Jak pokračuje život Dominika

O životě

Narodil se 18.4.2010 a 18.8. bude mít 4 měsíce :) Ještě nedávno to bylo malinké miminko,které sme přivezli s nemocnice jen s 51cm a 3510g.Dnes už má 64cm a váží 6550g (inf ze středy 11.8. :) ).

chci spinakt

Jsem se probudil a přemýšlím.

Teta se na mě přijela podívat k dědečkovy až s Paříže.

Já nechci být na bříšku a tak so otočím koukej :D

Tati kde jsi byl těch 10 dnů?

Takto se mi spinkalo nejlíp.

Tahle chůva dlouho nevydržela :)

Když byl malinký tak neuměl moc věcí. Kakal, spinkal, papal a usmíval se ze spaní. Nejkrásnější byli chvilky když otevřel očka. A koukal „sice tzv. do blba“, ale koukal. Neměl rád koupáním a při každém neuvěřitelně ječel.

Taky nastaly dny kdy sme si s ním nevěděli rady. Byly mu necelé dva měsíce a skoro celý den proplakal. Trvalo to pár dní. Byl klidný jen u prsa a když se nosil. A taky ty vzácné chvilky co se mu přes den podařilo spinkat.
Zdálo se nám i našim známým, u kterých jsme byli, že nepřibírá. Takže přítel se domluvil v práci že odejde dřív a jelo se k Dr . Přibral jen 70g za necelý týden. Takže nám Dr doporučila BEBU nebo Nutrilon HA … Přešlo 5 dnů s Nutrilonem a kojením zároveň. Dominik byl zase uplakané miminko. Klidný byl jen málokdy a nepomáhalo ani chování ani houpání v sedačce.
Jenže co uděláte v neděli večer? Napadla nás pohotovost… V autě se uklidnil, ale neusnul, což dělával - vždy usnul po tom co jsme vystoupili z auta.
Tak jsme se domluvili, že pojedeme domů a k Dr zajdeme až zítra a kdyby se probudil a plakal tak by jsme se tam vrátili.

„Bolest bříška!“ konstatovala Dr. po tom co byl na váze a zjistilo se že přibral 340g za týden. Dostali jsme kapičky a už na druhý den to bylo lepší.

Postupně se začal dívat kolem sebe a zajímat o dění kolem něj.
Pak se začal usmívat a to je jedna s nejúžasnějších věcí, co umí ten malinký človíček. Krásný den nastal když jsme se na něj usmály a on nám to oplatil.

Zlom s koupáním přišel na Slovensku. Všichni chtěli vidět jak ječí když se koupe. Já, ač nerada, jsem se nechala překecat i když jsem věděla že už je napapaný a odkrknutý. Když jsem ho vysvlékala, bylo ticho, žádný pláč a ani neječel po tom co byl ve vaničce. Sem tam jen kňourl, ale to přikládám tomu, že už chtěl spinkat. Od té doby - první papá a pak se koupe. Konečně je spokojený i v té vaničce :D

Zažili jsme toho hodně, už víme, co kdy potřebuje. Když kňourá chce spinkat. Když pláče, tak má hlad a když mrčí, tak se chce chovat. Taky se už řehtá…

Na ten den nezapomenu. Říkala jsem mu paci, paci… a pleskala jeho ručkama a on se začal řehtat. Jenže jsme byli sami na Moravě u mého taťky a tak to ani neviděl přítel, který tou dobou musel být pracovně tady v Praze.

To bylo poprvé, podruhé ho rozesmála babička na Slovensku. Vydrželo mu to asi 2 minuty. A konečně to viděl i tatínek :)

Zažijeme toho ještě hodně. Budou první příkrmy, první zoubky a první vztekání, ale věřím že to zvládneme i když je to někdy těžké.

Přeju všem maminkám (i jejich partnerům) … aby měli vždy někoho na koho se můžou obrátit … aby měli vždy někoho kdo při nich bude stát a poradí … aby se nikdy necítili samy … aby si vzpomněli na to krásné, až jim bude do pláče … aby je jejich dítko milovalo tak jak oni jeho

Všem přeji krásný den a úsměv na tvářích vašich dětí, protože jen podle toho se dá poznat že je dítě opravdu spokojené.

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.08.10 18:43

Krásné. Když to vidím, tak si říkám: jste bohatí. Máte Dominika.

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 19.08.10 22:21

ano to sme …

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama