Jak přijít o tátu aneb macecha je číslo jedna

O životě
  • Anonymní
  • 16.02.16

Někdy si člověk myslí, že ostatním záleží na vás stejně jak vám na nich... Ale nic není asi takové, jak si myslíme. A když se váš nejbližší člověk postaví za někoho, kdo má vinu na svých bedrech, přestože ublížil malému novorozeňátku, a vás, své vlastní dítě, odepíše, těžko se s tím sžívá...

Po necelých třech letech se nám s manželem narodila naše krásná holčička. Obrátila nám celý život naruby a ten život je s ní mnohem krásnější.

Je mé první děťátko. Jak se narodila, byla jsem ze všeho vyhukaná, vykulená a prostě mnoho informací o miminkách neměla, jelikož jsem odmítala číst ty „zaručené rady“ a říkala jsem si, že mám kolem sebe rodinu, která mi poradí.

Naší holčičce byly zrovna tři měsíce a my za sebou měli složité stěhování a zařizování. Byli jsme s manželem, který při tom všem ještě chodil do práce, totálně vyčerpaní. Proto když se mi otcova manželka, která má sama dvě děti, nabídla, že si naší malou vezmou na víkend, ať si odpočineme, nejdřív jsem hodně váhala. Byla ještě přeci tak maličká.

Ale nekojila jsem, tak jsem nakonec svolila k tomu, že ano, ale že přes den k nim přijdu a budu s ní a na večer odejdu spát domů, ať tedy můžu na chvíli vypnout. Přeci jen v případě nouze jsem u nich pěšky za deset minut, taxíkem za dvě.

V pátek odpoledne si pro ni tedy přijela. S manželem jsme si šli večer na chviličku sednout, když vtom mi zvoní mobil. Otcova manželka mi volala, že naší malé místo umělého mléka dala polévku a jak se jí hezky spinká. Akorát, že se pokakala tak, že musela převléct nejen ji, ale i celou její postýlku, ale že je to dobře, že se aspoň pročistila. Já naivní, nezkušená jí věřila.

Na druhý den po obědě jsme se tam hned s manželem vypravili. Celý den tak divně pokňourávala, ale přisuzovali jsme to tomu, že má asi větry a jen jsme jí krčili nožičky, ať to jde hezky ven. Mezitím jsem si vyslechla poučnou přednášku, že dítě ve třech měsících by už mělo jíst omáčky, knedlík, polévky všeho druhu apod.

Na to jsem jí odpověděla, že v žádném případě jí omáčku minimálně do tři čtvrtě roku nedám. Tak jsem prý hloupá - nechávat ji ve 12 týdnech pouze na umělém mléku je nezodpovědnost… Ale tak když jsem líná jí uvařit… Její děti měly už v pěti měsících klasickou svíčkovou. Večer jsme tedy odešli domů s tím, že nám jí druhý den dopoledne přiveze a že zavolá dopředu, v kolik hodin.

V neděli mi teda zazvonil mobil a jen mi sdělila, že už je před domem ať si hned přijdu. Jen mi maličkou podala ve vajíčku a do druhé ruky vrazila tašku s jejími věcmi a už byla pryč. Zdálo se mi to nějaké divné. Jen jsme došly domů, maličká se vzbudila a už to začalo. Takový pláč jsem snad v životě neslyšela. Nešla utišit.

Říkám manželovi: „Co budeme dělat, jedeme na pohotovost?“

„Né, nejdřív jí zavolej, jako že si s ní chceš pokecat, a pak se jen tak mezi řečí zeptej, jak jí dělala tu polévku, že jí to chceš uvařit.“

No dobrá, tak jsem tak udělala. A copak jsem se nedozvěděla. Hezky kuřecí vývárek se zeleninkou dochucený Podravkou a solí. Cože? Tohle jí dala? Neříkám, že jsem dětský výživový expert, ale snad každému logicky dojde, že batole, natož miminko tohle nesmí. Že jsem si v tu chvíli vynadala do nejhorších matek na světě, totálního vola a blbce a dalších mnohem horších výrazů, nemusím ani vypisovat.

Co budu dělat? Léky jí dát nemůžu, maximálně Espumisan. Tak jsem jí ho dala a volám své mamce. Ta použila výrazy, jaké jsem od ní nikdy neslyšela, a chtěla jít okamžitě za ní jí osobně říct, co je to za magora, o mé babičce nemluvě. Nakonec jsem je ukecala.

Přes noc jsme se vůbec nevyspali, jen plakala a druhý den ráno to už byl tak bolestný řev, že jí až vyskakovala kýla na bříšku. Takže jsem volala babičce, kdysi pracovala ve zdravotnictví, co mám dělat, zda jet okamžitě k doktorce. Tak mi jen řekla: „Oblékněte se a za deset minut buď dole, děda vás odveze.“

Jakmile jsem vešla do ordinace, hned jsem vše paní doktorce vyklopila. Sestřičce vypadly papíry z rukou a obě dvě na mě zůstaly koukat. Nejdřív jsem dostala pěkně vynadáno, co takové malé miminko mám co dát z rukou. Měla samozřejmě pravdu, vynadala jsem si v té chvíli snad asi po stopadesáté.

Paní doktorka mi našeho plačícího uzlíčka prohlédla a vyšetřila, vzala krev a diagnostikovala nafouklé bříško a narušenou funkci střev. Na druhý den jsem měla přijít znovu na další testy a přinést moč s tím, že pokud to ještě zhorší, okamžitě jet do nemocnice. Naštěstí se to nezhoršilo, ale ani nezlepšilo.

Odpoledne mi zvoní mobil - hádejte kdo. Tak jí říkám, že jsme se právě vrátili od lékaře, že z té její polévky má malá narušenou funkci střev, nespí a jen se kroutí v bolestech a pláče. A odpověď?

Čekala jsem něco jako: „Promiň, tak to jsem fakt nechtěla.“

Ale odpovědí mi bylo: „Hmmmm, to jsem nemohla vědět, zapomněla jsem ti zabalit krém pro malou, tak si ji nalož do kočárku a přijeď si pro něj.“

Tak to mě dokázalo vytočit do nepříčetna a říkám jí, že v žádném případě teď nikam nejdu a že kdyby jí to chtělo zajímat, zítra musím s malou znovu k lékaři na další vyšetření a hrozí, že můžeme skončit v nemocnici. Opět žádné promiň.

Zase jen: „Hmmmm, a co když se jí ty bolestí nezlepší?“

„No tak nemocnice.“

„Hmmmm a jak jí jako hodláš od těch bolestí pomoct?“

„No čím jí můžu pomoct? Maximálně obklady a kapkami na bříško.“

„Hmmmmmmmmmm.“ (Podotýkám že všechna „hmmmm“ byla dosti ignorantským tónem).

Tak na to jsem jí odpověděla, potom co jsem zjistila, jaké je opravdu reálně vidět rudě, že hlavně ona ví nejlíp, co jí mám ve třech měsících dát a já jsem neschopná matka, protože jí dávám pouze kojenecké mléko. Tak mi odpovědí bylo: „Takhle se se mnou bavit nebudeš.“

Malá se mi v bolestech kroutila další 4 dny. Naštěstí testy a další vyšetření dopadly dobře. Ale tu bezmoc, jak jako prvorodička držíte své miminko v náručí, pláče a víte, že ho něco bolí a může za to někdo jiný a je mu to jedno, je šílená. Ke všemu jsem byla celé dny a noci sama, manžel měl noční, takže přes den musel spát a v noci byl pryč. Jak já tu bolest svolávala místo ní na sebe, kéž by to šlo.

Po dlouhém popisu toho, co předcházelo tomu, abych ztratila vlastního tátu, se dostanu konečně k jádru toho, o čem je tento deníček.

Otec, jak se toto odehrálo, byl zrovna v práci (jak jsem s ní telefonovala po návštěvě lékaře). Nevím, co mu napovídala, nevím co vše si vymyslela, ale od té doby mezi námi ustal kontakt. Ani ona, ani otec se jedním slovem nezeptali na to, jak malé je. Já toto někomu udělat, tak co dvě hodiny volám, jak se tomu drobečkovi daří. Oni ne.

Ani na druhý den, kdy věděla, že máme dalšího lékaře, nezavolala, aby se zeptala, zda je maličká v pořádku. A za týden jsem viděla na našem městském facebookovém bazaru, jak prodává věci, které mi ještě před několika dny slibovala pro malou, až bude větší, že prý mi to schová.

Za dalších asi čtrnáct dní jsem se od příbuzné dozvěděla, že úplně nějaký vývar popřela, že to byla jen voda a mrkev a že vykládá, jak zanedbávám dceru, že chodí v jednom a tom samém, že je špinavá a že jí ani nezajdu do lékárny koupit kojenecký čaj, že jí kupuju nějaké blafy.

Přitom při své inteligenci mohla vidět, že dcera čaj měla vždy konejecký a z lékárny, protože nikde jinde se u nás sehnat nedá. On asi podle ní ten čajík ještě v pytlíčku s obrázkem byl asi čaj na ledviny, nebo nevím.

Říkala jsem to potom paní doktorce, jak jsme tam zase šli, tak se jen zeptala, co to je za krávu (ano přesně tak to naše paní doktorka řekla) a přímo do průkazky mi napsala, že dcera je krásné zdravé dítě, o které je pečlivě postaráno. Každý, komu jsem to řekla, mi jen potvrdil, že se o dceru starám vzorně a že ona jen chce zamaskovat to, co způsobila, protože ona se tím nikomu takhle, kdo to nevěděl od nás, nepochlubila.

Táta stál samozřejmě při ní. Měsíc po tomto měl manžel narozeniny. Ani se mu neobtěžovali popřát, přestali nás k nim zvát, přestali nás zvát na oslavy jejích narozenin či jejich dětí. Oni k nám nikdy nechodili, vždy nás právě zvali k nim. Když otec potkal manžela venku, protočil oči a dělal, že ho nevidí, ale pak jak potkal mou tchyni, si jí stěžoval jak je manžel nevychovaný, že ho nepozdravil. Upřímně, já bych také nepozdravila člověka, který na mě udělá obličej a pak dělá, že mě nevidí.

A úplná tečka na závěr pro mě byla, když ho potkala má babička, se kterou má dodnes dobré vztahy a ona se ho slušně zeptala, že jestli se spolu nebudeme bavit do smrti a on jí řekl: „Já se na ně můžu vyrat.“*

Přitom my jsme jim nikdy nic neudělali. Ano za to, co ona udělala naší malé jsem jí svoje řekla, ale vulgární jsem nebyla. On se prostě postavil na její stranu, i když musel vědět, že to ona to zapinkala. Ani se nezeptal na vnučku v té době, co jí vůbec je, jak je na tom.

My s manželem jsme jim neublížili, tudíž já necítím žádný pocit viny nebo to, že bych měla za nimi přijít já. Za pár dní to bude rok…

Hodně jsem si to obrečela, hodně mě to mrzelo. Ne od ní, ale od táty. Ale co mají spolu dvě děti, tak asi na to první, jak už to v mnoha rodinách bývá, není místo. Možná třeba, že na něco takového čekala, protože její oblíbenec jsem nikdy nebyla. Nevím…

Už jsem s tím smířená i když někdy, když si vzpomenu, to ještě zabolí, ale říkám si, že za to, jak odepsal hlavně vnučku a postavil se za ni, tak se těším na den, až půjdu s dcerkou po ulici, on nás potká, promluví na ni a ona se zeptá: „Mami, kdo to je?“ Protože vím, že já nebudu ta, kterou to zabolí…

A když se tak teď na tu svojí princeznu dívám, jak sedí, hrabe se prstíkem v nose a kouká na pohádku, tak si říkám: „Přichází vůbec o něco?“ Protože kdo má rád, ten tohle neudělá, kdo rád nemá, tak je mu to jedno. Možná to bude tím, že mě nevychoval…

Bylo mi devět, když se seznámil s ní a to už naši spolu asi 3 roky nebyli, už spolu mají dvě děti - ty vychovává… Kdo ví… Možná se někde někdy potkáme, ale na jazyku toho mám tolik, že by možná bylo i dobré se nepotkat.

Děkuji za přečtení, potřebovala jsem se hlavně vypsat… Tento deníček je hlavně o mých pocitech, které já v sobě cítím a né o pohledu okolí či té druhé strany.

Hodnotilo 32 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
surikataXY
Echt Kelišová 9474 příspěvků 15.02.16 13:22

Nechápu, proč je deníček „vydán“ s budoucím datem  :think:

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 16.02.16 06:13

Vztahy v rodine jsou bohuzel nekdy opravdu slozite :? Ani se nedivim, ze te to porad tak trapi. Jasne, ze jsi ji nemela mimco sverovat, ale to uz vis sama a jsi za to az dost potrestana, takze to nema cenu rozebirat. Preji ti, aby ses pres to dokazala casem prenest (z denicku tak nejak citim, ze s tim porad smirena nejsi) a naucila se zit dal i bez taty. Musi to byt tezke a chapu i tu tvou zlobu, ze se ji zastal, ale ver, ze on to urcite taky nema jednoduche, nevis, co mu nalhala :( drz se, mas svou dcerku, milujiciho manzela a zbytek rodiny, takze mas pro co se kazdy den usmivat :hug:

 
Samantha9
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 16.02.16 06:44

Tady to bude ještě zajímavé. Viz tato diskuse https://www.emimino.cz/…dinu-250660/

 
Niky2
Kecalka 315 příspěvků 22 inzerátů 16.02.16 07:04

@Samantha9
:palec:
A toto: https://www.emimino.cz/…elce-242444/

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 16.02.16 07:10

Problémy v rodině to je někdy nad lidský chápání :(.Drž se, máš hodnýho manžela a skvělou dceru, vím že tě mrzí co se stalo, ale život jde dál, žij pro ty dva. :hug:

 
Lutonka  16.02.16 07:40

Na tvem miste bych vyhledala pomoc psychologa, na zaklade mnoha diskuzi zde a ted i denicku je videt, ze ani po delsi dobe nejsi se situaci srovnana. Nemyslim to zle, naopak. Nekdy proste neni v nasi moci vyrovnat se s krivdami, ktere na nas byly napachany ostatnimi (a kort bliznimi) :hug:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 16.02.16 08:15

Znám Tě už z tehdejší diskuze, kdes rozebírala to jídlo atd.. co se nad to konečně povznést? pro Tebe poučení, že nemáš tak malé mimino jen tak někomu půjčit (přijde mi to celkem úlet, že si neověříš, kdo Ti o dítě pečuje) :nevim: a zase buď ráda, že se Tvůj chlap postavil za Tebe. Ale to věčné opakování tady, to Ti nepomůže :think:

 
hebu
Stálice 69 příspěvků 16.02.16 08:23

@Samantha9 díky za odkaz.
Autorce- doufám, že jsi v péči odborníků. Pokud ne, urychleně vyhledej jejich pomoc! Těmi pocity křivdy, co máš v sobě (zjevně jsi toho musela zažít dost),škodíš jak svým blízkým, tak především nejvíc sama sobě.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 16.02.16 08:56

:hug: je to těžký, ale zas bude líp. Vem obrovský polštář a mlať do něj tak dlouho dokuď tě ta kráva a ta parodie na otce bude štvát, pak obejmi manžela a miminko a uvolni se. Přeji ti ať se přes tohle trauma dostaneš.
V druhém kole vymlať do polštáře tvoji vinu za to že ses nedostatečně postarala o dcerku, přijmi za to odpovědnost a odpusť si. Člověk dělá chyby a učí se z nich to je v pořádku. Blbý je když to neumí zpracovat. Budu na tebe myslet. :hug:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 16.02.16 09:30

Jak je možné, že jsem toto četla již včera v jedné diskuzi? :think:
Jestli je toto pravda, pak zakladatelko, vím jak bolí špatné vztahy v rodině, ale nic s tím neuděláš. Čím víc se budeš snažit, tím to bude horší, tím víc budeš ta špatná. Odprosti se od nich, uzavři to a nech je žít svým životem. Máš milujícího partnera a dítě..Soustřeď se na ně a třeba najdeš útěchu a porozumění v rodině manžela.. :kytka:

 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 16.02.16 09:38

Určitě té to muselo hodně stvat a o mimi ses bála ale chybu udělat může každý. Je to i castecne tvá chyba že si dala na hlídání tak malé mimi. Na druhou stranu měla respektovat tvé pokyny. Denicek mi ale přijde uknourany, nakonec vše dobře dopadlo a malá je zdravá, tak proč to tak hrotit? Ona se ti neomluvi nikdy a otec asi taky ne, tak proc se tím pořad zaobírat. Starej se jen o svoji dceru a manžela, na ne kašli. :mavam:

 
Nafrněná  16.02.16 09:39

Viz. diskuze… myslím, že tohle už sama nezvládneš a potřebuješ pomoc…

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 16.02.16 09:45

Pokaždý Tvýmu miminku provedli něco jinýho… Netrpíš náhodou bájnou lhavostí?

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 16.02.16 09:49

Tak tady ma nekdo pjoblem :mrgreen:

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9960 příspěvků 16.02.16 09:56

Mám pocit, že otec k tomu zavržení přišel trochu jako slepej k houslím.
Jako chápu, že se zakladatelka nepohodla s macechou.
Otec se po příchodu z práce mohl dozvědět tak zhruba, že mimčo bolelo břicho a že z toho zakl. viní macechu. Tak si to holky snad vyříkají a co s tím má dělat on? Mimina bolí břicho často.
Pokud se mu dcera neozve, protože se pohádala s jeho ženou, tak se (dcera) těžko může divit, že ustal kontakt.
Navíc chlapi mají z ženských šarvátek hrůzu a zasahovat do nich nebudou (viz http://www.diskografie.cz/…na-a-marena/), to se na to opravdu radši vy*

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57603 příspěvků 16.02.16 10:59

No, ani jako prvorodička neobhájíš, že jsi jí tam nechala potom, co jí narvala polévkou ještě další noc klidně. Je to tvá chyba. Navíc si vymýšlíš. Vyhledej pomoc odborníka a něco se sebou dělej.

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 16.02.16 11:13

Autorko, prosím, vyhledej odbornou pomoc. Pročetla jsem si ty diskuse, na které tady holky odkazovaly, a upřímně nevím, jestli ti opravdu bylo ukřivděno a ty se s tím (ne)vyrovnáváš tak, že si tu verzi příběhu neustále upravuješ a donekonečna se tím užíráš, nebo je to všechno od začátku úplně jinak a všechno si to tvoje hlava vybájila. Nechci ti křivdit a opravdu to nemyslím zle, ale měla bys to řešit, protože ať je to tak či onak, ubližuješ takhle sobě a přeneseš to i na své dítě.

 
Míša2014
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 16.02.16 11:15

Bože, to jsou opravdu takové bludy. Zakladatelko pokud je i 1% z tvejch témat, deníčku pravda, jdi se léčit. Jen doufám, že tím jen bavíš a žádné dítě nemáš :zed:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 16.02.16 11:17

V diskusi pises, ze sis odskocila do obchodu, tady zas, ze jste byli s manzelem pryc.. TAK JAK TO VLASTNE BYLO???
nezlob se ja slunickova moc nebudu a reknu ti, ze vetsim dilem si za to muzes sama. pokud nechas nekde novorozene, prijedes se na nej „podivat“,dite poknourava neni spokojene a ty klidne zase odjedes 8o 8o
A tvuj otec? ma od tvych 9 let jinou, novou rodinu a pokud zajem neprojevil tehdy, je mu to jedno i ted a ovsemze se postavi za svoji zenu :nevim:
A pokud mela mala velkou modrinu na brisku a dle dr. ze silneho stipnuti a ty jsi se rozhodla to neresit, proc ted ty citove prujmy :nevim: Jestli ji ublizila skutecne, je prece jen dobre, ze ten kontakt ustal. pokud to chces urovnat s otcem, zvedni tel a promluv si s nim. to ovsem budes muset vzit na milost i macechu.
jsem pro at se predas do pece psychologa. neco v sobe mas a jen to zivis patlanim se ve sve krivde.

 
Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 16.02.16 11:23

Vyhledej pomoc odbornika. 8o

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 16.02.16 12:00

@Míša2014 Návštěva odborníka je na místě i v případě, že se tím pouze někdo baví. Ale obávám se, že to není ten případ.

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 11 inzerátů 16.02.16 12:15

Jak někdo kdo má mimčo neví co takové miminko jí? Mám stejně starou holčičku a kdyby mi někdo řekl, že jí dal kuřecí vývar tak jsem okamžitě v nemocnici a nečekám do druhého dne!!! Jseš vůbec normální?! Taky jsem odmítala číst různé knížky celé, ale co jsem potřebovala vědět jsem si načetla :nevim:

 
romcoch
Stálice 60 příspěvků 16.02.16 12:40

A kolik té polévky jako snědla, že hned měla narušenou funkci střev? Talíř? Když naše děti jedly v půl roce první mrkvičku, tak to první den bylo sotva pár minilžiček. Je to pro ně nová chuť, ani pořádně neví co s tím mají v pusince dělat. Pochybuju, že by z té teoretické trošky polévky hned vznikly takové obrovské problémy.

 
Pherenike
Neúnavná pisatelka 18698 příspěvků 16.02.16 12:45

Denicky vydavane anonymne bych zakazala..

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.02.16 12:58

Tak já teda nečetla ty diskuse, které holky zmiňovaly. Ale pokud tě opravdu trápí vstahy s otcem, tak není nejlepší to všechno říct jemu? Chápu, že si chceš postěžovat, ale tady Ti asi nikdo nepomůže. Max poradí.. Zkoušela sis to s ním vyříkat, nebo jsi to odpískala hned?

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23898 příspěvků 2 inzeráty 16.02.16 13:12

Ach jo… říkám si, že je mi to nějaké povědomé… možná malé rozdíly.. ale je to to samé, že?
 https://www.emimino.cz/…zeni-224668/

Jestli tě to tak moc trápí, měla bys s tím začít něco dělat… čas vrátit nejde, vymazat se to nedá, ale tou nenávistí nepomůžeš ničemu, spíš jen sama sobě ubližuješ… měla bys zkusit nějakou odbornou pomoc, aby se tobě samotné ulevilo a někdo ti pomohl smířit se s realitou… druhé lidi nezměníš, ale můžeš změnit svůj názor na věc… odpustit neznamená zapomenout a dělat, že se nic nestalo… s dospělými si to vyříkej a žij svůj život… sebelítost a lítost ještě nikomu nepomohly ke štěstí… spíš naopak… a život za to nestojí…

Příspěvek upraven 16.02.16 v 13:24

 
Lenka 80  16.02.16 13:30

Ja bych o tomhle vubec nepsala denicek :roll:

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 16.02.16 13:35

Ja mám se svou rodinou také divné zkušenosti…No někdy jsou cizí lidé lepší, než vlastní rodina… :(

 
Gosi
Kelišová 5433 příspěvků 16.02.16 13:50

To už ti opakované zakladání diskusí nestačí? teď o tom bude i serie deníčku? jako jo, macecha může bejt blbka, otec se mohl zachovat špatně, ne všichni rodiče jsou pro děti výhra… ale pokud to není nějáká zábava, tak val k odborníkovi…

 
Adrasteia
Ukecaná baba ;) 2071 příspěvků 2 inzeráty 16.02.16 14:03

@elinka90 Souhlasím s tebou, ale málokdo ví, že zhruba před třiceti lety pediatři doporučovali zavádění zeleninových polévek z vývaru s vajíčkem od tří měsíců věku dítěte. Dnes se už od toho upustilo, ale většina dnešních třicátníků se takto normálně stravovala, je pravda, že dnes za platí různými alergiemi atd., ale zase pokud by se dalo tříměsíčnímu dítěti trochu nesoleného vývaru s mrkví, tak by mu asi zle nebylo. Myslím, že tam vadila hlavně ta sůl.

 
evinka001
Kecalka 288 příspěvků 16.02.16 14:37

Autorka by si měla v prvé řadě ujasnit co a jak se vlastně stalo. Píše to pokaždé jinak. Můj názor - nevěřím tomu.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 16.02.16 16:25

Také jsem si přečetla předchozí diskuzi, kde je stejná rodina, ale jiné ublížení dítěti. Ty žárlíš na macechu a vymýšlíš si týrání miminka, abysme ji taky odsuzovali. Zní to hodně neuvěřitelně. Doufám, že doopravdy dítě nemáš, jinak se obávám, že ho týráš ty. :zed:

 
terien
Závislačka 4807 příspěvků 16.02.16 17:12

Myslíš že je to ve všech okolo a ty nic, ty muzikant? Jinak by sis měla ujasnit co a jak se stalo, takhle je to jen snůška nesmyslů.

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 16.02.16 17:18

Hele takhle. Najdi si psychologa a jdi k němu. Za jedno je to tvoje chyba
- za a) nemáš co dávat 3m děcko přes noc maceše, se kterou se nemusíte a za b)nechápu, proč jsi tam to dítě nechala další noc!
A za druhý ti to nevěřím, protože si dost odporuješ v porovnání s tvými diskusemi.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 16.02.16 17:21

Toto jsem četla v diskuzi, ale už dost dlouho, včera to rozhodně nebylo…Buď si zakladatelka vymýšlí, nebo se přehnaně babrá v problému, za který ona bohužel nemůže. Pokud to pravda je, tak mě to mrzí, ale za to, že tvoji příbuzní s tebou nemluví a nepřiznají chybu, tak ty s tím vůbec nic nenaděláš. Zamrzí to, ale život jede dál.

 
eva333
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 16.02.16 17:35

Zakladatelka je případ pr psychiatra, neý ysl dále rozebírat - koukla jsem i na ty diskuze, co tu zakládala

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 16.02.16 18:40

Ezopovy bajky se četly rozhodně lépe než výplody této „maminky“.

A pokud je to aspoň z části pravda, pak nechápu, proč ta mladá paní nepřeruší styky s macechou, když je to taková čarodějnice…
:think:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 16.02.16 20:06
:zed: :zed: :zed:
 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 16.02.16 20:49

Tak jsem ještě prošla diskuse a autorka si evidentně vymýšlí :poblion:

Policie to neřešila a to mě dodnes mrzí, že jsem tam s tím nešla. Co se stalo…Byli jsme u nich na návštěvě, byli tam i jejich známý, kteří se nad naším miminkem rozplývali a jejich společného dítěte si moc v tu chvíli nevšímali. A jak odešli tak ona, že jestli si může naší dcerku vzít vedle, že si jí dá do postele a trošku se s miminkem pomazlí. Tak říkám proč ne. Nakonec jí tam maličká usnula tak jsem jí požádala zda by mi jí pár minut nepohlídala, že bych si skočila do obchodu pro pečivo a něco na zub. Tak že jo. Vše v pohodě. Sice potom co jsem se vrátila už byla vzhůru a nějak poplakávala, ale tomu jsem žádný špatný význam nepřikládala, protože jsem myslela, že se jedná o větříky. Doma jsem jí chtěla dát obklad na bříško a kapičky proti nadýmání a jak jsem jí rozbalila a to už regulérně hystericky řvala a na bříšku měla modřinu. Ihned jsem se zpátky oblékla a letěla s ní k naší paní doktorce. Ptala se co se stalo, tak jsem jí to dopoledne popsala a závěr byl takový, že modřina musela být ze silného štípání, ale nelíbilo se jí tvrdé bříško. To prý muselo způsobit to, že jí někdo prostě musel dát něco vyloženě věděl, že jí ublíží, ale výplach žaludku už nenařídila, protože už to bylo přes dvě hodiny od té doby co se to muselo stát tak že už by to ani možná k ničemu nebylo, že miminka mají rychlejší trávení. Ptala se mě jelikož se jedná o přibuzného zda chci kontaktovat policii nebo si to nějak vyřídím sama a já blbec blbej nejblbější jsem řekla, že sama. Stejně by jí to neměli jak dokázat…Bylo by to moje slovo proti jejímu.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 16.02.16 21:48

Tak aby toho nebylo málo, našla jsem další trochu jinou verzi, takže autorka si zřejmě vymýšlí. Píše: Ahoj chtěla bych se zeptat na jednu věc. mám 13ti týdenní miminko a babička mu dala polévku s kuřecím masem, mrkví, solí, cukrem a vegetou. rozmixovala to a mimčo vypilo skoro 200 ml. může to ublížit?
No a to kuřecí maso v tom? hledám na netu a našla jsem, že to obsahuje bílkoviny, které tříměsíční dítě není schopné strávit a vegeta samé éčka. mám fakt strach a prý se to neprojeví hned, ale tak 2-3 dny
Ne nebydlí. fakt se bojím aby nepřišly křeče nebo tak něco horšího. a to koření toho se bojím jak čert kříže
Teď jsem četla, že vegeta se nesmí min do 3 let dítěti podávat, protože obsahuje glukamáty a hrozí potíže se střevama a to se může projevit až za 2-3 dny. holky já se teď fakt hodně bojím :(

O dva dny později: Takze holky, s malou jsem musela kvuli silnym krecim k doktorce. Nafoukle brisko, narusena peristaltika strev a zitra musime na dalsi vysetreni. Jo a dodavam ze,,babicce,, je pres 30 je to druha manzelka otce a ma vlastni male dite
 https://www.emimino.cz/…inku-220946/

 
rena621
Kecalka 433 příspěvků 16.02.16 21:48

Ja este nie som matkou a viem, ze malym detom sa nedavaju nakorenene polievky

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 16.02.16 23:56

Ahojky, naprosto tě chápu, i když žádnou macechu nemám, ale vlastně ani mámu. Jsem nevlastní sestra, která jako kukačka přišla do domu jednoho vdovce a jeho dvou dcer. Příběh jako z pohádky, že? To, co moje sestry zažily, bylo peklo. Po jejich „odejití“ z domu jsem poznala to, co ony, spíš něco horšího, protože od vlastní mámy. Chci jen říct, že s tebou cítím a věř, že všechno, co ta svině udělá, se jí mnohokrát vrátí. Moje ségra vždycky říkala: Na každou svini se vaří voda. A já na to: Myslím, že už je uvaříno. Naše macecha je dnes sama - má jen mého otčíma a oba se navzájem dusí, je to vztah nevztah. Nikoho jiného nemají - minimálně ona mít nikdy nebude, protože se nestará o svoje vnoučata a neustále se jen mstí. Přeji ti hodně štěstí do života. Dobrým lidem se dějí dobré věci a ta svině dostane, co si zaslouží, to se neboj - od svých dětí, vsaď se. :pankac:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 17.02.16 11:58

Nedocetla jsem to cele, ale co chces slyset? ja si myslim, ze je to hlavne tvoje vina. Nic o peci o miminko necist a spolehat se na stare skoly, ja studovala od rana do vecera, co se smi a co ne, nechtela jsem udelat nic spatne. A 3mesicni dite bych nikomu na vikend urcite nedala!!!

 
qipa
Kelišová 6890 příspěvků 17.02.16 15:17

Jeden velký nesmysl. IP adresu téhle slečny by už měli admini bloknout :roll:
Nebo se tu za chvíli dozvíme jak jí macecha tříměsíční miminko škrtila prádelní šňůrou.

 
olcak70
Povídálka 36 příspěvků 17.02.16 23:22

Uplne me z Tebe mrazi…Nedokazes zvladnout peci o trimesicni miminko, uz jsi unavena…Boze, at pri Tvoji holcicce stoji vsichni svati, aby ji ochranili. Nejsi normalni. :cert:

 
Akivasha
Ukecaná baba ;) 2276 příspěvků 2 inzeráty 18.02.16 07:28

@olcak70 8o

 
Sailah
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 20.02.16 14:12

Tak to jsi byla hodně mírná… mě tohle někdo udělat a mít toho dotyčného 2 minuty autem tak to schytá asi růčo strůčo… ohledně táty…bohužel hlupák zůstane hlupákem ať je to tak nebo tak

 
scentini
Závislačka 2804 příspěvků 20.02.16 17:16

Jsi hloupá, dát malé miminko na víkend maceše je na facku. A nevím na co jsi čekala tak dlouho, stát se yo moji dceři. Hned letím k dr. a ty ji tam jeste necháš další noc :zed:.

 
Alternativa
Kecalka 235 příspěvků 26.02.16 02:33

Vzhledem k opakujícím se diskuzím s jiným dějem doporučují zakladatelce vyhledat odbornou pomoc. Doufám, že jen píšeš na internetu smyšlené příběhy, ale dítě ve skutečném životě nemáš. :pocitac:

 
Single
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 28.02.16 08:58

Uuufff. Hlavne, ze malicka je v poradku. Na ostatni se muzes vykaslat. :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama