Jak naše princezna přišla na svět :-*

Porod

Tak i já se stala maminkou a ráda bych se s Vámi podělila o svých zážitcích z období před porodem, z porodu a krásných okamžiků po něm.

konečně všichni tři spolu :-*miluju Vás

Karolínka
2 komentáře

15.listopadu byl pro mě normální den, čekal mě první monitor a návštěva lékařky. Když jsem dorazila k doktorce, tak mě zavřeli do takovýho malýho kumbálku a dali mi na bříško dvě sondičky. :) Naše princezna tam sebou házela jak divá, takže monitor byl moc pěkný. :) Poté jsem čekala, než si mě doktorka zavolá…

Asi po 10 minutách si mě zavolali a jak to tak bývá, prohlédla mě a změřila tlak… bohužel byl hodně vysoký, tak mě paní doktorka objednala do nemocnice na kardiologii.

Hned druhý den jsme s manželem jeli do nemocnice. Vzali mi 3 ampule krve a moč a po 4 hodinách čekání mi řekli, že neví, čím to je… Druhý den jsem měla jít do porodnice na gynekologii Tak jsme s manželem jeli druhý den znovu tentokrát do porodnice.

Měla jsme s sebou moč a papíry od doktorky, bohužel zrovna tam byla sestra, která neměl svůj den, tak mě hned nadala, že j, sem si měla zavolat. Doktorka byla tak drsná, že řekla, že už se z toho všeho můžou pos**t. :) Opět mi vzali krev a zase jsme čekali. Po 4 hodinách nám zase nic neřekli. :( Jen že mám v pátek dojít na kontrolu.

V pátek jela se mnou tchyně s tchánem, protože manžel už nemohl. Zase mi vzali 3 ampule krve, moč a zase jsme čekali, tentokrát 5 hodin. Dozvěděli jsme se, že vlastně na nic nepřišli - hrůůza. Měla jsem si hlídat tlak a pokud by byl vysoký, tak přijet.

V sobotu jsem si celý den měřila tlak, bohužel byl hodně vysoký, tak jsem kolem 5 hodiny večer tam volala. Řekli mi, ať přijedem. No a už si mě v porodnici nechali. To bylo 23.11.2013.

Celou neděli mě hlídali a musel jsem sbírat moč za 24 hodin, napíchli mi flexilu a lili do mě magnesium. A v pondělí 25.11. mi řekli konečně moji diagnozu - že se mi projevila preeklamsie. Doktor říkal, že se budeme snažit udržet malou do 37. týdne. Byla jsem v tu dobu 35. týden.

No a tak už jsem zůstala v porodnici až do porodu. Pořád mě hlídali a brali krev a moč. Postupně se mi to zhoršovalo, až konečně 5.prosince mi řekli, že už mám ukončený 37. týden a že už není na co čekat, že druhý den mi vyvolají porod. Bohužel děloha nespolupracovala, i když se ji snažili dráždit. Tak mi večer dali jakýsi tyčinky na podporu dělohy a stahů. Bohužel do rána se nic moc nezměnilo, děloha prostě rezignovala. :)

6.12.v 8 hodin mě odvezli na porodní sál. Přišla porodní asistentka a prohlídla mě. Bohužel se nemohla dostat k čípku, tak to hrozně bolelo. Kolem půl 9 mi zavedla tabletku. Kolem 9 přišel doktor a říkal, že se nic neděje. A mně sílily kontrakce. :(

Kolem půl 10 mi praskli vodu a stejně se malé na svět nechtělo, spíš se začalo vše zhoršovat. Já už měla kontrakce po 5 minutách a bolestí jsem brečela. No pak dali malé jakousi sondičku na hlavičku, tu měla asi 10 minut. Přišli doktoři s primářem a shodli se, že je to špatný, že jdem na císaře. Já už byla šťastná za vše jen, aby už bylo po bolesti. Zavolala sem manželovi, že jdem na císaře, ať už jede. Dali mi podepsat papíry a už mě vezli na sál. Pak už to šlo rychle. Píchli mi epidural a já přestala cítit teplo, zimu na celé dolní části.

V 10:40 jsem poprvé uslyšela hlas mojí holčičky. Začala jsem štěstím plakat, jen mi ji nemohli dát. Ve dveřích jsem uviděla manžela, jak byl šťastný, když viděl naši holčičku. Poté mě zašili a odvezli na JIPku. Manžel za mnou přišel a ukazoval mi šťastně fotky naší princezny. Byla nádherná.

Druhý den jsem musela vstát z postele a jít se osprchovat a na normální pokoj. Nešlo to, bolelo to jako čert. Malou mi nosili jen na přikládání a hned mi ji zase sebrali. Bylo mi to líto, ale já bych to nezvládla. Byla jsem ráda, když jsem se zvládla postarat o sebe. Třetí den už jsem si ji vzala k sobě. Byla úžasná…

Porod byl sice těžký a bolestivý víc, než sem si myslela, ale za to zlatíčko, které se na vás podívá těma svýma šedýma očima, to stojí. A mít takovýho drobečka u sebe je to nejkrásnější, co může člověk mít. K tomu milujícího manžela a na světě je úúúžasně…

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andousek000
Závislačka 2501 příspěvků 21.12.13 09:44

Ahojky moc pěkný deníček, jsi šikulka že jsi to vše ustála a zvládla ten dlouhý pobyt v nemocnici. :hug: Tak ať se ti s malou daří prožíváte krásné časy :kytka:

 
kaja00
Extra třída :D 12591 příspěvků 21.12.13 13:10

Krasne :) Karolínka je nadherna :kytka: Gratuluji :hug:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 21.12.13 13:25

Krásny deniček i když s komplikacemi jste to zvládly holky :hug:.Přeju hodně zdravíčka a krásných zážitků :hug: :kytka:

 
iiiveta
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 21.12.13 14:19

Ahojky, pěkně napsáno! Ten pobyt v porodnici, to muselo být dlouhý, ale to čekání na vaši princeznu se vyplatilo, ať vám dělá jen radost!

 
petulkas
Závislačka 2914 příspěvků 21.12.13 23:32

Pěkný deníček, malá je krásná, ty jsi to zvládla a teď už budete pořád spolu a šťastni :hug:

 
Náth
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 21.12.13 23:36

Gratuluji k holcicce a praji at roste zdravoucka do krasy! Cetla jsem ted tvuj minuly denicek, zlepsila se situace s manzelem? Vapadate oba stastne na fotce, preji vam to!

Příspěvek upraven 21.12.13 v 23:36

 
Cooolooorka
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 25.12.13 11:20

Moc krásně napsané :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Deprese a touha po lásce

Naše první miminko


Reklama