Jak posera porodil :)

Porod

Devět měsíců pro mě vždycky byl neskutečně dlouhý a pomalu ubíhající časový úsek. Když tak zapátrám v minulosti celkem nedávné, tak třeba takový školní rok. Dny a týdny se táhly jak smrad a prázdniny v nedohlednu. Předpokládala jsem, že s těhotenstvím to bude stejné. Jak moc jsem se zmýlila. :)


2 komentáře

Konečně doma :)
2 komentáře

S taťkou po probuzení :)
2 komentáře

Všechno mi to hrozně rychle uteklo. Připadá mi, jako kdyby to bylo včera, co jsme s manželem zírali na dvě čárky. Celé těhotenství bylo naprosto bezproblémové, všechny testy i ultrazvuky vycházely tak, jak měly a my se těšili na příchod miminka.

Kdo četl můj předchozí deníček tak ví, jak strašně moc jsem se porodu bála. I přesto, že jsem poctivě pila maliník a cvičila s epinem, mě strach neopouštěl. Pravda, psychicky jsem na tom byla trošku lépe, ale stejně jsem z porodu měla hrůzu.

Jak se blížil termín, okolí se pro mě stalo nesnesitelným. Otázky typu: „Co tady ještě děláš? Máš být už v porodnici ne?“ mě vytáčely k nepříčetnosti. Pak přišel den D. Tedy den, na který všichni spoléhali jako na den, kdy se náš syn narodí. Jenže jemu se z bříška nechtělo a známí a příbuzní byli ještě otravnější :D.

Byl pátek, já 40+3 a štrádovala jsem si to na kontrolu do porodnice. Paní doktorka mi sdělila, že mám krásný nález a že to vypadá, že se o víkendu uvidíme. Odcházela jsem a byla docela ráda, že to už tedy konečně budu mít brzy za sebou. V sobotu jsme byli pozvaní k rodičům na oběd, ale nakonec jsme se zdrželi celý den. Já hrála odpoledne s mladší sestrou hry a nic nasvědčovalo tomu, že bych měla v nejbližších dnech porodit. Okolo sedmé jsme se vydali pěšky k domovu.

Ten večer si manžel vybojoval hokej, a tak jsem se k televizi vybavila dostatečným množstvím časopisů, abych se neunudila. Ve druhé třetině velmi napínavého zápasu, který mě hrozně zajímal, jsem se vypravila na záchod, protože mi malý hopsal po močáku. Na kalhotkách jsem našla výtok s krví. Zřejmě zátka, řekla jsem si a šla si dál klidně číst. Při další návštěvě toalety jsem již pozorovala slabé krvácení, což mě trošku znejistilo. Přemluvila jsem manžela, abychom se přesunuli do ložnice, že dokoukat to může i tam a já si lehnu a budu spát.

Omyl. Usnul manžel a já začala pociťovat poměrně silnou bolest v podbřišku. Po chvíli jsem zpozorovala, že je celkem pravidelná a když se vracela po zhruba 5 minutách, vzbudila jsem manžela, že jedeme rodit. Koukal na mě jak z jara, začal zmateně běhat po pokoji a oblékat se. Do porodnice jsme přijeli v 1:30 a já už se v kontrakcích kroutila. Doktorka mě vyšetřila a řekla, že jsem otevřená na dva prsty a že můžu rodit za půl hodiny nebo taky až na druhý den. Poslala mě tedy na oddělení a manžela domů.

Kontrakce se mi natáhly na 10 minut a já si nadávala, že jsem ještě nezůstala doma. Chtěla jsem si co nejvíc odkroutit doma, ale jako prvorodička jsem nepoznala, že peklo teprve přijde. V 7 hodin mě sestřička vyšetřila a řekla, že jsem zhruba na 2,5 prstu otevřená, a že za chvíli přijde paní doktorka. Ta přišla asi v 9 hodin a vyšetřením zjistila, že jsem už na 4 prsty a zavelela, abych se za doprovodu sestry vydala na přípravnu a na sál.

Moc milá a mlaďounká porodní asistentka si mě přebrala, udělala mi klystýr a nechala mě hodinku ve společnosti záchodu a sprchy, mezi kterými jsem mohla pendlovat, jak se mi chtělo. Každou čtvrt hodinu přišla zkontrolovat ozvy miminka. V té době už jsem měla kontrakce opravdu silné, ale pořád ne moc pravidelné.

Potom mě převedli na sál, kde mě PA napojila na monitor. Mezitím dorazil manžel, byla jsem ráda, že ho po té noci vidím. Mezi kontrakcemi jsme si mohli v pohodě povídat, i jsme se docela nasmáli. Mohlo být asi 11:00, když mě doktorka vyšetřila s tím, že se otevírám pomalu a pro mimčo by bylo lepší, kdyby už bylo co nejdřív venku.

Na scénu tedy přišel oxytocin a já jsem teď zpětně neskutečně šťastná za to, že jsem si toho o něm moc nepřečetla předem. Jinak bych jim odtamtud asi utekla. Hned první kontrakce po napíchnutí oxytocinu byla šílená a vzhledem k tomu, že jsem musela být napojená na monitoru, jsem jí musela dodýchávat vleže na boku.

Každá další byla ještě horší a já jsem si myslela, že tam umřu :D. Najednou jsem začala cítit strašný tlak na konečník, ale PA i doktorka mi zakázaly tlačit. Ať jsem se snažila sebevíc, tak to nešlo. Chtěla jsem je poslat do patřičných míst, ale neměla jsem na to sílu. Při další kontrakci a mojí poznámce, že tlak už je opravdu obrovský, jsem slyšela tu vytouženou větu „tak jdeme na to“.

Na tři zatlačení, v 11:35, byl náš Mareček venku a porodním boxem se roznesl nejhezčí pláč, jaký jsem kdy slyšela. Manžel s malým odešel na měření a vážení a mě mezitím doktorka zašila. Díky epi-no balonku jsem si z porodu odnesla jen 2 stehy a šití vůbec necítila. Paní doktorka mě pochválila za tlačení a poznamenala, že mám vysokou hráz a nebýt balonku, nejspíš bych byla nastřižená o dost víc. Po chvilce přišel manžel i s naším uzlíčkem a mohli jsme se mazlit a vychutnávat si první společné chvilky ve třech. Pocit, jaký jsme v tu chvíli měli se slovy nedá popsat. Měl 3150g a 50cm a byl jenom náš.

V porodnici jsme byli 4 dny, já se rozkojila a malý hezky přibíral. Pobyty v nemocnici nesnáším moc dobře, ale vzhledem k tomu, že jsem měla malého neustále a manžela dost často u sebe, jsme to zvládli statečně. Zítra tomu bude týden, co se naše štěstí narodilo a my máme pocit, že je to nejhodnější miminko. Hezky spinká i papá a já mám docela dost zbývajícího času na sebe, domácnost i tatínka.

Porod jsem měla díky oxytocinu opravdu rychlý, ale také velmi bolestivý. Ihned po porodu jsem se zapřísáhla, že mě v porodnici už nikdy nikdo neuvidí :D. I když si tu bolest jako takovou teď již nedokážu vybavit a ani jí neumím s ničím srovnat, tak jedno vím jistě. Byla naprosto příšerná a největší, jakou jsem kdy zažila. Když ale vidím to naše sluníčko, tak jsem skálopevně přesvědčená o tom, že bych jí kvůli němu podstoupila znovu.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 16.05.13 02:58

Krááásné!!! A vypadá to, že posera nakonec porodil statečně, aspoň z deníčku cítím takový klid a vyrovnanost :-) Moc gratuluju k uzlíčku a přeju hodně štěstí, zdraví a radosti. :srdce:

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 16.05.13 06:54

…no to stím, že už nebudu v životě rodit sem taky říkala a to sem to neměla tak rychlý jako ty :mrgreen:

přeji hodně štěstíčka a hlavně ať jste všichni zdraví :kytka: :srdce:

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 16.05.13 06:54

Tak ja to mela dost podobne..dlooouho me tam neuvidej :-) gratuluji k miminku! :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 16.05.13 08:23

Gratuluju k Marečkovi!!! Je nádhernej!!
Taky jsem si zažila porod s oxytocinem a bála se ho jak čert kříže…a taky tvrdila, že už mě tam neuvidí… :lol:

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 16.05.13 08:58

Gratuluji k miminku a krasnemu porodu :)

A mimochodem pro me ta bolest byla to nejhorsi v mym zivote, diky boze za epidural, skoda jen ze to skoncilo u me akutnim cisarem :(

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 16.05.13 09:13

Gratuluji k Marečkovi :potlesk: :potlesk:
Taky mame Marečka :P

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 16.05.13 09:32

Gratuluji k Mareckovi :kytka: a z denicku az takova hruza nekouka, tak to snad nebylo tak strasny :D

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 16.05.13 09:42

Taky sem si říkala hned po prvním porodu že už nee :lol: pak na druhý porod sem se fakt těšila :mrgreen: no na konci porodu při tlačení už sem si nadávala do čeho sem se to zas uvrtala(samozřejmě trošku jiným slovníkem) :lol:, jen škoda že to skončilo akut. císařem…ale do třetího bych šla hneed :twisted:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 16.05.13 09:57

Krásné :-) Takže ten Epi-no balonek opravdu pomáhá? Myslela jsem si, že je to zase nějakej zbytečnej výmysl :-) Já měla klešťovej porod takže by mi byl tenhle balonek asi prd platnej :-)) Ale zajímalo mě jestli to opravdu funguje

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 16.05.13 11:07

Děkuju všem :) Teď už to beru trochu jinak ten porod, ale byla to fakt hrůza. Oxytocin je fakt svinstvo, ale zase by mi ho snad nepíchali zbytečně. Malej potřeboval rychle ven, tak se tomu muselo bohužel pomoct. :)

@Janettka23 Fakt je to cvičení s tim balonkem při proodu hrozně znát, říkala to i doktorka co mě rodila. Nejen že to snižuje riziko nástřihu. Malej kdyby nešel kvůli tomu oxytocinu tak rychle a já do toho ještě neměla vysokou hráz, tak bych nejspíš šitá nebyla vůbec, takhle mám jen pár stehů. A je to dost znát prý i na technice tlačení. Že se nastávající maminka naučí jaký svaly zapojit ještě před porodem. Malej byl fakt na tři zatlačení venku, což je na prvorodičku prej super. Teda aspoň tak mi to řekla doktorka. Takže já ho můžu jen a jen doporučit. Je to sice drahá záležitost, ale vyplatí se do ní investovat.

 
Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 16.05.13 11:45

Běžím koupit epi-no balonek! taky jsem posera…

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 16.05.13 16:23

@Týna K. no ja teda rozhodne nejsem zastancem epina…jako ne ze by to nemohlo pomoct…ale s prominutim si „vytahovat dva mesice frndu“?? by me manzel asi moc rad nemel :mrgreen: ja mela bez epina kosmeticky siti, malej byl venku taky na tri zatlaceni a s tim jak tlacit staci rada, ze jako kdyz chces na velkou a to asi vime kazda jak zatlacit… no vymlouvat to nikomu nebudu, ale osobne se s tim neztotoznuju…btw marne jsem jej rozmlouvala kamaradce se slovy ze ona skonci stejne na cisari… a skoncila :-D

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 16.05.13 16:49

Zavidim ze kapacky zabraly, mela jsem to podobne jako ty, akorat s tim rozdilem ze jsem mela kapacky oxytocinu asi 15hodin a nakonec stejne nastoupil řez, byla jsem po tom KO, myslela jsem ze mi daji jeden pytlicek ale sotva jeden dokapal prinesli dalsi :zed: :zed: jinak moc hezky denicek…

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 16.05.13 16:50

@Domcus1 bolest to byla obrovska ale zjistila jsem jak velky prah bolesti mam, epidural jsem se zarekla ze nikdy a u toho taky zustalo

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 16.05.13 17:37

@KlarkaK Ono s tim vytahánim to až tak prvda neni, cvičila jsem ty poslední dva měsíce, s manželem jsme spolu spali do poslední chvíle a já sama se ho ptala jestli pociťuje nějakej rozdíl a říkal že vůbec… to bys tam musela mít ten balonek celej den, aby se ti nějak „vytahala“… nedoporučuje se cvičit dýl jak 20 minut a za takovou dobu se ti nic nevytahá :)

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 16.05.13 17:38

@Ajinka91 Ahoj, děkuju :) tak to ti vůbec nezávidím, ale hlavně že už to máte za sebou a jste oba zdraví :)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 16.05.13 20:16

@Týna K. Tak jak koukám na ten balonek, mě to náhodou přijde jako dobrá věc. Minimálně bych to doporučila všem starším ženám proti inkontinenci. Lepší, než nosit do konce života Pampersky :lol:
Jinak mě teda u obou porodů pomohla masáž hráze s olejíčkem na to určeným a porodila jsem bez JAKÉHOKOLIV poranění a tedy i bez šití a nástřihu. Fakt spokojenost. To stejný ségra u všech tří dětí.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 16.05.13 20:49

@MartinaIrena jenze treba bys prave bez toho dopadla uplne stejne… ja jsem taky vedela ze budu mit prekotnej porod a drobny siti… proste jako mamka…

 
portia
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 16.05.13 21:27

Krásný deníček :potlesk:
Gratuluju k Mařečkovi, ať se vám všem třem daří :hug:

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 16.05.13 21:37

To zní pohadkove :) vůbec nechápu, že sem píše týden po porodu denicek. já ještě minimalne dva týdny nemohla absolutně fungovat, měla jsem vypnutý telefon, nechtěla jsem nikoho vidět, nikam chodit, bbyla jsem jak zombie :mrgreen: a to jsem měla prenadherne těhotenství..

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 16.05.13 22:41

Gratuluju, hezký deníček :-)
Zvládla jsi to velice dobře, buď na sebe pyšná :-)

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 16.05.13 23:00

@Týna K. Gratuluju k Mareckovi :kytka: krasny denicek :potlesk:
@Ajinka91 souhlasim, taky jsem rodila bez epiduralu a zadna hruza to nebyla :) uz na sale jsem rikala, ze bych hned rodila zas :mrgreen: to vrtani zubu snasim o poznani hur, mam hruzu ze zubare :oops:. To sem ale nevedela, ze budou komplikace, ty bych si priste rada odpustila :roll:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 17.05.13 00:09

@KlarkaK tak ja nevim, ale frnda se ti z porodu taky vytaha ne??jen po cisari zustane vse stejne :lol: :lol: :lol:
o epinu sem slysela od kamosky, dost ji to pomohlo, zakladatelko hezky denicek a hodne zdravicka pro maleho :lol: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: ;) ;) ;) ;)

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 17.05.13 04:39

@pomenkova no to si prave myslim, ze kdyz srovnas dobu trvani druhe doby porodni a dobu kterou mas cvicit s balonkem…tak se to tak nejak neda srovnavat.

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 17.05.13 08:16

@Tapeta Ahoj, já jsem byla hned už druhý den po porodu docela fit :) Nebejt toho, že se tim oxytocinem kontrakce strašně vystupňovaly, tak bych si pískala :) Asi to byla daň za rychlej porod :)

Jinak všem děkuju za pozitivní reakce :) :kytka:

 
myssi
Kecalka 206 příspěvků 17.05.13 09:47

Gratuluji k Marečkovi :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 17.05.13 13:17

Ty jo moc hezký :kytka: Gratuluji k Marečkovi :srdce:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 17.05.13 16:00

@KlarkaK Jo, to souhlasím. Každý porod je samozřejmě jiný. Ale jinak docela fandím přirozeným porodům. Z vlastních zkušeností.

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 17.05.13 22:44

Ahoj, prcek je krásný :) moc gratuluji! :kytka: musím říct, že jsem moc ráda, za svůj téměř bezbolestný a velmi rychlí porod ačkoli kvůli naší maličké bych podstoupila i bolestivý a dlouhý porod! za pár měsíců mě čeká další porod a tak doufám, že bude stejně parádní jako ten první :)

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 19:50

I poserové mohou rodit :lol:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:34

Gratuluji k chlapečkovi :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama