Jak přišly na svět moje dvě berušky

Porod

No tak vám povím příběh o tom, jak se moje dvě princezničky chtěly dostat na svět už o několik týdnů dříve, a to už ve 26. tt. A nakonec jsme přišly na svět až 35+5 tt, za což jsem hrozně šťastná.

Pár minutek před tím než sem se stala maminkou
1 komentář

moje kočičky léčíme žloutenku
5 komentářů

Šarlotka

Esterka

Stalo se to právě tak, že jsem šla na normální kontrolu ke svému gynekologovi, a ten mi oznámil, že jsme již otevřená na prst a že se mu to vůbec nelíbí, tento můj stav, a že mě odešle do FN Bohunice do rizikovky. Takže jsem s přítelem Zdenkem sedla do auta a okamžitě jsme jeli, samozřejmě já vyděšená. Takže jsme dojeli do nemocnice a tam si mě samozřejmě nechali, ještě mě vynadali, že jsme ve špatné ordinaci, takže jsem se cítila ještě jako debil, jedna sestra nás pošle tam, druhá zase tam, no prostě děs.

No, v nemocnici jsem si poležela skoro měsíc, ale holky mě udržely, 28. tt jsem ještě dostala ledvinovou koliku, takže zavedení stentu, což další stres no. Pak jsem šla domů jen na 3 dny a znova do nemocnice, tvrdnutí bříška, bolesti v zádech, takže v noci se jelo do nemocnice, tak monitor, který byl děsný, karpaty jak Brno, no takže se slzami v očích a strachem jsem opět zůstala v nemocnici, kde jsem si poležela 14 dní, no prostě hrůza. Zase kapačky a tak dále, nakonec jsem se ještě dostala domů na 3 dny, no a pak, to byste nevěřili, znova nemocnice, kde už jsem si teda poležela až do porodu.

No 22. 2. 2011 v 01:25 praskla voda a já hnedka pocítila ,jaké to jsou bolesti, jelikož mi voda neodtekla moc, tak mě paní doktorka musela tu vodu odpustit, no hrůza, to byla bolest, no taže větší část vody odtekla a já jela na porodní box, nebudete mi věřit, ale já nechtěla modrý, normálně jsem opravdu byla nešťastná, že jsem měla modrý porodní box, no ale dobře :D Takže jsem dostala klystýr a šla na toaletu a rovnou do sprchy, mezitím dojel Zdenek a když sem přišla na box, tak bylo ta strašně krásné ho tam vidět, jak tam stojí a je připravený mi pomoci, aspoň psychicky, prostě úžasné.

Další peklo bylo, když mě napojili na monitor, 20 min ležet s bolestmi v jedné poloze, ale dobře no, je to pro mé dětičky. Jenže jsem se stále neotvírala, byla jsem otevřená sotva na 3 prsty, no, takže to mohlo trvat kdoví jak dlouho, pak došla doktorka a řekla, že mě prostě dají epidural, ať chci nebo ne, že tu klidně můžu ležet i celý den, takže došel doktor a pichání do páteře, to taky byla docela zábava, doktor mi napíchl ledvinu a né jednou, ale do toho kontrakce, takže to bylo au au au au, a doktor jen, to je na mě nebo na bolesti a pořád se ptal, tak pak už jsem jen říkala kontrakce, vy kontrakce, vy doktor, už vysmátý Zdenek. Říkám, no super, ještě se mě smějte, no, takže oni vysmátí, já uplakaná na pokraji sil. No ale díky epiduralu jsem byla během hodinky otevřená na 8 cm, i jsem si schrupla a nabrala sílu. Tak a teď už se teda schylovalo k tomu tlačení.

A šlo se na to, zatlačila sem 5krát a vylítla Šarlotka a najednou bolesti přčestaly prostě nic, a doktorka říká, až budou kontrakce, tak tlačit 5 min, nic, po 10 minutách jsem stále kontrakce neměla, ale jak jsem tak ležela a čekala na kontrakce, tak jsem si řekla, přece nemůžou být tak daleko od sebe narozeny a tlačila jsem i bez kontrakcí a ještě jak blbec jsem se ptala, jestli můžu? Zatlačila jsem 2krát a Esterka vylítla ven, porod trval 9 hodin, no a jelikož jsem porodila 35+5 tt, tak mě, holky, hnedka odnesly, což se moc nelíbilo, ale musely. Zdenek odešel do práce a já jsem si odpočinula.

Pak mě přeložili na šestinedělí a já mohla konečně za svými beruškami, které byly na jip, a já za nimi mohla chodit jen v náštěvních hodinách, to pro mě bylo obrovské peklo, a taky to tak bylo, já neustále plakala, protože holky měly sondičky, takže jsem měla horečky, no prostě opravdu peklo, nikomu to nepřeji, po týdnu jsem musela odejít, protože neměli místo, ale holčičky musely ještě zůstat, no takže jsem odsávala mléko doma a holkám ho každý den vozila, jednou s námi jela moje mamka a já jsem mohla poprvé po 10 dnech ukázat své děti babičce a dědečkovi, samozřejmě to bylo, ježiši, ty sou malinkatý a pak mě doktorka řekla, zítra dojeďte už dříve, holčičky už půjdou domů, bože to byla ta nejkrásnější věta, kterou jsem kdy slyšela, takže druhý den jsem si konečně jako pyšná maminka vezla svoje kočičky domů.

Příště třeba napíši, jak nám pěkně letí čas a nám už budou 3 měsíce.

Děkuji za přečtění. Nashledanou!

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 04.05.11 11:34

Krásný deníček :srdce: gratuluju k holčičkám, ať se vám holky daří :kytka:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 04.05.11 11:51

Teeeda sorry, ale porodka asi nic moc co?
Já porodila kloučka…taky byl na Jipce, ale navštívit jsem ho mimo vizitu mohla kdykoliv…i v noci…a být tak dlouho jak jsem chtěla a vydržela. Mimo to ze šestinedělí mě pustili po dvou dnech a přesunuli na pokoj hned u Jipky určený právě pro maminky, které mají drobečky na přístrojích…tam jsem si pobyla víc jak 14 dnů, ale nevadilo…sestřičky byly super…podporovaly mě když nešlo odstříkavat, podržely mě když sem musela vzdát kojení a vůbec byly zlatý. No teda sláva Kolínské porodce.
Jinak ti přeji ať to bylo to nejhorší co jsi zažila a zažiješ…ať jsou holky zdravý a dělají ti jen samou radost.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 04.05.11 12:21

Barunko, gratuluju k holčičkám a ke spontánnímu porodu. To je fajn, že mimča byly dobře natočené a nemusela jsi jít na císaře :-) A jak byly holčičky velké, kolik vážily?

 
Luciján
Kelišová 6551 příspěvků 04.05.11 13:02

Gratuluju k holčičkám.Hodně štěstí v životě. :kytka:

 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 04.05.11 13:38

Dvojčátka a přirozeně? To se už teď stává málokdy, gratuluju, ať holky krásně rostou :kytka: :kytka: :kytka:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 04.05.11 14:09

gratuluju k holčičkám jsou krásné at rostou do krásy a hodně štěstí do života a moc hezky napsaný deníček

 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 04.05.11 14:34

krásný deníček :palec: :palec: at holky ti dělají samou radost :dance: :dance:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 04.05.11 14:40

Gratuluji :srdce: :huban: :wink: :kytka: mamince tak moc pěkním holčičkám moc se vám povedly.
Ať vám dělají jen samou velikánskou radost a zdravím vám všem jen přeji. :kytka: .
Moc povedenej deníček :dance: :wink:
ještě jsem chtěla dodat že jsem chtěla taky rodit v Bohunicich a to jednání že nemužeš jít za holčičkama kojit je nebo se sněma jít pomazlit bylo zlé od nich že jen v náštěvních hodinách tam mužeš jít to je síla 8-o .
Já jsem rodila na Obilnáku a měla Jirku na jiním oddělení tak jsem mohla chodit každých tři hodiny ho kojit :wink:
Celé rodnce přeji do života jen štěstí. :kytka:

 
MillaL
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 04.05.11 16:01

Krásný deníček :-)

 
stastna mamca
Povídálka 24 příspěvků 04.05.11 16:51

krasne holcicky moc blahopreji a preji krasny zivot.

 
Janni.na88  04.05.11 17:29

Barunko,moooc krasne napsany denicek !!vsak ja vim,ze jsi to nemela vubec lehke a hodne jsi si jak fyzicky,tak psychicky zkusila ..zacatky jste nemely nejlehci,ale nejdulezitejsi je,ze jsou obe holcicky zdrave a ty take!!!ted uz mate nejhorsi za sebou a to nejkrasnejsi pred sebou!!verim,ze holcicky vam budou delat jen a jen samou radost !!!!!! smekám pred tebou a preji cele rodine jen to nejlepsi do dalsich let ! ju a tesim se na dalsi denicek a fotecky holcicek :hug: :hug: :hug: :mavam: :huban: :huban: :huban:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 04.05.11 17:43

Jeee, porod dvojčátek…to se dnes už jen tak nevidí :mrgreen: , většina jde císařem…jsi šikulka, a gratuluju k holčičkám :kytka:

 
Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 04.05.11 17:58

Moc gratuluji ;-) Já ležela naštěstí na udržení „jen“ měsíc… ale přirozený porod mám taky za sebou a vůbec nechci vzpomínat, měla jsi pohodu… mě epidurál odmítly, byla jsem celých 12hod píchlá na monitoru s možností si dojít 2× na záchod a do sprchy :cert: Ale za to následná péče byla proti tobě jak v nebi… Holky naštěstí byly schopné jíst samotné, u sebe jsem je, ale kvůli mím transfuzím krve, měla až třetí den po porodu… ale od té doby se ode mě nehnuly… a i před tím mi je sestřičky neudstále nosily ;-)

Teď tě čeká jen to krásné… Moc si to užívej :kytka:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 04.05.11 18:11

tak byl tu dotaz kolik holky vážily ta starší měla 2000g 42 cm a ta mladší měla 2230g a 42 cm moc všem děkuji za gratulace :kytka:

 
NoeBi
Stálice 77 příspěvků 04.05.11 18:39
Vím jak ti bylo

Já jsem po porodu 6 den a mám syna taky na JIPu..narodil se 34+3 ae podle doktorky byl 32tt.Už v sobě udrží mlíčko,odstříkávám a dneska mi ho poprvé přiložili,napoprvé se třikrát za den přisál ale ted večer už mi ho nedali jelikož je vysílenej..no aby ne napoprvé se třikrát přisát sám,sice sem ho musela chvilkama budit ae nevadí,hlavní je že vypil aspon těch 26 ml sám,pak mu museli sondičkou dodat zbytek jelikož priostě neměl už sílu sát z dudlíku.Snad nás koncem týdne dají už k sobě,pořád ležím na šestinedělí a chodím o patro výš za synem…snad Bůh dá a už to bude jenom a jenom lepší…a tobě a holkám přeji pevné zdraví,moře lásky a hooodně moc štěstíčka :)

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 04.05.11 18:43

štěstí i tobě a hlavně pevné nervy jsou potřeba

 
alpen
Kecalka 366 příspěvků 04.05.11 20:24

Baruško máš moc pěkný kočenky :-) ať rostou do krásy a dělají ti samou radost.

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 04.05.11 21:48

Krásné, gratuluju k holčičkám:-) :kytka:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 04.05.11 22:50

děkuji moc :kytka:

 
maminkaa  05.05.11 05:44

Sorry, ale jestli ti napichl ledvinu !!! pri epiduralu, tak to asi byl mistni uklizec a ne doktor. Jinak Gratuluji !!!!

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 05.05.11 07:55

Krásný deníček!!! Přejeme Vám všem hodně zdraví, lásky a sluníčka!!!! :srdce:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 06.05.11 14:48

Krásně napsaný deníček, gratuluji k holčičkám a přeji jim hodně zdravíčka, které je zapotřebí.

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 13.05.11 12:14

Krásný dojemný deníček,přeji hodně zdravíčka vám všem :hug:

 
meduzza
Echt Kelišová 8515 příspěvků 22.07.11 18:56

Jsem ráda, že vše dobře dopadlo :hug: :hug: :hug:

 
Barunka maminka
Kelišová 6129 příspěvků 23.07.11 21:40

díky moc

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama