Jak na nočník snadno a rychle

Ostatní
  • sad 1
  • 16.03.14

Přečetla jsem několik zaručených rad, jak naučit dítě na nočník. Něco jsem si vzala k srdci, něco ne. Někde jsem se řídila intuicí. Protože vím, že spousta maminek je zoufalých, rozhodla jsem se napsat pár tipů, které mi v odplenkování pomohly.

Když jsem dcerku poprvé posadila na nočník, byl ji asi rok. Nějakou dobu nechápala, ale velmi rychle začala do nočníku čůrat. V 15 měsících to vypadalo dobře a já se těšila, jak rychle dcerku odplenkuji. Nestalo se tak. V 15 měsících nastal bojkot nočníku a já se na něj úplně vykašlala. Nechala jsem to být do 20 měsíců malé. Jen výjimečně jsem se jí zeptala, zda nechce na nočník. Vždy se mi dostalo stejné odpovědi - ne ne ne. Nenutila jsem ji.

V 21 měsících jsem se rozhodla kvůli blížící se školce to zkusit znovu. Malá nechtěla na nočníku ani sedět. Vztekala se, řvala, říkala ne ne ne. Z počátku jsem ji nechala být, ale po nějakém dni jsem ji trošku rázněji řekla, že už je velká a musí chodit na nočník. Před koupáním jsem jí při vztekání už trochu i okřikla. Vyčůrala se. Další dny jsem se rozhodla jí sebrat plenu a dala jen tepláky. Dopadlo to hrozně. X počůraných tepláků během 2 dnů. Rozhodla jsem se vrátit pleny.

Znovu jsem to zkusila nyní po 14 dnech a nabralo to naprosto jiný směr. Sebrala jsem ji plenu a nedala nic. Byt jsem přetopila a nechala ji běhat nahou. Po prvním vyčůrání na zem, spíše učůrnutí, běžela na nočník. Hned od prvního dne tam začala jakoby automaticky chodit. Tak jsme zvládly chození na nočník. Sama si během dne chodila, sedala a čůrala na nočník.

Další dny jsem jí sebrala plenu i na venek a dnes i na spaní. Výsledek? Výjimečně si učůrne a když, tak pak okamžitě běží na nočník. Čili dá se říct, že máme vyhráno. Na nočník začala konečně chodit i na „velkou“, tak máme vyhráno přes den. Přes den celý den bez pleny. Na noc jí ještě plenu nechám, to nebudu hrotit.

Takže celkově - bez stresů, bez nervů, s drobnými nehodami, mám odplenkováno téměř ze dne na den, respektive za 5 dnů, když vezmu i odebrání pleny na ven a denní spaní.

Na závěr bych shrnula pár rad, tipů a mých postřehů (nemusí s nimi každý souhlasit, ale mně pomohly):

1. Nezačínat příliš brzy - nejlépe opravdu kolem 18-21 měsíců.
2. Z počátku nejlépe nechat dítě běhat nahé, postupně přidávat kalhotky, trenky, potom tepláky.
3. Někdy razantnější domluva neuškodí (za předpokladu již rozumově vyspělejšího dítěte).
4. Pokud se dítě v tomto období opakovaně vyčůrá na nočník celkem bez problémů, velice rychle toho využít a odebrat plenu jak na spaní ve dne, tak na „venčení“ - pleny malou dost mátly.
5. Dítě si velice rychle uvědomí, co se děje, když je nahé, a kouká, jak čůrá na zem (když měla tepláky, nevěděla, odkud se to bere, proč je najednou mokrá, neviděla to).
6. Jakmile dítě začne čůrat na nočník, nechte ho, aby si to řídilo samo. Malá velmi špatně snášela a nemá ráda, když ji na ten nočník posílám. Někdy tak musím udělat, třeba než jdeme ven, před koupáním. Ale jinak právě miluje tu samostatnost a svobodu v rozhodování. Čili pokud nemusím, nechávám ji samotnou se rozhodnout, kdy na nočník chce. Velmi se to vyplatilo a jde vidět, že to zvládá bez problémů.
7. Doporučuji - pokud se dítě neodplenkuje za 2 dny a máte Xkrát počůranou podlahu, nechcte to být a zkuste to za týden, za 14 dnů. Věřte, že příště to bude opravdu rychlé, tzv. ze dne na den.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem, a přeji, aby odpelnkování bylo bez nervů a tak zábavné jako u nás.

Hodnotilo 29 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
mybaby
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 16.03.14 00:10

Syn si do dvou let dával nočník tak max na hlavu nebo si z toho dělal fotbalový míč. Nechápal, co po něm chci. Už jsem z toho byla zoufalá a představovala jsem si, jak máme pleny ještě na základce, ale pak to bylo jako mávnutím kouzelného proutku. Snad do týdne už na něm sám seděl- samo, že se tleskalo za každou kapku co tam spadla :) a za další týden už bez plen i spal- v noci se počůral za tu dobu 2× a to ze začátku, teď jsou mu 3 a už se i několikrát stalo, že se v noci sám vzbudil se slovy: maminko čůrat. U nás lítání bez plen přes den nezabíralo, dělal loužičky jako štěně a já lítala celé dny s hadrem. :) Určitě nespěchat, každé dítko má svůj čas :)

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30596 příspěvků 16.03.14 00:46

Já to u staršího dělala stejně..ale teda neodplenkoval se za 2 dny, ale za 4 dny necelý. 3 dny mi čůral po celým bytě, a č. den si vítězoslavně sedl na nočník, a vyčůral se, bylo mu 25m. myslím že by se to naučil i dřív, kdybych začala, ale nesebrala jsem odvahu. mladšímu je 25m teď, a teď máme všude koberce, takže jsme nesebrala odvahu doteď :oops: :oops:

 
hiki123
Kecalka 249 příspěvků 16.03.14 02:11

Deníček přišel v pravý čas zrovna to řešíme! malé je 19měsíců. zkoušela jsem na hrnec od roku, úspěchy byly, ale jen chvíli. tak jsme se vrátili k plénam. ale zkoušeli jsme průběžně. problém je že když už malá čůrá, tak teď jen na velký záchod s redukcí. což znamená, že si tam sama nevleze, takže si musí říkat..no ve dnech zkoušení suším x počůraných tepláku a učím ji ať si řekne aa.„úspěch“je že aa sice řekne, ale až po akci.. :( no nevím asi použiju tvoji metodu nahého zadku a uvidíme.

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 16.03.14 06:04

Taky se motám s nejmladším, bude mít 27měsíců a zatím si sám řekne málokdy. Plenu má jen na spaní, ale musím ho hlídat, drží strašně dlouho, tak se ho třeba po dvou hodinách zeptám, jestli se mu nechce čůrat a jdeme. Varianta holého zadku je odložena, až bude tepleji. Máme všude plovoucí podlahy a malí jsou věčně nemocní. Prostřední dcerka začala chodit prvním rokem do školky, tak mi domů tahá pořád nějaké bacily, a malý to samozřejmě chytne od ní.

 
zdendik
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 16.03.14 07:02

Tak to sem zvedava jak to casem bude u nas, mame vsude koberce:-D

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 16.03.14 07:05

No mě ěto tak super nepřijde. To co píšeš, platilo na tvou dceru, ale na jiné nemusí. Viz můj nejstarší syn. Výsledek? X krát počůrané koberce a mě to teda moc fajne nepřišlo. Jo asi něco jiného je, když je všade plovoučka. U nás by muselo být dítě jen na chodbě a v kuchyni. Gratuluji, ale univerzální návod, to opravdu není. :kytka:

 
Kopretinkaobecna
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 16.03.14 07:10

Podle mě jen hloupý deníček :|.

Každé dítě je jiné. A hlavně se nedají srovnávat holky a kluci :|.

Mám druhého syna, s oběma jsem bezplenkovala a bez plen byli po roce přes den úplně. A nikde se nechlubím. Pro nás je to samozřejmost a součást života.
Naopak mi přijde hrozné, když někdo posadí dítě v roce nebo ve dvou na nočník a čeká zázraky. Když pro něj dalo normální čůrat a kadit do plen, tak nemůžou chápat :roll:.

Deníček se mi nelíbí :(.

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 16.03.14 07:25

No, za mých mladých let (a že už je to hodně dávno :mrgreen: ) moje maminka odplenkovávala neteř kolem 1 roku a ona to velice rychle pochopila. Synovec o 4 roky později bojkotoval vše.
U nás se naučil starší během léta asi tak 1 měsíc od prvního učení i s kaděním - byly mu 2 roky.
Mladší bojkotoval vše - naučil se před školkou čurat na záchod, ale díky jeho bloku jsme hovňouse vytřepávaly z trenek hoooodně dlouho a tak 1 x do měsíce i ve školce :oops: Prostě než by měl jít kadit, tak to radši zatlačil zpět. Musela jsem to s ním přestat řešit a jen bez řečí převlíkat, umývat - už byl sám z toho nešťastný a po nehodě řval jak tygr (věděl, že se budu zlobit).

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 16.03.14 07:51

Denicek se mi libi. Pisete, co u vas zabralo a ne, ze je to nej rada pro vsechny :roll: Me dceri je 21 mesicu a nechce se mi to resit, mozna i proto, ze mam doma 6ti tydenni miminko. Nechavam to na leto, az bude moc byt naha, litat na zahrade, myslim, ze to pro ni bude pochopitelnejsi. Zdravim :kytka:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 16.03.14 07:57

Pro mě také aktuální téma. Ráda bych odplenkovala mláďe než se narodí druhé, budou mu dva roky. Zatím bez efektu. Ale chtěla jsem slyšet, že to pak ze dne na den přijde a bude. Nehrotím to, když to nepůjde tak nepůjde, ale hodilo by se to jako sůl. Určitě to není univerzální návod, ale tak to podle mě ani nebylo myšleno :nevim:

 
Anetka11
Stálice 94 příspěvků 16.03.14 07:59

Tak metoda holeho zadku u nas nefungovala vubec. To si chodila a curala vsude. Naopak ji to doslo kdyz se pocurala do teplaku. Bylo ji 20 mesicu. Trvalo to par dni.

 
Sisinka04
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 16.03.14 08:07

@Blešík jsme na tom stejne, Zuza sice chape k cemu je, obcas se do nocniku vycura, ale rozhodne mi nerekne..nebo vetsinou ne… Ale treba nahata ve vane kdyz se vycura, tak hlasi cccc cccc… Takze spoleham na jaro leto venku, na zahrade nahata a snad se na nocnik nauci…

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 16.03.14 08:21

Tak dceři je 20 měsíců a nahota teda nepomáhá, vidí, že čůrá na zem, ale jen jde za mnou a prohlásí e-e. Když ji chci dát ještě za tečení na nočník spustí hysterák, propne se a posadit ji není možné. Párkrát si sama je ochotna sednout na prkénko od wc, kdž jsem tam předtím byla já, ale nevyčůrá se jen chvíli se dí a nic. Už jsem z toho nešťastná. Nechám asi až na léto. A to jsem myslela, že ji odplenkuju než se narodí syn. Na druhou stranu je to možná dobře, mnohokrát jsem slyšela, že se pak dítě vrátilo stejně zpět, když vidělo, že mimino pleny má…

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 16.03.14 08:33

Já osobně si myslím, že dávat sedět na nočník dítě mladší jednoho roku je blbost. U nás vždy a na vše zabírá komunikace. Delší dobu před změnou(svoje postel, přesun do pokojíčku, stop kojení, nočník,…)o tom s dětmi často, i několikrát denně mluvíme. A výsledek s odplenkováním? Dcera byla v roce a osmi měsících úplně bez plenek i na noc.Syn měl 2 roky a dva měsíce, kdy plenky přestal úplně používat a spí celou noc bez nehody. Vždy jednou za noc sleze ze svojí postele, začne mě pusinkovat a říká:Mamí, já du čurů :D odběhne si na záchod a spíme dál. Jinak v úplném začátku taky pomohlo, když u nás byla celá rodina přát dceři. Babička se malého ptala, jestli chodí na hrnec, hned se chtěl předvést a letěl pro něj, vyčural se a celé to osazenstvo mu začalo tleskat a pískat. On z toho byl úplně paf a po dobu návštěvy to zopakoval pro velký úspěch ještě snad desetkrát :mrgreen:

 
sad 1  16.03.14 08:34

Díky za pozitivní i negativní reakce. Budu ráda, když někomu třeba moje tipy pomohou. Nikde jsem nepsala, že jde o univerzální návod :nevim: Nikdy by mě nenapadlo, když jsem psala tento deníček, že to někdo může brát jako vychloubání. Ale i takhle se to dá asi chápat…
Přeji hodně štěstí v odplenkování všem, které to ještě čeká, a mají z toho obavy.

Příspěvek upraven 16.03.14 v 08:35

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 16.03.14 08:36

Jo a nočník u syna fungoval tak měsíc, pak uviděl taťku na velkém záchodě a jinam už se nechodilo. Manžel ho vždy vzal za ruku a říkal mu, že už je velký chlap a ať jde s ním.. :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 16.03.14 08:40

@sad 1 Myslíš, že to někdo bere jako vychloubání? No, je pravda, že je na tomto fóru dost rýpalek a těch, co musí vždy všechno zpochybnit.Nad těma ale vždy jen mávnu rukou.Pro mě je to fajn typ, třeba naše třetí dítko bude úplně jiné a naše zaručené typy nepomůžou a pak budu hledat přesně takovéto rady a zkušenosti :palec:

 
sad 1  16.03.14 08:43

@LennaZS Někdo výš tam psal o vychloubání…ale tak respektuju každého názor, i když dle mě nepochopeno. Ale nevadí. I kdyby to mělo pomoct jedné mamce, budu ráda. A komu se to nelíbí, vždyť ať to nezkouší. Už v úvodu jsem psala, co pomohlo mně…myslím, že je to dost pochopitelné, co bylo smyslem tohoto deníčku.
A z rýpalek já si orpavdu nic nedělám. Už tady nějaký pátek jsem, tak mě nemohou rozhodit :mrgreen: Ale zase i negativní reakce je rakce, beru to v pohodě :dance: :dance: :dance:

Příspěvek upraven 16.03.14 v 08:45

 
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 16.03.14 08:47

Deníček je fajn a myslím, že si z toho každej může vzít to, co potřebuje. Jako vychloubání to skutečně nevidím.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 16.03.14 08:51

@sad 1 To říkám vždycky já-kdyby to mělo pomoct jednomu jedinému člověku, tak to stálo za to :potlesk:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 16.03.14 09:10

Deníček se mi líbí ;) Je to praktické téma :) A přijde mi, že se tu vychloubala akorát tak ta paní s bezplenkovou metodou - ta, která zrovna psala, že se rozhodně nechlubí :D

 
Run
Generální žvanilka 20187 příspěvků 16.03.14 09:10

No je to jako se vším, každé dítě je jiné. Mojí plíny na ven nepletly ani trochu. Odplenkovala se sama před druhýma narozeninama (ano předtím jsem vysvětlovala a zkoušela a asi týden čůrala doma do tepláků) prostě se postavila před nočník a řekla kaká a od té doby se nepletla. Je říjnová a skoro celou zimu měla na ven plínu a nemátlo jí to. Letos teda zima moc nebyla, tak jsem pak vzala i tu na ven a zároveň i na noc. Takže od cca dvou a čtvrt je odplenkovaná komplet. Bez nervů. V naší skupině stejně starých to většina kolem toho druhého roku opravdu začne chápat sama. Ano byly tam dvě vyjímky, odplenkované kolem roka a půl. A ano stále jsou tam i děti komplet na plenách, které nočník odmítají. Ale většina to celkem bez námahy pochopila.

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 16.03.14 09:11

Memu synkovi je 18 mes. Uz tyden chodi curat i kakat na nocnik. Presne jak popisujes nechavam maleho doma s nahatym zadkem. Ale jakmile dam teplaky tak se do nich pocurava. Tak jeste to nebudu hrotit a na ven i na spani davam plenku. No uvidime jeste musi dozrat k tomu aby si o to rikal…

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 16.03.14 09:15

Pekny denicek. Take se mi osvedcilo nehrotit. Takze uspechy byly promenlive. Akorat jsem se jeste neodvazila sebrat plenu ani na jedno spani, protoze spi s nami ve velke posteli. Jinak ano, bylo na nem videt, ze se jeden den rozhodl, ze uz teda bude chodit a zacal chodit pokazde. Zacinala jsem pozvolna, posazovala jen po spani. Nejlepe funguje opravdu holy zadek, jinak jednou za cas, kdyz je zaujaty hrou, nehoda se stane.

 
sad 1  16.03.14 09:49

Díky za milá slova všem, a jsem ráda, že většina pochopila, jak jsem to myslela :palec:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 16.03.14 09:55

Mne se denicek libi, je jasne, ze kazde je jine, ale libi se mi, ze ty, co tvrdi, ze se na nocnik musi chodit od mimina, vidi, ze to funguje i jinak. Navic je fajn, ze tu do komentaru pribudou dalsi zkusenosti.

U nas jsme ve fazi odplenkovani, okoli me tlacilo davat na nocnik od mimina, nastesti dcera si sedla az v 10m a to uz behala okolo nabytku a lezla jako drak, ze by ji na nocniku nikdo neudrzel. U nas byl prvni impuls na podzim, kdy litala nahata a prvne si uvedomila, ze cura. Pres zimuse mi to nechtelo resit, takze jsem plinu nechala, posazovala ji po spinkani, po jidle apod. Kdy se ji chtelo a temer vzdy se vycurala, pak si sama obcas zacla rikat nebo hlasila nacurano v plence. Ted jsem ji asi pred tyden plenu vzala, dala ji kalhotky, popovidaly jsme si o tom a jde to skvele, za den minimum nehod, rika si na kakani, coz nedelala. Az bude teplo, chci plenu sebrat i venku

 
sad 1  16.03.14 09:59

@LadyTommy teda koukám taky pokroky, moc gartuluju, a držím pěsti nadále :potlesk:

 
Janinka1983
Kelišová 6056 příspěvků 16.03.14 10:02

Já si vždycky ráda přečtu jakékoliv typy, které někomu pomohly. Deníček se mi líbí a určitě to i vyzkouším :palec: Pomoct to může a nemusí, ale za pokus to stojí. A rozhodně mi to nepřijde jako vychloubání :roll:

 
Bobulka26
Echt Kelišová 9398 příspěvků 16.03.14 10:05

Deníček chválím, protože ukazuje dalším maminkám, jak by to mohlo jít. Souhlasím, že nemá cenu začínat zbytečně brzo.
U nás by se tento způsob nechytil. Trápili jsme se 4měsíce a nakonec zabrala 14denní přítomnost tatínka doma. Nasadila jsem systém:Když se vyčůráš, budem dělat to a to.. Kdybych čekala, až si řekne, tak ty tepláky pořád peru. :-)

 
rerere
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 16.03.14 10:33

@Kopretinkaobecna píšeš, že se nikde nechlubíš ale teď tady ze sebe děláš největší frajerku, jak jseš skvělá, žes bezplenkovala a ty, co pleny používají jsou hloupé nány :roll: Tak se nechlub, ne :roll:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 16.03.14 10:51

@sad 1 Moc děkuji za deníček… Právě taky řešíme nočník a tak sbírám rady co komu pomohlo, abych případně mohla aplikovat u nás doma… :kytka:

 
alca a danik  16.03.14 11:01

Gratuluju, taky to neberu jako vychloubání se…proč ne, co dítě to originál, třeba to někomu pomůže ;)
Já mam dvě děti 4roky a téměř 2roky…obě děti jsem vedla k nočníkování stejně a stejně to u obou probíhalo jinak…dcera absolutně bez problémů, od 20.měsíce bez plenky i v noci…asma chodí, řekne si, nehody nemá…syn od 2,3měsíců bez pleny, nevadilo mu chodit na nočník či wc, ale sám si NIKDY neřekne. Nikdy jsem od něho neslyšela „chci čurat“…Ještě dnes ho člověk pořád honí„jdi na záchod“ :roll: o kakání nemluvě :roll: to drží ještě ted, co může, že by mu to lezlo i ušima…o poka­děných slipech a teplácích, které jsem nosila ze školky x krát…mlčím :oops: :oops: :oops: Kde jsem udělala chybu nevím, ale s Aničkou to mám opravdu za odměnu :)

 
Sandra752  16.03.14 11:21

Já si myslím, že je to o dítěti ;) Moje sestra byla na noc i bez plen už v 16ti měsících ;) Za to bratr až ve dvou a půl letech ;)

 
Mad Silence
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 16.03.14 11:49

Jojo jak na nocnik snadno a rychle kdyz je ditko pohodove :roll: Gratuluju k uspesnemu odplenkovani.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 16.03.14 12:11

Pěkný deníček u nás to samé, mě k tomu tedy dokopal příchod miminka takže bych byla ráda že odplenkování do porodu. No povedlo se měsíc před porodem už i „na velkou stranu“ do nočníku. Mám kluky přesně dva roky od sebe. Taky jsme měli tunu mokrých slipů a tepláčků, dokonce období kdy chtěl jen na záchod. Na noc jsem myslela, že mu jí ještě nechám, ale pak jednou spal u mého taťky no a ten mu jí prostě nedal. Od té doby je bez i v noci. Občas se vzbudí dojde pro mě, že chce čůrat, ale spíš jde až ráno. Též nám tu běhal naháček naštěstí ale bylo léto.
Snad to u druhého půjde takhle v pohodě. :palec:

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 16.03.14 12:27

Ahoj tak já malýho začala sávat na nočník asi od 7 měsíce krásně čůral i kakal vždy když sem ho posadila jenže přišel problém o měsíc později kdy sem vrátila nočník mámě protože mu koupila nový a ten už nechtěl ano vidět vztekal se no hrůza tak sem ho nechala být..
Ted je nám 17 m krásně chodí na nočník kaká čůra, ale plenku sem mu ještě nebrala zkusím to nechat ho běhat bez pleny ;) pro mě důležité že si řekne sám a už to chápe tak si myslím, že brzy budem bez plen :)

 
Sanlitun  16.03.14 13:03

Hezky denicek, vyuziji v praxi

Příspěvek upraven 16.03.14 v 13:22

 
pomněnka_m
Extra třída :D 12211 příspěvků 16.03.14 13:13

Přesně tak jsem postupovala i já a dcera je pár týdnů doma bez plínky, buď si sama řekne na nočník, nebo když je oblečená, tak volá. Na ven to teď teprve zkoušíme. Ale přesně tak - nic nelámat přes koleno, nenutit zbytečně brzo a počkat, dojdou na to sami :) Když jsem ji posadila okolo rok, tak řev, nočník nesnášela, nechtěla ho ani vidět. A po půl roce obrat a je skoro bez plen :)

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 16.03.14 13:45

Gratuluji k odplenkování. Mě se deníček líbí a určitě bude pro některé maminky inspirací. Samozřejmě je každé dítko jiné a ne u každého toto bude fungovat, ale tak je to se vším. U nás taky pomohlo zkusit sebrat plínu, poprvé to nevyšlo, bylo moc nehod, tak jsem ji vrátila, zkusila za měsíc a šlo to. Dítě do toho musí dozrát. A souhlasím s tím, že nejlepší je plínku sebrat úplně, i na cesty, aby dítko nemátlo to, že ji jednou má a jednou ne. Na spaní jsem ještě dávala, ale pak si syn řekl, že ji nechce, tak byl rázem bez plen i na noc.

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 16.03.14 13:48

U nas vyzkouseno kde co X krat u starsiho 22m a vysledek je ten ze jsou koberce promocene curankama, vsechny strample, teplaky a kalhoty precurany a mladej prisel a ani to ze se pocural nevnimal…naprosto mu nejake mokro na holych nohach nebo mokre obleceni nevadilo takze stale cekame az zacne chapat co to z nej tece… o stolici nemluvim to klidne vydrzi celky den v posrane pline a vubec mu to nevadi :nevim:
vysvetlovani, okrikovani ani jine „osvedcene“ rady naprosto nezabiraji

 
sad 1  16.03.14 13:53

Ještě mě napadlo, třeba u vás, co máte všude koberce, jestli by vám třeba nepomohlo dávat ty tréninkové kalhotky (jsou z bavlny, zadrží většinu nebo to proteče až po nějaké době), a dítě v tom cítí mokro. Já dávám na spaní a ven právě ty. Je to drahé, ale třeba 4 ks mít by se hodilo :nevim:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19367 příspěvků 2 inzeráty 16.03.14 14:55

Naše malá si na to přišla taky sama (po mém zkoušení už někdy od roka) ve 22 měsících. Paradoxně v době, kdy jsme měli doma miminko… Za měsíc kakání a teď (2r5m) začníná být suchá i přes noc. Taky v klidu bez nucení…

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 16.03.14 15:28

Můj druhorozený už v létě krásně čůral, když jsem ho dala vyčůrat ven i do záchodu. To mu byl rok a půl. Teď je mu 27 měsíců a čůrá stále, jen když ho dám. Sám si neřekne a když se zapomenu, přijde oznámit, až když je mokro. S kakáním stejně tak, takže doufám, že se toho taky brzy zbavíme. Připadá mě, že už se zbavujeme od toho léta a to už je 9 měsíců. U starší holky jsem odebrala plenu přesně ve dvou letech a byl hned pokoj. Holt, každé dítě je jiné.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 16.03.14 15:32

Super denicek :kytka: a kazdy at si z toho vezme co chce a kdyz nechce tak at jej necha byt ;)

 
amalka35
Kecalka 146 příspěvků 16.03.14 15:42

Vidim ze jsi ucila na nocnik stejne jako ja vsechny sve deti, denicek se mi libi :)! taky jsem deti nechavala nahy a nocnik, tak aby ho mel nejlepe porad na ocich akoradjsem zacla v 16ti mesicich… jak nekdo pise ze se olky a kluci nedaji srovnavat u me to neni pravda nejstarsi dceru tu sem na nocnik skoro ani neucila chtela rovnou na zachod :D Mladsi dcera bezproblemu chodila na nocnik od 17 mesicu a mladsi syn chodil na nocnik od ukonceneho 16 mesice :)

 
amalka35
Kecalka 146 příspěvků 16.03.14 15:45

@zdendik jee tak to ti epreji ;) ae urcite to zvladnete ;) my mame koberce vsude krome kuchyne a chodby, no a vysledek syn chodil nastesti jenom na podlahu do chodby, koberce se mu nejak nelibily nebo si nechtel curat do pokojicku :D

 
AnastazieB
Echt Kelišová 7803 příspěvků 16.03.14 16:31

Jó holka, kdyby to bylo tak jednoduchý :D Zkoušeli jsme všechno (kromě řvaní a plácání, to jen když mi už ujely nervy) a vyhráno máme víceméně až teď, po roce a půl :mrgreen:

 
Rubika
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 16.03.14 16:49

@Verylka Mam to podobne, zkousela sem odplenkovat od cca dvou let a zadne uspechy, cele leto behal nahy po dvore i doma ale curani si nevsimal. Proste kde to vyslo tam to vyslo. Doma sem mu doslova davala nocnik pul metru od zadku a upozornovala, rekl ze nechce curat a ani ne za tri minuty louze jak hrom. Na podzim sem ho nechala bez plenky, dala pekne slipecky s tim ze se nesmi pocurat a bez uspechu. Vydrzim to vzdy do doby nez mam mokre vsechny zasoby slipu puncoch a teplaku. Za 2 mesice bude mit tri roky a je to furt stejne. Teda ted zacal rikat ze uz bude chodit na zachod, ze nechce plenky, ale nevola si a na optani prohlasi ze ted se mu nechce curat. Nechavam ho zatim byt, je hodne tvrdohlavy, kdyz uz se pocura. nebo pokaka do gati vubec to nehlasi spis zapira. Starsiho syna sem odplenkovala za dne na den. Okamzite to pochopil, snad ani zadna velka nehoda s nim nebyla. Kazde dite je proste jine…

 
Sonarka
Echt Kelišová 7734 příspěvků 16.03.14 18:03

Myslím, že učit dítko mladší 2 let na nočník nemá smysl, protože ještě neumí ovládat močový měchýř. Může si sice umět říct, ale stejně to na ten nočník nestihne. Má kamarádka začala posazovat syna na nočník v roce, já dceru ve dvou letech a výsledek? Oba začali na nočník chodit ve dvou letech :D Jenže zatímco já to dceru naučila během 4 dnů, kamarádka se s tím trápila rok a zcela zbytečně. Tedy 2 roky jsou dle mého ideální věk :)

 
sad 1  16.03.14 18:12

@Sonarka v tomhle je to asi trochu individuální. Mně se to podařilo během tak krátké doby, když má malá 21 měsíců, takže proč to nezkusit dříve. Neříkám v roce, ale od toho roka a půl klidně zkusit.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama