Jak na svět přišla Isabelka

Porod

Po delším uvažování zda mám svůj porod popsat jen v naší diskusi Leden 07, nebo napsat článek rozhodla jsem se pro druhou variantu. Snad můj článek pomůže Vám, které  porod teprve čeká. 

Jak se blížil termín porodu, začala jsem z něho mít obavy, z jedné strany už jsem chtěla mít naše miminko v náručí, ale z té druhé jsem se bála toho neznámeho v podobě porodu.

Byla středa 20.12.06, ráno jsem musela brzo vstávát a jet s manželem do Ostravy, kde mě čekal celkem náročný den. Manžela jsem vy:,–(ila v práci a pokračovala k mým rodičům, kde jsem naložila maminku a odvezla jí k zubaři. Maminka byla zrovna 14dní po operaci rakoviny tlustého střeva, takže jsem jí nemohla nechat někam chodit samotnou. Dopoledne jsem ještě stihla zejat nakoupit, pak jsem si na chvíli lehla, že si odpočinu než pojedu na kontrolu k doktorovi. Trochu mě začali zlobit poslíčci, ale nevěnovala jsem jim pozornost, protože jsem je mívala skoro každý den. Když jsem pak vzpomínala v kolik hodin asi začali, došlo mi že to bylo kolem oběda cca 12hodin. Kolem 13hod. jsem se vydala na cestu k Dr. ještě jsem se stihla zastavit v práci popřát kolegyňkám krásné svátky a všechny jsem ujišťovala, že rodit budu až po Štědrém dnu. U doktora to byla klasika, moč, tlak, váha, monitor. Na monitoru mě napadlo že ti posli jsou nějak pravidelní, ale stále mě nenapadlo že rodím. Doktor mě prohlídl a zničeho nic mi řekl maminko vy rodíte, já na něho vytřeštila oči a stále nevěřícně tvrdila, ale vždyť mě nic není, jen poslíčkuji a on na to no jste na 3cm a hlavička ja na dohmat. Takže Vám zavoláme sanitku, nebo si zavoláte odvoz sama? Domluvili jsme se že zavolám manželovi, ať za mnou přijede k Dr. a pak pojedu do porodnice. Ještě jsem doktora ujistila, že hned po mě jde k němu moje kamarádka a kdyžtak mě odveze ona.

Nejzajímavější byl telefonát manželovi, nějak mi nechtěl uvěřit že fakt rodím, ještě se mě ptal jestli stačí když pro mě dojede asi tak za hodinu. Ale po mém ujištění že Dr. řekl že máme hned jet, pochopil a vydal se na cestu, jenomže já měla auto a on musel MHD ikdyž to byly jen 3 zastávky, jak na potvoru mu nic nejelo. Takže jsem nasedla do auta a jela mu naproti. V druhém autě mě kontrolovala kámoška. Naštěstí jsem musela ujet jen asi 2km což byla brnkačka, pak jsem volant předala manželovi a začala zjišťovat jak časté vlastně mám kontrakce. Hlavní bylo se rozhodnout zda jet ještě domů cca 25km pro tašku do porodnice a nebo přímo do porodnice. Protože mi nic nebylo a kontrakce byly brnkačka cca po 6minutách rozhodla jsem že jedeme domů. Po cestě se kontrakce zkrátily na 5 minut, ale stále to bylo skoro bez bolesti. Doma když mě viděla manželova babička, tak říkala že hned tak neporodím, že jsem úplně v klidu. v polovině cesty do nemocnice jsme si uvědomili, že jsme zapoměli vzít foťák, nastalo další rozhodování zda otočit auto a zajet pro něho nebo se na něho vykašlat. Naštěstí jsem si uvědomila že pojedeme kolem kamarádky a tak jsem jí zavolala zda je doma a jestli nám pujčí svůj foťák. Když mě viděl její snoubenec, tak nevěřil že fakt rodím.

V porodnici mi udělali monitor a potvrdili, že mám kontrakce po 4,5minutách takže mě přijali na sál a ještě mě upozornili, že mám štěstí že ještě před 5 minutami měli stop stav a já bych musela jít rodit jinam.

Příjem byl v pohodě, vyšetření trochu bolelo, ale stále jsem si říkala to je brnkačka, bude hůř. Jen mě překvapilo, že hned jak jsem došla na porodní pokoj začali s přípravou, holit mě nemuseli to už jsem byla z domu a Yal mi zabral tak rychle, že jsem stále nechápala že fakt rodím. Pak jsem si vlezla do sprchy a nechala se manželem masírovat. Po sprše jsem si sedla na balon a už si říkala, že teď ty kontrakce už fakt zesilují a začínají bolet. Následoval další monitor, manžel mi kontroloval každou kontrakci a říkal že už to jsou pěkné hory. Celou dobu mě masíroval a staral se o mě bylo to moc fajn. Přišel se na mě kouknout Dr. a ptal se zda budu chtít něco proti bolesti, zatím jsem si říkala že to zvládnu a odmítla, že kdyžtak později. Mezi tím si PA nachystala vše k porodu, já stále nechápala, proč tak spěchají vždyť jsem tam teprve asi hodinu. Dr. mi řekl že mi propíchnou plodovou vodu, to bylo 18.30hodin, pak nastoupili bolesti, hlavně v zádech to už jsem začala být protivná a hlavně unavená. Tak jsem šla znovu do sprchy, kde mě manžel při každé kontrakci sprchoval záda a masíroval. Pak přišla PA, že mě musí prohlednout, tak jsem si vylezla na lůžko, znovu mi připojili monitor a já poprosila o něco proti bolesti, ty záda fakt bolela a já už toho měla dost. Epidural jsem odmítla s tím že kdyby mě měl ještě někdo píchnout do zad, tak snad vyletím z kůže, takže jsem dostala nějakou injekci do zadku a byla spokojena, jenže pěhem pár minut jsem začala mít zvláštní pocit, to mi došlo že se mi chce tlačit, ale PA i doktor mi to ještě nedovolili, že miminko ještě nedorotovalo, takže jsem se musela otočit na bok a pomaličku si jen přitlačovat. Nevím jak dlouho jsem takhle ležela, ale pak už to bylo k nevydržení naštěstí mi bylo řečeno že už jdeme na to. Od té doby vím že už jsem jen vnímala bolest a že se mi chtělo strašně spát. bohužel se na mě v tu nejnevhodnější dobu podepsala únava po celém dni. Manžel mi pak řekl že jsem fakt byla mimo a že i Dr. se ptal zda vnímám co mi říká. Já jsem však neměla sílu jím vůbec odpovědět. Isabelka vyšla na svět po dvou kontrakcích a rozhodla se že nepůjde na svět jen tak obyčejně hlavičkou napřed, ale že si tam přidá i ručičku, takže jsem se nakonec nevyhla nástřihu, který jsem však vůbec necítěla. Isabela přišla na svět v 20.28hodin tudíž 2 hodiny po odtoku plodové vody. Její míry byly 3900g a 50cm narodila se v 38tt a její apgar skóre bylo 9, 10,10 ten jeden bod jsme ztratili za barvu, hold si kvůli te ručičce zpusobila modřinu na oku.

Omlouvám se za případné chyby, stále jsem musela odbíhat za malou.

Přeji Vám všem, které máte porod před sebou aby vše proběhlo v pořádku a měly jste zdravá miminka.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 26.12.06 21:58

Ollivo krásný porod, doufám, že budu mít podobný. A jseš dobrá, že jsi i s malou napsala tak dlouhý článeček. Tak užívej si a my z Ledna už se těšíme, až nás začneš zásobovat radami.
Pa Ellhana

 
zanet
Kelišová 6847 příspěvků 27.12.06 01:48

No pani, super porod. Gratuluju! Rekla bych ale, ze je mozna dobre, zes byla takova unavena, protozes byla pekne uvolnena a ne ve stresu, takze vsechno slo lip.  Takovy porod bych si taky nechala libit. :-)
Tak at se vam dari a miminko hezky roste.

Zanet (Unor 2007)

 
rendule
Echt Kelišová 8087 příspěvků 27.12.06 10:35

Ollivo,tvůj komentář se mi opravdu pěkně četl........Ať se máte s Isabellkou dobře.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama