Jak se Lukášek vylodil..

Porod

Strašně jsem si přála rodit do termínu a jelikož už i holky od nás z TP měly skoro všechny odrodíno, ač měly termín ještě po mě, začala jsem býti dost nervózní a začínala mít pocit, že snad nikdy neporodím...

Pár minut po porodu..
1 komentář

Druhý den po porodu..

Přenášení jsem se bála, však víte, co všechno by se mohlo stát…
Byla jsem 40+4tt a nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rodit..Večer jsme šli posedět k sousedům, malej se v bříšku mrskal jako vždycky, takže jsem neměla ani nijaké tušení..
Doma jsme ještě koukali na film, když jsem zaslechla a pocítila v břiše takové lupnutí a zvuk jako když otevřete šampus :-) Stále jsem však ležela, nechtěla jsem dělat nějaký planý poplach (dělala jsem ho X krát předtím) Pak mi to ale nedalo a zvedla jsem se a už to jelo…praskla voda..nedalo se to ničím zastavit..Tak jsem sedla na WC a čekala, až to nejhorší přejde..

Najednou se mě zmocnily obavy, že už je to tu, že už brzy uvidím našeho chlapečka a jak to mohlo tak rychle utéct..? Skoro jsem si přála, aby tam ještě chvilku byl…
V půl 2 ráno jsme vyjeli do porodky. Sestra volala doktora snad 20 X než se uráčil přijít dolů, asi jsme ho vyrušovali ze spánku či co..
Na můj dotaz, jak to vypadá, odpověděl- NIC MOC…to mluví za vše, že?? Tak jsem si odvodila, že asi ještě nerodím a asi nejsem dost otevřená..Nad­standart volný nebyl, tak Boban jel domů a mě ubytovali na pokoji s paní, která už tam měla své novorozené mimi…
Noc jsem strávila v kontrakcích po 8 minutách. Pomáhala jedině sprcha, kde jsem byla pečená, vařená… Sestřička mi pořád opakovala, ať se na ten porod vyspím, ať mám sílu. Ale copak se to dalo? Na pokoji s paní, která chrápala jako když řežete dříví, nebo odstříkávála mléko a nebo plakalo její malé… To
prostě nešlo…
Ráno na vizitě mi zřejmě paní Dr. udělala Hamiltona a konstatovala že se jde na přípravnu..Na přípravně mi chtěla PA dát YAL, ale já jsem strašně krvácela, tak řekla, že to bude bez YAL a jde se rodit!! Rodit? Už? Najednou mi to připadalo neskutečné… Ležela jsem doslova v kaluži krve a snažila se najít mobil, abych zavolala Bobana ať už jede..že už je to tady! Přijel, když už jsem byla napojená na monitor..(prý by tu jízdu měl snad za rovných 12 bodů)..Bolest to byla neskutečná, to lhát nebudu..Epidurál jsem však odmítla, protože se panicky bojím vpichu do páteře…Ještě tak dvě hodinky jsem tam ležela, nebo spíš se svíjela a Boban mě pořád otíral a povzbuzoval..(no myslela jsem že buď zastřelím jeho nebo rovnou sebe) :-), najednou jsem pocítila obrovský tlak na konečník a volala že už rodím!! Mě snad slyšeli až na zastávce před nemocnicí :-) Tlačení šlo pomalu, PA byla ale vynikající, dodávala mi velkou odvahu a sílu, to samé Boban..když už šla hlavička, tak mě nastřihli, což mě docela mrzí, ale to už nevrátím..
Pak si pamatuji tu obroskou úlevu když malého vyndali a já ho slyšela plakat…tatínek přestřihl pupeční šňůru a pak už mi tu mojí lásku podávali.
Byl takový oteklý a očička měl jako dvě škvírky, ale byl nejkrásnější na světě! První moje věta byla- „Tak co ty moje krásná opičko?“ Nevím, kde se vzalo zrovna tohle oslovení, možná na tom měl zásluhu dolsin, který jsem dostala, anebo mi prostě v tu chvíli přišel jak takovéto malé opičátko, potřebujíc svojí maminku.
Ještě hodinu a půl jsem si ho s taťkou vychutnávali na porodním sále, pak ho odvezli a já usínala s nádherným pocitem toho, že jsme tři, že je malý zdravý a já ta nejšťastnější ženská pod sluncem!

I když jsem těsně po porodu na otázku PA, zda se tady sejdeme zase za rok, tenkrát odpověděla „NIKDY“! Tak teď už opět přemýšlím nad sestřičkou nebo bratříčkem pro Lukáška :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 10.09.10 14:48

Krásnej deníček!!! :potlesk:
Přeju vám oběma ať jste zdraví a melej roste jako z vody, je to krásnej chlapeček!!! :kytka:

 
dasafri
Stálice 81 příspěvků 10.09.10 15:54

Moc hezké! Blahopřeji!! :kytka: A ty jsi rodila teda v Teplicích? Jestli jo, tak to jsme na tom stejně…tedy já mám pár dní před porodem…termín jsem měla 7.9. a stále jsme 2v1 :-)

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 10.09.10 19:27

Moc gratuluji :kytka: Už se mi to taky blíží a nemůžu se dočkat :dance: Ať jste zdraví a Lukášek vám dělá jen radost :srdce: A příští týden pořádně oslavte svátek :mavam:

Příspěvek upraven 10.09.10 v 19:28

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 10.09.10 20:16
:potlesk: :potlesk: :palec:
 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 10.09.10 20:25

Moc gratuluju k chlapečkovi :kytka:

 
subaru
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 10.09.10 20:53

moc krasne jsi to Betty popsala :palec:

 
katys-kubik
Kecalka 334 příspěvků 10.09.10 20:58

krásný :srdce: :srdce: :srdce:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 10.09.10 20:58

Drobečkovi i tobě jen vše nej nej nej :-D a blahopřeju.

 
kimbi
Povídálka 31 příspěvků 10.09.10 21:03

Moc gratuluji. Hlavně zdravíčko, štěstíčko už je na světě. :potlesk: :kytka:

 
rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 10.09.10 21:13

Betty, krásný deníček! :kytka:

Když jsem přišla na Emimino, zrovna se ve vaší diskuzi rodilo, a já to tak hltala a těšila se až budu rodit já! :lol:

 
verunnka
Kecalka 344 příspěvků 10.09.10 21:48

Jéé! Krásně,vtipně a lidsky napsané! Velké Gratulace at ti tvoje sluníčko přináší do života jenom štěstí a ty naoplátku jemu :)

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 11.09.10 14:25

:srdce: Betty-Krásně jsi ten svuj porod popsala :kytka: .
A tvému malému přeji moc zdravíčka at je stále hodnej a dělá vám radost.
A brzyčko do rodinky aby přišel mimísek :wink: :lol: :lol: :srdce: :kytka: .

 
Marry11  11.09.10 15:15

krásně napsaný jsem si i poplakala 8-o no je to dojímavý ty porody hodně zdravíčka :-P

 
pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 11.09.10 21:21

Betty krásně jsi to popsala, prý tohle říká hodně maminek :huban:

 
Uživatel je onlineKatkaty
Neúnavná pisatelka 19849 příspěvků 12.09.10 17:47

Betty parada, krasny porod i denicek :potlesk: :palec:

 
ibbu
Kelišová 7040 příspěvků 12.09.10 20:11

Bí, budu se opakovat a opakovat i ostatní, ale je to fakt super napsané … pamatuju si, když jsi mi líčila porod naživo :lol:

Lukýskovi bude za chvilku rok tak ať je to pořád tak fajn bobík jako teď 8-) - jen ho musíme naučit zvykat na naši Heli :palec: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama