Jak přišla na svět Kateřinka

Porod

Ahoj, tak jsem se nakonec rozhodla, že i já se podělím o zážitek ze svého porodu.

Na začátek začnu tím, že než jsem vůbec otěhotněla, byla to dlouhá cesta plná pláče a neúspěchů. Ale nakonec, po dlouhých pěti letech, se i na nás štěstí usmálo a v 9. tt mi potvrdili srdeční akci.

Těhotenství bylo nádherné. Ze začátku byly trochu nesrovnalosti s krví, ale i to jsme ustáli a já si konečně mohla užívat bříška, které pomalu rostlo. V 36. tt jsem začala cvičit s Aniballem, chtěla jsem být na porod co nejvíc připravena.

2. 2. 2015 jsem měla první termín, ale od začátku jsem říkala, že moje princezna přijde na svět určitě dřív. A taky, že jo.

Byla neděle a my byli na návštěvě u tchyně. Loučili jsme se s budoucím dědečkem - odjížděl zase do Irska, kde pracuje. Dělal si ze mě srandu, že v úterý se rodí nejvíc dětí a já porodím. Smála jsem se a říkala mu: „Ne ne, já nic necítím a ještě mám čas.“

Kdybych věděla…

V pondělí večer jsem cvičila s Aniballem a říkala si, jak jsem unavená, že půjdu asi brzo spát. A tak jsem i udělala. Kupodivu jsem se ani na záchod nebudila, což bylo poprvé za hodně dlouhou dobu. Ve tři ráno mě probudila bolest v podbřišku. Šla pěkně zleva doprava. No, nechala jsem to být a snažila se znovu usnout. Za chvilku byla další, ta stejná bolest a to už jsem si teda na telefonu nastavila stopky.

Po chvilce jsem zjistila, že bolesti jsou pravidelné po pěti až šesti minutách. Šla jsem na záchod a koukám na papír, byla na něm trochu krve. Strašně mě to vyděsilo, ale Kateřinka začala kopat, tak jsem se zklidnila a šla probudit manžela, že asi rodím a trošku krvácím, tak abychom jeli pro jistotu do porodnice.

Manžel byl vyplašený. Byl během chvilky nachystaný a hnal mě do auta. To jsem mu protestovala, chtěla jsem si vyčistit zuby a učesat a u toho jsem ještě rozdýchávala bolesti, které zesílily. Po chvilce jsme tedy vyrazili. Dojeli jsme do porodnice, kde jsme pořádně nevěděli, kam máme jít. Tak jsme si to vyšlápli do prvního patra, kde bylo šestinedělí. No museli jsme zpátky, a tam si konečně všimli veliké cedule PŘÍJEM.

Zazvonili jsme a otevřela sestra. Řekla jsem jí, co se stalo a že mám bolesti po pěti minutách. Ta mě nahnala do kabinky, kde jsem se měla převléci a furt jsem opakovala, že to jsou možná poslíčci, že se necítím na to, že bych rodila. Měla jsem si vylézt na postel, aby se podívala. A ejhle, byla jsem na 4 volně.

Pak to byl fofr. Na chvilku zavolala doktorku, ta udělala ultrazvuk a řekla, že mimčo je hlavičkou dolů a váha 3 kila. Měla mi natočit monitor, ale to vůbec nešlo. Pořád jsem se jí tam kroutila, protože když jsem měla ležet na zádech, okamžitě mi ty bolesti vystřelovaly do zad a to se nedalo vydržet. Nakonec svolila, že mi ho natočí na sále na křesle.

Doprovodila mě na sál a napojila na monitor. To už jsem se uklidnila. Bolesti byly jen do břicha a já si je mohla zas v klidu prodýchávat. Manžela jsem mezitím poslala pro tašku. Z toho stresu jsem mu ji zakázala brát s sebou - byla jsem přesvědčená, že to jsou poslíčci.

Po natočení monitoru jsem šla do sprchy. To byla úleva. Manžel mi sprchoval záda a já se smířila s tím, že rodím. Asi po dvou hodinách ve sprše, kde byly bolesti horší a horší, jsem manžela poslala, ať jde pro sestru, že to fakt hodně bolí, tak ať mi něco píchne.

Vylezla jsem ze sprchy, sestra mě zkontrolovala a řekla, že už není potřeba, že to budeme mít za chvilku za sebou. Chtěla, abych zkusila balon, nebo se jen procházela a při kontrakci nohy od sebe a malinko přitlačovat. A až praskne voda nebo budu cítit tlak, tak na ni zavolat.

Manžel slyšel jen „praskne voda“, jelikož když jsem mu říkala, že cítím hodně tlak, ať jde pro sestru, tak nechtěl jít, že mi nepraskla voda, tak nikam nejde. Musela jsem na něj zařvat, ať okamžitě jde. Nakonec mi tu vodu praskla sestra. Měla jsem se otočit na bok, aby miminko dorotovalo, a šlo se na věc.

Malá mi nešla moc vytlačit, dokonce jsem jednou cítila, jak byla skoro venku, ale vrátila se. Nakonec mi pomohl doktor. Zatlačil mi na břicho a Kateřinka byla venku. Byla to úleva a pak krásný pocit, když na mě položili to krásné růžové stvoření. Kačka ani neplakala, jen vydávala takové malé zvuky jak opička. Byla to sranda.

Abych to shrnula, první bolest začala ve tři ráno a dcerka se narodila ten den v 8:12 ráno. Míry 3250 g a 50 cm. Narozena v úterý 20. 1. 2015 38+1 tt. Myslím, že porod jsem měla fajn. Bolelo to, ale dalo se to vydržet a šla bych do toho zas. Manžel byl až na tu jednu chvíli naprosto úžasný. Pomáhal mi, jak mohl, a na to, že říkal, že v žádným případě nebude u porodu, tak si střihl i pupečníkovou šňůru. Moc mu děkuji za podporu.

PS: Tchán měl radost, že měl pravdu, a mohl si aspoň pochovat svoji první vnučku.

Omlouvám se, ale nejsem moc slohově nadaná. Chtěla jsem to napsat hlavně pro svoji dcerku, aby věděla, jak přišla na svět.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
li69
Nováček 3 příspěvky 26.10.15 06:18
super

Tak to má být super- blahopřeji :P

 
zuzka90
Kelišová 5980 příspěvků 26.10.15 06:43

Takový krásný porod bych si taky přála, tak třeba ted u druhého :mavam:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 26.10.15 07:58

Hezký deníček, pobavilo mě, jak manžel čekal na vodu :-D jak jsi dopadla skrz aniball? bylas bez šití?

 
Lenka 80  26.10.15 21:59

Moc pekny denicek. dobre se cetl :-) gratuluju ke Kacence.

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 27.10.15 13:34

Hezky denicek a i docela rychly porod. Hodne zdravicka stesticka. :)

 
kačka121
Závislačka 2739 příspěvků 28.10.15 11:41

@reinkarnace stihla jsem nacvičit jen 27cm ale i tak jsem byla bez nastřihu a ani žádné poranění

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 28.10.15 12:35

@kačka121 perfektní!!! tak to moc gratuluju :-) parádní výsledek

 
misa.859
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 29.10.15 20:33

Tlačení na břicho je zakázaná metoda, se divím, že je furt lékaři praktikují, když pak dítě může být postižené

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama