Jak přežít 9 měsíců a nezbláznit se?

Porod

Čím jsem si musela projít. Tak, abych začala tak nějak od začátku. Máme 2 děti, kluka a holku a asi tak před třemi roky jsme si řekli s manželem, že si pořídíme ještě jedno mimi (jak manža s oblibou říkával mazlíka na stará kolena) a já jsem na to odpovídala, nevím, jak ty, ale já jsem ještě mladá.

No jo, ale to jsme ještě nevěděli, že to tak lehké nebude, po tříletém snažení se nám konečně zadařilo. Byli jsme oba moc šťastní, že se konečně objevila ta slavná dálnice na testíku, po vynechání menstruace. Tak začal ubíhat týden po týdnu mého vysněného těhulkování :) Jenže, nastal 12. týden, první návštěva genetiky a s tím spojený odběr krve a ultrazvuk. Když jsem si tak ležela na lůžku a Dr.mi jezdila ultrazvukem po bříšku a trvalo to jaksi dlouho, tak jsem se upřeně dívala do obličeje doktorky s tím, že z něj vyčtu, co se asi děje.

Později jsem se dozvěděla, že naše miminko má zvýšené NT 3,2. Doktorka, co mi dělala ultrazvuk, byla cizinka, tak jsem se od ní nic moc nedozvěděla a byla jsem odeslána na konec chodby na konzultaci. Tam jsme se dozvěděli, že miminka se zvýšeným NT můžou být různě postižená a nejčastěji to mívají děti s Dawnovým syndromem. Tak mi tedy ještě odebrali krev s tím, že se ještě uvidí, jaké hodnoty mi vyjdou z krve. Výsledky krve mi volali telefonem asi hodinu po odběru a to s tím, že krev vyšla skvěle a nic se v ní neukázalo. Takže po velkém šoku přišlo trochu uklidnění. Pak nám řekli, že budu více sledována a že si nás pozvou ještě na kontrolu na genetiku v 17. týdnu.

Nervíky jsem měla na pochodu, jak to všechno dopadne. Den před tím jsem v noci ani spát nemohla. Pro naše potěšení kontrola v 17. týdnu dopadla skvěle, a to mi ultrazvuk dělal sám pan přednosta genetiky. V což jsem měla velikou důvěru, že jsem v dobrých rukou .) Pak další kontrola na genetice ve 20. týdnu, taktéž sám pan přednosta. A jelikož si nebyl moc jistý tlukotem srdíčka, tak si přizval na pomoc dětského kardiologa, což si dovedete jistě představit, že jsem se pomalu začala hroutit z toho, co mi ještě nezjistí. Kardiolog zjistil vadu srdíčka… díra mezi pravou a levou komorou a špatné průtoky srdíčkem. Pak mi sdělili, že to není samo sebou a že tyto vady bývají vždy s něčím přidružené.

Tak mi řekli ,že musím podstoupit odběr plodové vody. Zase samé nervy ze samotného odběru - znělo to hrozně a navíc jsem nevěděla, co mě čeká a jak to bude probíhat, protože jsem nikdy o tyto věci neměla důvod se zajímat. Všechny potřebné informace, které mě děsily, mi vysvětlili a zbytek jsem si našla zde na eMiminu. Za což jsem moc ráda, že tyto stránky vůbec existují. Na další den jsem podstoupila samotný odběr a zjistila, že na to, jaký je to strašák, když se vysloví – odběr plodové vody, tak to skoro nic není. Jen takový nepřijemný tlak na bříško.

Tu dobu, co jsme čekali na výsledky, to vám ani nebudu popisovat. Hrůza, samý stres a nervy. Po týdnu mi volali, že ty první výsledky dopadli moc dobře, takže se syndromů nemusím obávat. Pak se na ty další výsledky čeká asi 3 týdny. Ale to už jsem byla celkem v klidu a moc jsem se nebála. Ale to jsem ještě nevěděla, že za ty 3 týdny bude všechno zcela jinak. Po 3 týdnech mi volali výsledky po kultivaci, že se našla chromozonová těžká vada. A miminko by bylo mentálně retardované. To už jsme věděli, že čekáme chlapečka.

A já mám další den, zítra podstoupit umělé ukončení těhotenství. Ten šok, co následoval je ,jako bych stála nad propastí a rozhodovala se skočit-neskočit. Prostě hrůza. To už jsem byla ve 24. týdnu těhotenství a nutili mě k rychlému rozhodnutí, protože těhotenství se může podle lékařské etiky ukončovat jen do 24. týdne. Celou noc jsme nespali s manželem a přímo se topili v potocích slz, které neměli konce. A malý… jakoby vše cítil, celou noc nespal a jenom mě kopkal v bříšku.

Nástup na ukončení byl 13. 4. 2010. Toto datum si budu pamatovat do konce života. Nééé, že bych byla pověrčivá, ale třináctku jsem neměla nikdy ráda a teď tuplem. V nemocnici mě napíchali oxytocinem na vyvolání, což moc nepomáhalo, a tak mi to jehlami píchali i přes břišní stěnu do břicha. Aby to zabralo rychleji, to si ani nedovedete představit, jak šíleně to bolelo. Břicho jsem měla samý modrák a celé rozpíchané. Po dvouch nekonečných dnech jsem porodila mrtvého chlapečka s váhou 920 g. A mrtvého proto, že měl moc špatné i to srdíčko, které nevydrželo oxytocin na vyvolání.

Po 6 dnech jsem šla domů, tak prázdná a plná smutku, že se to sem nedá ani vše vypsat, jak jsem se cítila. Manžel to vše prožíval se mnou a byl mojí obrovskou oporou. A jak se říká, že nejlepším lékem je čas, tak i já s tím můžu plně souhlasit. Člověk nezapomene, ale čas to trochu posune někam dál do vás. V tu dobu jsem si nedovedla představit, když někdo řekl: „a vidíš, život jde dál“, ale on opravdu jde i když chcete, nebo nechcete. A tak skončila jedna, néééé moc pěkná etapa v mém životě, provázená samým smutkem, nezdarem a velkým stresem.

Od té doby uběhlo 10 měsíců a já jsem nyní zjistila, že jsem opět těhotná. A mé pocity? Velké štěstí se střídá s velkými obavami, co mě zase čeká. Co když bude zase něco špatně?! Už nikdy si nezažiji pohodové těhotenství bez nervů a napětí jako kdysi, když jsem čekala před mnoha lety syna s dcerkou. A bylo vše pohodové a krásné.

Možná jsem se rozepsala trochu více než jsem měla v plánu, ale potřebovala jsem se vypovídat. Moc děkuji všem, kteří dočetli až do konce. A omlouvám se za případné chyby.

Jinak hezký den všem!

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katka 79
Kecalka 292 příspěvků 14.02.11 08:02

Velmi smutny dennicek, no drzim palce a verim, ze mimisek v tvojom brusku bude zdravy :-)

 
IvkkaaP
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 14.02.11 08:06

Je mi líto čím jste si museli s manželem projít :-(. Přeji Vám a miminku v bříšku hodně zdravíčka. Teď už určitě bude všechno v pořádku! Zasloužíte si to :hug: :kytka:

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 14.02.11 08:38

Taky jsem teď těhotná s třeťáskem… doufám, že vše dobře dopadne a za pár měsíců budete chovat zdravé miminko. Ty obavy jsou normální, po tom, co sis všechno prošla. Ale nech životu volný průběh, jsou věci na které bohužel nemáme žádný vliv, snaž se přes to všechno myslet pozitivně :hug: .

 
irinek  14.02.11 08:40

Přeji, aby to tentokrát už vyšlo a bylo vše v pořádku. Je mi moc líto čím sis musela projít.

 
Zaynah
Závislačka 2607 příspěvků 14.02.11 09:36

preji Vam hodne zdravicka a stesticka!! :hug:

 
Jannes
Závislačka 4854 příspěvků 14.02.11 10:01

Tak hlavně, aby to bylo teď vše v pořádku. Moc Vám to přeju. Moc mě mrzí, jak to dopadlo s předchozím těhotenstvím.

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 14.02.11 11:29

muselo to být hrozné a moc držím palce at tohle těhu dopadne skvěle a máte zdravé dítě :palec:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 14.02.11 12:34

moc mě to mrzí :hug: Muselo to být hrozné. život jde sice dál, ale už to máš v sobě a zvlášť teď v dalším těhu to budeš pociťovat. ale moc držím pěsti, věř miminku, že to zvládne a těš se na něj. Protože na smutek je vždycky času dost. ale teď musíš tomu miminku předat pozitivní energii :huban: Držím všechny čtyři pěsti :andel:

 
katchuli86  14.02.11 13:08

To mě moc mrzí,ale na druhou stranu,aspoň že máte doma dvě zdravé dětičky. Mě druhorozená dcera umřela po 23dnech svého života 25.11.2010,naštěstí mám doma dvouletého klučinu,který mě pořád rozesmívá a povzbuzuje žít dál. :hug: ikdyž mám taky obavy z dalšího těhotenství,aby to nedopadlo stejně jako s dceruškou.Budou tu pořád s námi,nikdy na ně nezapomeneme..hodně štěstí v dalším těhulkování :hug: :hug: :hug:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.02.11 16:26

Držím palečky :andel: :hug: :kytka:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 14.02.11 17:03

Moc smutný konec těhotenství! Přeju, aby teď bylo všechno v pořádku a na konci jste drželi v náručí zdravé miminko! Moc držím palečky! :hug:

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 14.02.11 20:41

To je smutny… :cry:
Neboj se ted bude vsechno vporadku..tvuj chlapecek ti z nebicka za sebe poslal zdrave miminko…hodne stesticka, zdravicka a pohodove tehu…drzim moc palecky

 
NoeBi
Stálice 77 příspěvků 14.02.11 20:52
přání

Držím ti moc palce aby mimísek byl v co nejlepčím pořádku a měli jste s manžou jen samou radost :) jistě,chápu andno se to říká,ale nepřestávej věřit :) nakonec až uvidíš v ruce toho drobečka..budeš ta nejštasnjěší ossubka na světě

 
almondka
Kecalka 255 příspěvků 14.02.11 21:16

Po tom vsem, co mas za sebou, ted vse bude urcite v poradku! Drzim palecky a preji hodne zdravicka mimiskovi i Tobe! :kytka:

 
syslikovka
Stálice 98 příspěvků 14.02.11 21:25

kotysku, to je krasne zakonceni tveho denicku, neco skoncilo, ale novy zivot v tobe zase zacina. Snaz se byt co nejvic v klidecku, to spatny uz jste si vybrali, ted uz si budes jen uzivat zdravy miminko v brisku :srdce:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 14.02.11 21:44

Kotysku, moooc stojim pri tobe a verim, ze dalsi mimisek uz bude v poradku!

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 14.02.11 22:39

Držíme pěsti :kytka:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 14.02.11 23:14

moc smutny pribeh..doufam ze tentokrat bude vse ok a drzim palecky..zaslouzite si to a urcite bude vse dobre..

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 23.02.11 13:53

Všechny vás moc zdravím.....a děkuji za povzbuzující reakce. Dlouho jsem tu nebyla a kdybych měla napsat deníček na pokračování ,tak by se jmenoval… ,,NA POSRANÉHO I HAJZL SPADNE"
Ptáte se proč???
Moje těhotenství prokázané z těhotenského testíku…se nakonec ukázalo zahnízděné ve vejcovodu. A mě nakonec strašili mimoděložním těhotenstvím a následnou laparoskopií.Což jsem všechno oplakala a říkala si,že štěstí kolem mě chodí velkým obloukem,protože jsem měla velké bolesti levého …jakoby vaječníku.
Nakonec..... si příroda pomohla sama…po velkých bolestech jsem začala silně krvácet a vše ze mě vyšlo samo…bez zásahu doktorů.Což jsem byla ráda,že jsem se vyhnula laparoskopii a všemu kolem toho.
Takže nakonec zjištuji…že ten nahoře … mě má asi aspon trochu rád. :lol: :roll:
A jináč…zdar a sílu do dalšího snažení :mrgreen:
ta cesta bude ,asi fakt dlouhááááá...­.....mějte se hezky!!!!

 
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 03.10.11 12:08
:hug: :hug:

Příspěvek upraven 03.10.11 v 12:09

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 08.04.15 19:14

Koho zajímá, jak vše dopadlo, tak na mé narozeniny v roce 2012 jsem zjistila, že jsem těhotná. )))) Těhotenství celkem stres, odběr plodové vody, ale nejhezčím dárkem bylo v unoru 2013 jsem porodila krásnou a zdravou dcerušku. Je to sice pěkný vzteklounek, nedávno oslavila druhé narozeniny, ale je to miláček celé rodiny :-)

 
laragi
Kecalka 174 příspěvků 08.04.15 20:09

Toto těhotenství dopadne dobře, urcite. :andel: dava na vás pozor.

 
laragi
Kecalka 174 příspěvků 08.04.15 20:13

@kotýsek
ted jsem přečetla komentář. Tak to je super, :andel: opravdu dával pozor :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama