Jak se člověk mění

O životě

Aneb cesta k mému prvnímu deníčku. Jsem tu už cca rok a půl, ale až teprve nedávný den mě přinutil napsat můj první deníček. Doufám, že se to bude dát číst. Onen den jsem se dala do gruntování kuchyně, pro většinu lidí, hlavně žen, je to naprosto běžná věc. Myslím tím úklid. Pro mě to do nedávna až tak běžné nebylo a asi proto mě dnešní den donutil se nad sebou zamyslet. Chtěla bych si tento den zapamatovat, aby mi připomínal, jak jsem se cítila dobře, večer po celém běžném uklízecím dni.

Nejdříve asi něco o mně, abyste pochopili, proč o tom píšu. Nejsem zrovna vzorná hospodyňka, nejsem vlastně vůbec hospodyňka. Neumím vařit, jsem bordelář, běžný provozní nepořádek mě nechává klidnou a plný dřez mě taky zrovna nezvedá ze židle. Asi se někde stala chyba, říkám si, ale nemám potřebu se tím více zaobírat… hodně cestuji, mám přehozený den a noc, řád mi nic neříká. Ale do toho neplánovaně otěhotním a všechno se má dít najednou úplně jinak, bez přípravy, z čista jasna, ze dne na den.

Trvalo mi to nakonec do Kubových osmy měsíců. Vím samozřejmě už dlouho, že se sebou musím něco dělat, ale jak? To byla má téměř každodenní otázka. Neumím si zorganizovat čas ani práci, natož nastolit řád sobě a ještě dítěti, ano, jsem pohodlná, spousta věcí mi přijde zbytečná… nebylo to pro mě vzhledem k dosavadnímu životu, vůbec důležité. Od svých sedmi let jsem hlídala své sourozence a nic jiného vlastně ani neumím (myšleno v domácnosti), věděla jsem, že děti chci a věděla jsem, že se o ně dokážu postarat ve smyslu, že jim nebude nic chybět, ale to je tak všechno, hlouběji jsem o tom asi nikdy nepřemýšlela.

Věděla jsem jen taková ta všeobecná pravidla, dítě v čistotě, v bezpečí, najedené, spokojené.. no jo, ale co to ostatní? To co většina z vás považuje za naprosto automatickou věc? Každodenní vaření pro celou rodinu, pravidelné praní, udržování pořádku, pravidelné velké úklidy, to jsou věci které dítě nepotřebuje ke svému vývoji, růstu, spokojenosti… (nepotřeba vaření se samozřejmě týká jen max prvního půl roku dítěte, a vlastně i pak to jde dlouho bez toho díky skleničkám, kterých je v obchodech nepřeberné množství).

Ovšem jednoho nedávného dne jsem uklízela kuchyň a jak jsem začala, tak jsem došla k názoru, že je to potřeba udělat ve velkém :mrgreen: Prostě to na mě nějak přišlo, tak jsem toho musela využít :lol: Dopo jsem jen umyla nějaké nádobí a když šel malý spát, tak jsem si na chvíli sedla na kafčo a eMimino :mrgreen: Pak jsem vyluxovala, vytřela a mládě vzhůru, tak si říkám, aspoň že jsem stihla připravit terén pro něj :lol: Myji nádobí, mládě za prdelí, buďto se mi motá pod nohama nebo mě ještě lépe využívá jako oporu k postavení, věčně mě štípe do stehna, do zadku, případně si ještě pomáhá zubama :twisted: Posadím ho o dva metry dál a jdu se vrhnout na další část mého výmyslu :lol: Bezva, chvíli mám klid, rychle myji stěny kolem dřezu, skříňky nad dřezem a rána…už zase vříská, tak si povzdechnu a dávám si pauzu na uklidnění toho divocha. Zjišťuji, že to byla celkem pecka a dvě minuty se protahují skoro na dvacet. Umyji dvířka od další skříňky a je čas krmení.

Po další víc než půl hodině pokračuji. Než ovšem stihnu domýt mikrovlnku, tak zase rána a řev… začínám být zoufalá. Koukám na hodiny a říkám si, že by mohl jít spát, tak to zkusím a díky bohu to dítě spí. Bezva, mám minimálně dvě hodiny. Sedám k počítači a ke kafi. Za půl hodiny pokračuji. Vše drhnu jak zběsilá a začínám z toho mít dobrý pocit. Dvě hodiny ovšem utečou jak voda a zvířátko se zase hlásí o svá práva. Pomazlíme se a já jdu pokračovat. Už jen pár maličkostí a zbytek zítra. Dítko jde spát a já usedám ke kafi a počítači. Mám ze sebe ohromnou radost, ale ptám se, proč tohle nejde pravidelně? Proč tohle neumím udržet? Zamýšlím se a dávám si předsevzetí, že ode dneška bude vše úplně jinak.

Zatím se mi daří, ale je to jen pět dní a práce tady doma ještě habakuk než se dostanu k tomu to „jen“ udržovat. Doufám že vydržím, vygruntuju, a budu to udržovat. Jen co tohle dopíšu, musím se donutit zvednout ten můj línej zadek a zase začít, to bude asi první týdny to nejtěžší, zvednout se a začít. Držte mi palce :)

Možná si řeknete, že deníček je celkem o ničem, asi ano, ale pro mě to význam má a velký, je to zatím hnací motor. Děkuji všem, kteří dočetli až sem :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ajuše
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 02.09.11 06:56

Tak to já tě obdivuju. Sem bordelář a jiná už nebudu. Nebyla jsem vychována k tomu, aby se vše v bytě lesklo čistotou. A občas když vidím, některé ženské co neustále pobíhají po bytě s hadrem, sem za to ráda. Neříkám, že žijem ve špíně, ale pro mě je to prostě provozní nepořádek a když nemám chuť tak ho neuklidím. Takže taky nejsem žádná vzorná hospodyňka. Jediný rozdíl je, že vařím (když mám chuť). A nějaký velký smejčení, to mě možná tak popadne amok jednou za rok. Takže pro mě jsi úplně normální ženská :-)

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 02.09.11 07:11

Vydrž! Já jsem stejná jako ty, kolikrát tady uklidím (mám starší dítě, čili mě to chytá už dýl :mrgreen: ), třeba to týden, dva i udržuju, ale jak mě něco vykolejí (někam jedeme např.), tak je konec a bordel se tu zas rozlézá :cert:

Musím říct, že pokrok jsem udělala obrovský, ale k tomu, co je pro většinu lidí normální mám ještě dost daleko :roll: :lol:

Znáš FlyLady ? Jestli ne, tak mrkni…

 
j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 02.09.11 07:43

Phoebe :andel: Super napsáno,popsá­no,před pár lety jsem byla něco podobného :pankac: ,ale teď už jsem asik 6 let,úplně jiná- :jazyk: -děti…a spokojená
Takže hlavně vydrž :palec: :palec: :palec:

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 02.09.11 08:08

Vydrž ale v dokonalost nedoufej :wink: Já doma snad nikdy nebudu mít uklizeno podle svých představ. Mám to stejně jako Angua. Když už se dohrabu do udržovací fáze, tak se odjíždí někam na výlet a během pár minut je tu bordel jako sviňa. Nebo v horším případě nám přijede navštívit můj otec a já jedu a neustále za ním šůruju. moje děti neudělají takový nepořádek co on :pocitac:

 
larsa
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 02.09.11 08:16
:lol:
:palec:
 
Pirrippi
Závislačka 4960 příspěvků 02.09.11 08:26

Tak si říkám, že bys mě mohla motivovat k většímu uklidu :lol:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 02.09.11 08:35

:lol: mimino je ale droga,co? Kolik času by člověk získal navíc na „úklid“ :wink:

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 02.09.11 08:44

Holky tak to já dokud jsem bydlela u rodičů, taky bordel všude, mamka mě pořád nadávala, když dojela z práce, proč není uklizeno, proč jsem aspon nádobí neumyla.. Ale co bydlím ve svým, tak gruntuju o 106, nesnáším, když někam jdu a mám se vrátit do bordelu. Proto všude chodím pozdě, protože před odchodem musí být perfektně uklizeno :-D dneska jsme došli do školky o půl hodiny později, protože jsem musela vydrhnout záchod :-D :-D

 
heyday
Závislačka 3210 příspěvků 02.09.11 08:48

to dáš Phoebe :palec: když je vše grunt, tak je to pak snadné urdžovat :wink:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.09.11 09:12

:lol: :lol: :lol:
jj, internet je mrška, kolikrát jsem se naštvala a uklidila naťas do tašky a šup s ní do skříně.
Vydrželo mi to tak 2dny, ale musím říct, co všechno jsem za ten den stihla, až jsem se sama divila :mrgreen:

 
gabule85
Povídálka 13 příspěvků 02.09.11 09:13

teda to tě táké obdivuji jsem asi to samé co ty :potlesk: malej mi začal chodit do školky tak ši říkám že se do toho také pusím :dance: držím palce :palec:

 
medvidek  02.09.11 09:30

Ahojik,
jsem na tom obdobně jako ty a to mám tři cácorky(11let,4.5 a 10a půl měsíce). Bydlím v domku s velkou zahradou,o kterou se naštěstí stará manžel.Ale úklid jako takový mě bere jen jednou za čas.Uklízím jak kdy,jak co a jak se mi chce.Myslím,že bordel tu nemám…I když podle muže,který je pořádku milovný,vycepovaný od své mamky,slýchám,že by to chtělo uklízet víc.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: Takže Ti gratuluju a přeju Ti,abys vytrvala.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 02.09.11 09:55

Phoebe taky jsem bordelářka, ale dítě mě naučilo uklízet poněkud častěji než jednou za onoho času :D i když pořád mám nedostatky a vypraný prádlo v koši kolikrát stihnu vyprat ještě 2× než skončí ve skříni :D

 
Dino
Neúnavná pisatelka 18026 příspěvků 02.09.11 10:13

Phoebe, držím pěsti.
Měla bych si z tebe vzít příklad :palec:

 
Sofin
Povídálka 13 příspěvků 02.09.11 10:18

Ahojky,
tak to buď v klidu, je spousta žen, co jsou jako ty a já se do nich taky počítám. Nechápu ženy co spí s hadrem. Jak pár holek napsalo, je to provozní nepořádek.
já osobně si myslím, že život se nemotá jen okolo úklidu :-).
Ale je pravda, že se mi líbí jak má někdo naklizeno, ale střízlivě teda :-) .
Držím palečky, ať to vydržíš a přijde ti to jako automatika :dance: .

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 02.09.11 10:31

jé tak já teda nejsem sama co má doba trochu toho svého bordýlku :mrgreen:
mě taky občas chytne uklízecí amok ale stačí když mám doma manžu a vypadá to tady stejně jak před úklidem :evil: je to strašný bordelář a on ani ten binec nevydí takže to prdím a raději si pohraju s tím našim prďolínkem a úklid počká ten nikam neuteče 8-) :oops: :mrgreen:

 
ravena
Kelišová 6475 příspěvků 02.09.11 10:45

Phoebe dekuji :mrgreen: u nas je provozni bordel nonstop…nejak jde mimi me mozkove zavity jak to maminy zvladaji deti a nonstop nalesteno, ja mam 2 deti a heslo bordel v byte stastny dite :mrgreen:

 
katy-katy
Závislačka 2999 příspěvků 02.09.11 11:16

Phoebe, krásně napsaný, kde se to v Tobě bere? Já si o sobě myslím, bůh ví jaká nejsem spisovatelka, všechno si píšu, i deník si píšu už třináct let, dětem píšu dětské knihy o vývoji a na všechno mám doma notýsky, seznamy, na nákupy, na dovolené(letní x zimní)…, ale takhle bych to napsat neuměla, jsi šikulka!! Teda všechny jste, co umíte napsat takové pěkné deníčky(Berry, Nanda) :hug:
Cstč úklidu, já jsem asi né úplně maniak, ale vycepovaná k úklidu dost a dost a co dítě leze, vysávám každý den(máme psa) a ráno porovnám věci na lince, uklidím nádobí a otřu pracovní plochu, stoly, prach a dle potřeby koupelnu…no, někdy je tu trochu víc binec, ale nikdy ne dlouho, když odjíždíme na dovolenou, musí tu být pořádek, vynesené odpadky, žádné krámy tam, kde nepatří… ale s hadrem pořád nelítám, jen nesnesu drobky na stole…i v res­tauraci se přistihnu, že stále otírám a čistím ubrus… :think: :nevim: :dance:
Tak jen tak dál, jsi na správné cestě:-)) :hug: :palec:

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 02.09.11 11:28

jé holky to jste mi zvedly náladu, asi to dám přečíst tomu svýmu chlapovi :mrgreen:
jakože mít doma nonstop nablýskáno to není nic pro mě, ale chtěla bych aby to tu vypadalo aspoň tak nějak „normálně“ je to asi taky hodně tím že byt je v podstatě už několik let v rekonstrukci a nejsou peníze takže i když se perfektně uklidí tak to tu vypadá… no divně… nic moc… ale furt je to lepší než když je tu fakt bordel :roll: no uvidím jak mi to půjde a doufám že brzy zase sesmolím nějaký deníček :mrgreen:
katy-katy: to ti závidím že si zvládneš všechno takhle sepisovat, na to zase nejsem já, ale mrzí mě to protože co se dětí týče tak za pár měsíců už člověk vůbec neví jak to vlastně bylo (jak se postavil, posadil, kdy udělal první krůček......) jednou za čas aspoň doplním nějaké údaje do jeho knížky ale to je tak všechno :mrgreen:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.09.11 11:58

Ahojky.Taky sem tě přišla podpořit.
Ještě do nedávna sem byla jak ty,možná horší.Nenašla sem doma ani čistej talíř,všude sem házela své oblečení,vytřít sem vytírala jen kdyžuž bylo nejhuř

Měla sem byt 45m2 a nebyla sem schopná uklidit i když sem byla celé dny doma.Ted mám barák 200m2 a uklízim ráda a vytírám klidně3× denně .Mám pořád naklizeno navařeno.Změnila sem se :lol: a tobě držim palce at to vydrží.
zkus si udělat krásnej byt.Pak tě čistota bude těšit a bavit

 
zelle
Povídálka 34 příspěvků 02.09.11 12:23

Ráda jsem si přečetla deníček o (ne)pořádku :mrgreen: Já mám tedy ráda uklizeno, ale takové ty designové naleštěné byty mi nahání husí kůži - musí být přece jasné, že v bytě někdo žije :think: Bordel je jako perpetuum mobile - snažím se uklízet víceméně pravidelně, ale třeba mytí oken nebo utírání prachu každý týden mě fakt nebere, takže to dělám jen jednou za čas (okna mi teď myla tchýně po roce a půl, aby naše mimčo „přišlo do čistýho“, já na to nějak pozapomněla :nevim: :lol: )

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 02.09.11 12:38

ahoj tak ja jsem opak tebe, musim it uklizeno nesnasim drobky atd, ale s malou tady sou dorbky porad tak uz to tak neredim, ale driv se byla zas prehnane cistotna, dnes uz ne tak nejak normal. radsi si sednu taky k emimi nez tu rajdovat s hadrem…vzdy mam vetsi uklid o vikendu a bohate to staci :wink:

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 02.09.11 12:51

Souhlas s Kamčou - je to i o prostředí… Né, že bych se chtěla vymlouvat :mrgreen: , ale máme málo místa, moc věcí, furt o něco zakopávám, všecko mi tu „padá na hlavu“, jak se roztáhne jedna věc, tak je tu bordel, jak v tanku, tak to tak nějak ani nebaví… Já bych chtěla mít i nablýskáno, ale ta morálka prostě není :roll:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 02.09.11 12:57

:-D Anqua tak aspoň v jednom budem zajedno: máme taky málo místa doma,o to rychlej bordel :mrgreen:
Ale přiznám se,že ikdybych měla lízt se 40 kama horečkama,jednou rukou, jednou nohou a slepá na obě oči,večer se u nás musí dát „jíst“ z podlahy ,páč rána si nechci kazit pohledem na ten chaos. Takže jednou děnně hod´ka věnovaná POŘÁDNÝMU úklidu a je vystaráno :palec:

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 02.09.11 13:10
8-)

Ahoj :-)
Dneska mě tento deníček opravdu povzbudil. Od té doby co máme svůj byt, malého 8 měsíců.. (hergot toto letí) a přítel práci kvůli které je pryč a já bez kamarádek zde v novém městě (nejsem sto s mojí new postavou se seznamovat) neznám nic jiného než úklid, nákupy, prcka, a náštěvy rodičů v přilehlé vesnici. Jsem velká bordelářka ale už jsem se naučila udržovat to alespoň jakž takž.. i když by tchýně výrazně kroutila očima kdyby to tu neviděla jen když přijede xD A tak mám denodenně jen nádobí, praní, žehlení, okna, a daaalší kopu xD Každý den něco udělám, pak zase něco jeden den se na to vyfl. a můžu zase začít od znova. ÁÁÁÁÁÁ Ale zvykne se.. musí .. :roll: Vaření je teda vyjímka to mě baví.. pro přítele. Sama si nevařím :-(. A co dělám Lukáškovi to se ještě za echt vaření považovat nedá xD… Ale je fajn vidět že nejsem jediná bordelářka, a nemusím si furt dělat hlavu s tím že něco neni hotový, že jsem k ničemu. Blaaa.. xD Dneska mám „uklizeno“ :P Z mého pohledu aspoň tedy xD. No nic držím palce ať to vydrží, a ať se z toho nezblázníš jako já.. :dance: :nevim:

 
eva valoi
Extra třída :D 10193 příspěvků 1 inzerát 02.09.11 13:28

Já mám čtyři děti, manžela a psa. Uklízím vlastně pořád a pořád nemám nic hotovo. V poslední době (vlastně už pár let) si připadám, jako bych se motala v nějakém začarovaném kruhu. Začnu na jedné straně,skončím na druhé a můžu začít další kolečko a tak pořád dokolečka. Přestávám v tom vidět smysl především proto,že celá ta moje každodenní snaha není nikde vidět.
A do toho zahrada. A víte,co je nejhorší? Že je vidět jen to, co není hotovo. Například jsem strávila dvě hodiny pletím růžiček (mezitím jsem přebalovala a krmila mimino,honila po zahradě batole či psa,který mi občas něco ukradne a utíká s tím pryč). Ale když přijela mamka,tak si všimla, že mám vzadu na zahradě prales.
Nebo vyžehlím hromadu prádla, ale zase si někdo všimne, že je špinavá koupelna. Prostě prádlo je vidět, dokud je hromada na koši,když je složené ve skříních tak není vidět ani to prádlo, ani ta práce,kterou mě to stálo.
Začíná mě to po těch x letech už všechno pořádně sr.t.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 02.09.11 14:24

Držím pěsti, ať vydržíš, je super, že máš teď sama ze sebe dobrý pocit, taky to tak mám, když se mi něco povede konečně udělat. Taky mě gruntování musí chytnout, jak mám chuť, jde mi to od ruky. Proto třeba neuklízím na Vánoce, že se to musí, ale vygruntuju klidně v únoru. Ale takový ten každodenní úklid dělám, to jo, ono to ani v bytě se třema kočkama a devítiměsíčním lumpíkem ani jinak nejde :-). Dobrá motivace je si říkat, že to děláš proto, aby tu měl malý čisto. Samozřejmě to člověk nesmí přehánět. Jo a PC zapnu, mrknu co je tady na emimi nového, pak přepnu do úsporného režimu a jdu zase něco pofackovat :-). Jo, emimino a internet vůbec je droga.

 
beruska9
Echt Kelišová 9236 příspěvků 02.09.11 15:06

ahoj, konecne nekdo, kdo neni mimozemstan a nespi s hadrem, jak to nekdo napsal :palec: nerikam zit v hnuse ale ja mam taky priority jinde, nez nalestena okna. nicmene ti fandim :palec:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 02.09.11 16:43

Já jsem taky bordelář.Nejhorší ale je, že bordelář je i manžel.Takže tu nikdy nebude dokonale uklizeno.Každopádně než bylo dítě, nějak mě ten svinec netrápil.Co mám malého, uklízím, denně, celý den.Ráno umýt nádobí, uvařit jemu i nám, každé ráno vytírám (právě proto, že jsme bordeláři, je to potřeba denně :roll: ).Posbírat hračky, posbírat mouky, cukr atd., co stačil živočich vytahat ze skříní a rozsypat.A pak furt uklízím nějaké hovadinky.Večer to tu už vypadá celkem k světu.Živočich usne, my s manželem ožijem a ráno je tu opět ten samej svinec a já můžu začít od píky :pocitac: :zed:
Takže dítě mě taky změnilo v tomhle a hooodně.Jednou mi kamarád řekl - pořádek se nemá dělat, ten se má udržovat.Takže doufám, že se jednou naučíme tomu udržování :cert:

Příspěvek upraven 02.09.11 v 16:45

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 02.09.11 16:44

Tak v tomhle deníčku jakobych se viděla :-) Pořád se musím ukecávat abych se konečně zvedla a začla něco dělat. Kolem malé si vždy udělám vše, ale co se týká domácnosti né a né se přesvědčit :-) Ale už to taky začíná být lepší :-) asi to je věkem nebo nevím

 
Anik6
Závislačka 3663 příspěvků 02.09.11 20:16

Ahojek,krasne napsano…u me je to velmi podobne,jsem strasne lina a donutit se k necemu je u me umeni,zatim si nedokazu predstavit,jak to budu za par tydnu zvladat - miminko,vareni,u­klid.. :roll: a gruntovat?to snad u me ani nehrozi - staci „klasika“ utrit prach,vyluxovat,u­myt nadobi a obcas umyt okna..co vic? :nevim: :-) jinak si sikulka a drzim palce,aby te to neopustilo :-)

 
Majdula83
Nadpozemská drbna 26880 příspěvků 02.09.11 20:57

Ahoj Phoebe, krasne napsano, to je jako kdybys psala o me :lol: Teda spis :zed:
Ja s tim bojuju neustale, bordel bohuzel vyhrava.. Nemam pocit, ze bychom zili uplne ve spine, to ne. Luxuju temer denne a tak.. Ale vsude se nam neco vali, sklenicky, hrnecky, hadry, hadry, hadry, hracky a vse dalsi… Ciste nadobi z mycky vyndavame az kdyz uz to spinave neni na lince kde davat. :roll:
K uklizeni me vetsinou nakopne az kdyz mi nekdo pohrozi navstevou :lol: A necekane navstevy me dost desi.

Nejvic me stve, ze kdyz se teda uz dokopu a uklidim, tak druhy den to tu vypada jako predtim. :cert: :cert:

Tak preju at ti to vydrzi a uz to u vas je porad jako v klicce :palec: :lol: Ja bohuzel asi udrzovani poradku nejsem schopna… :cry:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 02.09.11 22:11

Tak ja jsem asi presny opak Tebe. Ne ze bych nebyla bordelar, muj manza ma ve skrini vic uklizeno nez ja :oops: , ale jinak bych asi zit nemohla. Je pravda, ze uklizim jen jednou tydne a pres tyden jen preletim to nejhorsi, ale mam proste poradek rada. Varim skoro denne, coz me teda moc nebavi a treba peceni, tak to je hotova katastrofa. Kazdy mame svoje muchy, pokud ses ale rozhodla, tak moc drzim pesti at to zvladnes. Ja jsu zase nemozna v shazovani kil :roll: , to je muj neuskutecnitelny sen :cert:

Příspěvek upraven 02.09.11 v 22:12

 
tweetydee
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 03.09.11 00:03

Phoebe, občas jsem se v tom Tvém deníčku taky viděla :potlesk: Krásně a trefně napsaný. :palec:

 
calli
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 03.09.11 00:41

hehe, já pořád říkám, že kdo nebyl u nás doma, tak neví,co je binec :D :D Ale už mě to taky přestává bavit a říkám si, že budeme doma muset zavést nějaký řád :-D Máme občas takové chvilky, jde to týden, pak se něco posmolí a zase se k tomu nějak nemůžeme dohrabat…Navíc jsem začla pracovat…malé teď budou sic teprve dva a rodičák mám na tři, ale doma mi už hrabalo, potřebuju mezi lidi…takže na úklid je ještě míň času…no…držím palečky, aby odhodlání vydrželo :-) Mě, když uklízecí mánie chytne, tak jedu jedu jedu, dokud to není hotové, ale většinou to nestihnu udělat celé, musela bych vyhodit chlapa i s dcerou na den dva mimo domov, no a pak by se vrátili a po 5ti minutách by to tu vypadalo stejně :pocitac: :mrgreen: :mrgreen:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 03.09.11 10:14

jé díky díky díky, konečně si připadám jako normální člověk …sem na tom podobně …než se k něčemu dokopu :lol: ale co mám kluky, tak je to už lepší :lol: …moje heslo vždy bylo a bude, že pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos :mrgreen:

bordel teda doma nemám, uklízím, meju nádobí, vařim, žehlim atd.....ale dělám to proto, že je to třeba né proto, že by mně to bavilo jako některé ženské …občas mě chytne i uklízecí nálada a to pak uklidim třeba i skříně :-) od kamarádek co sem chodí slyšim jak tu mám uklizeno (jo zrovna já starej bordelář :lol:)

přesto mám neustále na talíři od manžela jakej je tu bordel, jelikož on je tak trochu puntičkář a zatíženej z vojenský školy, vojny a od maminky na až pomalu sterilní úklid :roll: - že nežijeme v muzeu mu opakuju neustále ale zbytečně …je to jediná věc kvůli který se hádáme a jestli se někdy rozvedeme, tak příčina bude také tato :nevim:

takže jako se všim nic se nemá přehánět a člověk nemá bejt otrokem domácnosti, ale naopak taky nemá bejt v domácnosti bordel ......takže přeju at´ to zvládáš čím dál líp a hlavně si život užíváš ..to je totiž důležitější, než to jestli je doma uklizeno :palec: (boužel některym lidem jako třeba mému muži tohle nevysvětlíš) ......

Příspěvek upraven 03.09.11 v 10:43

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 04.09.11 11:52

holky moooooc díky za komentáře… včera jsem to přečetla tomu mýmu rýpalovi :mrgreen: tak to vypadá že se nad sebou trochu zamyslel :mrgreen:
někdo tu psal že kolem dítěte zvládá všechno, ano to je přesně ono, kolem Kuby zvládnu všechno, vyluxováno a vytřeno je tam kde se zrovna nachází… z nečekaných návštěv mám taky hrůzu 8-o a razím stejné heslo že pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos… či bordel v bytě spokojené dítě :lol: :lol:
nemyslím si že budu mít někdy doma nonstop naklizeno, na to asi vážně buňky nemám ale ráda bych se dostala k té udržovací fázi protože pak to bude mnohem jednodušší protože i když bude nepořádek tak to bude jen o tom to v rychlosti pošolichat :think: :-D .. teď jsem zase byla 4 dny v trapu… doma se to nehlo… joooo bude to běh na dlouhou trať :roll: ale holky díky VÁM to nakonec určitě zvládnu :pankac:

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 04.09.11 11:54

brumdinka: zkus chlapovi přečíst tenhle deníček včetně komentářů :think: třeba to zafunguje aspoň trochu když uvidí že jinde to vypadá i hůř :lol:

 
Cassiopea
Závislačka 3775 příspěvků 04.09.11 23:14

Phoebe tak já ti taky mooc děkuju :hug: a vůbec dalším holkám, zase se necítím tak blbě páč jsem na tom úúúplně stejně :mrgreen:
Trochu se to změnilo s malou a s rekonstrukcí bytu (ne celkové bohužel jen dva pokoje a kuchyň) taky jsem si říkala, že až bude vše nové tak to budu udržovat, zatím se mi to celkem daří i když jednou za čas je třeba to udělat do hloubky, ale to jak už tady bylo řečeno mi na to musí hrábnout a to mě pak nic nezastaví a já to prostě MUSÍM ten den stihnout (protože vím, že mi hrábne jednou za dlouhý čas :mrgreen: ) i kdybych to měla dělat do půlnoci :mrgreen:
Samo nádobí je většinou umyté :lol: vysáto atd., i když si říkám, že vysávat bych teda měla taky každý den protože drobek k drobku a je to pak děs :cert:
Ovšem nejhorší je můj chlap… ten nechá tam ponožky, tam to, tam ono.. já můžu celý den gruntovat jak idiot, je tu jak v klícce a jakmile přijde miláček domů tak je jakobych neuklízela, přijít návštěva tak si pomyslí :roll: a v tom případě mě to zas tak nebaví… jooo bydlet sama mám tu asi i naleštěno i když mám dítě ale s tím chlapem to prostě nejde :nevim: i by mě to víc bavilo kdyby to ocenil a nekazil mi ten „pořádek“ tady :cry:
Jsem se zas rozkecala :oops: :zed:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 05.09.11 21:29

Phoebe - no to zkusit můžu, ale stejně to nepomůže :lol: , už x-krát když sme někde byli na návštěvě tak mu říkám at´se podívá jak maj uklizeno …no samozřejmě že jako návštěva si toho nevšimne a když mu říkám a jak to tam měli zaprášený a že u mý kámošky taky skladiště, tak prostě nezabírá :lol: no co no každej máme nějakou tu úchylku, jeho je holt tahle :roll: — jen já si říkám, že mě timhle asi pán Bůh trestá, když sem na nějakej úklid celou dobu co sem bydlela u rodičů z vysoka kašlala …no a ted´to holt mám :zed: :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.09.11 v 21:29

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 09.09.11 23:39

brumdinka: no nevim, tak ať kouká taky přidat ruku k dílu :mrgreen:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 10.09.11 11:10

Phoebe - ale to jo to on ruku přidá, ale kdo má poslouchat ty blbý kecy :mrgreen:

 
Trhnisinohou
Povídálka 21 příspěvků 10.09.11 21:22

Moc hezky jsi to napsala.Jsem moc ráda že díky Tobě vidím že nejsem jediná bordelářka a lenoška na světě.Že je nás víc jak jsem zaregistrovala i v komentářích­.Kolikrát si říkám že uklízení je naprosto zbytečná činnost neboť uklidím a za chvíli to tady zase vypadá jak v chlívku :roll: a taky si říkám že práce nemá nožičky takže bohužel nikam neuteče :roll: :lol:

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 16.09.11 01:06

asi vznikne brzy nový deníček abych se pochválila :twisted: :lol: dokonalé to tu nikdy nebude, to už jsem se smířila, ale musím říct že se mi daří, zatím, vést normálně domácnost (denně vařeno, obden vytřeno, vysáno, v kuchyni se dá vařit, nepřetéká dřez a na lince je relativně čisto) prostě že se mi daří zatím v rámci možností udržovat uklizeno, ne naklizeno, je tu nepořádek, ale ne bordel, což tu doteď, resp. do tohoto deníčku, byl. Ale když jedu na celý den někam pryč, tak neuklízím.
No to jsem se jen chtěla pochválit :mrgreen: deníček a vaše komentáře mi asi fakt dodávají sílu :pankac: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama