Jak poznat partnera pro život

O životě
  • Anonymní
  • 19.05.17

Neberte tento deníček jako jedinou možnou cestu. Spíš jako zamyšlení podle zkušeností mých, kamarádek a samozřejmě diskuzí zde na eMiminu. :)

V první řadě je důležité znát sama sebe. Kdo jsem, co chci, kam směřuji, mít nějaké životní cíle, sny a touhy. Vůbec neuškodí hodit to na papír. Tam si to více či méně ujasníte, můžete připisovat a ubírat – je třeba tomu věnovat nějaký čas.

Pak je třeba popřemýšlet, jakého partnera si k sobě představujete. Sama přiznávám, že mě i mým známým se osvědčilo jít cestou nejmenšího odporu – tedy opravdu nehodlám přesvědčovat kuřáka, alkoholika či drogově závislého, že se mi nelíbí, co dělá, že je to špatné, že mi to vadí… prostě už v základu vybírám člověka, který těmito neduhy netrpí.

Hodně z nás spokojených má partnera z podobného prostředí, vyznávajícího podobné či zcela shodné hodnoty. Tím také ubudou další třecí plochy.

Pokud už myslíte, že jste takového člověka nalezli, je třeba dát vztahu nějaký čas a sledovat, jestli se ubírá tím směrem, jakým si představujete. K tomu se vám taky bude hodit ten skvělý seznam na začátku, který už tou dobou budete mít nejspíš v hlavě, a tedy
co chcete, k čemu směřujete.

Pokud se vztah ani po delší době – roce, dvou neposouvá směrem, který chcete, je třeba se rozmyslet, zda a jak dlouho hodláte pokračovat, zvláště blíží-li se vám třicáté narozeniny. Tou dobou bývá mezi kvalitními partnery, co chtějí rodinu a závazky z tohoto vyplývající celkem přebráno, tak abyste neprošvihly svou příležitost. My ženy máme bohužel plodné období docela omezené věkem, o to pečlivěji je třeba vybírat otce svých dětí.

Je jasné, že pokud chce být slečna brzy matkou, neměla by ve dvaceti moc hledat mezi vrstevníky, kteří v drtivé většině ještě nechtějí ani děti, ani další závazky. Nebo jako moje kamarádka – přála by si domek se zahradou a tři děti… Ale ve skutečnosti nešla svému štěstí naproti. Vzala si chlápka nemakačenka z paneláku, první dítě, rozvod, velmi rychle další dítě z novým partnerem, rozchod… Dnes je sama na dvě děti a má co dělat, aby sebe i je uživila a kde jsou její sny? Rozplynuly se jak pára nad hrncem.

Přitom třeba už jen ten domeček mohl být reálný s jiným partnerem – šikovným, pracovitým, který bude schopen ho jednou postavit, nebo bude mít na to splácet hypotéku, nebo takovým, který už v něm bydlí, že. :)

Další zdroj problémů, kterého jsem si zde povšimla, je neshoda na počtu dětí a době, kdy je mít. Tohle je třeba taky vyjasnit si s partnerem poměrně brzy stejně jako skutečnost, zda je mít před svatbou, po svatbě nebo beze svatby.

Nebo předchozí dítě či děti partnera versus zatím bezdětné nextky. Holky, moc dobře si rozmyslete a hlavně v delším časovém horizontu, jak to budete zvládat psychicky, nebo i financně… Nebo, že vám někdo bude diktovat, kolik dětí můžete mít, protože je třeba živit a nezanedbávat ty předchozí. To opravdu nezvládnou všechny, které se do toho pustí a konce jsou pak tragické pro všechny strany.

Tam už je otázkou, jakého kompromisu je každá z nás schopna, samozřejmě nejlepší volba je nemuset dělat žádný kompromis. Například můj manžel, je z nerozvedené rodiny, kde rodiče a celá rodina okolo mají děti až po svatbě a mají společné hospodaření. Takže toto já jsem třeba vůbec nemusela řešit. Svatba byla na pořadu dne před dětmi a společné hospodaření jasnou volbou. Proto mezi námi nikdy nedošlo ke sporům o peníze nebo o to, kdo kdy co bude platit.

Závěrem bych všem tápajícím chtěla popřát hodně štěstí a dobrou volbu partnera pro život a pokud možno myslete do budoucna, mějte náhradní plány, pokud by ty původní nevyšly.
V životě nemůžeme ovlivnit mnoho věcí, ale některé přece jen ano a pečlivá volba partnera a pocit, že jste opravdu udělali v dané chvíli maximum proto, aby to bylo v pořádku, mezi ně určitě patří. :)

Hodnotilo 43 lidí. Score 1.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 19.05.17 00:45

Gratuluji Ti k úspěšnému výběru partnera.

Jinak opravdu nevím, co se k tomuhle dá - před zahozením do virtuálního koše - napsat.

Zda to měl být manuál, statistická analýza nebo maturitní slohová práce na téma úvaha… těžko soudit, každopádně ani jedno z toho se nepovedlo.

 
LAlezane
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 19.05.17 01:03

Fujky, bleble, brekeke. Objevili jsme Ameriku ve slohovém útvaru úrovně kéž by aspoň té maturity, a ještě „my úspěšné“ tak jemně naznačujeme, že je potřeba ostatní vést na pravou cestu. Autorku vidím jako budoucí koučku či lektorku vaginálního mapování.
Omlouvám se, ale slátanina je na tohle slabé slovo. Pevně věřím, že anonymnímu autorovi tohle hodnocení nijak neublíží.

 
Fonty
Kecalka 301 příspěvků 19.05.17 05:08

Jsem to tak prolitla..nudaa. a nepochopila jsem proč a nač a zač takovyhle denicek… 8o :nevim:

 
Malike
Echt Kelišová 9892 příspěvků 19.05.17 05:21

8o co k tomu mám dodat? Prosím a z jakého titulů ty píšeš návody na partnera na celý život? Je ti 60 a s partnerem slavíte stříbrnou svatbu? :zed:

 
adam75
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 19.05.17 05:41

Bože, to je žvást… Kolik ti je?

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 19.05.17 06:15

S novým partnerem, ne z… Boha jeho, před šesti měsíci jsem zakládala diskusi ‚Proč nemá Emimino korektora‘. Admini pravili, že se zamyslí. Zatím se zjevně nezadařilo, co se tady objevuje za výplody po gramatické, obsahové či po obou stránkách ke :poblion:, je hrůza. Dnešní slohovka je toho příkladem.

 
Cuddy
Extra třída :D 13355 příspěvků 19.05.17 06:30

Nesnasim tyto radoby navody na zivot. Na zaklade ceho vznikly? Kdo jsi, ze muzes takto dedukovat? :nevim: Vis, on zivot neni matematicka rovnice s pouze jednim spravnym resenim, clovek se vyviji tak, jak ho zivot školí.

Příspěvek upraven 19.05.17 v 07:52

 
Russet
Závislačka 3109 příspěvků 19.05.17 06:39

Deníček je takový nudný. Zajisté máš za sebou minimálně deset let manželství, aby sis mohla oddychnout, že ty sis vybrala dobře a tvé plány vyšly. Ale ani tak to není záruka. Život je nevyzpytatelný. Proč anonym?

 
ProfZav
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 19.05.17 06:40

Panebože to je slint. :zed:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 19.05.17 06:53

Slohová práce typ „úvaha“ na téma „Jak si vybrat partnera“, devátá třída ZŠ.

Popravdě, mně nevadí, že se takové deníčky vydávají (je dobré si udělat obrázek, jaký „materiál“ tady v diskusích taky rozdává rozumy) - ale nechápu, proč se toto vydává anonymně. Jsou tam nějaké osobní informace? Nějaké intimní zážitky (porod, týrání v rodině atd.)? Nejsou. Jen se asi autorka bála, že jí někdo poví, co si o jejích moudrech myslí. A tento přístup by IMHO admini neměli podporovat.

(O korektuře ani nemluvím. Mně kdysi admini vyrobili v deníčku několik změn/chyb, které jsem tam nechtěla mít - a pak koukám, jaké ukrutné hrubky tady projdou… nechápu.)

 
čikolka
Kecalka 204 příspěvků 19.05.17 07:24
8o :zed:
 
Tichošlápek
Kelišová 5253 příspěvků 3 inzeráty 19.05.17 08:00

Skvělý seznam do zacatku :lol: no to je krávovina  :lol:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 19.05.17 08:23

…a pokud se ridila timto denickem, tak zila stastne az do smrti :mrgreen: Skoda, ze pisatelky nemaji „koule“ se pod tyto duchaplne uvahy podepsat :*

 
Doe_Jane
Závislačka 3649 příspěvků 19.05.17 08:31

Vědělas, proč to poslat anonymně :mrgreen: hrozný blábol plný nejen pravopisných chyb

 
yse
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 19.05.17 09:12

Pro me denicek úkol splnil díky komentářum (pobavila jsem se). Samotny denicek jsem po dvou odstavcich zabalila - to se fakt nedaaaaa.

 
ZuzaMi
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 19.05.17 09:17

Taaaak a teď už budou všichni jen a jen šťastni :srdce:… :roll:

 
Aragua
Ukecaná baba ;) 1302 příspěvků 19.05.17 09:21

Nechápu důvod, proč je tu něco takového anonymně. A jinak z toho čiší naprostá životní nezkušenost.

 
reny14
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 19.05.17 09:37

Takhle se chovat všichni, tak nemá nikdo nikoho. Mě to přijde jako „á paní chytrá promluvila“ :mrgreen:

 
ajtakrajta1
Kecalka 486 příspěvků 19.05.17 10:42

Asi tak nejak. :lol:

 
Bebuše
Echt Kelišová 7607 příspěvků 1 inzerát 19.05.17 10:50

Nejlepší část jsou komentáře :D Z toho, co jsem zvládla přečíst, než nuda předčila snahu, jsem nepochopila, PROČ je potřeba psát něco, co lidé ví, ale nikdy se tím řídit nebudou. Hormony vítězí :D A kdybych trvala na odškrtnutí všech bodů manuálu, je 95% populace bez partnera :D A že máš manžela dle manuálu ještě neznamená úspěšný vztah. Může mu rupnout v kouli a vaše děti hned nebudou zapadat do manuálu pro skvělého partnera :D :D :D

 
BloomingGorgeous
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 19.05.17 10:51

Taky me Tvuj slohovy utvar nenadchnul, ale jedno Ti neupiram, pri vyberu partnera je treba myslet a na to hodne lidi dojede. Co ovsem v uvaze zcela postradam je vyber na zaklade okouzleni, pritazlivosti, jedinecnosti. Ty to trochu popisujes jako vyber bytu: na jih, ne v prizemi, kuchyn zvlast, vytah,…

Pro me je zasadni ta jiskra a pritazlivost, fyzicno, spiritualni naboj, magicke porozumeni atd. A pak az koukam na ty prakticke parametry.

 
unuděná
Závislačka 4121 příspěvků 19.05.17 11:16

Nojo, pobavilo, ještě víc ty komentáře ;) Návod na život :roll:
Souhlasím s @BloomingGorgeous - fyzická přitažlivost, jiskra, to „něco“, společné zájmy a názory na důležité věci, to je pro mě minimálně 50, ale spíš více procent úspěchu vztahu. Kdo by to totiž bral tak krásně prakticky, jak tu popisuješ, může taky dojet na to, že ve 40ti bude mít dvě děti, dům, Volvo v garáži, ale chlapa, který třeba někde ohýbá svou sekretářku ;) To sis taky v diskuzích mohla vyčíst ;)

 
BloomingGorgeous
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 19.05.17 11:37

@unuděná
Mela jsem asi kliku, okolo me bylo vzdy dost kluku, kteri naroky racionalne splnovali, ale nebyla tam ta jiskra, ta vyjimecnost, za kterou bych dala temer cokoli. A tak jsem si vybrala manzela, u ktereho jsme nejake prakticke veci museli doladit, ale ta jiskra tam je uz 10 let a ja nikoho jineho nechci ani za nic. Pro me naprosto zasadni. Spoustu veci si zaridim sama nebo slevim z naroku, ale pocit „osudove lasky“ si nikdo nekoupi ani nezaridi. Tot muj nazor.

 
unuděná
Závislačka 4121 příspěvků 19.05.17 11:45

@BloomingGorgeous Vnímám to stejně :palec:

 
BloomingGorgeous
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 19.05.17 11:53

@unuděná
A nasla jsi toho praveho? Mne to chvili trvalo…

 
Ella9
Povídálka 42 příspěvků 19.05.17 12:29

A jak vyřešit podle tebe fakt, že takových hodných a pracovitych a k tomu nezadaných je obecně jak šafránu. Kde vzít a nekrást? :lol:

 
Jedna babička
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 19.05.17 13:03

Zakladatelko sundej si ty ruzove bryle. takto to preci v zivote nefunguje. muze se stat tolika veci, ktere nas v prubehu let formuji osobnostne. dnes to muzes mit vse nalajnove, ale pouze zivotni pady a vzestupy ti ukazou tu spravnou cestu. nemas zrejme zatim poradne odzito.

 
čikolka
Kecalka 204 příspěvků 19.05.17 13:28

@ajtakrajta1 :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :palec:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 19.05.17 13:51

Jo děvče, pak se spustí chemie a s celou touhle tvoji analýzou ala,,za 5 let auto, za 10 let dovolená u moře" můžeš jít do zadinky :lol:
Předpokládám tohle jsi ale čekala, když píšeš anonymně.
Díky bohu, ze ja se řídila proste intuici a srdcem a stále jsem velmi zamilovaná a každý den vděčná :srdce:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 19.05.17 14:11

Solidni dilko hodne stredoskolaka. Jen tak dal, maturitu mas v kapse. Peclive si to nekde uloz a precti si to, az se treba zamilujes, nebo necekane otehotnis :-)

 
Ajejda
Kecalka 103 příspěvků 19.05.17 14:39

Mam dotaz, ktery me vyvstanul, kdyz jsem denicek cetla. Resil nekdo z Vas, ze by sel do vztahu „z rozumu“? Mne prijde, ze vekem a zkusenostmi k tomu muze dojit…ale jsem moc stastna, ze jsem se proste do sveho manzela zamilovala. Nejak mi prijde, ze bez toho pocitu „jedinecnosti“ a proste neceho „jedineho“ by to i se skvelym a pracovitym a… jakkoliv zlatym chlapem neslo.

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 19.05.17 15:47

Mám dlouholetou zkušenost s tím, že když někdo veřejně vychvaloval svého partnera do nebes, třeba na FB, brzy se rozešli. Většinou, když holka potřebuje někoho tak moc chválit, v podvědomí už tuší, že to jednou uplně nedopadne. Namlouvá si superlativa, aby sama sebe přesvědčila, že je vše naprosto super. Fakt jsem to zažila už asi čtyřikrát. Většinou lidi, kteří vědí o kvalitách toho druhého nemají potřebu je ventilovat. Autorko deníčku, abys jednou nebyla hodně zklamaná.

Příspěvek upraven 19.05.17 v 15:48

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 19.05.17 16:31

Spousta zen je presvedcenych, ze jim se to stat nemuze, jim se rodina nerozpadne, nebot si dobre vybraly. Autorko, pycha predchazi pad. Trosku pokory, min poucovani :zed: Prave tady na emiminu jsou mraky pripadu, kdy je stastna rodina jenom iluze. Viz @Sssalome, jeji pribeh mluvi za vsechny

 
unuděná
Závislačka 4121 příspěvků 19.05.17 16:33

@BloomingGorgeous Já měla kliku. Kolem mě zastávají všichni podobné životní postoje, podobné hodnoty, takže stačilo vsadit na tu chemii ;) Dnes je to už skoro 13 let, co jsme spolu ;)

 
BloomingGorgeous
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 19.05.17 16:36

@unuděná
To je uzasny, moc Ti to preju! Jiskra, chemie, ta „osudovost“ jsou silne pouto na cely zivot :andel:

 
Jedna babička
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 19.05.17 16:37

@Ajejda ano mame takovy pripad v pribuzenctvu. holcina taky hledala pana dokonaleho. skutecne ho nasla. po xletech vzahu nakonec priznala ze nikdy nepreskocila jiskra a sveho muze povazuje jako spolehliveho a zodpovedneho starsiho brasku. rozvedli se.

Příspěvek upraven 19.05.17 v 16:39

 
Saatine  19.05.17 17:04

@Ajejda jo, kamarádka a já jsem také ve vztahu kde vše klape, ale ani na začátku to nebyla nekonečna vášeň.. je to láska, ale ne taková ta vášnivá.
No ale, kamarádka odpískala další vztah a prostě šla za tím kdo ji byl vždy oporou, má ji rád, rozumí ji a komu se ona do té doby vyhýbala z hlediska vztahu. Teď tomu dává tu vztahovou šanci a vypadá to, že to klapne :)

 
Ukulina
Extra třída :D 13831 příspěvků 19.05.17 17:08

Proc anonymne?

 
Ajejda
Kecalka 103 příspěvků 19.05.17 17:22

@Saatine Nekonečná láska.. Nebo prostě láska, kdy jsi s druhým šťastná a jsi ráda, že jste se spolu spolu našli? Vždycky si vzpomenu na Madisonske mosty…

 
Anonymka89
Kecalka 149 příspěvků 19.05.17 18:14

@Liz
přesně tak já znam taky takový dva případy. jedna kamarádka roky chválila toho svého, jak on je narozdíl od těch co mají ostatní kamarádky je skvělej, pracovitej, blablabla a ona nejchytřejší a vše nejlepší (přitom sem je za ty roku nikdy ani pořádně neviděla spolu). po 11 letech téhle idilky to dotyčného asi přestalo být dokonalým partnerem bavit a odběhl za prostší dívkou a začal žít ne podle toho co je správné a slušné a jak se co má a blabla, ale prostě obyčejně lidsky. nakonec jí ten její dokonalej koloušek ani neplatí alimenty na dítě.
druhý případ, dokonalé vše na fejsbuku, všude potřebovala vypadat jak jsou dokonalý, dovolená támhle a támhle. po čtyrech letech jí řekl, že k ní nikdy nic necítil.
Ty co se snaží vypadat nejlíp, jsou na tom asi obvykle nejhůř..
a láska si nevybírá, potkat toho osudového s kým to bude to ONO :srdce: se nedá nalajnovat…

Příspěvek upraven 19.05.17 v 18:15

 
Anonymní  19.05.17 18:24

Když jsem si já myslela přesně tohle, bylo to v době kdy mě manžel podváděl s o 12let mladší dívkou.
Já přitom měla růžové brýle, všude jsem říkala jak je dokonalý, že by nikdy nic neudělal zle natož mě podváděl, jak by pro rodinu dýchal. Že je z věřící a fungující rodiny, kde nikdy žádné špatnosti nebyly. Já máme skvělou komunikaci a dokonalý děti.

Když jsem sundala brýle, bylo pozdě s milenkou měl dítě, nasekal dluhy a mě hrál jen divadla… Proč? Protože jsem ho považovala, za úžasného který má vždy, pravdu a brala jsem všechno jako samozřejmost… Takže to co moje milá píšeš, je zoufalí výkřik! Sama někde hluboko cítíš, že je všechno špatně… Věř mi moje milá, tohle nedopadne nejlépe…

 
salma84
Kecalka 242 příspěvků 19.05.17 21:11

Kdyz nemate limetky, tak tam dejte citron :mrgreen:

Ja nevim, tak samozrejme, ze spousta veci je pravdivych, ale celkove to na me pusobi jak - tak treba tady soudruzka, ta se dobre vdala, deti az po svatbe, spolecne hospodareni jasnou volbou :D

 
Motýlice
Kelišová 5024 příspěvků 19.05.17 21:51

Mě zaujalo, že v tom elaborátu není ani zmínka o citech, emocích… Sňatky z rozumu samozrejmě existují, ale psát o tom deník? A napsat, že ideální je, nemuset dělat kompromisy žádné… na které planetě žiješ, autorko? Život je celý o kompromisech. A myslím, že to tak má být.

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 19.05.17 23:48

Jsem poučená.. :mrgreen: Už dlouho jsem se tak nenasmála, díky… :mrgreen: :potlesk: :palec:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 19.05.17 23:49

A holky, proboha, nikdy si nezačínejte s chlapem z paneláku!! :jazyk:

 
B-lue
Kecalka 133 příspěvků 19.05.17 23:52

:mrgreen: :mrgreen: Teda ty jsi rozumbrada! :mrgreen: by jsi s tím mohla objíždět dívčí internáty. Je tě škoda pro tyto stránky! :palec:

 
Anonymní  20.05.17 00:01

Ahoj ja uz svoji lasku mam je mi sice 32 a uz jsem nedoufala ani v nej ani deti no osud mi pral a rekl toho ti nadelim, spocatku se tema deti hodne bal a az odmital inu zlomene srdce mel tolikrat jako ja a protoze jsem ale vedela netlacit a pockat chvili dojde na to sam je takovy lehce postrcit a pak mu to dojde, nedavno prisel s planem na vlastni bydleni a ja jasala juchu dozral k tomu bydleni s rodici uz neni top ale nekdy pruderni :palec: momentalne se snazime o mimi a zatim nic ale nezoufam protoze opravdova laska spi vedle me a ta umí celkem divy :lol:

 
Anonymní  20.05.17 12:26

Proč anonymne? Protoze tady se úspěch neodpouští. Čekala jsem nějaké negativní reakce od těch, kterym život nevyšel podle toho, jak si přály. No bohužel. Každý svého štěstí strůjce.
Deníček byl určen pro všechny, které ještě hledají. A jako zamyšlení, že jen sympatie nestačí. :mavam:

 
čikolka
Kecalka 204 příspěvků 20.05.17 14:06

Tak ty bys potřebovala opravdu ****! Tohle by neřekla ani moje 80 léta a životem a manželstvím zkušená babička! :zed: edit admin: nevhodné označení

 
Russet
Závislačka 3109 příspěvků 20.05.17 17:53

Zakladatelko, trochu jsi nepochopila tu kritiku. Napiš sem za dvacet let, jestli ještě bude epipi fungovat. Pak můžeš bilancovat a „radit“. Opravdu to je dílko naivní dvacítky do časopisu Dívka.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama