Jak přišla na svět Kačenka

Porod

Porod Kateřinky, aneb jde to i s nepravidelnýma kontrakcema :) Bude to na dýl, neumím psát krátce, tak jen tak v rychlosti :mrgreen:

Jak se nám to naše dítko narodilo. Začalo to ve středu 16.6. hnedka v 5h ráno po celých dvou hodinách spánku po dvou nocích (noc předtím jsem nespala vůbec, poslíčci to nedovolili) :twisted: Bylo to jiné bolení, než na které jsem byla zvyklá po poslech, zkoušela jsem to měřím a měla jsem 3 kontrakce za sebou po 6 minutách, pak po 8, po 6, 5, 6, 8, 10, prostě pravidelnost nikde a manža, jestli má vůbec jet do práce, tak jsem mu řekla, ať jede, že kdyby se to urovnalo, tak mu dám vědět.

Tak jsem čekala, manža se mezitím vrátil z práce, kontrakce byly pořád různě v rozmezí 3 - 20 minut, tak jsem vůbec nevěděla, co to má kurník znamenat :lol: Tak jsem vyrazila s tátou a manžou na nákup, abych se doma nenudila a vzali jsme tašku do porodky s sebou, kdyby náhodou. Tak jsme si v klidu a mírných bolestech nakoupili a cestou k autu jsem už toho čekání měla dost a řekla jsem tátovi, ať mě zaveze do porodky, že buďto si mě tam nechají nebo pošlou domů, ale budu vědět víc. Tak jsme jeli směr porodnice a v 18:15 tam dorazili.

Monitor ukázal jednu kontrakci a ve druhé to sestra vypla, tak jsem si připadala jak blbec, že si to vymýšlím, pak jsem šla k doktorovi, ten řekl, že jsem otevřená na dva prsty, ale že to vidí tak 50 na 50, ale udělal mi Hamiltona, kterej příjemnej teda vůbec nebyl a poslal mě na porodní sál. Tam jsem se rozloučila s manžou, kterého poslali domů, že to na porod moc nevypadalo, udělali příjem a uložili na těhotenský pokoj. Tam mi začali bolesti sílit a kontrakce jsem měla po 2 - 5 minutách, prostě pravidelnost se nekonala. To jsem si chytře zapomněla doma nabíječku, tak jsem po 21h psala manžovi, ať doveze. Když dovezl PA mě zkontrolovala a pořád otevřená na 2 prsty a já škemrala, aby mohl manža alespoň chvilku zůstat. Moc se jí to nelíbilo, ale mohl zůstat, tak mi ukápla slza radostí, že tam nemusím být sama.

PA odešla a po chvíli se vrátila, že se přesouváme na porodní pokoj (jupí). Tam jsem si dala sprchu, kontrakce začali sílit ještě víc a byli po 2-3 minutách a boleli jak prase. Jsem si naivně říkala, že horší už to nebude - samozřejmě, že bylo :lol: Přišla doktorka a říkala, že jsem na 4 prsty, prošťourla mě a odešla. Po chvíli přišla zase a už jsem měla těch bolestí plnej knedlík a prý na 6 prstů, to jsem si řekla na něco na bolest a prý, hned jak mi píchnou vodu, tak mi jí hnedka píchni, dali mi kapačku a bolesti zesílili ještě víc (já chtěla něco PROTI bolesti, ne NA bolest :twisted: ) a už jsem slzela bolestí. PA mi udělala klystýr, a to už jsem bolestí chvílema i řvala :oops:

Manža byl furt se mnou, dával mi vodu na kloktání, obklad na čelo, byl jak druhá PA, zlatíčko moje :huban: To už jsem chodila střídavě na balon a na kozu (fakt super tam lézt v těch bolestech), byla jsem otevřená na 9 prstů a na desátý se tomu nějak nechtělo. Měla jsem kontrakci za kontrakcí, že se tomu i dr divil (to potěší a uklidní) a mohla jsme začít tlačit. Tak jsem tlačila 5 minut, 10, 15, 30, hodinu, dvě hodiny, že prý už to bude, tak na ně řvu, že už to říkají 2 hodiny a že jim nevěřím :mrgreen: Dr mě prohmát, prý otevřená na všech 10 KONEČNĚ!!! A jak se tomu smažil pomoct, tak tam rukou udělal nějakej pohyb a mně se mnohem líp tlačilo a chtěla jsem, aby to udělal zase, že mi to tak šlo a řekla jsem mu, že je mi to příjemný :oops: Pak jsem se chtěla opravit a řekla jsem, že ne jako příjemný, ale že je mi příjemný, když má ve mně ruku a šťourá tam, no to jsem se opravila :oops: :oops: :oops: Prostě jsem v tu chvíli nebyla schopná říct, že se mi tak líp tlačí a on na to prý „kam jsem to zase vlezl“ no trapas, ale zasmála jsem se i já a to jsem už bolestí řvala furt a škemrala, aby mě kuchli :roll: Tak zase jsem tlačila 10 min, 20, 30 zase jsem jim nevěřila, že už to bude 40 už začali dr a PA kmitat, že prý už vidí hlavičku, ale že zalejzá, tak mi PA hupsla na břicho, dr šťourala dole, manža řiká, že už taky vidí hlavičku, tak tlačim co to dá, trhám se, tak přestávám tlačit, bo to bolí a pálí, jak mi tam dr nalila dezinfekci, ale nakonec seberu všechny své síly, zatlačím jednou a dvakrát a Kačka už je konečně celá venku! :srdce:

Manža brečel, já šťastná, že už to mám za sebou, Kačku změřili a zvážili přímo na sále, prý 50cm a 3700g čas 2:35, já nastřihlá, potrhaná uvnitř i zvenku, ale šťastná, že je bolesti konec. Dětská doktorka mi pak dala Kačku, jestli se přisaje ve chvíli, kdy mě dr šila, super, no nepřisála se a dala jí hned manžovi, což mi nevadilo, měla jsem toho dost a byla jsem tak vyčerpaná, že jsem se bála, že ji ani neudržím. Kačka měla pupeční šňůru jedenkrát kolem krku pevně omotanou a jak to trvalo, tak se ve mně vykajdila, takže přední plodovka byla čirá, ale zadní zelená, měla po porodu trošku oteklou hlavičku, ale druhý den to zmizelo, ale holka naše je v pořádku, já taky i když sedět jsem mohla jenom na kruhu, ale to mi nevadilo. I když jsem se otevřela hodně rychle, tak sama druhá doba porodní trvala 50 minut.

Už na pokoji šestinedělí mi bylo hej, že jsem na všechnu bolest zapomněla a rodila bych klidně znova. Byl to úžasný zážitek a manža mi byl úžasnou podporou, bez něj bych to nezvládla a sblížilo nás to ještě víc :hug: :huban: :srdce:

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katka 79
Kecalka 292 příspěvků 09.08.10 12:39

Mojej menovkyni prajem veeeela zdravicka :-)

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 09.08.10 12:45

Gratuluji k mimču…přeji jen to nejlepší :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 09.08.10 14:05

Taky gratuluju! :kytka:

 
Kaspinka
Extra třída :D 10895 příspěvků 2 inzeráty 09.08.10 16:09

Tak vám to začlo stejně jako mojí sestře (mimochodem taky mají Kačenku:) ) akorát že to skončilo až ve čtvrtek večer:)
Přeji oběma hodně zdraví :mavam:

 
dalmatinka2004
Kecalka 197 příspěvků 09.08.10 19:13

Taky moc gratuluji! Další moje jmenovkyně!! :) Jinak krásně napsáno! ;)

 
janibubi  10.08.10 20:00

Me to hned po porodu,taky tak hrozny neprislo,na to se brzo zapomene.
maje mala mela hlavicku placatou,ale hned se to spravilo.
gratuluju :kytka:

 
Resarana
Kelišová 7373 příspěvků 12.08.10 18:34

Díky moc za hezké komentáře, jste moc hodné :hug:
To máme spolujmenovkyň :lol:

Janibubi, Kačka měla oteklou hlavičku z toho, jak jsem tlačila, ale hned druhý den jí otok zmizel, až se doktoři divili. Musela kvůli tomu mít speciální polštářek. Tak jsem ráda, jak se nám ty hlavičky krásně spravili :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama