Jak nám tatínek krmil dítě

Rodičovství

Jako každá matka i já jsem přemýšlela, kdy nabídnout dítěti k jídlu i něco jiného než mlíčko od maminky. Tatínek to vyřešil za mě. :)

Když byly Štěpánkovi asi tři měsíce, dostal na ochutnání první lžičku jogurtu. Sice se po tom poblil jako Amina, ale co se dá dělat. Podle přítele se totiž malej koukal tak smutně, jak baští jogurt, že neodolal a kousek mu nabídl. A pak ještě jeden kousek. Na další se po mém pohledu už nezmohl.

O nějakou dobu později vyzkoušel ještě banán s tvarohem, který letěl okamžitě ven s brekem. Asi špatný banán. :)

Dnes, když je chlapečkovi už pět měsíců, jsme dostali zelenou od doktorky k zavedení opravdového příkrmu. O tom, co všechno ostatní už okusil, jsem taktně pomlčela.

Doma jsem počkala, až se cvrček vyspí, připravila brokolicovou mňamku z obchodu, dítě už bdící uložila do sedačky, obložila ho plenou, kolem krku připevnila bryndák a přichystala si misku se lžičkou. První lžičku jsem mu úspěšně dala pod nos (nj, uhýbat umí), u další se mi to už nepovedlo.

Ten náš malý hladovec zachytil lžičku, pokusil se strčit si ji do oka, což se mu nepovedlo a strefil se rovnou do pusy. Takhle pokračoval asi deset minut, pak usoudil, že brokolice už bylo dost.

Odpoledne se vrátil taťka z práce, zasmál se nad fotkama, který jsem stačila udělat, lehl si k nám do postele a vrhl se na gumový medvídky. Co následovalo, už můžou všichni čekat - prcek na něj opět smutně koukal. Tak dostal na ocucání jednoho medvídka. Škoda, že medvídek nevěděl, že má být jen na ocucání a skočil dítěti do krku tak nenápadně, že nikdo nevíme, proč nechal v přítelovo ruce jen svoje gumový botky.

A takhle to teď asi bude napořád - já budu dávat prckovi mlíko a zeleninu, táta bude dávat to, co mu upadne z pod ruky. Ještěže máme dostatek plen a náhradních oblečků. :)

Hodnotilo 37 lidí. Score 1.3.

Reklama


Reklama

K tomuto deníčku nelze přidat komentář.
Pro více informací napište SZ administrátorovi.


Reklama


Reklama