Jak se Jasmínka vyskytla

Porod

Pro všechny vystresovaný prvorodičky. I takhle to jde! Asi jako většina prvorodiček jsem pročítala deníčky a v jednom se psalo: Když mi zubař řekl, ať myslím na něco hezkýho, myslela jsem na svůj porod... Jak já jí to chtěla věřit.

50 cm a 3330 g

Takhle veliká je moje princezna dneska

Vyslechla jsem si leccos.
„Šlo to dovnitř, půjde to i ven.“
„Příroda to má vymyšlený, neboj…“
„Ještě před nedávnem ženská porodila, hodila dítě na záda a šla zpátky na pole.“

No nic, u každý maminy s kočárkem jsem si v duchu řekla, že když to přežila tahle, tak to taky přežiju. Sice jsem si připadala jako blázen, ale musela jsem si statisticky doložit, že to přežiju i já. :)

Byla sobota 17. listopadu a mě v pět hodin ráno probudily slaboučký bolesti. Nějak bych je neřešila, ale opakovaly se pravidelně, nejdříve po deseti, později po pěti minutách i s tvrdnutím břicha. Termín nám spočítali na 16.11., takže jsem se nechala v poledne odvézt do porodnice. Ne že bych si myslela, že rodím, ale ta pravidelnost mě mátla.

Jen co jsem vešla do nemocnice, jako když utne. Při natáčkách do ní museli žďuchat, aby se laskavě pohnula. Takže jsem stála ve dveřích, sbalená taška v ruce, kalhotky v kapse :), obrovský břicho před sebou. Mlaďoučká blonďatá sestřička mi povídá, ať se zkusím zamyslet, proč že si asi ženský pamatujou porod celej život.

Dorazili jsme domů, dala jsem si sprchu a šla se z tý příjemný paní vyspat. Mimochodem, jen co jsme se vrátili domů, tak se mi ty bolesti zase vrátily.

Kolem sedmý hodiny se bolesti začaly stupňovat, ale pořád by to při měsíčkách nebylo ani na tabletku. Kolem desátý jsem se už začínala kroutit. Zalezla jsem si do postele, že si to odkroutím tam, ale jedna byla silnější, až jsem vyskočila.

Najednou vidím malou loužičku pod sebou. Říkala jsem si, že to nebolelo tak, abych se z toho musela počůrat. Zpětně si uvědomuju, jak dobrou náladu jsem měla.

Byla jsem šťastná, že mě nemůžou poslat z porodnice zpátky domů. Ten pocit, že za chvilku budu držet v náručí svoje vlastní dítě!! Chtěla jsem si ty nádherný pocity užívat co nejdýl sama. Představu, že mi cizí lidi zírají do rozkroku při pozdravu, jsem odložila. Doslova jsem se chvěla vzrušením při představě, že mě celou pěstičkou chytne za jedinej můj prst.

Byla jsem ve sprše snad půl hodiny, vyfoukala si vlasy a sama nad sebou kroutila hlavou, na koho že tam jdu dělat dojem. Bolesti trochu zesílily, ale já byla pořád nadšená. Těšila jsem se na to vítězný gesto přece-jenom-rodim, který ukážu tý bloncce. Škoda, nebyla tam.

Přišly na řadu obvyklý vyšetření. Otevřená jsem byla na 4 cm, měla jsem na sobě tu šílenou košilku (HA, ale měla jsem vyfoukaný vlasy). Těšila jsem se na tu krásnou sprchu, s všemožnejma tryskama a balónem uvnitř. Asi jsem vypadala jako sjetá, ale já se fakt těšila!! To asi ten adrenalin.

Bolesti pomalinku zesilovaly a ve dvě hodiny mě přišli zkontrolovat. Fakt jsem tam dvě hodiny byla bez jakýhokoliv dozoru! Prý 7 cm, ještě jednou natáčky a jde se na to. Měla jsem za to, že se porod začíná na 10 cm.

Ségra, sestřenice, kamarádky, všichni mě strašily, a tak jsem si říkala, že to přece ještě nemůže bejt ono! Ségra bolestí omdlívala a já neměla ani takový, abych šla do tý supr sprchy.

Na těch natáčkách ale kontrakce sílily, ale častější mi nepřipadaly. Při těhle už jsem ale dupala a funěla. Takovejch bylo asi šest, odhaduju, a už jsem nemohla sedět a musela začít tlačit. To prostě rozdejchat nešlo. Sestřička mi pomohla dojít k tomu sprostýmu křeslu, kde se lidi zdravěj s vaším rozkrokem a ne s váma, a pomohla mi něj i vylízt.

A začalo to. Rozesmívá mě to ještě dneska. :) Viděla jsem:

Svoje roztažený a přivázaný nohy.
Mezi nima rozespalej doktor v tý jejich zelený pláštěnce.
Na rukou měl igelitový rukavice až po lokty a igelitovou zástěru (později, jak byl umatlanej od krve, vypadal jak řezník, slabším povahám se omlouvám.)

Kolem mě byly tři sestřičky a chválily, jak jsem šikovná. Nevím za co, fakt to tlačí úplně samo. Opravdu jsem dvakrát zatlačila a doktor povídá: „Ještě tělíčko a je venku“.

Říkala jsem si „A to je jako všechno? A co to řvaní? Já se tak těšila, až si budu moct zařvat!“

Než jsem to stihla říct nahlas, už mi ji podávali. Byla tak úchvatná. Tak fialová. Vypadala přesně tak, jak sem si ji vysnila. Opatrně otevřela očička a podívala se na mě. Na ten nádherně unavenej pohled nikdy nezapomenu. Nejúžasnější pocit na světě. Hučelo mi v uších, bylo mi nádherný teplo a byla jsem neskonale pyšná na to, že už jsem taky MÁMA. Stihla jsem jí dát jenom jednu pusinku a přivítat ji na světě a už ji odnášeli.

Když to shrnu tak:
17.11. v 5 hodin se něco začíná dít, ve 23 hodin praskla voda.
18.11. ve 2 hodiny silnější bolesti, ve 3:42 porod.

Nejhorší okamžiky? Když jsem viděla toho ospalýho mladíčka, co mě má odrodit. A
asi pět kontrakcí před kozou - brněly mi kosti od pasu až po kolena, zuby mi cvakaly ještě dva dny potom.

Absolutně nechci porody zlehčovat a vím, že ten můj byl obrovsky lehkej a rychlej. A už vím, proč si ženský porod pamatujou, ty blonďatá čůzo. Je to totiž fakt zázrak.

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 14.07.14 00:05

No upřímě jsem se docela zasmála :-)

 
hor
Nováček 6 příspěvků 14.07.14 05:34

Já rodila presně před dvěma týdny a bylo to krásný :-) První -jakože bolest, jsem měla v 8:30 ráno ve sprše a pamatuji si to přesně. Mihlo se mi v hlavě, že to už asi bude kontrkce :-) A naše štěstí se narodilo ve 12:15. A už teda také vím, proč si to ženský pamatují - porod byl nejkrasnější zážitek mého života :dance: :lol:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 14.07.14 07:11

Ahojík autorko musím řícž že mě porod čeká v říjnu a docela mám aj strach i se těším ale jestli budu mít takovej porod jako ty mohu být klidná :-D.
Tvůj deníček je moc pěkně napsaný a taky jsem se zasmála musím ti jen :potlesk: a pogratulovat ke krásné Jasmínce.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.07.14 07:37

Konečně jednou hezkej deníček :mrgreen: :mrgreen:

 
TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 14.07.14 07:39

Ta blonďatá čůza mě dostala :palec: Gratuluju k takovému porodu.

 
myšák1187  14.07.14 07:58

Krásný deníček, hezky a vtipně napsaný, mě dostala blonďatá čůza, vyfoukané vlasy a úplně odrtovnalo to sprostý křeslo. Piš dál, jde ti to :)

 
yummymummy
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 14.07.14 08:50

:mrgreen: :mrgreen: krásný a vtipný gratuluju :-) p. s. fakt škoda, že tam ta blonďatá čůza nebyla, bys jí ukázala zač je toho loket :D

 
MateaFitz
Kecalka 314 příspěvků 14.07.14 08:58

Skvele napsany denicek! Precetla jsem ho jednim dechem, pobavila se a na konci i dojala ;)
Mas nadhernou holcicku! S krasnym jmenem :kytka:
Na te druhe fotce vypada jak z reklamy.
Takovy porod jako ty by si pral kazdy :)

 
mamule
Kelišová 6688 příspěvků 14.07.14 09:55

Hezký deníček :potlesk: :kytka: a jako s tím dr a igelitovou zástěrou jsem si vzpoměla na sebe, když sem rodila prvního syna. Úplně sem se zděsila když jsem viděla dr v té zástěře a čekala co se mnou budou dělat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.07.14 v 09:55

 
Tdnka
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 14.07.14 11:16

Jasminka si uměla vybrat! Vtipná máma. :palec: :D

 
lvlc
Nováček 4 příspěvky 14.07.14 11:28

Moc hezky napsaný deníček! Měla byste zkusit dráhu spisovatelky! Bez ironie! :-) Hodně štěstí! Lída

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17003 příspěvků 14.07.14 13:47

Moc hezky denicek, jeste krasnejsi porod a jeste hezci holcicka :* Gratuluji a dekuji za krasne cteni :hug:

 
Siisule
Kecalka 407 příspěvků 14.07.14 14:14

„sprostý křeslo“ je boží, řadím mezi svůj slovník :-D Jinak naprosto chápu Tvoje pocity " natěšenosti". Já jsem se taky strašně těšila, byla jsem zvědavá, jak to naše škvrně bude vypadat, jestli to bude kluk nebo holka… a možná proto, že jsme se nebály a těšily jsme se, možná proto se na nás i miminko těšilo a všechno nám to usnadnilo ;-) Moc blahopřeju!!!

Příspěvek upraven 14.07.14 v 14:14

 
Dadys
Echt Kelišová 8675 příspěvků 14.07.14 15:29

A už vím, proč si ženský porod pamatujou, ty blonďatá čůzo. Je to totiž fakt zázrak. :palec: :palec: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluju k tak krásnýmu porodu a holčičce

 
helcisek
Kecalka 316 příspěvků 143 inzerátů 14.07.14 15:44

Děkuji za skvělé pobavení! Fakt jsem se od srdce zasmála! :-) Moc výstižně a vtipně napsané! :-) Patřím taky k těm šťastnějším, neboť jsem měla taky pohodový porod. Bolesti mi nepřipadali být vůbec silné neboť jsem měla sílu se smát i na samotném porodním sále. Sice jsem v noci měla možnost spát jen na 9 minut v kuse a vstávala jsem v půl šesté ráno, neboť už jsem při stazích musela vstávat z postele, ale za to v 10:44 hod. se nám malá princezna narodila. Jediné co mě mrzí, že manžel viděl, jaká to byla pohoda. :-)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 14.07.14 16:24
:potlesk:
 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 14.07.14 17:22

Moc pěkné, měla jsem to víc ve stresu páč celou dobu v leže na pásech ale první,,něco" v 19:00 voda praskla v půl dvanácté a potom už ty kroutivý potvory ale ve 2:45 byl venku.Byl fialovej a moje první slova byla,,dejchej, hlavně dejchej" a pak už jen radost a láska trvající už 2 roky. Opravdu nezapomelnutelné.

 
xMicha
Nováček 7 příspěvků 111 inzerátů 14.07.14 19:20

Takhle jsem se dlouho nepobavila, moc hezky napsaný :D Navíc, za dva měsíce mě to čeká taky, takže mě to zároveň i trochu uklidnilo. Pořád se mě všichni ptali, jestli se bojím porodu a já pořád že ne, až do minulého čtvrtka, kdy jsem navštívila první dvouhodinovku předporodního kurzu na Bulovce… Takže tohle jsem přesně potřebovala. Velké díky :palec: :)

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 14.07.14 19:26

Pobavila jsi mě :-) A připomněla mi můj porod, taky jsem ho měla hodně na pohodu. Snad se brzy zadaří a budu si to moct zopáknout :-)A moc gratuluju!

Příspěvek upraven 14.07.14 v 19:26

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 14.07.14 19:36

To bylo tak pěkně napsaný! :) A konec dojemnej, vystihla jsi to úplně přesně. Ja jsem taky jedna z těch, co měly štěstí na krásnej porod, cca 8 hodin po zavedení tablety bylo hotovo :) Rodila jsem jako prvorodicka 4,5kg puclinu :) a i přesto jsem hned po šití řekla, ze chci urcite dalsi dite :) Uvědomuju si, ze mít takovej porod je opravdu velký štěstí, prala bych to každý nastávající máme. :)

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 14.07.14 20:27

Já neměla porod nejkrásnější zážitek v životě, tak upřímně záv idím a gratuluji!! :-)

 
Ebixa
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 14.07.14 21:13

Hezký deníček, já rodila celý den a taky si to budu do smrti pamatovat ;) závidím vám takhle pohodové porody, ale já si užila alespoň sprchu i míč…heč :mrgreen: a můj doktor měl jen „čvachtu“ v pantoflích :mrgreen: :mrgreen: gratuluji :)

 
verulicek  14.07.14 21:41

Ahoj! měla jsem podobně pohodový porod…akorát u nás se už na koze nerodí, Zlín má nejvíc super postele v republice :-) já se držela sama pod nohama…akorát ta euforie kterou popisuješ mě nějak obešla…byla jsem pyšná na sebe, jak jsem to zvládla, ale to mládě mi připadalo spíš trochu jako že mi ho z vesmíru někdo na chvilku zapůjčil - nějak mi nedocházelo, že je to moje dítě :-D

 
domca.f.89
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 14.07.14 21:51

Být tebou, trvala bych na návratu blonďatý čůzy, aby se přesvědčila, že sis srandu nedělala a pak, můžeš, zaručit, že v říjnu porodím stejně snadno? :lol:

 
loveyme
Kecalka 288 příspěvků 14.07.14 21:54

Verulicek: já si to uvědomila až na pokoji. vždycky když sem k tý postýlce přišla, tak sem zkontrolovala její jméno. jestli se jako rozplývam nad tim správným miminem :D

 
loveyme
Kecalka 288 příspěvků 14.07.14 21:56

Domca: optimismus dělá zázraky :mrgreen: já byla až trapně optimistická celý těhotenství a nesmíš si to nechat nikym vymluvit. fakt zaručuju. pak dej vědět, kdyžtak mi přiď vynadat :)

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 14.07.14 22:23

Super vtipnej deníček :palec: a opravdu tak krásnej porod by si asi přála každá ženská :srdce: Hodně štěstí

 
Linnuska
Nováček 10 příspěvků 15.07.14 20:13

Tomu říkám literární deníček! Já rodila od 5 do 3:41, a skoro stejně krásně :-D

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 15.07.14 21:46

Skvěle napsaný deníček. Úžasně jsem se zasmála! Připomělo mi to můj vlastní pohodový porod. Je pravda, že s pozitivním přístupem jde všechno mnohem lépe :palec: :kytka: Gratuluji ke krásné holčičce

 
fil
Kecalka 353 příspěvků 16.07.14 01:03

Bezva napsáno! :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jeden den


Reklama