Jak probíhal můj první porod

První porod není nikdy lehký, já měla to štěstí, že to bylo rychlé a proběhl v pořádku.

*

Mé první těhotenství bylo v podstatě bezproblémové. Když tedy odečtete opuštění partnerem ve 3. měsíci těhotenství a psychický teror z jeho strany až do půl roku dcerky…

Měla jsem to štěstí, když nepočítám pomoc rodiny, že jsem mohla svoji práci vykonávat až do nástupu na mateřskou dovolenou.
Termín porodu byl panem doktorem na 19.7., ale moje dcerka byla už tehdy tvrdohlavá. Nejenže dlouho byla otočena zadečkem dolů, ale na daný termín se jí nechtělo vůbec ven.

Radám lékářů typu choďte na procházky, do schodů, zkuste domlouvat, jsem se jen smála. Toto všechno bylo na denním pořádku, ale s prckem to nehnulo. :) Přes toto všechno mi páni doktoři domluvili termín vyvolání na 30.7. Musím říci, že jsem se neskonale těšila a zároveň bála.

Ten den ráno jsem nastoupila do ambulance, kde mi pan doktor zavedl tabletku. Vesele mi říká Teď první, druhá v 9 a ve 12 máte odrozeno. Natočení grafu ukázalo, že porod krásně začíná, přestože sestřička z porodního vtipkovala, že porodit můžu až zítra. Přesně si pamatuji svoji myšlenku Ani náhodou! Já rodím dnes. :)

Každopádně porod začal a já na porodnickém pokoji trávila čas se svojí maminkou. Bolesti začaly pomalinku narůstat a vše bylo tak, jak má být. No na druhou tabletku již nedošlo, doktor zhodnotil, že jsem krásně otevřená a tedy přestoupíme rovnou k prasknutí plodové vody.

Musím podotknout, že z mé strany bylo tlačení něco naprosto příšerného, kdy mi musela pomáhat i sestřička a na pokoji se již začal scházet snad celý personál. Ve 12:20 narodila moje holčička. Nádherná, úžasná a hlavně zdravá. Úžasný pocit.

V ten moment mi bylo úplně jedno, že jsem dole potrhaná, že nemám partnera a že na vše budu sama. Hlavní pro mě bylo, že mám zdravé a krásné dítě.

Zpětně hodnotím, že konec těhotenství i samotný porod a jeho průběh byl spojen i s mou psychikou v ten čas. Přece jen mé druhé těhotenství i samotný porod probíhal úplně jinak a opět to bylo díky psychcké stránce. Ale to možná zase jindy. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
16.9.18 12:50

Gratuluju k bezproblemovemu porodu. Ja mam termin za 2 tydny a nejak vnitrne tusim, ze to bude uplne sileny.

  • Nahlásit
  • Zmínit
551
16.9.18 13:37

Velká gratulace! Já to měla tak,když jsem se porodu strašně bála dopadl na jedničku. Když jsem byla v pohodě a myslela jsem si, že to bude brnkačka, byl to naprostý horor. Takže psychika určitě je důležitá, ale nakonec se to seběhne tak nějak bez zásahu rodičky samo. :D

  • Nahlásit
  • Zmínit

Všechny deníčky uživatele