Jak se mojí sestře vyplatilo čekat

Snažení

Na úvod se trošku předsatvím.Jsem tady totiž nová ( i když nakukuji asi od ledna 2003).Jmenuji se Lenka a je mi 30 let. Doma mám skoro 7 dcerku a pohodového manžela. To ale není v tomto příspěvku podstatné. Chci se trošku rozepsat o mé o 2 roky starší ségře. Vdávala se na jaře 1994 a asi od roku 1995 se s manželem začali snažit o mimčo. Když se ani po roce nicnedělo navštívili společně gynekologa, který dospěl k závěru, že má ségry manžel pomalé spermie a doporučil umělé oplodnění a objednal je do Prahy do Pronatalu.

Peripetie s tím spojené Vám milé čtenářky nemusím popisovat plno injekcí, peněz atd. Ani po 2 inseminacích se vytouženého mimča nedočkaly. Já jsem se vdávala na jaře 1996 po dost krátké známosti a týden po svatbě jsem otěhotněla. Nejvíc mě trápilo to jak to mám své "čekající "sestře opatrně sdělit. Nakonec to vzala dobře, ale určitě jí muselo být hodně smutno. Po neúspěšných pokusech si dali pauzu(také z finančního hlediska).Jejich vztah pomalu troskotal a oni byli jako brácha se ségrou. V létě 1999 manžel sestru opustil.Poté následoval rozvod, který proběhl v klidu a hlavně rychle vzhledem k tomu, že manželství bylo bezdětné. Poté ségra měla pár známostí. Žádnou antikoncepci nebrala proč asi že? :)))

Minulý rok v létě se seznámila s klukem o 5 let mladším a hlavně pohodářem. Začala chodit cvičit a hodila se tzv.do klídku. Při jedné návštěvě(byla to středa) u ségry jsem jí řekla ať si zajde za nějakou doktorkou a že by jsme mohli jít spolu na mateřskou. Ona se jen usmála a přikývla že určitě někoho vyhledá,protože oni jí vlastně ani nedělali nějaké odborné vyšetření(třeba vyšetření vejcovodů apod). Ještě ten týden v pátek mi volala, že je TĚHOTNÁ!!!! Umíte si snad představit hezčí zprávu než tuhle? To víte hned jsem ronila slzičky a byla šťastná s ní. Nyní je již ve 31 tt chystá výbavičku a už má pěkný pupík. U mě se to zatím nedaří,ale díky emiminu nezoufám-jednu holčičku přeci mám,ale rádi bychom jí pořídili sourozence.To je pro dnešek vše,jestli to bude zmatená výpověď tak mě prosím omluvte, ale věřte, že jsem chtěla podpořit hlavně snažilky, že čekání na mimčo se určitě vyplatí a všem přeji aby si kousek štěstíčka sedlo i na ně a brzy se dočkaly!!!
Roxana.

Váš příspěvek
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.08.03 18:53

Ahojky Roxano!

Děkuji za příspěvek, běhal mi mráz po zádech. Sestra se dočkala moc jí to přeji. Přeji krásné zdraví miminko!!!! A tobě rychle do bříška taky nějakého toho mimíska. Moje sestra už taky plánuje, co mi všechno koupí. Ona už má dvě holčičky a taky u té druhé nevěděla, jak mi to říct. No sice mi to trvalo dlouho, ale přebolelo to a mám z obou neteřinek radost. A vím, jak moc mi sestra přeje co nejrychleji mimíska do bříška:) Snad ji taky jednoho dne převedu na svět neteřinku nebo synovečka, které bude moct rozmazlovat
Měj se nádherně
pá Montička

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 11.08.03 21:08

Ahojky Monticko!!!
Díky moc za komentář k mému příspěvku.Víš ,že jsem si tajně přála aby ses mi ozvala.Sice neumím vysvětlit proč, ale jsi mi i na dálku moc sympatická a přeji Ti moc,aby se Ti miminko co nejdříve zakuklínkovalo v bříšku.
Včera v práci jsem trochu více rejdila po emiminu a víš, že Tvůj snažilkovský deníček je nejčtenější? Nejvíce jsem obrečela ten, ve kterém jsi psala, že jste byli na návštěvě právě narozené neteřinky.Musí to být hrozný pocit,ale věřím, že jsi pro ně skvělá teta.
Já už se na toho ségry mrňouse taky moc těším,zatím nevíme co to bude-ségra chce mít překvápko a tak kupuje neutrální barvičky.
Dnes jsem šla se svou dcerkou kolem obchodu s věcičkama pro malé děti a tak koupila tetě pěkny bryndáček pro mimčo.Sice jsem ho platila já,ale doma mi ty peníze dala(dostává měsíční kapesné:))) a tak má dobrý pocit, že tetě něco koupila.Sice,když se má dcera dozvěděla,že teta čeká mimčo tak hrozně na to malé žárlila.To víš byla první vnučka a její pozice byla ohrožena.Ale časem a neustálým opakováním,že jí budeme mít pořád radi a tak i babička s dědou se hodila do klidu a na mrňouska se těší.Trochu jsem se rozepsala,budu muset pracovat.My se o malé snažíme od dubna 2003,což není tak dlouho.Začala jsem papat vitamíny a cvičím protahovací cviky od p.Mojžíšové.Uvidíme jaké to přinese ovoce.Tak se měj moc hezky,taky se přikláním k názoru,abys nepřestávala s deníčkem-je fakt super!!!
Pa Roxana.

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.08.03 19:31

Ahojky Roxy! (teď nevím, jaký IY?:D)

Nebyla to nějaká telepatie? Jako ten můj příspěvek k tomu tvému?:) Dnes jsem se bojednala do centra asist. reprodukce, pak to píšu mamce, ať mi drží palce a za chvilku příjde SMS od ségry, že drží všechny palečky. Rodiná „ženská síť“ funguje hooodně rychle:D Tak jsem ségru uklidnila, že dnes ještě nemusí, že až 28. 8.:D Nikdy jsme si nebyly se ségrou moc blízké, nikdy si asi nebudeme umět říct „mám tě ráda“, ale uvnitř jsou ty naše srdíčka hodně spojená…
Děkuji za pochvalu deníčku a za přání mimíska!
Měj se krásně a taky brzo nahlas dvě čárečky!

Pá Montik
Montička

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 13.08.03 22:25

Ahojka, mám úplně husí kůži, moc bych ti to přála. Drž se, myslím na tebe taky, Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.03 12:17

Dnes jsem poprvé narazila na emimimo a to díky nepříjemné věci, úmrtí miminka a maminky myslím, že v Hradci Králové a tam byla zmínka o emiminu v diskusi. Je mi 30 let a mám doma 7 letého syna a loni jsem bohužel o mininko přišla, po zákazu otěhotnět přes zimu od genetika jsme dostali povolení to zkoušet od 5/2003. Zjistila jsem, že máme hodně společného. Bohužel se zatím také nedaří. Vitamíny papám taky, ale zaujala mě Vaše zmínka o cvicích od Mojžíšové. Mohla byste mi prosím napsat kde bych mohla nějakou brožuru získat. I k prvnímu dítěti jsme se dopracovali po mé laparoskopii a manželovo operaci, vyndání křečeové žíly z vajíčka a následné konzumaci hormonů. Dnes je už objednán na spermiogram a jsem zvědavá co bude dál. Doufám, že se tento příspěvek dostane tomu komu jsem ho psala, píši takhle přes internet poprvé, tak nevím. Jinak Vám přeji brzský úspěch ve Vašem snažení a brzy nějaké zlobidýlko. Pavlína

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 01.09.03 11:07

Ahoj Pavlínko!!!
Cviky od p. Mojžíšové jsem získala přímo tady na emiminu.
Na levé straně jsem si zadala sekci Neplodnost a vracením se jsem našla článek Cvičení podle metody Mojžíšové-seznam organizací-dej si celý článek a on se Ti objeví dlouhý seznam.
Já jsem cviky našla v Rehabilitace-neurologie a myoskelet. medicína-Nováková Eva.
Pak se klikne na Metodu p. Mojžíšové tam je nějaké povídání a na klikem cvičit se Ti otevře vyobrazení všech cviků s popisem.
Já jsem si to v práci vytiskla a doma pilně 1× denně cvičila.
Nyní jsem v 6 týdnu těhotenství a věřím tomu že cviky mě srovnaly!!!
Přeji mnoho štěstí a brzy bříško!!!
Hezký den Roxana.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.03 13:58

Ahoj snažilky a Roxano, taky patřím mezi dlouhodobé čekatelky.
Mám neteřinku, terá má 5 týdnů. Sestra nechtěně otěhotněla, neplánova rodinu a ejhle. Já se léčím již 3 rok, neúspěšně. Po všech vyšetřeních je manžel v normálu a já jsem taky zdravá. Už mi z toho....., mám už 5 let vyšší cholestelor, nijak to neřeším, ale asi bych měla. Začíná mě napadat, že je to třeba tím. Nevím.
Je to opravdu hrozný pocit, když jsem jela do porodnice podívat se na malou, ovládala jsem se. Na odchodu jsem už brečela. Je tak krásná a moc na sestru podobná, brečela jsem nad tím, jaký je to zázrak a z obavy, že JÁ to nikdy nezažiju. Už ztrácím naději na normální otěhotnění. Začalo zo hormonální poruchou a teď už si myslím, že jsem i psychicky dost špatná. Na venek se snažím to nedat najevo, ale uvnitř počítám dny, říkám si co kdyby… a pak sprcha v podobě menstruace.
Je mi 26 let, s manželem jsme 5 let, o mimčo se snažíme od 5/2000. Stále bez úspěchu.
Mějte se hezky
 Linda

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 01.09.03 15:12

Ahoj Lindo!!!
Moc mě mrzí, že se s manžílkem snažíte 3 roky a nic.
V době kdy jsem psala příspěvek o mé sestře, jsem netušila že se můj sen vyplní.
Nyní jsem v 6 tt, snažili jsem se 4 měsíce, což je krátká doba na to, co prožívají ostatní snažilky.
Držím moc palečky aby Ti vše vyšlo:)))
Roxana.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.03 08:32

Ahoj Roxi,
děkuji za přání, ale zatím stále nic. Menstruace se mi zase zpožďuje, ale nejsem těhotná!! Mám teď nějakou depresi. Musím se teď objednat k lékaři a tuším že nastoupím další léčby, abych mohla otěhotnět. Je to hrozné, kolik holek jí pilulky aby neotěhotněly a my........?
Trochu mě uklidní, když vidím kolik holek má stejné problémy jako já, někdy jsem vůči těm, které je nemají až skeptická.
Vím, že každému se to snad podaří, ale co si vytrpí nejen psychicky ho poznamená na celý život. Zkouším teď cvičit podle knihy paní Mojžíšové, ale nevím jaký bude výsledek. Je fakt, že mám díky sedavému zaměstnání neustále bolavé záda a v knize se o tom píše. Máte s tím někdo holky zkušenosti?? Přisuzujete své otěhotnění úspěchu cvičení?? Je mi z toho smutno, hlavně v mém okolí se každý vyptává.....
a lidi jsou zlí.
 Linda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.03 14:12

Skoda, ze lidickove, co miminka chteji, je miti nemuzou. My jsme se chranili a jeste jsem brala ja antikoncepci, presto se nam to povedlo:-( a nyni je to tak. Nic nemame, ani byt a ani auto a ani penizky naskudlene a ted tohle. Nechapu, kdo rozdeluje, jak to bude, ale je to strasne nespravedlive. A clovek misto radosti z miminka, ma nervy, co v dnesni dobe bude delat. A dokud neni ten priserny zakon, kdy za Vas zase chteji rozhodovat jini, pokud nenajdeme jine reseni, je lepsi si jej nenechat, nez vychovavat mimco pod mostem. Opravdu skvela podpora a pry, ze se nekdo divi, proc se rodi malo deti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.03 17:50

Ahoj Roxano,
take jsem si vytiskla cviky od p. Mojzisove a snazim se cvicit. Jenom nevim kolikrat se ma kazdy cvik delat. Moje snazeni o mimco trva uz dva roky i kdyz to neni uplne presne, protoze jsem mela v tele brouka co me zral :-)) a dal mi pokoj teprve pred dvema mesici. Prisuzuji tomu moji smulu s otehotnenim. Take shanim nejaky osvedceny recept na podporu mrstnosti spermii, jelikoz muj manzel je lehce pomaly ( jeho spermie). V kazdem pripade se nevzdavam a nez prejdeme k inseminaci rada bych vyzkousela nejake mene nasilne prostredky.

Ahojky Baru

Vložit nový komentář