Jak odstavit bez pomoci a začít zas trochu spát.

Rodičovství

Nastala doba, kdy se našemu Kubíkovi intervaly mezi nočními mléčnými zastávkami u prsu začaly povážlivě zkracovat. Budili jsme se co 2 hodiny a někdy i častěji. Pro mě to byl impuls, že asi nadešel čas klasických člověčích večeří. Dětská lékařka mě však vyvedla z omylu...hlad jistě nemá (74cm, 10kg),ale kojené děti tohle dělávají a jediná pomoc je max.dudlík.

I když Kuba nikdy nedudal nic jiného než mamčino, ze zoufalství nevyspalého jsem vyhrabala nějaké zásoby a zkusila dudlík…bez úspěchu.
Rozhodla jsem se tedy, že budem odstavovat…jenže babičky jsou na kilometry daleko a tatínek je k tomuto nepoužitelný (když je v požadovanou dobu doma, dokáže Kubu šovinkáním probudit a vyjančit tak, že nespí celý barák :o).
Zkusila jsem tedy tvrdě nedat. Bylo to k uzoufání, plakali jsme oba a skončilo to stejně u prsu…
Nakonec to celé ale už s jídlem mělo opravdu pramálo společného a byly to jen a jen hračičky.

Na:,–(ila jsem tedy fígl :
Jakmile se Kuba v noci vzbudil, dala jsem mu cucnout a současně ho i začala hladit po hlavičce tak, jak to doporučují u malých miminek. Dlaň přes spánek a ucho, prsty na čelo. Prsty jsem mu přejížděla po čele, jako když vás bolí hlava, od středu na spánky.

Když jsem viděla, že už netahá a jen si hraje, odstavila jsem ho a hned se taky celá zachumlala pod peřinu(aby necítil mléko), ale nepřestávala ho hladit. Začal poplakávat, ale nebyl to už ten zoufalý pláč, jen mírně nespokojený. Po cca 5minutách přestal. Stulil se mi do náručí(spíme spolu) a usnul.
První noc jsme vstávali klasicky po 2hodinách a postupovali dle výše popsaného.

Druhá noc byla opět po 2hodinách, ale pláč po odstavení znatelně kratší.
Třetí-čtvrtá noc už byla jen 2× pocucnutí (cca 01,00h. a 05,00h.)
Od páté noci vstáváme 2× (01,00 a 05,00h.), ale prso nehledáme a vystačíme si s pohlazením.
Kuba spí daleko klidněji. Před tím se ráno budil na 06,00h. A teď už i bez ranní mňamky spí až do 7,30h.
Hlavní je mít pyžamo až ke krku a pořádně velkou deku a venku nechat jen mobilní ruku :o)

Jistě, vím, že to není univerzál, ale nám to pomohlo a třeba i vy se setkáte s úspěchem.
Jo a mimo jiné se mi tak podařilo bezbolestně utlumit laktaci. Tím, že jsem postupně vynechávala 1-2 kojení denně, další den už se mléko nedělalo v takové míře.

Tak hodně zdaru přeje Klára a Kubík (12m)

Váš příspěvek
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 14.11.03 23:01

Ahoj Klárko,

tak mám pocit, že jsem četla o svém chlapečkovi. Taky to už máme skoro za sebou.

Nejdřív jsem zrušila úplně denní kojení a to bylo bez problémů, Vojta ho vůbec nevyžadoval. Pak přišlo večerní kojení, jelikož u toho usínal, tak jsem chtěla zrušit uspávací prostředek. Po koupání jsem mu dala kaši na lžičce, jelikož na láhev ani hrnek s mlíkem vůbec nereflektuje. Po té kaši si ho vezmu do náruče a on si položí hlavičku a během pěti minut spí. Problém byl s jeho častým buzením v noci a po jedné hodině spal v podstatě přisátý. Takže nejdřív jsem zrušila dvoulůžko na jednolůžko a udělala z něj nedobytnou pevnost, aby nezdrhl. V noci, když se vzbudil, jsem ho pohladila a položila, chvilku s ním pobyla a když to nepomohlo, tak jsem odešla a tak 4 minuty ho nechala řvát, na víc jsem neměla sil, ani podporu manžílka. Po třech nocích se opravdu dostavil výsledek a teď už se budí dvakrát za noc, což doufám, že se zlepší, a já ho jen položím a on spí dál. Bohužel v půl šesté ráno už má asi hlad a tak mu to prso ještě dám, jelikož se mi nechce vstávat a on místo toho nic jiného tekoucího nevezme.

Doufám, že to někomu alespoň trochu pomůže.
Mějte se hezky
Zuzka a skoro roční Vojtíšek

Lorien
Nováček 4 příspěvky 27.11.03 16:14

Ahoj Kláro,
přála bych si, aby i moje holčička pochopila, že v noci se spí. Budí se tak po 2 hodinách, což je ta lepší varianta, a když jí nedám prso, tak strašně řve a leze po posteli. Večer usíná u kojení, ale občas se i stane, že jí nakojím, chvíli ležíme a pak usne jen tak. V noci jsem zkoušela dávat flašku s čajem, ale to vůbec nezabíralo. Teď se snažím omezit kojení i přes den, ale moc se nám to nedaří. Prostě samé neúspěchy. Jsem z toho docela unavená, vždyť jsem se už rok nevyspala. Zkusím Tvoji fintu, třeba uspějeme.
Díky Lorien

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.04 21:05

Ahojte maminky,
Po prečítaní vašich príspevkov som sa ?potešila?, pretože i ja mám doma dcérku (10m) ktorá v noci nespí. Okrem toho že mi dáva v noci poriadne zabrať, trápi ma i jej zaspávanie. Počas dňa i večer ju musím doslova nútiť spať. Keď ju vložím do postieľky, nestačím sa otočiť a už v nej stojí a vykrikuje. Keď si ju nevšímam a odídem z izby, všetko čo sa jej podarí mi povyzlieka a z postieľky povyhadzuje a potom sa strašne rozkričí. Keď ju však vezmem do náručia chvíľu sa ešte bráni, no po výdatnom natriasaní sa ukľudní a konečne zaspí. Veľmi ma to vyčerpáva (váži už 9,5 kg), pretože takéto uspávanie absolvujeme spolu 2 krát počas dňa a večer. Keď k tomu pripočítam i nočné vstávanie zhruba každú hodinu, a ranný budíček okolo 5:30 začínam nový deň unavená a už i nervózna. Pomohlo by mi keby ste sa so mnou podelili o svoje skúsenosti. Pretože na internet sa môžem dostať iba zriedkavo, moja prosba k vám je napíšte mi na moju e-mailovu adresu: betsy@zoznam.sk Určite vyskúšam vami spomínané rady. Ďakujem a želám vám i vašim detičkám zdravíčko. S pozdravom Beáta.

Vložit nový komentář