Jak se Danýskovi nechtělo na svět

Porod

Čím víc mi bylo jasné, že se nevyhnu vyvolávání, tím víc jsem si byla jistá, jak porod dopadne... a měla jsem pravdu.

Již odeslání do rizikové poradny ve mně vyvolalo paniku, že musím porodit. Celé těhotenství jsem byla přesvědčená, že porodím dřív, stejně jako všichni u nás v rodině. Na druhé kontrole v rizikovce mi bylo naznačeno, že příští týden mě čeká nástup do nemocnice. Bylo to 4 dny po termínu dle MS a den do termínu podle UTZ. V pondělí mi paní doktorka udělala Hamiltona a řekla, že ještě můžu jet domů. Měla jsem takovou radost, ale než jsem se oblékla, tak si (naštěstí) všimla na papíru z UTZ, že máme strašně málo plodové vody, skoro žádnou. Test na vložku negativní, okamžitý příjem na porodní sál a zítra vyvolání porodu. Moc jsem to obrečela, když přítel odjížděl, poprvé jsem viděla tak obrovský strach o mě a o malého.

Ráno v 8:00 mi zavedli tabletku a začali bolesti po 5 minutách. V 11:00 mi PA praskla vodu (to byl zážitek :-D ), no a tady se to zvrtlo. Malému klesly ozvy na 80. Paní asistentce Haně jsem moc vděčná. Asi hodinu seděla vedle mě na posteli a točily jsme se z levého boku na pravý a pořád dokola, povídala mi všechno možné a miminku se vrátily ozvy do normálu. Bolesti sílily a měla jsem si zavolat přítele. Když přijel, šli jsme z porodního pokoje na sál. Celou dobu jsem musela být kvůli prckovi na monitoru. Bolesti byly strašné. Nejlíp mi bylo na zádech, ale kvůli malému jsem musela být na boku. Bolestí se mi klepaly a nadskakovaly nohy a nešlo to nijak ovlivnit (přítel pak říkal, že jsem se klepala úplně celá). Moc mi pomohlo, že tam byl se mnou, hlásil mi každou další bolest a držel mě za ruku.

Pak už jsem bolestí řvala a bylo mi to úplně jedno. Div jsem se nezahryzla do lehátka, kdybych nebyla nalačno, tak bych i zvracela. Sestřičky i porodní asistentky za mou pořád chodily, jestli chci něco na bolest, nechtěla jsem. Bolesti přicházely po minutě a já jsem byla stále otevřená na jeden prst. Malému zavést chtěli na hlavičku něco jako monitor, aby měli lepší přehled, jak na tom je, ale jelikož porodní cesty nebyly vůbec připravené, tak to nešlo. Stálo nade mnou čím dál víc lidí. Potom přiběhla sestřička, ať jí podepíšu souhlas s epiduralem kvůli otevírání. Přestože jsem měla bolesti, nebyly to kontrakce, jen mě bolel podbřišek, břicho netvrdlo, nic. No, co mi zbývalo, podepsala jsem. Přítele poslali na svačinu a mě píchli epidural.

Bolesti přestaly, ale mě najednou bylo jinak. Všechno mi bylo jedno. Přišel přítel, dával mi pít, ani jsem nedokázala zvednout ruku. Kolem mě bylo rušno. Postupně se objevili čtyři doktoři, snad všechny sestry a PA co tam byly, moc si z této části nepamatuji, vím jen, jak mě prohlíželi, koukali na monitor, sestry mě hladily a i moje PA Hana měla najednou vážný výraz. Přinesli mi papír na podepsání císařského řezu. Malý měl ozvy pod 80, musel ven. Podepsala jsem, jako ve snu mi sundali košili a vezli mě na sál. Viděla jsem strach v očích přítele, tekly mi slzy. Vždy jsem chtěla pět dětí, byl to můj velký sen, a hlavně jsem nikdy nechtěla císaře. Otírala jsem oči a hroutil se mi svět. Na sále mi řekli, že není čas čekat, až zabere epidural, museli mě uspat úplně. Nikdy bych nevěřila, že to je taková rychlost.

Probudila jsem se pár hodin po operaci. Nikde nikdo. Hned jak se objevila sestra, našla mi mobil a já jsem napsala příteli, kde je a co malej. Měla jsem v mobilu plno gratulací, tak jsem si říkala, že je snad OK. Přítel mi volal. Náš Daniel se narodil v 15:44, dvě minuty po začátku operace. Měl 3020 g a 50 cm. Přítel mi ho začal popisovat a já jsem slyšela, že je ten nejpyšnější člověk na světě. V noci mi malého přišli ukázat. Byl to takový drobeček, ještě měl ve vláskách krev. A mně nebyl podobný ani za mák. Byl celý tatínek! Sestra mi ho přiložila k prsu a on se snažil baštit. Celý pobyt v nemocnici jsem čekala na propouštěcí zprávu. Apgar skóre 4-7-9, zhoršená poporodní adaptace, hypoxie plodu, resuscitace.

Včera nás pustili domů a Danýsek je to největší zlatíčko. Když vidím, jak ho přítel miluje, jak mi neustále stojí za zadkem, ať přebaluji nebo kojím, tečou mi slzy štěstí. Nikdy by mě nenapadlo, že ho bude tolika milovat. Změnil se i jeho přístup ke mně. Prožil si o nás neuvěřitelný strach a asi mu to otevřelo oči. Skoro denně mi děkuje za malého. A závěrem bych chtěla říct všem, které jsem vyděsila, že i když od první bolesti do narození syna jsem trpěla skoro 8 hodin nesmírnou bolestí, která k ničemu nevedla a já to věděla, ani na vteřinu jsem nepomyslela na to, že bych nechtěla další dítě. Ani jednou mě nenapadla myšlenka „už nikdy více“, jen jsem si občas řekla, že příště to snad půjde samo :-) A kdybych měla říct teď, pět dní po porodu, jak to bolelo? Nevím, nevěděla jsem to už po probuzení z narkózy. Podle vzpomínek, vyprávění a chování personálu asi fakt hodně, ale je to bolest, kterou člověk ihned zapomene. Zato jizva po císaři se ozývá a bolí jako čert.

Závěrem tohoto deníčku chci moc poděkovat personálu pardubické porodnice za to, jak se ke mně po celou dobu chovali a za to, že mi zachránili syna. Do smrti jim budu vděčná.

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
animula  24.04.12 09:37

Hezky denicek, jsem rada, ze vse dobre dopadlo… gratuluji k miminku. Myslim, ze personal se rozhodl dobre, videl maleho neurolog? Myslim si, ze vas budou sledovat v poradne prvni rok…

Jinak naprosto nesouvisejici otazka - nechodis na server mininimax.cz? Tam take prispiva Reinka, a pise krasne basne, tak nevim, jestli to nejsi ty… :)

Mejte se oba krasne.

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 24.04.12 09:54

Díky. Nikdo nás sledovat nebude, všem mimčům dělali v nemocnici UTZ mozku a dalších věcí a jsme v pořádku :nevim:
Jinak ne-e, to já nebudu :lol:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 24.04.12 10:07

Moc gratuluji k chlapečkovi!! :hug: :kytka: :kytka: Zvládla jsi to krásně, moc hezký deníček s ještě hezčím koncem :potlesk: :srdce: I náš Daneček byl SC a resuscitovaný, ovšem my císaře měli plánovaně, vy jste si vytrpěli opravdu hodně :kytka: Přeji ať se vám už jen a jen daří, jste zdraví a Daneček ať vám dělá jen samou radost! :potlesk: :potlesk: :srdce: :*

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 24.04.12 10:25

Moc gratuluji maminko. :kytka:
My měli u kačky něco podobného, akorát mě praskla voda, také jsem ji měla míň, ale mě praskla a byla zkalená, nechali mě, protože monitor byl v pořádku a začali kontrakce, dostala jsem se na 4 cm, jenže pak bolesti přestali a začali šílené do noh a do zad a po minutě, tak monitor na hlavičku, mě kyslíkovou masku, podepsat papíry utlumit kontrakce, klepala jsem se tak, že jsem nebyla schopna podepsat papíry a rychle na sál.
My sice měli apgar 10-10-10, ale také hypoxie plodu, hypotrofický plod apod. Nikde jsme sledování nebyli. Nebylo potřeba nadále se vyvíjela dobře.
Takže neboj, bude vše v pořádku, ona byla lenoch, ale ted ve 4 letech mi to vše vynahrazuje, ona je živel, který jen tak někdo neutahá.

 
Alenaxxxx  24.04.12 10:39

No teda nevím, za co jsi PA vděčná, když tak brzy propíchla vodu, že ohrozila život tvého dítěte a zkončila jsi na akutním císaři. Dokud dítě vodu má je mnohem víc v bezpečí.

 
miselka666  24.04.12 10:43

Andrejko krásně napsané :srdce: Slzička ukápla :kytka:

 
alhena
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 2 inzeráty 24.04.12 12:09

„No teda nevím, za co jsi PA vděčná, když tak brzy propíchla vodu, že ohrozila život tvého dítěte a zkončila jsi na akutním císaři. Dokud dítě vodu má je mnohem víc v bezpečí.“ - Naprosto souhlasím, tyhle jejich urychlující zásahy akorát narušují přirozený průběh a vůbec to není poprvé, co propíchnutím vody zavinili císaře. Ženy by se neměly nechat na pospas zdravotníkům, u porodu to není vždy zrovna to nejlepší, co se může pro mimčo udělat…

 
Bella79
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 24.04.12 13:09

Gratuluju k Danečkovi :srdce: :kytka: :kytka: :kytka:
Deníček je moc krásně napsaný, jsem naměkko :srdce:

Nemyslím, že protržení vody je špatně, já prvního syna rodila dva dny, kontrakce byly pravidelný, ale neotvírala jsem se a až když malý začal mít špatné ozvy, protrhli vak, konečně jsme se začala otevírat ale už jsem neměla moc sílu tlačit a tak byl porod dokončen kleštěmi :(
při druhém porodu to vypadalo stejně, ale PA mi včas píchla vodu a do hodiny byl syn bez problémů na světě ;)

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 24.04.12 13:21

:potlesk: :potlesk: :potlesk: krásný deníček ukápla mi slza… :lol:

 
Veruda  24.04.12 13:33
Hezky

Ahoj, moc gratuluju. Taky mám doma mrnouska a po porodu 5 týdnů. Krásně jsi to napsla. Uplně s tebou souhlasím o tom jak si popsala bolest a tu krásnou změnu v životě.

 
bára2221
Kecalka 354 příspěvků 24.04.12 14:47

krásný… ukápla mi slzička…moc gratuluju a přeju zdravíčko :kytka:

 
marketi
Ukecaná baba ;) 1669 příspěvků 24.04.12 17:01

Moc hezky napsaný,
Ještě jednou přeji hodně štěstíčka a zdravíčka pro Danielka a pro tebe samozřejmě mnoho radosti a štěstí v osobním životě :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 24.04.12 17:23

veliké gratulace k miminku a jak ste to krásně oba zvládli :kytka: :srdce:
hlavně že je maličký v pořádku,to je nejdůležitější :*
já měla taky porod komplikovanější/mám vše napsáno v deníčkách o porodech/,taky mi dali při druhém porodu epidural,protože jsem se neotvírala,ale na císař pak už bylo prý pozdě miminko už bylo v cestách,taky ho museli resucitovat,AS měl 3-6-7 ve zprávě -těžká perinatální asfyxie a byl umístěn na 5 dní plně na kyslík do inkubátoru.Pře­nášela jsem 10dní,voda zkalená,ultrazvuk mozku,měl na hlavičce na boku velikou bouly,pak byl ještě asi 3×,chodil do rizikové porodny,ale protože vývojově byl ve všem dost napřed a všechno bylo v pořádku,tak od půlroku chodil do normální poradny..je to malej rarášek a nespavec,ale naše zlatíčko :*

 
kkaattkkaa
Extra třída :D 10592 příspěvků 24.04.12 17:37

Gratuluji :kytka: a preju hodne zdravicka a radosti :mavam:

 
Romy Praha
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.04.12 20:25

Moc moc gratuluju k Daníkovi a k příteli, který vás oba bude zjevně nosit na rukou :potlesk:

Ten začátek jako bys psala o mně. v 8hod piluleenku, hned kontrakce, v 11hod píchnutá voda a na sál, zavolat domů. I to tlačení na boku… Puzení na tlačení žádný, jenom bolest. Naštěstí jsem byla otevřená, tak na mě jenom pak houknul že už malej musí ven a sestřička mi lehla na břicho a byl venku. Apgar 4-6-8, kříšení, přes noc na kyslíku v inkubátoru..

Neměli jste zrovna lehký start, ale teď už tu bude určitě všechno v pohodě. Držím moc palečky! Třeba těch pět dětiček bude. Našemu Ondráškovi jsou dva a já jsem v sedmém měsíci s dvojčátky :lol:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.04.12 21:20

gratuluji, tuhla mi krev v žilách, uff, jsem ráda, že jste to přežili.

bohužel taky myslím, že jde o dost typickou vděčnost lékařům za záchranu života, přičemž právě oni svými zásahy způsobili komplikace, které k jeho ohrožení vedly :roll:

 
Edita27
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 25.04.12 07:14

Krásné jak to dopadlo.Gratuluji k miminku.U nás něco obdobného,jen jsem nakonec nemusela na císaře.Apgar 4,7,10.Malý byl přidušen,vyvolávali mě porod až ve 42 tt..Jsou mu 2 pryč a je to krásný zdravý kluk.A je to pravda,člověk je vděčný doktorům i když tu jsou od toho aby se toto vůbec nestalo.U nás to byla chyba doktorů ale dávali vinu epiduralu.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 25.04.12 22:37

ahoj
taky jsme měla vyvolávaný porod a taky skončil akutní sekcí,hlavní je že vše dobře dopadlo a že jste zdravý.Gratuluji k miminku a užívej si mateřstvý,jinak mně jizva teda bolela asi tak dva týdny po porodu ale dnes má malá rok a půl a není ani vidět!!.. :hug: :hug: :hug: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 26.04.12 10:50

Velka gratulace me to teprve vsechno ceka ale musim ti rict ze v tom tvem denicku jsem uplne v tvem priteli videla toho meho az me to radosti rozbrecelo a uz se na ten zazitek moooooc tesim. diky za ten denicek :*

 
vesper
Kelišová 5158 příspěvků 24.05.12 22:51

mrzí mě co jsi prožila,ale to nejdůležitější je,že jste oba v pořádku,spolu a máte milujícího tatínka :hug:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 24.10.12 21:01

Hlavně že jste oba v pořádku a Danýsek je zdravý :hug: :srdce:

 
MaMiNkA72
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 22.11.12 23:24

Jsi šikulka, všechno jsi perfektně zvládla a příště to bude lepší. :hug: :hug: Všem hodně zdravíčka, štěstíčka :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama