknem do porodnice - a tak se taky stalo. Jenže nám nechtěli nic říct, prej ať radši rovnou přijedeme, a tak jsme jeli.

Sepsali se mnou papíry a já se převlíkla do košile a šli jsme na porodní oddělení. Tam mě prohlídli a natáčeli mi monitor, vše ale bylo normální a k porodu se prý nic nechystalo. Ale kontrakce byly pořád stejné. Tak si mě vzali na pokoj a do 14:00 jsem byla na porodním. Pak mě přendaly do šestinedělí. V 17:00 přišly návštěvy, kontrakce byly trošku silnější, ale k porodu stále prej nic. A tak mamča šla najít nějakou PA a poptat se, co a jak se mnou bude. Prej že se zamnou staví po večeři.

Tak přišla okolo 18:00, prohlídla mě a říkala, že jsem na 1 prst otevřená a že se staví po 19:30. No tak přišla, prohlídla mě a pořád vše stejné. Prej ať si lehnu a odpočinu si. Jenže to nešlo s těma kontrakcema, musela jsem chodit. Pak přišla pár minut po 21:00, při kontrakci mi dala ruku na břicho a čekala. Opět mě prohlídla a říkala, že se to chystá k porodu - pomalu, ale jistě.

A tak přišlo opět stěhování na porodnické oddělení. Nikdo mi nic neřekl, jen si každej šáhl, jak jsem otevřená, a šoupli mě do porodního boxu, ať si jdu do sprchy nahřívat bříško. Jenže to mi dělalo blbě, tak mě řekli, ať si lehnu a píchli mi vodu. To bylo 22:00 a já volala svému miláčkovi, ať přijede.

Mezitím mi píchli kapák a sledovali monitor. Poslali mě na WC, aby se hlavička tlačila dolů, ale to už ty kontakce byly strašné. Ještě že tam byl se mnou přítel, jinak bych to asi nezvládla.

Řekli mi, ať vydržím pár kontrakci a že mě zkontrolujou. Pak přišly a já byla otevřená na 4 prsty. Kontrakce byly ale šílené a já po nich chtěla, ať mě píchnou epidurál. Jenže se to prej už nestihne a ať vydržím ještě 4 kontrakce a půjdeme rodit. Jenže já už měla nucení tlačit. Bolest byla šílená, a tak mě zkontrolovali a byla jsem otevřená na 9 prstů - to bylo asi okolo 23:20.

Tak a šly jsme na to. Řekli, že jak budu mít kontrakci, tak ať moc tlačím. No a já tlačila asi tak 9×, pak mě nastřihli a malá Monička byla na světě. Bylo 23:58.

Dali mi jí na bříško, pak tatínek ustřihl pupečník a odnesli ji umýt a zvážit atd. A mě čekalo šití, to bylo snad horší než celý porod. Šila mě dobrých 20 minut a ještě byla tak nepříjemná.

Pak přišel přítel s malou a byli se mnou celé 2 hodinky. Jenže já byla už dost vyčerpaná a chtělo se mi spát, pak přišlo cévkování a to bylo další utrpení. Nemohla se trefit, byla jsem moc opuchlá. Asi na 6 pokus se konečně trefila.

Sedla sem si na vozík, rozloučila jsem se s přítelem a jela jsem na šestinedělí se vyspat.

Tak za chyby se moc omlouvám a doufám, že jste to vydržely číst. Jinak Monička se narodila 22. 2. 2009 ve 23:58, porodní váha byla 2540 g a výška 48 cm. Porod byl rychlý a bez komplikací a ráda na něj vzpomínám.

Hodnotilo 13 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lacri
Povídálka 49 příspěvků 02.04.14 10:05

Gratuluju k miminku, akorát nechápu, proč ti tak brzo píchli vodu. Nevím proč nenechají porod, aby se sám rozjel a až v případě, že se jim něco nelíbí, přistupují k napíchnutí vody :nevim:
Ještě jsem nerodila, ale proč po porodu cévkují? :think:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 02.04.14 10:49

Taky moc gratuluju k Moničce :-)
@lacri Píchli vodu, protože to asi chtěli urychlit. Maminka už byla dost unavená a neměla by pak nejspíš sílu na tlačení… A cévkuje se když si maminka po porodu nemůže dojít na malou. Když si dojde, tak se necévkuje :-)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 02.04.14 11:57

@Ilonka007 maminka byla unavená, tak já rozjeli kontrakce tak, aby byla ještě vác vyčerpaná..
@lacri to je specialita českých porodnic ve znamení rychle a zběsile, hlavně ničemu nenchat přiropzený tempo…

 
Deniiisa
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 02.04.14 12:22

Děkuji moc :-) jinak vodu mi praskly aby se porod pořádně rozjel a taky jsem za to byla rada za 2 hodiny byla malá venku bylo to krutých 24 hodin bolesti v kusé bez pauzy jinak mi neprdla voda sama ani u jednoho porodu ale u těch dvou dalších se mi porod rozjel parádně ale to popíšu zase příště. A u toho cevkovani sem za to byla taky rada necítila jsem spodek tím pádem jsem curani neovladala :-)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 02.04.14 12:49

Holcicka je krasna. Gratulace :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak to Rostík vzal rychlíkem :)


Reklama