Jak přijít na chuť vínu

Aneb pokračování deníčku Jak co nejrychleji otěhotnět.

*

Tímto deníčkem navazuju na svůj předchozí o tom, Jak co nejrychleji otěhotnět.

Právě jsem v 7. + 5. tt a snažím se vypít láhev vína, i když alkohol nesnáším a nikdy nepiju. Nahřívám si břicho. Pak si zaskáču přes švihadlo, pokud mě ta flaška nepoloží dřív…

Náš těhotenstký deníček:

5. týden těhotenství:

Maminka: Dnes ráno jsem si udělala test, protože se mi v noci zdál sen o tom, že bude pozitivní. Sama jsem tomu nevěřila, ale opravdu pozitivní byl! Sedmý měsíc snažení se zadařilo. Druhá čárka byla slabounká, radši jsem si počkala do druhého dne a udělala další dva testy, abych měla jistotu, že opravdu těhotná jsem, než to řeknu tvému tatínkovi. Ten tomu nemohl uvěřit a jelikož je to nervák a potřeboval mít jistotu, tak mě hned vezl na krev a těhotenství mi potvrdili.

HCG bylo jen 24, prý to odpovídá 1 týdnu, ne dvěma, ale to je jedno. Však ty vyrosteš. Jsme s tatínkem moc šťastní. :) Voláme babičkám a tetám, protože se chceme o naší radost podělit. Babičky i tety jsou celé bez sebe, všichni se na Tebe moc těší. Já si dělám testy každý den, vidím, jak čárka sílí. Týden po vynechání je testovací čárka stejná, jako kontrolní. :-)

Tatínek: Celý týden jsem měl v práci hrozný stres a těšil jsem se domů, abych si konečně odpočinul. Když jsem konečně dorazil, tak mi Tvá úžasná mamka sdělila tu novinku a já zjistil, že že mě bude táta. Jistěže jsem si potřeboval být jistý, tak jsem ji vzal na krevní testy a ty byly pozitivní taky. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že budu táta.

6. týden těhotenství:

Maminka: Od té doby, co vím, že jsem těhotná, jim co nejzdravěji. Někdy mám strach a pochybnosti o tom, jestli mě budeš mít rádo a jestli Ti budu dobrou maminkou. Řekla jsem o Tobě mým nejbližším kolegyním a všechny si myslí, že budeš holčička. Jen babičky tipují kluka. Já vůbec netuším a abych pravdu řekla, je mi to úplně jedno. Chci jen, abys bylo zdravé. Doufám, že všechno bude v pořádku. Tento týden jsme koupili váhu a jsem pěkně v šoku, protože jsem od léta přibrala 2 kila.

Tatínek: Mám nějaké problémy se svaly a nervy. Předpokládám, že jsem v hlubokém stresu. :-) Jen doufám, že Ty i Tvoje mamka jste zdraví, proto jsem ji tento týden vzal znovu na krev. :-) Řekli nám, že je moc brzo na to, abychom Té viděli na ultrazvuku. :-) Vím, že bychom Ti možná ani neviděli bušit srdce (Tvoje mamka mi všechno vysvětlila), ale doufám, že Té budeme moct vidět co nejdřív.

7. Týden těhotenství:

Maminka: Pořád nemám žádné symptomy a občas jsem z toho nervózní. Doufám, že i bez symptomů je vše ok. Necítím se jako těhotná. Ale říkám si, že bych měla být ráda za to, že mi je dobře. Tento týden jsme šli zase na krev, abychom si ověřili, jestli budeme moct jít příští týden konečně na ultrazvuk. Noc před tím, než jsem měla výsledky, se mi o Tobě znovu zdálo. Viděla jsem Tě na ultrazvuku, bilo ti srdíčko a dokonce jsi se na nás usmálo. :-) Možná to byla Tvoje zpráva, kde ses mi snažilo říct, abych nebyla nervózní. :) Na druhý den jsem měla výsledky a ty byly perfektní. HCG krásné vyrostlo, přesně podle tabulek. Příští týden té konečně uvidíme, strašně moc se těším. :-D

Tatínek: Jsem pořád ve stresu, protože se mi zdálo o tom, že jsi byl fanoušek Madridu. :-( Slib mi, že jim nikdy nebudeš fandit. Tvé barvy jsou modrá a rudá, jsi Barcelona! Tento týden utíká rychle, ale stýská se mi po Tvé mamce, protože jsem pořád v práci. Příští týden jedeme konečně do nemocnice, těším se, až se o Tobě konečně něco dozvím. Abych byl upřímný, tak si pořád neuvědomuju, že budu taťka. Ale neboj, budu ten nejlepší. :-)

8. Týden těhotenství:

Maminka: V sobotu jsem lehce zašpinila. Volala jsem tvému tatínkovi a ten hned přijel z práce a jeli jsme na pohotovost, protože se to předtím nestalo. Vím, že je to běžné, takže jsem v klidu a mám srandu z toho, jak je taťka nervózní. :-) V nemocnici mi dělají první ultrazvuk. O dva dny dřív, než jsme chtěli, ale v 7 + 2 to snad nevadí, konečně Tě uvidíme a budeš mít i srdíčko. :-)

Doktor dělá ultrazvuk a já vidím jen černý ovál. Bez Tebe. Doktor mi říká, ať se obléknu, že si promluvíme. Něco je špatně. Prý tam nejsi. Prý jsi tam nikdy nebylo, nebo jsi umřelo hned na začátku. Doktor mě posílá na potrat. Nebojím se narkózy, ale jsem smutná. Jenom brečím a nejde to zastavit. Brečím u doktora. Cestou k autu šlápnu v bílých teniskách do kaluže a celé si je zašpiním. Brečím znovu, jako kdyby to bylo kvůli těm blbým teniskám. Sbohem miminko moje. Děkuji Ti, že jsi to alespoň zkusilo. Že jsi mi splnilo sen, vědět jaké to je, vidět alespoň ty dvě čárky. Tvoje maminka. Moc Té miluju.

Za dva dny jdu ke své doktorce a ta vidí to samé. Tedy nic. Chce čekat do pátku a pak na revizi. Bojím se toho. Chci potratit spontánně. Kdyby to věděl manžel, tak by ho švihlo. Mne už asi trochu hráblo. Ještě je to čerstvé, třeba je moje chování omluvitelné, kdo ví.

Ze schodů se mi padat nechce, mám docela hezké zuby, tak si je nechci vyrazit. Pelyněk doma nemám, tak si aspoň nahřívám břicho a piju to hnusné víno. Asi jsem zoufalá, já nevím. Proto to dělám. Nevím, jestli to zabere. Prý mi hrozí 2 % neplodnost. Není to hodně. Anembryomola se stává 10 % žen. To taky není hodně. Ale mne se to stalo.

Kolegyně mi dala tabletku antidepresiv. Potřebovala jsem se uklidnit. Možná to byl jen placebo efekt, ale opravdu jsem se uklidnila. Prý jsem ve 29 letech potencionálně stará. Jenže dřív to nešlo. Byla jsem sama. S manželem jsme spolu dva roky, chtěli jsme spolu zkusit žít první sami. Třeba to byla chyba.

Den v práci jsem zvládla obstojně. Doufám, že to rychle uteče a bude to za mnou. V minulém deníčku jsem v nadsázce psala, dnes už ne, dnes to ještě nejde. Přijde mi vtipné, že jsem se opila už po dvou deckách. Už mě nic nebolí a jen se blbě usmívám, jde to mimo mne. Je mi dobře. Enrique Iglesias v jedné z písniček zpívá, ať mu přinesou alkohol, protože odstraňuje bolest. Má docela pravdu.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
216
7.4.18 07:29

Teseni se na miminko a ztrata - je strasne. Nevim, kdy to preboli a jestli vubec nebo v srdci zustane jizva.Ale jste mladi a urcite se zadari! Ted je to takove hluche smutne obdobi, ale bude zas lip. Moc drzim pesti a vzpruhu do :srdce:
Pro nadeji-taky jsem zazila. podobny smutek. Manzel.na.mou otazku: what should we do? Rekl"Continue". Mela.jsem pak obrovsky strach a ze jsem tehotna se pak nekdo dozvedel az v 7mesici…

 • Nahlásit
 • Zmínit
627
7.4.18 11:46

Moc je mi líto vaší ztráty, nám se to také stalo, v 18tt v roce 2011, potom co už doktor nabyl dojmu, že to těžké máme za sebou a už to bude dobré, přišla největší rána, miminku přestalo bít srdíčko. Porod byl pro mě noční můra. Při propouštění mi lékařka vynadala, co brečím, že už doma děti mám. Mnoho týdnů manžel svítil v noci a čekal až usnu a pouštěl mi Čapkovy povídky, abych vůbec byla schopná usnout. Dnes chvála bohu a i mému andílkovi máme doma již čtyřletou slečnu. Díky této ztrátě jsem pochopila, že okolí neví jak se chovat, že to ani nepovažuji za ztrátu dítěte a nechápou to. Moc gratuluji k druhému těhu ikdyž není ideální. Moc Vám držím pěsti, aby dopadlo vše nejlépe jak lze.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1083
7.4.18 12:32

Mrzi me to :,( bohuzel vim, jak Ti je.. Zkus vydrzet (presvedcit doktorku) a pockat na spontanni potrat/ menstruaci. Pokud je vylouceno mimodelozni, je to pro telo lepsi a navic se muzete hned snazit znovu. Drzim palce, at se rychle das dohromady a dve carky se objevi znovu a tentokrat vydrzi 9 mesicu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
7.4.18 20:04

To mě mrzí :( asi lepší nikomu to neříkat tak brzo… Možná ještě je nějaká šance? Že to tam bude? I když asi malá. Tak ať to brzo klapne znovu a už doopravdy, se šťastným koncem. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
247
7.4.18 20:22

Je mi to moc líto, dřív jsem si nikdy neuvědomovala, kolik žen potká něco podobného. Je jich opravdu moc, až z toho mrazí. Ale v 29 rozhodně stará nejsi. Mám švagrovou, které už táhne na 40, nedávno také bohužel potratila… tam už bych viděla problém ve věku. U tebe určitě zatím pozdě není. Když se to povedlo jednou, povede se to zase. A tentokrát to určitě dotáhnete do zdárného konce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
876
8.4.18 13:35

@MakyZ a proto můj doktor na začátku říká: „je to tam, ale neslavte, neřešte, ještě je brzo, na začátku jedna ze čtyř potratí“. Nevím, jestli má správnou statistiku, ale ta rada nevciťovat se ještě do mateřství, když to, co přišlo, může brzy stejně snadno odejít, ta mi přijde moudrá.

Každopádně autorko: mladá jsi pořád, v tom moudru doktora je skryto ještě něco: potraty se stávají, ale stejné ženy se potom stávají mámami. Držím ti palce, ať to to vyjde co nejdřív.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8153
8.4.18 18:53

Držím palce ať se brzy zadaří a tentokrát to dobře dopadne. Bohužel je to fakt dost časté. I já to mám za sebou. dvě čárky ještě není ten jackpot ve sportce. Jak já říkám „testy by mi šly…“

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.4.18 22:51

Ahoj autorko deníčku,

mrzí mě, co máš za sebou…Jak jsi na tom teď? Taky mi je 29 a už mám za sebou tři nepovedené těhotenství…a momentálně teď mi zjistili kompletní molu :-( Co ta tvoje anembryomola, víš přesně, jaký typ máš? Když budeš chtít, klidně napiš soukromou zprávu…Ráda bych si psala s někým, kdo prožívá zrovna to samé..ona je to vzácná věc, tak nás moc není :-( Každopádně hodně štěstí, ať to příště už vyjde dobře :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8205
10.4.18 20:41

Ahoj autorko, zažila jsem úplně to samé 4.1. mi oznámili že je to špatné, 12.1 oznámili že už není šance a dokonce jsem si i počkala na spontánní potrat, který proběhl 29.1, ta prázdná bublinka na ultrazvuku mě bude asi děsit do konce života, mám ji pořád před očima a jen tak to nezmizí :nevim: :zed: ale zvládla jsem to doma sama, sice to bylo časově náročné a docela i psychicky, ale řekla bych, že bych do toho šla znova, kdybych se někdy musela rozhodnout, což doufám že už nikdy nezaziju… Mě je dokonce jen 24, takže věkem to opravdu není, snažíme se už dva roky a jediné co z toho mám je prázdný gestacni váček a teď biochemické těhotenství. A i když mám občas depky, jakto že se nedaří a kdy už k nám přijde miminko, když jsme připravení, ale nevzdáváme se a snažíme se hned od prvního možného dne po potratu znova :oops: to je výhoda potratu doma, můžeš se snažit hned :hug: držím palce a přeji zdravé a krásné miminko co nejdřív to půjde :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit