Jak probíhal rok s kojencem na onkologii

O životě
  • Anonymní
  • 11.05.12

Zhruba před dvěma lety jsem psala jako třetí osoba první deníček, doporučil mi to můj lékař, který viděl, jak jsem psychicky na dně. Říkal mi, že mám o problému mluvit, a pokud mi to nejde, že se mám vypovídat jako někdo jiný. Ano, příběh nebyl o někom z rodiny, ale o nás, o mně, mém chlapci.

Můj chlapec se jmenuje Kubík a je mu pomalu 3,5 let. Jako miminko se narodil s bulkou.
Před porodem jsem si vůbec nepřipouštěla nějaké problémy spojené s rakovinou. Přišlo mi, že to prostě u dětí ani neexistuje. Jednou bylo dokonce v televizi, jak nadace Krtek pomáhá dětem s rakovinou, a dokonce jsem prohlásila, jaký je to život, že stejně nemají šanci, a doteď lituji slov i toho, jakým tonem jsem to vyslovila. Občas si říkám, jestli mě osud nepotrestal.

V porodnici nic neříkali, pořád všichni tvrdili, že to nic není. Možná něco tušili, ale byl den po Štědrém dnu a asi viděli mladou vykulenou holku, tak nechtěli nic říkat a nechali to na Brně. Příjezd do Brna byl takový, že jsem nic netušila, pořád jsem ani nevěřila, že něco takového může kojenec mít. První šok byl, že mě hned dali na onkologickou JIPku, kde opravdu byli děti na hranici života a smrti, což mě vyloženě položilo.

Malý prošel operací a čekala jsem na výsledek. Pořád jsem byla plná elánu, až do té doby, než mi lékař řekl: „Kubík bude potřebovat naši pomoc“. A vše bylo jasné. První dny byly šok a nevěděla jsem vůbec, co bude potom, ale pořád jsem si to ještě líčila růžově, protože mi řekli, že budeme dojíždět jednou měsíčně na chemu, kdy mu dají jenom kapačky na víkend, žádné léky, nic, a to jsem si říkala, že to zvládneme.

A jak to ve skutečnosti bylo? No, řekla bych, že jsem měla štěstí, že mám manžela a babičky a tety, které při mě stály a opravdu tam s námi byly na střídačku, protože pro holku, která má první dítě a pomalu neví, jak s ním zacházet, to bylo hrozné. V nemocnici jsme byli skoro nonstop, protože tak, jak jsem si myslela, to rozhodně nebylo.

První, co nás překvapilo, byly rotaviry. Malý se probudil s plenkou plnou krve, šok co teď, rychle do nemocnice, potom rychle vrtulník ze Zlína. Dětská mi řekla, že tenkrát sama brečela, jaké měl hraniční hodnoty krve, myslela si, že to nepřežije, a to byl i první zlom, kdy jsem věděla, že to nebude jenom tak. Malému začali dávat chemu v jeho měsíci. Tak malému dítěti ji ještě nedávali, řekl nám lékař.

Potom nastaly různé problémy se zvracením jídla a opět samá nemocnice. Obdivuji maminky, které byly plné elánu a věděly, že to musí zvládnout. Já jsem bohužel taková nebyla, nevím, prostě mě to zlomilo. Možná i proto, že někteří lidi, co to nezažili, dělali důležité. Např. mě hodně válcovala slovně švagrové, která to zlehčovala, jak ona by to zvládla, že ona by byla ráda, kdyby bylo dítě v nemocnici, protože by věděla, že se o ně postarají, to nastalo, když jsem se zhroutila, že opět jedu na onkologii.

Ano, nechtělo se mi, právě jsem se dozvěděla, že chlapeček, se kterým jsme byli na JIPu umřel. Další chlapec, který s námi byl na pokoji nejvíc, přestal chodit a mluvit… prostě mě to zlomilo. Nevěděla jsem, co to udělá s mým několikaměsíčním dítětem. Lékaři vždy mluvili v tom smyslu, že neporoste, že bude hůř myslet, bude často nemocný, prostě jsem se dozvídala to nejhorší.

Malý skončil chemu v jeho 9 měsících. Všechna vyšetření jsou dobrá, roste, hodně mluví, sám doktor říkal, že to úžasně zvládl, že se i lékaři divili. Všechno je zatím! bez problému. Kdo neví, ani by nepoznal, čím mi malý prošel, protože už v roce a něco mluví ve větách, je šikovný, zná hromadu básniček a počítá. Léky od té doby žádné brát nemusel, žádné vitaminy, nic. Lékař řekl, že pro ně je zdravý, ale samozřejmě, že vrátit se to může, ale dodal: „kdo má v dnešní době jistotu?“ I několik let staré dítě tam může skončit.

Tento deníček jsem se rozhodla napsat proto, že kolikrát vidím, že některé maminky řeší opravdu banality a hodně se s nimi trápí, ale opravdové problémy jsou úplně jiné, hlavně když se to týká zdraví a života dítěte. Dvakrát jsem byla v situaci, kdy byl malý na hraně života a smrti, kdy ho ta chema převálcovala, a to si pak uvědomíte, co je a není důležité.

U nás v rodině to máme uzavřené, věříme, že se nemoc nevrátí. Možná že hromada maminek, se kterými se tady setkávám, to o mně nevěděla, protože já o tom nemluvím. Skončilo to, když měl malý 9 měsíců a žijeme prostě dál a věříme a doufáme.

Hodnotilo 18 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Caathy
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 11.05.12 08:15

Přeji už jen pohodové dny, zažili jste si toho už dost a nyní by pro Vás mělo už jen svítit sluníčko, při čtení deníčku mi tekly slzy a to si člověk nedovede představit, co vše jste si museli prožít, jste oba silní a Kubík je velký bojovník, váš život je obohacen o tuto strašnou zkušenost a díky tomu budete žít mnohem intenzivnější život, protože se budete radovat z každé maličkosti a nebudete řešit malichernosti, hodně štěstí.........

Příspěvek upraven 11.05.12 v 08:16

 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 11.05.12 08:23

ETyto pribehy mi vzdy otevrou oci! Presne jak rikas - resime banality a pritom bychom si mely vazit kazdeho dne. Ze dne na den se to muze zmenit. Preju vam, at uz je jenom dobre a resite jen ty „obycejne starosti“ :-)

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 11.05.12 08:25

Deníček jsem probrečela a zas se na svět dívám opravdu trochu jinak. Museli jste si prožít hrozné chvíle co si druzí, kteří nezažili neumí ani představit....... Kubík je šikulka a velký bojovník :hug: . Zvládli jste to a to je nejdůležitější :palec: .
Přeju vám všem do života už jen to dobré a hlavně moooc a moooc zdravíčka - hlavně Kubíkovi :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 11.05.12 08:28

Přeju Vám už jen samé zdraví. Nedokážu si vůbec představit, že by mě něco takového potkalo.

 
Liduše
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 11.05.12 08:30

Moc mě mrzí, čím vším jste si museli projít :hug: Malý je obrovský bojovník a zdá se, že je i dost šikovný. Moc vám všem přeju, aby už to bylo za vámi a nikdy jste nic podobného nemuseli prožívat znovu.

 
Anonymní  11.05.12 08:31

I mě ze začátku těhotenství nějak nedocházelo, že nemusí být všechno růžové, že by mohli být potíže s dítětem a taky jsem řešila banality :,( Chlapeček nám umřel, ale člověk se stejně vrátí k tomu stejnému, stejně časem zase řeší banality, tak to na světě chodí. je ale dobře když si to člověk aspoň jednou za čas uvědomí. vám ze srdce přeju obrouvskou kupu banalit a žádné velké problémy
:hug:

 
Elin29
Kecalka 218 příspěvků 11.05.12 08:37

Uff..brečím tady jako želva(vrátili se mi vzpomínky) a přesně vím čím jste si museli projít,kdo nezažil nemůže pochopit..naší rodinu také postihla tahle hrůza a bohužel můj malý bráška svůj velký boj po šesti měsících prohrál.. :,( ..Tobě a hlavně synkovi přeji hodně sil,hodně štěstíčka a hlavně hodně zdraví.. :hug: ..když si člověk projde něčím takovým,tak si pak opravdu váží každé hezké chvilky a přestane řešit nepodstatné malichernosti­..mějte se už jen pěkne.. :hug: :kytka: :mavam:

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 11.05.12 08:52

Určitě nevrátí. Je dobře, že ses rozhodla o tom napsat a neuzavířáš se. I když p oté hrůze by to nebyl žádný div. Přeju Kubíkovi už jen hodně zdraví

 
Susanna
Generální žvanilka 20976 příspěvků 11.05.12 08:53

Ufff, je mi úplně úzko. Díky za tento deníček, taky by mě nikdy nenapadlo, že se tahle šílená nemoc může týkat i těch nejmenších. Přeju Vám všem a hlavně Kubíkovi hodně životní síly, elánu a ZDRAVÍ. :kytka:

 
ivoun
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 11.05.12 09:03

Přítelův synovec jako maličký přišel díky rakovině o ručičku :,( Dnes je to velký zdravý kluk, tak věřme, že i u vás už to skončilo! Přeji moc zdravíčka, pohodové dny a řešení pouze banalit :hug:

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 11.05.12 09:16

Vůbec si neumím představit, jak to bylo hrozný, jsi strašně silná :hug: Přejeme hodně zdravíčka :kytka:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 11.05.12 09:22

Držím moc palce!!!!! Taky po takových příbězích otevřu oči a říkám si, že řeším kraviny…moc mě mrzí, čím jste museli projít, co všechno musel zažít malý už jako měsíční miminko…Přeji hodně štěstí a už nikdy nic zlého! :srdce:

 
Kůželíná
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 11.05.12 10:11

Jsi moc statečná a malý je neuvěřitelný bojovník, přeju vám už jen hodně zdraví a štěstí, je mi vždycky strašně smutno, když slyším podobné příběhy a ač nevěřící, tak se modlím, aby se nám tyto nemoci vyhnuly. Držím pěsti, určitě to bude dobrý :hug:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 11.05.12 10:11

moc mě mrzí,čím jste si museli projít,držím pěstičky a věřím,že už se to nevrátí..

 
ilonaajirik
Kecalka 203 příspěvků 11.05.12 10:26

Člověk si vůbec nepřipouští,že se nás všech tohle může týkat…Ano nikdo nemáme jistotu,jak řekl Váš doktor.Je hrozný,že tahle nemoc a spousta jiných se pohybuje mezi námi.A lidé opravdu řeší hlouposti a nedochází jim,co musí řešit jiní,postiženy touto nemocí…Hrozně mě mrzí,že jste podstoupili takovou zkoušku,ale věřím,že vás to posílilo a všechno zlé už se vám vyhne…Hodně zdraví Kubíčkovi a celé vaší rodině.
Ze začátku jsem se neubránila slzám,ale na konci jsem se usmála-máte vyhráno! :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 11.05.12 10:42

Ahoj Kvacek,
zdravim Te dalsi sarkomova maminko.

Svagrova je krava, vubec si z ni nic nedelej.

Ja jsem ted za tu zkusenost „rada“, hodne veci jsem diky tomu pochopila a nahlizim na ne jinak. Je to velka zivotni zkusenost.
Jen si nemyslim, ze bys mela poukazovat na to, ze jine maminky resi banality. Pro ne to banality nejsou. To by Ti taky nekdo komu to dite neprezilo mohl rict, ze resis banality, jak by Ti bylo?

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 11.05.12 10:54

kvaček: ahojky jsi moc statecna klobouk dolu obdivuju te ze jsi to zvladla jen by me zajimalo jestli tyhle problemy se daji zjistit uz kdyz jsi byla tehotna? Diky :hug:

 
1aktak1  11.05.12 11:04

Krásný deníček :palec:

Zrovna já jsem ted trochu změnila pohled na svět a na život - žijeme jen jednou a je potřeba si to užít a ne se zabývat banalitama..

Jinak nesouhlasím s Loki - sice pro každého je ten jeho problém ten největší, ale opravdu to chce si uvědomit, že často řešíme opravdu banality a jsou mnohem horší věci…

EDIT: jinak myslím, že každý rozumný člověk dokáže pochopit, že naše každodenní problémy jsou opravdu banality oproti těm, které tak všední, ale o to horší jsou…

Příspěvek upraven 11.05.12 v 11:05

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 11.05.12 11:24

Držím strašně moc pěstičky a palčky,všecky co mám,aby se ta mrcha už nikdy nevrátila,a malej byl na vždy zdravý,jsi strašně silná,držím Vám pěsti a přeji krásný život…

 
marra  11.05.12 11:26

Je mi lito,co si prozivala,co prozival tvuj chlapecek a vlastne cela rodina.NA svagrvku se vykasli,kdo nezazil nepochopi.Naprosto te chapu,ze si byla na zhrouceni,a obdivuji te,ze jsi to tak ustala.Klobouk dolu,a drzim pesti at uz resite jen ty ,,banality".Drzte se! :kytka: :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 11.05.12 11:59
Hodně zdravíčka!

Po přečtení Vašeho deníčku brečím a chodí po mě zima ! Mám za sebou se svým mladším klukem hodně …bylo to moc těžký ! Ale tohle si nedovedu představit vůbec!Moc Vám držím palečky a přeji hodně zdravíčka kloučkovi! Vám ať do smrti musíte řešit už jen ty prkotiny!!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 11.05.12 12:10

Taky mi to vehnalo slzy do oci. :hug: Vic psat nebudu, ale preju hodne stesti.

 
mmonica  11.05.12 13:15

:hug: :hug: :hug: to jsem netusila,preju at uz se to nikdy nevrati do vaseho zivota

 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 11.05.12 13:39

švagrovou klepnout po hlavě :zed: a vůbec všechny, co zlehčují situace, které nezažili :roll:
Jsi moc statečná a je skvělé, že jste to zvládli jako rodina. Přeji hodně zdravíčka Vám všem a hlavně malému. Věřím, že už si vybral svoji životní smůlu a teď ho čeká nádherný život :palec:

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 11.05.12 13:46

Milá pisatelko, přeji hodně štěstí a hodně, ale opravdu hodně zdraví, vám všem, ale hlavně Kubíkovi :hug:

 
loskachlos
Kecalka 171 příspěvků 11.05.12 14:10

Jste moc statečná :) Přeju vám, aby to bylo to nejhorší,co jste v životě zažili a teď už měli cestičku jen samý kvítek :kytka: zasloužíte si to :* Ať se vašemu chlapečkovi daří a je zdravý jako řípa :dance: a gratuluju k tak bezvadné rodině…podpora blízkých je v takových situacích k nezaplacení :palec:

 
Rete  11.05.12 15:23

Co presne mel za tumor?

Jinak rocni syn kamaradu ma diagnostikovany sarkom okohybneho svalu… Dostava chemoterapii, netusim, jak to dopadne.

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 11.05.12 16:09

Preji vam strasne moc ZDRAVICKA a Stesticka..........

 
kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 11.05.12 16:41

Já nepoukazuji , ře jejich problémy jsou banality, jenom chci říct, ať si s nimi nekazí život, že jsou daleko horší problémy…
U tebe bych myslela, že to chápeš, jak jsem to chtěla říct :nevim:

 
kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 11.05.12 16:41

Je to Bylo na Loki :)

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 11.05.12 16:48

ahoj, docela mě to zarazilo s tou švagrovou. musím říct, že bych reagovala stejně jako ona. nevím co tím myslela, ale já bych to taky chtěla zlehčit, než říkat no to je hrůza že zase musí do nemocnice. a vlastně když se někomu v okolí stane něco špatného reaguju podobně. tak jsem se tedkom zamyslela nad tím, jak to asi působí, a jestli místo toho že bych někomu aspon trošku „pomohla“ nepřitížím. vím, že se má člověk v té chvíli vyslechnout, ale nic na to neříct, nebo začít plakat a naříkat mi příjde strašné :nevim:
Moc a moc vám přeju at už je Kubík jenom zdravej :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 11.05.12 17:45

Kvacek:
Já ti rozumím, ale mne to někdy přijde ze nekteré maminky (ted opravdu nemyslím Tebe) rozdělují věci na banální a vázne a pokud je to v jejich očích banalita tak tak to proste musí byt banalita a hotova. Ale prece každy vnímá věci jinak. V podstatě to co se asi snažím říct je to, ze protože měl můj syn rakovinu ještě prece nemám právo rozhodovat o tom co je banalita a co ne.

 
kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 11.05.12 18:19

Víš proč jsem to napsala?? Před týdnem jsem byla na hřišti a maminky se tam trápily nad příkrmama - ale hodně, opravdu jedna byla pomalu na zhroucení.. Pro je to důležité, ale právě tímto jsem chtěla říct, aby ne maminky netrápily - s lehkými problémy…
Na druhou stranu známá má teď muže na onkologii co mu zjistili leukemii, Z ničeho nic ho začala bolet noha, horečka a teď už dva měsíce leží , nemá vlasy, děti se ho bojí atd.. A ta s těma příkrmama to řešila s ní… a pak se divila, že ona na ni vyjela.. Protože pro ni příkrm a nemoc manžela se rovnat nedá…
Navíc ses ptala jak by jsme se cítila já kdyby mi o té banalitě někdo řekl..
Neřekl, já jsem byla v kontatku s třemi maminkama co jim umřelo z onkolog za ty měsíce dítě a vždycky to bylo.. Já litost a ona přála, aby jsme měli štěstí..
Tyto problémy jsou na jiné rovině..

Příspěvek upraven 11.05.12 v 18:31

 
kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 11.05.12 18:24

Jinak přeji všem zdravé děti a nikdy toto neřešit  :kytka:

Příspěvek upraven 11.05.12 v 18:27

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 11.05.12 18:32

Přeji hodně štěstí a hlavně zdravíčka :hug: :hug: :hug: :hug: . Jsi moc statečná, obdivuji tě :kytka: :kytka: :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 11.05.12 18:49

@kvaček
Ano, jsou to jine problemy, ale porad nevidim duvod na nekoho vyjizdet kvuli prikrmum :nevim:
Je to pro ni hrozne tezke, to ja chapu, ale muze treba slusne rict ze tedka opravdu resi neco jineho.
To s tou maminkou, ktere umrelo dite…
Samozrejme, ze Ti nerekla, ze je to co resis Ty banalita. Protoze ona chape, ze kazdy vnima vsechny veci jinak. A to se prave snazim rict, ze je spravne.

Příspěvek upraven 11.05.12 v 18:50

 
SuzaG
Závislačka 3606 příspěvků 11.05.12 18:52

@kvaček držím vám palce,at už je jen a jen dobře :hug:

Měla jsem sestru,ve 27letech zemřela na leukémii.V době kdy ležela v největších bolestech v nemocnici (nemoc se dostala i do kostí) její 7letou dceru odvezli do Prahy na onkologii. Podezření na rakovinu vaječníků. Byla to šílená doba,pro nás pro všechny.U malé se nemoc nakonec nepotvrdila,přesto jsem v té době byla naštvaná na celý svět,na všechny,kteří řešili ony banality. Nyní mám malou dcerku a občas nějakou tu banalitu také řeším.Ale stále vím,že může být mnohem hůř.

 
kvaček
Extra třída :D 13283 příspěvků 11.05.12 19:23

SuzaG, děkuji, že mě chápeš, člověk chtěl vyjádřit svoje pocity a příběh, ne někoho osočovat, že řeší blbosti..
Nakonec z příběhu bude to, že se povyšuji nad ostatními jaký jsem měla problém , ale jenom jsem chtěla říct, že se mají maminky nad některými problémy povznést, že se všechno vyřeší…
Ono , ano i já jsem někdy naštvaná na celý svět, protože bohužel vím, že se tato nemoc ráda vrací a prostě se člověk bojí a pořád na to myslí. Prostě nejde říct, jdeme dál obohatilo nás to zkušeností..

Příspěvek upraven 11.05.12 v 19:26

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 11.05.12 21:02

Pamatuji si, že jsi mi psala, když jsem řešila bulku za ouškem u mého chlapečka, také Kubíka, u nás to byl naštěstí „jen“ hemangiom, ale čím jsi si musela projít ty, to si nedokážu představit, je to očistec, ale věřím, že už je to za vámi a Kubíček bude v pořádku, přeji jemu i tobě jen a jen to zdraví, protože je to nejdůležitější, já od té doby, co jsme čekali na výsledky té bulky a hrozila také rakovina se dívám na vše úplně jinak, jen nepochopím proč takhle zákeřná nemoc musí postihnout i takhle malé děti :cert: :cert: :cert:
Je moc fajn, že jsi měla tak velkou podporu v rodině :srdce:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 11.05.12 21:20

@kvaček Ale tak jsem to prece vubec, ale opravdu vubec nemyslela, ze by ses povysovala. To ani nahodou.
Jsi moc silna, ze jsi to zvladla :hug:

 
Mišanila  11.05.12 22:05

@marketa612
velmi dobře je to vysvětlené v knížce o výchově „respektovat a být respektován“, i mě to otevřelo oči a zjistila jsem, jak někdy taky reaguju blbě a druhému nepomáhám i když to myslím dobře.

V podstatě tím zlehčováním situace a řečmi, že je to vlastně ještě dobré a měl by to člověk vidět jinak dáváš druhému najevo, že je neschopný, protože to neumí vnímat správně a reagovat dobře. Každý má právo cítit se špatně, něco emočně nezvládat, hroutit se, mít v té situaci určité negativní emoce a neměli by jsme v takové situaci dávat najevo, že jeho emoce a to jak to cítí je vlastně špatně protože to ten člověk nezvládá a měl by se na to dívat pozitivně, protože jiní jsou na tom ještě hůř a blabla.
Dobré je jen vyjádřit pochopení, neříkat no to je strašné, ale dát najevo že chápeš a podpoříš, pokud bude třeba.

 
Mišanila  11.05.12 22:08

To je opravdová noční můra každého rodiče, moc držím pěsti ať je Kubík zdravý.

 
milas
Hvězda diskuse 36179 příspěvků 11.05.12 22:27

Smekam, klobouk dolu je to sileny napor na psychiku u prvniho ditete a tak mlade maminky. Vazim si te.
Drzim pesti at uz jste jen a jen zdravi!!

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 11.05.12 22:50

@Mišanila
Díky, já o sobě vím že neumím na tyto situace reagovat. Možná je to i tím, že je to moje povaha, a ani já se se svýma starostma neumím svěřovat. Každopádně mi přišlo, že to co dělám (zhlehčování), je pro druhou stranu povzbudivé :( Kupodivu funguju jako vrba, a lidi se mi rádi svěřujou. To je paradox. Jsou to i cizí lidi, prostě si mě vyhlídnou, a už to jede :mrgreen:

 
Uživatel je onlineAlyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 12.05.12 08:48

Přeji vám s Kubíčkem už jen vše dobré!!! :hug: :hug: :hug:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 12.05.12 12:43

Tento deníček by si tady měla přečíst každá maminka… a opravdu se člověk dívá na vše jinak… vůbec sem nevěděla že i miminka můžou být takhle nemocné… přeji Vám hodně zdraví a tleskám jak jste situaci zvládli :potlesk: :hug: :kytka:

 
EvaG
Extra třída :D 10666 příspěvků 12.05.12 13:47

Přeji hodně zdraví, díky mé nemoci, která teda není onkologická, ale i tak semnou proplouvá životem, tak jsem viděla děti na onkologii, setkávala se se silnýma maminkama, i když píšeš, že jsi taková nebyla, tak jsi byla. Přeji plno zdraví. Doktor má pravdu v dnešní době, nikdo nikdy neví koho to potká.

 
Jana206
Generální žvanilka 24206 příspěvků 12.05.12 21:11

Jsi moc silná..
Snad máte vše zlé vybráno. Přeji hodně zdraví malému :kytka:

Taky máme v okolí onkologicky nemocné dítě, osteosarkom ve 14 letech, rok po ukončení léčby(chemoterapie, transplantace kosti, následná chemoterapie a ozařování, tento proces trval rok).
Jsou rok od úplného ukončení a vše vypadá dobře. Pomalu se vrací do normálního života. Nedávno tedy musel znovu na neplánovanou operaci, protože transplantovaná kost blbě „sedla“ a mohla by uhnít, tak jsem to laicky pochopila. Ale z hlediska nádoru vypadá, že je pryč..
Snad to taky zvládnou a nevrátí se to..

Známá pracuje jako zdravotní sestra na dětské onkologii.
Ještě nemá děti, ale plánuje. Obdivuju ji, že to zvládá. Já bych to psychicky nevydržela, ať před narozením dětí nebo když už doma děti mám.
Ty příběhy poslouchat, je to moc smutné..

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 13.05.12 18:27

Moc děkuji za tvůj deníček, člověk si zas uvědomí, že opravdu řeší blbiny. Přeji ti ať už je syn jen zdraví a šťastný!

 
gastra
Nováček 5 příspěvků 13.05.12 21:32

Smekám před tebou a celou rodinou která s tebou držela.Nedovedu si představit že bych tohle požívala já se svým synkem..Máš u mě velký obdiv.
Přeju tvýmu drobečkovi aby se mu jen dařilo a byl hlavně zdravoučkej… :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama