Jak se Honzíčkovi nechtělo na svět

Porod

Moje těhotenství probíhalo bez problémů. Když nám na druhém ultrazvuku doktor oznámil, že to bude kluk, hned jsem věděla, že to bude Honzíček po dědovi. Užívala jsem si každé kopnutí a už jsem se těšila na den D, který jsem si představovala jako velkou rychlovku.

Byla neděle a já jsem byla ten den celkem dost unavená, což bylo dost divné, jelikož jsem poslední měsíce spánku moc nedávala. Ne že bych nechtěla, ale nějak mi to nešlo. Tatínek nám v jednu odjel do práce, tak jsem vzala psa a šla se trochu projít. Když jsem ucítila mokro mezi nohama, málem mi vypadly oči. Mazala jsem domů a můj běh spíš připomínal, že mám v kalhotách.

Doma proud zesílil a já se ve sprše ještě stačila dole patřičně upravit. Cestou do porodnice jsem myslela už jen na to, že budu mít malého za chvíli u sebe. Po vyšetření zněl nález „otevřená na prst“. Strávila jsem noc na hekárně s plným servisem. Dostala jsem jen vodu a spoustu porodnických vložek. V tu chvíli jsem spíš toužila po něčem k jídlu, ale co se dalo dělat.

Ráno přišla doktorka a nález stejný. Začalo se hned s vyvoláváním a já se přesunula na box. Dostala jsem první kapačku oxytocinu a zavolala jsem příteli. Chtěla jsem ho mít u sebe jen na první dobu porodní. Dál už jsem se s tím chtěla poprat sama. Když za mnou přijel, začaly mi mírné bolesti a já si užívala vanu. Humor mě stále neopouštěl.

Když jsem byla obdařena dalším oxytocinem, porodní asistentka zvýšila proud, kterým do mě ten tekutý zázrak pouštěli. V té době jsem už byla sama a společnost mi dělala moje mamka na „bezdrátu“. Bolesti sílily a já jsem hopsala na balónu. Už se mi chtělo dost spát, ale to mě rovnou porodní asistentka zakázala. Musela jsem cestovat po pokoji a hopsat.

Každou chvíli mě chodila doktorka kontrolovat, jestli se dole něco děje. No co vám budu povídat. Nedělo se nic moc. Stále jsem se neotvírala. Bolesti teda začínaly být silnější, ale pořád se to dalo vydržet.

Při třetím elixíru, který do mě porodní asistentka už cpala proudem, začalo peklo. Kontrakce skoro po minutě. Držela jsem se stojanu na kapačku, jelikož jsem po ruce nic jiného neměla a už jsem Jeníčka prosila, ať mi taky pomůže.

V tom zazněla u úst porodní asistentky otázka, zda si nechci udělat kočičku. Jediné, po čem jsem toužila, byl tou dobou už jen spánek nebo sebevražda. :D No a přiznám se, že jsem i koketovala s myšlenkou mou milou porodní asistentku usmrtit. :D

Na půl hodiny mi tedy asistentka kapačku odpojila a já mohla do vany. Kontrakce za chvíli zmizely. Humor mě už začínal opouštět.

Finále mého velkého dne bylo ukončeno po 25 hodinách. Byla jsem otevřená na čtyři prsty a „rada starších“ rozhodla. Já uslyšela verdikt císař. Začala jsem se bát, ale únava nad strachem vyhrála. Zvolila jsem celkovou narkózu. Už jsem přestala vše vnímat. Naposledy jsem si pohladila Honzíka přes bříško a řekla jsem mu, že se brzy uvidíme.

Náš synáček se podíval na svět v 19:30, vážil 3280 g a měřil 51 cm. Když mě odváželi na JIP, uviděla jsem svoji maminku a myslela jsem, že jsem asi v nebi. Nee, opravdu za mnou přispěchala a já řekla jen: „Maminko.“

Ukápla mi slza a já zase usnula. Ráno jsem už musela mazat do sprchy a rozhýbat se, abych mohla za synkem. Nebudu vám lhát. Bolest to byla pořádná, ale já už se těšila, že si brzo pochovám malého.

Taková hrůza jak by se mohlo zdát, to zase nebyla, ale o rychlovce se také moc mluvit nedá. :D Teď je ale všechno už za námi a Honzíček nám dělá jen radost a já jsem na bolest už úplně zapomněla.

Hodnotilo 17 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 03.09.15 07:34

:dance: :potlesk: tak to dobře dopadlo! :srdce:. Mno prďous věděl, že je mu u mamky nejlíp, moc je rozmazlujeme a pak to tak dopadá :mrgreen:. Třeba další bude o to rychlejší :kytka:.

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 03.09.15 09:01

Krasne napsáno Marti ;) dalo Ti to Tve princatko uz ze startu zabrat. Jen si nas „jeste-nerodicky“ urcite „uklidnila“,ze ten porod neni zas tak hroznej :lol: :oops: :hug:

 
Keltka
Kecalka 438 příspěvků 03.09.15 09:33
:-)

Ahoj, super příspěvek, taky je skvělé, že jsou v dnešní době takové možnosti a že císaře udělají, a tak nedojde k nějakým dalším komplikacím-hlavní je, že jste v pořádku a syna máš u sebe :D

 
sarlotaaa
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 5 inzerátů 03.09.15 09:55

Krásný deníček Marti :) ;) ať ti Honzíček dělá jen radosti ;) :hug:

 
verulicek  03.09.15 09:55

Teda..gratulace k synovi ale porod teda otřesný…vůbec nechápu proč se tak unahlovali s tím oxytocine..a proč tě nutili pořád pochodovat a něco dělat - to moje PA vyloženě nedoporučovala do doby, než je ženská aspoň na 5 prstů…nejlépe se právě otevírá žena v leže na boku, když se snaží odpočívat, jelikož je třeba šetřit síly (které ti logicky pak na ten závěr musely chybět). No hlavně že už je to za vámi, ale každopádně děěs n to, že to byl druhý porod…vidím tam dost chyb ve vedení porodu :roll:

 
Uživatel je onlinemmch
Kelišová 5072 příspěvků 1 inzerát 03.09.15 10:38

Holky, děkujeme Vám.
@verulicek Porod to byl první. No překvapilo mě, že mě nechce nechat alespoň ležet. Neustále mi řikala, že se musím hýbat aby se porod rozjel. Já na to, že by mi stalčila alespoň půl hodinka spánku. Ke konci jsem to stejně vzdala a plácla sebou na postel. :mrgreen:

 
verulicek  03.09.15 10:44

@mmch aha tak to jsem se nějak blbě přehlédla..no já si pamatuju že jsem jako ty dorazila do porodky na prst a nechali mě tam ležet s tím, že jsou to třeba poslíčci…a já jsem ležela na posteli skoro dvě hodiny a odfukovala…pak se uvolnil box s vanou tak jsem si chtěla přejít a na novém boxu zjistili, že jsem na osm. Takže bych řekla, že to ležení a odpočívání zabralo líp, než kdybych se někde nesoustředěně procházela a stresovala.

 
poppaea
Závislačka 3298 příspěvků 03.09.15 11:40

@verulicek Ty jo, tak to jsem netušila, ale docela se tím vysvětluje, proč jsem se za 5 hodin kontrakcí po 10-15 minutách otevřela v klídku na 6 :lol: Bylo to v noci, tak se mi chtělo spát, no :lol:

@mmch Jinak samozřejmě gratuluju k Honzíčkovi, byť je mi líto, jak ten porod vypadal :kytka:

 
Uživatel je onlinemmch
Kelišová 5072 příspěvků 1 inzerát 03.09.15 11:57

@verulicek No vidiš to. Mě to taky nějak nesedělo. 8o Ale to víš prvorodička a prd jsem věděla co jak se má a nemá dělat :think: Ale už je ta dávno pryč.
Děkujem za gratulace.
@andilek2766 Luciii a vy se s Dádou nemusíte bát. U Vás to bude jak z učebnice, to vííím. :mrgreen:

 
verulicek  03.09.15 12:02

@andilek2766 tahle profilovka je hezká :mavam:

 
selena18
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 03.09.15 20:57

Krasny :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama