Jak přišla Vanesska na svět

Porod

Termín porodu jsem měla podle poslední MS naplánovaný na den 9.5.2009, ale protože mi 21.4.2009 v 11h dopoledne odešla zátka, volala jsem do nemocnice,kde mi bylo řečeno, ať přijedu, že se na mě podívají.Samozřejmě už si mě tam nechali..bylo úterý a já jsem ten den byla 37+3.

Byla středa, čtvrtek, pátek.. a pořád nic, zátka pořád po troškách odcházela, ale jinak mi nic nebylo. Jsem si tam připadala, jak když snad ani rodit nemám. Bylo mi fakt celkem fajn, bez poslíčků.. no pohoda… Kolem holky z pokojů rodily jedna za druhou a já nic.. no ale v pátek mi dr. řekl, že domů už se nepodívám, že už tam do porodu s nimi vydržím. No tak mi nezbývalo nic jiného než souhlasit..

Byla sobota a náš taťka mi přivezl večer televizi, abych se tam tolik nenudila. Tedy nenudili, měla jsem tam spolubydlící. Tak jsme to dali konečně dohromady, seštelovali anténu, a sledovali jsme hokej. Česko-Bělorusko.
Pak jsem si všimla, že na stole jsou ještě tácy od večeře, tak jsem vylítla z postele a po špičkách jsem šla po chodbě, aby mě nikdo neslyšel, že to vracíme tak pozdě. Bylo něco kolem 22h a já uslyšela monitor! Říkala jsem si:, , Jéééé to bude asi někdo rodit!“ Komu by jinak natáčeli takhle pozdě monitor.. A taky že jo! Když jsem procháela kolem sesterny, zahlídla jsem na lůžku jednu z mých sousedek z vedlejšího pokoje, která už v sobě asi 3dny měla vyvolávačky, a pořád se nic nedělo, až do tohoto večera. tak jsem vrátila tácy a s klidem ulehla do postele se vzpomínkou na kolegyni, která zrovna rodí. No ani ve snu by mě v tu chvíli nenapadlo, že se na porodním sále vystřídáme. . .
Ulehla jsem něco kolem 11h, a píšu ještě taťkovi, že Vanesska je v bříšku celý den nějaká akční, protože nikdy předtím mě tak moc nekopala a dělali jsme si ještě srandu, abych nerodila..

26. 4. 2009 ve 4:00h ráno mě probudil zvláštní tlak v podbřišku. říkám si to nic, počkám až to přejde a dojdu si alespoň na wc, nad hlavou jsem si rozsvítila lampičku a v tu chvíli najednou KŘUP!Cítila jsem opravdu silné křupnutí a hned za tím teplé mokro. Praskla mi voda!!! Moje spolubydlící na mě jako, že nooooo to je onoooooo a já na to já vim, co mám dělat?!:-) No byla jsem v šoku, klepala jsem se jak ratlík, ale pořád jsem měla veselou náladu:-) Zazvonila jsem na sestřičku, ta jen nakoukla do dveří a povídá:, , Copak se děje? A já na to PRASKLA MI VODA! A ona: “No nepovídejte!, Tak pojďte!“
Já se klepala jak ten ratlík, celou dobu tam na to čekám, ale když to přišlo, vůbec jsem nevěděla co dělat a hlavně, co mě čeká. Volala jsem hned taťku, telefon mi zvedl, ale nemluvil. Byl slyšet jen šum! Já na mrtvici, protože jsem si uvědomila, že vzbudit ho nebude jen tak.. no dovolala jsem se mu až za hodinu. Bylo něco kolem 5h a já už měla za sebou vyšetření, monitor, zabalenou tašku i se stolkem, a vesele jsem si to cupitala na porodní sál. Tam mi napíchli antibiotika kvůli streptokokovi s tím, že další dávku dostanu za 8hodin ve 13:00 (to už jsme samozřejmě nestihli. ) Mezi tím mi sestra říká, že zrovna tam leží jedna paní po porodu, a že prý když dneska stihnu porodit, tak spolu budeme na pokoji. (Samozřejmě to byla moje sousedka, na kterou jsem myslela před spaním, když jsem jí viděla na té sesterně večer napojenou na monitoru.) No když jsme se pak míjeli (ona ze sálu, já na sál) myslela jsem, že si to asi snad ještě rozmyslím, když jsem jí chudinku viděla celou zmoženou a celou od krve.

Taťka dorazil na porodní sál něco před půl 6, to jsem zrovna byla po klystýru. Tu šílenost si dovedete představit. Ještě jsem byla na wc, když do toho mi začli kontrakce.. zatím slabší, ale s každou jsem měla pocit, že se pos.. sestra na mě ať už jdu na porodní sál a já na ní, že nemůžu, že se pos.. !:-) A ona na mě že to už ne, že to jsou kontrakce, ale jak jsem to měla asi vědět a hlavně rozeznat, bylo to podobný jak když.. no víte…

No byla to sranda, každou chvilku monitor, každou hodinu chodila doktorka aby mě vyšetřila, jak to postupuje.. dalo se to zvládat. Musím říct, že jsem si to představovala horší. Taťka byl celou dobu se mnou a byl úžasnej. Masíroval mě, sprchoval mě ve sprše, zatímco já tam pohupovala na míči, . při každé kontrakci mě držel za ruku a já mu jí drtila.. Pořád jsem se tak nějak držela. Otvírala jsem se celkem rychle, takže to bylo fajn. Pak jsem měla kontrakce dost silný, ale nějak nechtěli bejt moc pravidelný, a tak jsem dostala injekci na zpravidelnění. Pak zničehonic se mi zdálo, že ta bolest ne a ne slábnout a odeznívat. Byla to fakt už fuška, tak jsme volali na sestru, že už se mi to zdá šílený, tak zavolala dr., nebyla to ta hodinka, ale asi jen půl, byla jsem už otevřená na 7prstů a ptala se mě, jestli už mám potřebu tlačit.. no měla jsem jí už šílenou a ona na mě ať ještě netlačím.. no opravdu děs.. jsem myslela, že už rodím. No netrvalo dlouho, asi jen pár minut, a byla jsem na 8prstů, tak šup na křeslo a na bok. A dr na mě, jestli už mám potřebu tlačit, a já na ní, že už neúnosnou, tak prej ať tlačím.. já v tý hrůze myslela, že chce abych rodila na boku…ale to prý jen aby hlavička sestoupila víc do pánve. No byla to v tu chvíli opravdu hrůza, tam dole to vypadalo, jak když tam mám zevnitř vražený fotbalový míč.. neuměla jsem si pořád představit, jak tam ten človíček může prolézt.
Pak jsem se musela otočit zpět na záda, dr. mě vyšetřila a znova na bok.. no to už jsem myslela, že je po mně, že to už bude Vanesska opravdu venku.. no nic, tak znovu a konečně zas na záda. Najednou dr. povídá:, , Můžeme!“ Nasadila si rukavice, dala si roušku, natočila světlo, kolem mě bylo najednou tolik doktorů a sester, ani nevím kde se tam všichni vzali.. Přítel stál za mnou a držel mě za rameno, sestra mi loktem s každou kontrakcí tlačila na břicho.. tlačila jsem ze všech sil co to šlo, pořád to nestačilo. Museli mě nastřihnout, to jsem ale vůbec necítila, a pak na další zatlačení byla Vanesska konečně na světě. Plakala jen co vykoukla na svět a já tomu pořád nevěřila. Ptala jsem se sestry: „To pláče moje Vanesska?“ A ona na to, že jo, „Je to ona a dává o sobě pořádně znát“. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit. Naše malá už je tu s námi! Mezitím jí měřili, vážili, taťka všechno fotil, a pak už mi ji konečně přinesli na pomuchlováníčko. Nic krásnějšího jsem v životě nezažila. Držet svoje miminko v náručí tomu se nic na světě nevyrovná.
Vanesska se nám narodila 26. 4. 2009 v 11. 12h, měřila 51cm a vážila 3. 450kg.

Po porodu mě dlouho šili, přišlo mi, že jsem sešitá kompletně celá.. ležela jsem 2hodiny na porodním sále obklopená měkkými polštářemi a připadala jsem si jak v ráji po těch šílených bolestech… Pak jsem se osprchovala, dostala čistou košili, a sestra mě doprovodila na pokoj, kam mi zanedlouho přinesli i naší Vanessku. Předtím jsem se ale na ní byla ještě podívat na sesterně.

Porod byl krásný a rychlý, přála bych takový všem! Mám na něj jen ty nejhezčí vzpomínky.
A hlavně! Naši Vanessku!

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 14.07.10 07:32

Moc pěkně sepsané a moc gratuluju k Vanessce!! :kytka:

 
LucieŘ
Závislačka 3673 příspěvků 14.07.10 07:44

MOC MOC GRATULUJI!!!
Me to ceka v rijnu-uz ted mam tedy strach.

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.07.10 07:52

Tak hezky napsané a buď ráda že to máš za sebou :kytka: :mavam: :srdce: :huban:

 
Laddmie
Závislačka 2970 příspěvků 7 inzerátů 14.07.10 08:01

Krásné :srdce:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 14.07.10 08:12

Tak hodně šťestí maminko a zdravíčka :)
Porod jsem měla podobný, jen hodně rychlý, o půl čtvrté jsme jeli do porodnice, že se na mě asi jenom podívají a popeláším domů a on byl Toník 21:13 na světě 8-o
Za pár měsíců zas, tak už jenom doufám, že to bude zase takové :srdce: (už vím, do čeho lezu! :think: )

 
myšánek
Závislačka 3085 příspěvků 14.07.10 08:21

Moc hezké! Doufám, že můj porod bude podobný :lol:
Ať se vám daří :kytka:

 
myspulka
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 14.07.10 12:07

To je tak krásný,že mě to rozplakalo.taky se moc těším až budu mít našeho mimíska v náručí. Moc gratuluji a ať vám malá dělá samou radost.

 
miciaaa
Nováček 3 příspěvky 14.07.10 15:58

Tak tomu říkám nádhera :wink: .Moc krásně a emotivně napsané.Přeji Vám oběma hodně štěstíčka a zdravíčka.

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 14.07.10 16:41

Gratuluji a přeji jen to nejlepší :kytka:

 
IMI
Závislačka 2766 příspěvků 14.07.10 16:53

Ha, ha - prej: Odesla mi hlenova zatka. - Tak prijedte podivame se na vas.

U mojeho prvniho - Telefon do porodnice-Bolesti po 4 minutach, moment boli… jo, trvaj tak minutu…- Tak si vezmete dva paraleny a jeste to par hodin doma vydrzte!!! A ME OMEJVALI :twisted:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 14.07.10 19:13

Zase jsem si pobrečela… :huban: Vždycky si vzpomenu na nás s taťkou a na Lukáška, když poprvé vykouknul :srdce: Už to bude 8. měsíců.......

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 14.07.10 19:43

:huban: Krásný, moc GRATULUJEME A PŘEJEME AT VÁM PRINCEZNIČKA ROSTE VE ZDRAVÍČKU! :kytka: :srdce:

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 15.07.10 08:08

Jé to jsem si zase pobrečela. Nádherný :srdce: Moc moc štěstí a zdraví vám oběma!!!

 
Peetuule
Kecalka 113 příspěvků 15.07.10 11:41

Moc pěkný, úplně jsem si vzpomněla na svůj porod.. A přesto, že to byla veliká bolest, moc ráda na to vpomínám a už se těším na další. Gratuliji :potlesk:

 
Eneer
Závislačka 2879 příspěvků 15.07.10 12:43

To bylo opravdu moc krásně napsané :andel: moc gratuluji :-)

 
céčko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 15.07.10 13:01

Moc pěkně napsaný deníček až mě to rozplakalo. Přeji hodně zdravíčka :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 15.07.10 17:36

Gratuluju mamince:o) Mě to čeká v lednu a jeden už mám za sebou - taky v r.2009, ale průběhem to teda byl opak. Snad to bude tentokrát lepší :-D

 
KlarkaBC
Nováček 5 příspěvků 15.07.10 21:49

Ahoj a kdy tě to čeká v říjnu? a čekáš holčičku nebo chlapečka? :dance:

 
LucieŘ
Závislačka 3673 příspěvků 16.07.10 09:52

KlarkaBC-to bylo na me??

 
barmarcela
Nováček 4 příspěvky 16.07.10 10:26

Tak jsem si taky poplakala, moc pěkně napsané. Mě to čeká podruhé - po šestnácti letech - v září. Už abych tu naši princezničku taky držela v náručí. :-)

 
LucieŘ
Závislačka 3673 příspěvků 16.07.10 13:07

Barmarcela-no po 16 ti letech tak to si na to urcite zapomnela…

 
Kaťulilinka
Závislačka 4695 příspěvků 18.07.10 16:30

Krásné.Mooooc gratuluju :kytka:

 
Korny1  06.08.10 07:13
  • :srdce: Krásně napsané gratuluji k Vanessce :srdce:*
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama