Jak naučit miminko v noci spát

Rodičovství

Sice jsem už četla diskusi na toto téma, ale mám právě čerstvou zkušenost, tak bych se o ni s vámi ráda podělila tímto článkem. Anička má šest měsíců a 2 týdny. Do 4 měsíců spinkala vzorně, od osmi večer do pěti do rána a pak ještě „zabrala do osmi do rána. Potom ze dne na den začala vstávat v noci, nejdřív každé tři hodiny a během pár dní to vypracovala k takové dokonalosti, že od půl jedenácté se budila každou hodinu.

Takže to skončilo tím, že jsem ji měla u sebe v posteli a jen ji vždycky přiložila, když se vzbudila. Kdybych jí totiž nedala napít, tak byl řev. To jsem vyzkoušela. V poslední době už jsem byla ale tak unavená, že jsem se rozhodla dost! Četla jsem metodu nechat miminko vyplakat, spát v jiné místnosti, posílat k dítěti tatínka. Přišlo mi to drastické, jako všem maminkám, ale stala jsem se nočním dudlíkem na celý úvazek a to už vážně vydrží jen silnější povahy.
První noc jsme se rozhodli spát v jiné místnosti. Byl to u nás trošku problém. Bydlíme zatím v 3+1 v bytovce s šesti rodinami a hlavně s mými rodiči, protože stavíme dům a stěhovat se budeme nejdřív za 3 měsíce. A 3 měsíce je ještě dlouhá doba a hodně nocí! O půl desáté se malá vzbudila. Poslala jsem k ní přítele. Nejdřív byl 5 minut slyšet pláč a pak najednou ticho. Úplně mi vyhrkly slzy :o). Přítel přišel, že Anička usnula. Pak jsme šli spát my. Samozřejmě jsem celou noc čučela na budík a čekala, kdy přijde další pláč. Byla jsem rozhodnutá, že dřív než ve dvě hodiny ji nenakojím. Nechtěla jsem kojení přerušit úplně ze dne na den. Hlavně protože bych měla asi do rána mlíka pro celý dům. Malá se vzbudila až o čtvrt na tři. Napapala se a zase usnula. Pak se ale vzbudila ve svou obvyklou dobu - o půl paté. To už vstávali mí rodiče do práce. Bohužel dědeček nějak nepochopil náš záměr odnaučit dcerku v noci pít, proto mi nadal, že nechám dítě řvát a přítel se „chudáček" nevyspí do práce. To jsem po probdělé noci psychicky nevydržela a s brekem odešla malou nakojit.
Druhý den jsme dědovi vysvětlili o co jde a zkusili novou metodu. Spali jsme zase v našem pokoji všichni tři, ale tatínek spal Aničce blíž a byl nachystaný ji v noci uspávat. Dcera se vzbudila poprvé přesně o půlnoci. Tatínek vstal a šel ji uklidnit. Já jsem ani nedutala, aby o mě malá nevěděla. Pravda, trvalo to čtvrt hodiny a v noci se ten pláč tak nějak víc rozléhá, ale pak najednou ticho a Anička usnula. Vzbudila se až ve čtyři hodiny ráno, kdy jsem ji nakojila a spali jsme do sedmi do rána, kdy je náš obvyklý budíček.
Já vím, je to teprve dvoudenní zkušenost, ale ten obrovský obrat k lepšímu mě dohnal k tomu hned poinformovat všechny podobně unavené maminky, aby se odhodlaly a zkusily to taky tak. Je k tomu ale potřeba ochotný tatínek, který prostě pár nocí taky bude muset v noci vstát.

Jestli vás moje zkušenost zaujala, tak vám ráda napíši, jak budou probíhat další noci. Já pevně věřím, že během týdne budeme spát celou noc! Je ze mne zase optimista :O)).

Andrea

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andi
Stálice 53 příspěvků 27.04.06 12:03

Se zájmem jsem si přečetla tvůj článek, protože mám právě šestiměsíční dceru. Od narození usínala malá tak po deváté i déle a v noci se budila tak dvakrát, max. třikrát na kojení. Pak usnula. Ovšem na ránem už nechtěla být v postýlce a já pro klid v ložnici, jsem ji tedy přesunula k sobě do postele, kde okamžitě usnula. Teď jde do ložnice už před osmou, asi půlhodinu kojíme a spí pak ve své postýlce. Vzbudí se v deset, někdy v jedenáct, rekord je až v půl dvanácté, zase kojíme, ale pak už musí být jedině v posteli u mně. V noci kojíme jednou, někdy vůbec.Obdivuju tě, vlastně vás oba, že vydržíte ten čtvrthodinový řev, já na to opravdu nemám. Malá i přes den je velice klidná a skoro nepláče, a pět minut pláče já prostě nesnesu.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 27.04.06 14:00

Ahoj holky,

no já tedy koukám, jaká jsem „měkota“, protože bych také nevydržela nechat své dítě plakat, natož v noci, kdy se samo neorientuje. Holt potřebuje mámu. Mně tedy nevadilo k synovi vstávat, ikdyž občas se zaťatými zuby. Ale dělaly to tak moje mamka u mě, babičky u mých rodičů ( i vnoučků), dělaly to generace žen, a neřekla bych, že je to nějak šíleně devastovalo a zanechalo na nich následky. Já jsem kojila ráda a stále tomu tak je, ikdyž synovi už bude 11 měsíců.
Měl po narození období, kdy usínal večer a během noci se budil tak 2×. Ale postupně začal budit častěji, od půlnoci také po hodině (když nepočítám několik dnů, kdy byl nemocný, to jsme se nevyspali téměř vůbec).
Já jsem se rozhodla tomu nechat volný průběh. A nyní už delší dobu malý usíná pravidelně sám a vzbudí se 1×, nebo max.2× za noc ke kojení. ŠLo to bez řevu, bez mých pocuchaných nervů. Zvládl to sám.

Tak pěkné dny a klidné noci přeje
Demi.

 
suzetka
Stálice 86 příspěvků 27.04.06 14:05

Naší malé jsou 3,5 měsíce a zpočátku nespala skoro vůbec, byla jsem vděčná i za hodinu…
potom se to po šestinedělí upravilo a spinkala krásně, usínala kolem 22.30, budila se ve 4 a pak po 2 hodinách, kolem 7.30 jsme vstávaly. Ve 3 měsících se to pokazilo, nechtěla zase spinkat, navíc po nakojení dlouhé uspávání (dřív usínala sama). Přestali jsme ji zavinovat, dali ji do spacího pytle, zašili rukávky, aby měla ručenky sice volné, ale nemohla si s nimi na obličej a přesunuli postýlku do jejího pokojíčku. Od té doby spinká spokojeně, usíná kolem 21.30, budí se ve 4 pak až ráno, v 7.30, to vstáváme.
Doufám,že nám to takhle vydrží:)

 
martinaa
Povídálka 33 příspěvků 27.04.06 14:14

Tak já musím přidat podobnou zkušenost. Náš Adámek byl jako miminko v noci pěkně spavý. Chodil spát kolem půl devátý a budil se až kolem páté hodiny. Všechno začalo kolem 6měsíců. Malý se začal v noci budit, nejdříve 2-3×, skončilo to co 1-1,5hodinu. Takže já celou noc kojila nebo houškala, aby malý neplakal a nevzbudil tatínka a svého 2letého brášku. Asi po týdnu manžel uznal, že to tak nejde. Začal uspávat manžel. První večer usnul po 45min křiku a pláče, v noci se vzbudil 2×, manžel mu dal dudlík a šel spát do obýváku, já dělala mrtvolku. Druhý den usnul během 10min, v noci se vzbudil 1×. Třetí den usnul do 5min bez pláče, spal celou noc. a tak už to zůstalo až do dnes, kdy je malému necelých 10měsíců. asi po 14dnech jsem ho večer začala ukládat k spánku já.
Nejdříve jsem taky o vyplakávací metodě nechtěla ani slyšet, ale když to člověk sám pozná, že to funguje a vyspí se celou noc, tak na tom asi něco bude.
Všem maminkám přeji pevné nervy a tolerujícího partnera.
Martina + Adam 10m + Filip 2,5r

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 27.04.06 20:33

Andrejko,
chci se jan zeptat, jak manžel Aničku uspává? Houpe? Nebo stačí u ní jen být, aby usnula?

Eva

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 27.04.06 21:00

Ahoj maminky,
tak pro nás je to momentálně hoooodně aktuální - jsem maminkou 4,5 m Filípka - od 2 m do začátku 4m naprosto bez problémů usínal při kojení mezi 18-18:30h a budil se ve 2h ráno a pak zase až po 6h, někdy jsme vstali, někdy opět ještě usnul a vstávali jsme po 9h - takže opravdu paráda.
Za to teď poslední 2t, hrůza a děs: nespí přes den (to si vždy dá opravdu jen 20) a večer chodí stále po 18h, protože je unavený, ale usínání probíhá buď s hysterickým řevem, nebo třeba na dvakrát a trvá to i 1,5h! A poslední 3 dny kojíme ve 22h, ve 2h a pak v 5h, v 6h - no, co Vám budu povídat. Na jeho obranu ale musím říct, že mu rostou zoubky a mně ubývá mlíčka, takže prvně se asi poradím s Dr., a pak kdyžtak vyzkouším - do teď však metoda vyřvání nepomáhala, ba naopak, rozeřve se tak, že nejde utišit.

Určitě ale Andrejko napiš, jak pokračujete, ráda si počtu.

Krásnou a dlouhou noc a hodná miminka,
market a filípek 4,5m

 
maminaA
Kecalka 132 příspěvků 28.04.06 12:42

Ahoj Evi,
nejdřív ji první dvě noci houpal na ruce /tak trochu poloha při kojení/, ale pak sám usoudil, že hrozí, že by se stal otrokem houpání a Anička by si zvykla. Takže teď už jen nad ní stojí, přikryje jí přikrývkou, drží ji otočenou na bok a dělá „pššššššššššš“ :o).
Máme za sebou další dvě noci a zatím se vždy vzbudila o půlnoci, to ji tatínek uspal během 5minut a pak další vzbuzení ji nakojím. 3. noc to bylo v půl paté ráno a dnes to bylo ve tři. Ale já jsem vážně zatím vděčná i za tohle!!!
Ahoj Andrea

 
maminaA
Kecalka 132 příspěvků 28.04.06 12:47

Ahoj Marky,
jak pokračujeme jsem už odpověděla nahoře Evči. Jen k tvému filípkovi: Aničce taky rostou zoubky a myslím si, že tím to není, ale to jen tak odhaduji podle nás. Mně jednu dobu taky začalo ubývat mlíčko, ale jak mě Anička tahala v noci každou hodinu, tak se zásoba zas udělala. Na tohle je noční kojení ideální, ale myslím, že 2 týdny absolutně stačí. A ještě se chci zeptat, zkoušel Filípka uspávat tatínek? Všechno je to hodně o trpělivosti a každé mimčo je jiné, takže co zabere u nás během týdne může u vás zabrat třeba až za 2 týdny. Já jsem naší doktorce taky už před měsícem říkala, že malá vstává každou hodinu v noci a ona mi jen řekla, že to mám blbý, že si asi přetočila den a noc. Tak jsem to vzala do svých rukou. Ale určitě mi napiš, co ti řekla tvoje doktorka.

Ahoj Andrea

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 28.04.06 13:09

Ahoj Market,

jestli Ti mohu poradit, zkus Filípka na noc a kdykoli jej budeš uspávat, zavinout. Je ještě maličký, a pokud jej trápí zoubky, bude se cítit zavinutý jako v pelíšku. Já s malým nemám tu zkušenost, protože jej tlačící se zoubky nebolely, ale vím to od jiných holek a dost jsem o zavinování dětí četla. Můj syn také tak jednu dobu velmi rád usínal, a hlavně, když byl nemocný (během několika málo minut se úplně zklidil).
Dej pak vědět, jestli jsi to zkusila a jak to zabralo.

Ahoj a vydrž!
Demi + Honzík (10,5m)

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 28.04.06 13:22

U nás to probíhalo stejně jako u Demi.
Od narození byl Honzík vzorný na večerní usínání, přes noc se budil pouze na kojení, tj. tak 3× za noc. Od pěti měsíců se to začalo zhoršovat, budil se častěji, někdy v sedmi měsících už to bylo fakt neúnosné, budil se klidně každou hodinu a budili jsme se vzájemně. A tak začal spát sám ve svém pokojíčku vedle ložnice, kam jsem za ním docházela na kojení. Postupně se jeho četnost buzení snižovala, aniž bychom používali nějaké drastické metody vyřvání. Nyní je mu 11 měsíců a v noci k němu vstávám 1-2× na kojení. Chodí spát mezi osmou devátou a ráno se budí kolem sedmé. Pevně doufám, že se ty děsné neklidné noci už nevrátí a že za chvíli už vydrží spát celou noc.
Tak přeju ostatním maminkám s podobným problémem pevné nervy, uvidíte, ono se to zlepší. Taky jsem tomu nevěřila, ale přišlo to ze dne na den, zrovna tak, jako se dítě naučí své první slovo, nebo udělá samo své první krůčky, tak najednou v noci začne daleko lépe spát:-)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 28.04.06 13:26

Ahoj Evitko,

tak Ty máš také Honzíka a koukám, že skoro stejně starého, jako je můj :-) Režim spánku mají oba také hodně podobný, ale s tím, že náš Honzík spí s náma v ložnici, protože dětský pokoj ještě není ready pro svůj účel (zatím tam mám jen přebalovací pult a skříň s oblečky). Ale počítáme s manželem, že v létě na to konečně šlápneme a pak už bude Honzík spinkat také sám, jen přes chodbu. Uvidíme, jak se s tím srovná.

Tak ahoj a krásný den Ti přeje Dem.

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 28.04.06 13:44

Ahoj holky,
díky za rady, určitě vyzkouším a uvidíme. S tím zavinováním to ale asi bude horší, je to „zimomil“ po mně, jak je mu teplo, budí se, proto jsme od zavinování upistili snad po měsíci. Ale mohli bychom to znovu vyzkoušet.
Jinak taťka zkouší uspávat, ale zatím bezvýsledně a jak jsem psala, pomůže až nakojení a to tím stylem, že po mně přímo skočí a přisaje se, jakoby nejedl týden, tak fakt nevím.
Ještě jednou díky a mějte se krásně.
 market

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 28.04.06 16:42

Ahoj Market,

na Tvém místě bych klidně kojila dál, jak Tvůj chlapeček chce. Náš Honzík měl 4,5 měsíce a už jsem jej musela přikrmovat, kojit nechtěl. Vydržela jsem to díky odsávačce a kojím dodnes. Jestli Ti Filípek pěkně přibírá, tak mu dávej, jak bude chtít, však mu dáváš to nejlepší, co můžeš.
A pokud jde o zavinování, klidně ho nech jen v bodýčku s krátkým rukávkem a zabal jej do něčeho lehkého a prodyšného, pokud můžeš. Držím Ti palečky.

Ahoj, Demi.

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 28.04.06 20:59

Ahojky maminky,

Andreo - naprosto tě chápu…já mám doma dvouletá dvojčata a ta spávala dost špatně. Od druhého do šestého měsíce docela bezva, jednou za noc kojení a potom až budíček. Ale od šestého měsíce jsem měla pocit, že závodí, která se dřív vzbudí. usínaly bez problémů, ale už od půl desáté (chodily spát okolo sedmé) se na střídačku budily…začala jsem žít nočním životem. Bylo to fakt supeeeeeer…:o)) Nakonec nás napadlo přestěhovat je do pokojíčku, v roce jsme je přestěhovali a byl klid, v podstatě ze dne na den se naučily spávat celý den, občas někdo zaplakal, tak jsem tam jen zašla, pohladila a hotovo…to blaho prospané noci bylo k nezaplacení­..:o))) Chápu metodu vyplakání, sice je to asi nápor na nervy, ale někdy to asi jinak nejde.
Teď mám doma skoro osmiměsíčního chlapečka a stalo se naprosto to stejné…do šestého měsíce pohodička, spával bezvadně, od sedmi do pěti, najedl se a spal až do osmi…bomba…šestý měsíc udeřil a já po půlnoci vstávám zase každou hodinu…čekala jsem, že to přijde, i když tajně doufala, že by nemuselo…:o))
Moje dětská dr říkala, že se to stává, protože děti začnou být nafixovaní na rodiče a jakmile je nevidí, necítí, tak jsou hrozně neklidní a proto se ty noci takhle zhorší…u nás to asi funguje, protože i přes den, když si dám Marťu do postele a spíme po obědě spolu, tak vydrží spát i dvě a půl hodinky, ale sám tak dvacet minut a dost…

Holky přeju pevné nervy a hlavně co nejdříve spoustu prospaných nocí!

Evásek a prťata

 
Kebulka
Nováček 1 příspěvek 29.05.06 10:35

Dobrý den,
naší Anetce budou 4 týdny, ale se spaním to máme šílený. Přes den to ještě jde, ale jakmile příjde večer, tak je to šílený. Dokáže být vzhůru i 5 hodin vkuse, takže usne až kolem 22 hodiny a pak spí necel.4 hodiny. Hlavně bych potřebovala poradit s tím, že po jídle je malá ubrečená, vypadá to jakoby „tlačila“, valí na nás kukadla, kope nožičkami, mlátí kolem sebe rukama a je z toho celá opocená. Celé to opravdu trvá cca 4-5hodin a pak konečně usne. Doktorka nám předepsala kapičky na prdíky, ale to fakt nepomahá a my z toho začínáme být dost unavení. Nemáte někdo radu? Masáže bříška taky vůbec nepomáhají. Předem děkuji. Kebulka

 
Mondasek
Nováček 2 příspěvky 31.08.06 10:20

Ahoj,chtěla bych se také podělit o své zkušenosti. Mám dceru,která má 10 měsíců.Když byla malé mimčo,usínala sice po půlnoci u prsa,ale spala 6 hod v kuse.Asi v 6 měsících se po usnutí u prsa a přenesení do postýlky po max 1/2 hod vždy vzbudila, chybělo jí prso v pusince. Pak u prsa usnula a spala max. 2 hod a pak už se budila po 1 hod.Samozřejmě u nás v posteli spala bez buzení. Rozhodla jsem se tedy že ji naučím usínat samotnou v postýlce metodou uplakání.Také jsem z těch, co nerady slyší své dítko plakat,ale neměla jsem jinou možnost.Je to 14 dní a hned první noc usnula po asi 40 minutách pláče,bylo to sice o nervy vidět malou stát plakající v postýlce,ale zvládli jsme to a spala od 20 do 5 rána! To jsem ji vzala k sobě,nakojila a buď u mě v posteli ebo někdy i sama v postýlce spí až do cca 7 ráno.Musím upřesnit že když pláče,tak jsem ji co 3,5,8,10 minut chodila konejšit aby věděla že jsem ji neopustila,ale jak už usnula šli jsme k ní spát s manželem do ložnice a v pohodě.Teď už usne po zhruba 5 minutách minimálního pláče,spíš to zkouší jestli ji tam teda opravdu necháme.Nutno ale dodat,že ji dávám spát až je hodně unavená,až už si lehá na zem a vypadá velmi unaveně.Ale určitě to stálo za to a všem vřele doporučuji tuto metodu.Chce to silné nervy ale jde to zvládnout

 
druhy zazrak
Nováček 1 příspěvek 01.11.06 13:13

Ahoj holky

Vim ze pisu tenhle komentar trochu pozde, ale narazila jsem na tenhle clanek teprve dnes. Chtela jsem se i ja s vami podilit o moje zkusenosti a taky aby se vam nestalo ze by jste dopadli jako jsem dopadla nakonec ja. I ja jsem byla toho nazoru ze bych nikdy nenechala sve dite vyrvat, taky mi to moje maminka skoro denne tloukala do hlavy ze to neni spravne a ze mne obskakovali celou noc kdyz jsem byla mala, tak to nemam delat svemu miminku.
Ja jsem tomu pevne verila ze kdybych miminko rvat nechala tak by byla ze mne spatna matka, proste bych mela vycitky svedomi a tak se stalo ze mne mala mela jako vycvicenou opicku. Z pocatku kdyz se Karolinka narodila nemela jsem s ni zadne problemy co se tyce spani, ale od toho pul roku to zacalo a horsilo. Budila se co 2 hodiny kazdou noc ale prisla i doba kdy se budila kazdou hodinu a tak to pokracovalo kazdy den az do doby kdy slavila 2 roky!! Ona sice hlad nemela, ale budila se protoze se chtela jen trosku napit caje, nebo jen chtela pohlazeni. Zatim moje mati, stale nechapala vcem je problem, ze az ji budou 2 roky tak s toho vyroste, ale nevyrostla. Po roce a pul bez jedne noci  8 hodinovem spanku jsem to uz nevydrzela a nechala jsem ji brecet, druhou noc uz se neprobouzela po hodine ale po delsim spanku. A kdyz se probudila tak uz moc neplakala, bylo to spis jenom takove knourani ktere dlouho netrvalo. Proste jsem ji v noci zacala ignorovat a vysledek se dostavil behem tydne.
Ted cekam druhe miminko a uz vim jak na nej, uz nebudu mit zadne vycitky svedomi, protoze tenkrat to bylo nebezpecne na zdravi nejen pro mne ale i pro Karolinku. Tehdy jsem jeste k tomu pracovala 3× tydne a jezdila jsem autem do prace, cela nevyspana a vycerpana. Bylo to hrozne, ale uz nikdy vic. Pevne verim ze je zdravejsi aby se maminka i dite dobre vyspali a jestli se dite musi nechat vyrvat par noc aby tomu tak byloi, tak budis, ono to stoji za to.

Tak ahoj Gabi

 
RenataN
Nováček 1 příspěvek 06.11.06 16:50

Ahoj holky, narazila jsem na tento článek. Mám osmi měsíčního chlapečka a obdobný problém. Do šesti měsíců spinkal vzorně, probudil se max. dvakrát za noc. Usne v osm pak se probudí kolem půl dvanácté a už to začíná co hodinu a půl jsme vzhůru. Hlad nemá jen potřebu se trochu napít. Už mě taky napadlo ho ignorovat, ale neměla jsem ty nervy ho nechat plakat. Ale když jsem četla vaše zkušenosti, tak to budu muset zkusit. Přece se nebudeme trápit do nekonečna.  

Zatím ahoj Renata  

   
 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 06.02.07 14:22

Mám sice jen jednoho kluka(11 měsíců), ale úplně stejné zkušenosti:DD, když jdeme spát spolu odpoledne vydrží klidně i dvě a půl hodiny, ale sám v postylce odpoledne prospí tak do půl hodiny maximálně třičtvrtě a dost, nojo, to stačím tak akorát hodit prádlo do pračky a poklidit to suchý, čaj už většinou nestíhám:DD, v noci spinká docela dobře tak do druhé hodiny raní pak už vyžaduje moji společnost a tak spinká u mně až do rána, stává mezi sedmou a osmou, což docela jde (nesmím, ale ponocovat na emiminu a to se většinou nedaří:DD) v noci kojím dvakrát, až třikrát. Všem Vám přeju taktéž pevné nervy u přeučování, já to musím vydržet (moc mi to ale nevadí), protože jsme v jedné místnosti sousedící s bratrem, který chodí do školy, takže noční plakání prostě musím vypustit, a tátu zatím ještě nemáme.
S velkým obdivem Majčus a Vítek

 
KAROLI1
Nováček 1 příspěvek 31.01.08 19:30

Ahoj,
máme 3měsíční holčičku. Zá:,–(ně mi usíná na prsou a jakýkoliv pokus dát ji spát do postýlky je marný. Jakmile ji uložíme, začne brečet takovým způsobem, že s manželem nevydržíme a opět to končí, že mi usne na prsou. Jsem už z toho hotová. Poraďte  mi prosím, nějaké fígle. Děkuju Karolina

 
těhulka1
Nováček 2 příspěvky 26.09.08 09:27

ahojky přečetla jse si vaše články.ano už jsem o tom také slyšla že by k malé měl vstávat přítel ale ten sní nevstane ráno natož v noci.Malá jako mimnko spala báječně usnula ve 20 hod a vzbudila se až kolem 4-5hod.ráno a pak až v pul 7.Jen co začalo být léto a my jsme začaly navštěvovat známí vše se zmenilo a malá nám od té doby špatně spinká.Mejdříve usne kolem 20-21 hod,podle toho jak moc je unavená.pak se vzbudí kolem 00:00-1:30 hod a pak vstává třeba po dvou hodinách.Vubec nevím co sní mám dělat.Mužete mi prosím Vás nekdo poradit,Michalce je 13 mesícu a její taínek v noci spí jak zabitý.Děkuji Luci

 
Elena Getsadze
Nováček 7 příspěvků 16.03.10 11:59

Dobry den preji!Mám sice jen jednoho kluka(11 měsíců), ale úplně stejné zkušenosti,,když jdeme spát spolu odpoledne vydrží klidně i dvě a půl hodiny, ale sám v postylce odpoledne prospí tak do půl hodiny maximálně třičtvrtě a dost.V noci spinká docela dobře tak do 1 hodiny raní pak už vyžaduje moji společnost a tak spinká u mně až do rána, stává mezi sedmou a osmou, což docela dobre,ale nechce spinkat u sebe v postylce.Do 6mesicu spal dokonaly ot 8vecera do rano.prestala jsem ho kojit uz,v noci vyzaduje trochu caje.Od 6m do 10m spal ve svy posylce a ted' 2tydny chce jenom semnou,takze spime s manzelem oddeleni,a je nastvanej!-kdys ho dam do svyho postylce place dokud ho nevezmu ja,sam se neuklidni skousila jsem uz mnohokrat-nejde to,a manzel se nevyspi do prace!:-( prosim pomocte mi da se to znovu at usne v jeho postylce,ma postylku hned vedle nas! predem dekuji Elena a George 11mesicu. :kytka: :palec:

 
Kacne  02.01.13 08:28
spinkání v noci

AHOJ VŠICHNI,
náš čtyř měsíční chlapeček bohužel špatně spinká už od začátku. A je to čím dál dím „lepší“. Usne většinou mezi 20-21tou hodinou, ale pak se vzbudí už za hodinu. Potřebuje dudlíka, nebo znovu uspat. Pak (ty lepší noci) spí třeba do půlnoci…to dostaně najíst (máme Nutrillon). No a pak se budí občas co půl hodinu, občas co hodinu. Tu na dudlík, tu na jídlo, tu na pití. Už jsem totálně vyčerpaná a nevím co s ním. Byla by rada:-)))))???Díky moc…strašně ráda bych se opět někdy vyspala a miminka si přes den užívala…ne jen přežívala.
 Díky.

 
maminaA
Kecalka 132 příspěvků 03.01.13 06:53

No, radím zapojit tatínka a střídat se v noci s ním a taky nevstávat ke každému zabrečení a nechat miminko poplakat si, ono zjistí, že maminka hned nepřiletí. Je ještě malé, tak se dá ještě naučit. Ať nedopadneš jako já /autorka článku/ a nevstáváš každou hodinu. Držím palce

 
Kacne  04.01.13 08:20

Už jsem si taky říkal, že ho musím nechat v noci brečet. Akorát mi vadí, že tím vzbudím 7mi letého synátora, který ráno vstává do školy…ale to se asi nedá nic dělat. Děkuju za radu, Katka

 
phonsegca
Nováček 1 příspěvek 16.03.13 13:04

Dobrý den, pročetla jsem všechny příspěvky a co jsem koukala, všichni řešíte problé spinkání u většinou +/- 4 měsíčních dětiček. Já mám tohle už měsíc, od narození nespíme, byla i noc kdy jsme vstávaly po hodině, nyní v měsících někdy i krát za noc a klidně začne hned hodinu po uspání. Vůbec nevím co s tím, vybrečet mi přišlo drastické a hlavně někdy už opravdu tak řve že čekám kdy se začne kuckat. Zkusím a podám info :-) snad i u nás pomůže.

 
fialka10
Nováček 2 příspěvky 29.04.13 12:44

Všem maminkám dětiček mladších 6ti měsíců vřele a moooc doporučuji knihu Nejšťastnější miminko v okolí. Nám neuvěřitelně pomohla a to jak na mojí psychiku, tak na pohodu naší malé. Myslím si, že by ji měli rozdávat rovnou v porodnicích místo těch všech letáků.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama