Jak před a při narození miminka

Ostatní
  • emimino
  • 17.08.01

můžete si nechat vytisknout fotografii plodu nebo nahrát záznam ultrazvukového vyšetření, může být otec přítomen u porodu císařským řezem a jak je to s focením a natáčením porodu na videokameru

Vazena Sarko!
Pri letosni navsteve statu Florida jsem se dozvedela, ze je zde moznost pri kontrole tehotenstvi pomoci ultrazvuku zabery promitane na obrazovku soubezne nahravat na donesenou videokazetu.
Rada bych se dozvedela, ktera z nasich porodnic tuto sluzbu budoucim maminkam take poskytuje.
Dalsi otazku mam ohledne meho pravdepodobneho porodu cisarskym rezem z duvodu me vrozene srdecni poruchy a rada bych vedela zda je mozna pritomnost meho manzela pri tomto zpusobu porodu a zda se muze porod nahravat na videokameru. Predem dekuji za odpoved a s pranim krasneho dne vas zdravi
 LENKA

Ahoj Leni,
konkrétní údaje Ti nenapíšu, ale i u nás již existuje možnost nechat si nahrát ultrazvukové vyšetření plodu, nebo si nechat vytisknout jeho fotografii. Vše záleží na vybavení - ultrazvukové vyšetření může probíhat buď přímo u ošetřujícího gynekologa, nebo na jiném diagnostickém ultrazvuku, nebo i přímo v porodnici - praxe je různá v různých městech, ale i u jednotlivých gynekologů.
Nevím, jak dlouho jsi těhotná, ale nejlepší je záznam nebo alespoň fotografie z období 12. týdne těhotenství, kdy se na obrazovku vejde miminko celé. Později je již natolik veliké, že je vidět pouze jeho část a vše bez komentáře vyšetřujícího lékaře vypadá spíše jako předpověď počasí.
Přítomnost otce u porodu je již dnes běžná záležitost (jen někde je to placená služba), ale pokud vím, tak u porodu císařským řezem otce nepouští na operační sál - někde má alespoň možnost být v místnosti, kde je prosklená stěna a může tak sledovat celý průběh operace.
Natáčení porodu na videokameru většinou porodnice připouští - je nutné se ale raději zeptat, protože jak nám sdělili v břeclavské porodnice - můžete fotit i natáčet, ale pokud chcete zvěčnit i porodní asistentky a lékaře-porodníka, pak se jich musíte dovolit, ne každý to má rád.
Leni, pokud předpokládáš porod císařským řezem, tak pouvažuj o epidurální anestezii - budeš po celou dobu při vědomí a miminko uvidíš hned po narození. Je celkem pravděpodobné, že Ti bude přímo nabídnuta, vzhledem k Tvému srdíčku.
Leni, pokud mohu radit, zeptej se svého gynekologa, nebo přímo v porodnice na možnost nahrávání plodu a porodu na video, na přítomnost otce u porodu, vč. u císařského řezu, ale i na možnost epiduralu.
Přeji klidný průběh těhotenství a vše nejlepší do nového roku Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek