Mládě v posteli

Rodičovství

Deníček píši proto, abychom měli i my sepsáno, jak to tehdy bylo a mohli jsme jednou naší Barborce přečíst, jaké s ní bylo nebo nebylo pořízení. Možná někdo bude sdílet moje pocity. Možná někoho pohorším. Možná se někdo uklidní, že to u nich vypadá podobně.

Těhotenské iluze: Miminko bude v samostatném pokojíčku v postýlce, já případně na posteli vedle postýlky kvůli kojení, aby se manžel vyspal do práce. Po několika měsících: Mimi bude v postýlce v ložnici, abych na něj viděla, slyšela. Když bude manžel nevyspalý, může do obýváku.
V současnosti: Miminko máme v manželské posteli. Postýlku máme připojenou, ale slouží jako skladiště hraček a oblečení.

Kdo za to může? Sestra na šestinedělí v porodnici.
Dětská sestra, ač starší ročník, mi hned ten večer, kdy se Barunka narodila, řekla, ať si s ní lehnu, zabezpečím polštářem, postýlkou, dám jí prso a spíme. Vytřeštila jsem na ní oči s otázkou: „To jako můžu s ní spát?“ „Ale samozřejmě! Do teď vás 9 měsíců cítila, byla s vámi a teď vás potřebuje mít co nejvíc nablízku.“

No a bylo vymalováno! Od té doby toho v postýlce moc nenaspala. Proběhly sice pokusy o samostatné spaní a usínání, ale ani jedna jsme na to neměly. Především já, později i manžel srdce a nervy – vždy se u mě v náruči uklidnila a spala i několik hodin v kuse. V postýlce vydržela spát sama maximálně 2 hodiny. Vyzkoušeli jsme i tričko s mým pachem, bílý šum, zavinutí, pelíšek, písničky, hlazení po čele, dudlík – vše marné. Neustále se to ve mně pralo, jestli jít cestou učení na postýlku, nebo si ten uzlíček vzít k sobě a pomazlit ji. Dnes přiznám, že jsem na to neměla srdce ji nechat plakat. Co plakat! Řvát jako pavián!

Výhody a nevýhody
Nebudu tvrdit, že to nemá pár vad na kráse, které by bylo možné změnit. Především zábrany, aby nemohla slézt, resp. spadnout z postele. Také jsme museli přesunout manželský život do vedlejší místnosti. Nemůžu také spát jinak než na boku nebo zádech. Nicméně ušetříme za dudlíky. Neřeším přípravu jídla, pití během noci. Na uspání stačí chvilka u prsa a je to. Nepotřebujeme cestovní postýlku, stačí nám veliká postel.

Co na to okolí?
Po mnoha negativních reakcí jsem téměř nabyla dojmu, že se mám za co stydět. :think: Nejvíce se řeší, že bude rozmazlená, že ji budeme mít v posteli minimálně do 15 let, že nebudeme mít kde vyrobit sourozence, že nejsme normální, že to je divné atd. Kupodivu, kdo se k tomu postavil pozitivně, byla tchýně, která si podobným způsobem „vymazlila“ před téměř 30 lety manžela a rozhodně rozmazlený není. Není kupodivu ani mamánek a dokonce spí ve vlastní posteli. :) Některé kamarádky schvalují, jiné si klepou na čelo, ale tak to má asi být – co člověk, to názor.

Co na to manžel?
Viděl a zažil na vlastní kůži, jaký nastal horor po příchodu z porodnice kvůli bolavému bříšku. Když viděl, jak brečím, protože nemůže spát. Když viděl, jak jsem nevyspalá, podrážděná, tak sám řekl, ať je s námi. Dnes se rád přitulí k tomu malému tělíčku. Rád usíná s její ručičkou ve své dlani. Rád se s ní ráno o víkendu pomazlí ještě v posteli. Nicméně do těch 15 let by ji už rád „vymístil.“ Dodnes mu děkuji, že mě v tomto podržel a že sdílí mé pocity.

Moje pocity?
Zpočátku jsem se s tím hodně prala. Přeci jen první dítě, rady okolí versus vlastní pocity a instinkt lidského mláděte, které chce a potřebuje být u mámy. Ačkoli nejsem fanatická biomatka, ani nežiji alternativním způsobem života, tak tohle přírodní pojetí se mi zalíbilo a praktikuji ho s láskou. Nijak mě kojení neomezuje, naopak mě baví a jsem ráda za štěstí, že můžu kojit tak dlouho a bez potíží. Jednou jistojistě konec kojení obrečím.

MILUJU, když v polospánku potmě vždy s jistotou najde prso a obslouží se.
MILUJU, když ručičkou šmátrá po hrudníku a kontroluje, jestli tam jsem.
MILUJU, jak blaženě vzdychne, když se nakrmí, odpojí, zamlaská a spí dál.
MILUJU, když se po probuzení na mě koukne, usměje a plácne mě po tváři.
MILUJU, když vedle ní ležím, hladím ji po vláskách, očichávám její tvářičku a říkám si, že téhle lásce se nic nevyrovná.
MILUJU, když mě z druhé strany obejme manžel, drží za ruku a řekne, že nás obě miluje a že naše Barunka je úžasná holčička.

Co bude dál?
To bychom se měli zeptat asi Barunky. Nicméně od září proběhnou pokusy o sourozence, takže uvidíme. Možná budu zanedlouho zakládat diskuze, jak kojit tandemově nebo jak se dá spát s dvěma dětmi v posteli. Může se také stát, že bude třeba malou odstavit a naučit spát samostatně, takže to by byl scénář srdceryvného pláče a bezesných nocí. Zatím to necháváme plynout a třeba nás naše malá přísavka překvapí a jako správná velká holčička se bude chtít dobrovolně odpojit a spát ve svém.

Děkuji všem za přečtení a komentář. Očekávám, že ne všechny budou sluníčkové a objímající. Jdu s kůží na trh, tak nějaké škrábance přečkám. Potěší mě ale, pokud někdo napíše, že praktikují podobné spaní také a že žádné černé scénáře nemusíme očekávat.

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Ge
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 07.04.14 00:15

Mame 7mi mesicniho kluka, ale jako by jsi psala o nas :P souhlasim se vsemi body MILUJU.. Nicmene stale premyslim, jak toho prdolu z postele dostat a neprijit o nervy nebo aspon o usni bubinky. Par pokusu o samostatne usinani a spani probehlo. Priznavam bez muceni, ze na vyrvavaci metodu nemam.. :think:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 07.04.14 00:19

Nebude s vámi spát do 15 let :-) Já taky spala s rodiči v posteli, než mi táta vyrobil mou „dospěláckou“ postel :-) Naše děti nejsou na spaní s rodiči, jen oba rádi usínali večer u prsa a poslední noční/ranní kojení bylo taky v posteli a pak už tam dítko zůstalo. Když jsme měli druhé, to starší se zrána také přisunulo k nám a spokojeně jsme chrupali všichni spolu, o víkendu, kdy tatínek nemusel do práce klidně do 10 hodin. A tyhle chvilky pro nás byly a pořád jsou to nej z celého dne. I teď každé ráno naklušou oba prckové v plné polní (každý se svým polštářkem, plyšákem, spací hračkou a knížkou, popřípadě s pitím) každé ráno k nám do postele, svedou boj, kdo kde bude ležet a zavrtají se pod deku a lebedíme si. Takže jen si užívejte, dokud to mrně dovolí :-)A druhý sourozenec se taky zadaří ;-)

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30590 příspěvků 07.04.14 00:23

Jé, to je přesně jak u nás, my máme v posteli dokonce 2děti :lol: 2 a 4 roky. starší už by byl možná ochotný spát sám, ale mě se do toho táák nechce, já bych se cítila prostě divně, kdyby spal v jiném pokoji než já :oops: :oops: myslím že tak do 6 let je to v pohodě :)

 
fia80
Závislačka 2505 příspěvků 1 inzerát 07.04.14 00:38

Malá taky nespala v postylce, ale se mnou v manželské posteli… v cca 19 měsících jsme ji koupili velkou postel 2×0,9 m. Usíná v ní s tím, že je někdo u ní… v noci pak sama preleza do manželské postele… někdy je to o půl noci, ve 3 nebo v 5 h… za těch 5 měsíců se párkrát stalo, že ve své posteli spala až do rána… mam i nemam z toho radost, protože ji mám u sebe v posteli ráda… každopádně věřím, že až se v noci nebude potřebovat pritulit k mámě, tak se nevzbudi a bude spát ve své posteli pravidelně celou noc… a když bude potřebovat, tak moje postel pro ni bude vždycky otevřena… je to lidské mládě a potřebuje cítit hlavně lásku a bezpečí.

Druhé dítě se narodí během dubna… nechavam tomu volný průběh a uvidíme, zda bude spat v postylce nebo se mnou :)

 
veria
Generální žvanilka 20755 příspěvků 07.04.14 00:47

A kolik ji ted je?

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 07.04.14 05:19

Náš Toníček spal taky u mě..Určitě to neni nic divného a špatného… ;-) přítel má práci, kde dělá jen noční směny..my to s malym měli od začátku tak, že po vykoupání a napapání jsem ho uspala a on spal v postýlce do prvního probuzení většinou. Pak jsme šli kojit a už jsem si ho nechala u sebe. Kolem 4 měsíce jsme přesunuli postýlku k němu do pokojíčku, s tím, že bych ho chtěla naučit spát pomalu samotného… (kojili jsme jen 3 měsíce) ale dopadlo to tak, že pár měsíců jsem ho Vždy uložila, on spinkal cca do 1-2hodiny ranní, pak se vzbudil na mlíčko a vždy už jsem si ho nechala u sebe..jen když měl přítel volno a byl v noci semnou doma, jsem malého zkoušela znovu dát po papání spinkat do postýlky (ne že by nám vadil, ale bohužel zatim máme velikost lůžka jeden a půl a všichni by jsme se tam nevešli.. :-) Máme totiž obývák i jako ložnici) když to nešlo, netrápila jsem ho, přítel šel spát vedle (tam spí i po noční nebo když my s malym už vstáváme) a malého jsem si nechala u sebe.. a nějak jsem to vůbec nehrotila až to nakonec přišlo úplně samo a malej vydržel spát celou noc bez probuzení ve své postýlce..vydržel jednou, podruhé…a teď už je to normálka a krásně si spinká ve svym pokojíčku :-) je to šikulka

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 07:00

Mam to uplne opacne.
Maly spi od prve dna doma vo svojom pokoji a svojej postielke.
Spinka od 6t celu noc, bez krmenia,max.si zamrnci, ale to staci pohladit.Co nepoznam v okoli u matiek, ktore maju dieta v posteli.
Som rada za tento system, odpada mi vysvetlovanie preco bude mat svoju postel a svoj pokoj.
:hug:

 
wera8
Kecalka 128 příspěvků 07.04.14 07:13

Jako bych deníček psala já :kytka:

 
tacek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 07.04.14 07:16

Denicek se hezky cetl ;-) Jsem zvedava na sebe, zatim jsem ve fazi tehotenskych „iluzi“ - uvidime zda to budou iluze nebo realita :D

@miisenka Uprimne by me zajimalo jak to bere okoli - prozatim mame v planu prcka mit od zacatku take ve vlastnim pokoji a uz me za to stihla moje mamina odsoudit…me na tom neprijde nic spatneho :-/

 
kalafunka1
Stálice 76 příspěvků 07.04.14 07:19

Nečetala jsem to celé, ale mohu tě ujistit, že jsem si takto vymazlila tři děti, shodou okolností jednu Barunku. A žádné už s náma v posteli nespí. Nejmladší má 5 let. A jak rychle to uteklo. A taky jsem milovala všechny ty chvíle které přineslo ráno. A dodatečně jsem šťastná, že jsem poslouchala hlas svého srdce a dělala věci tak, jak jsem je momentálně cítila.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 07:21

@tacek
Okoli tak pol na pol..kazdy ma svoj nazor..ja sa s malym mazlim cely den..v noci spime.. :mrgreen:
Mala som to tak od zaciatku..a funguje to krasne..mal i koliky ked rval skoro celu noc, ale to po tych 6t prestalo a spi..

 
Elí2014
Kecalka 120 příspěvků 07.04.14 07:23

Tak na takové řeči bych se zhluboka vykašlala. Dítě má cítit přítomnost matky, aby se cítilo bezpečně. Sestra v nemocnici byla rozumná, kdyby takové byly všechny…Źádná samice v přírodě neodstaví své mládě jen proto, že by „mělo spát samo, aby nebylo rozmazlené“. To jen lidi si vymýšlejí takové kraviny. Náš syn s námi spal non-stop do pěti let a ještě teď občas přijde (bude mu 10), když se mu něco špatného zdá. S druhým dítětem to plánuju úplně stejně. Kašli na lidi, ať si každý dělá, co chce, ty sama víš, co je pro vás nejlepší ;).

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 07.04.14 07:35

Neočekávej vůbec nic černýho :D :D Mám doma dva denní nespavce a noční savce. Kdybych si bývala naučila už prvního spát se mnou ušetřila bych si(a jemu) mnoho nervů. Druháčka tam máme a jsme spokojení všichni. Neboj ono to není trvalé, spánkové návyky(tedy u nás) se dost mění. Honzíka jsem měla v postýlce vedle sebe, když už jsem zjistila že tolikrát v noci vstávat se fakt nedá tak už u mě nespal ale dělal blbinky protože být u maminky znamenalo blbnout. Pak následoval přesun (kolem roku)do svého pokojíčku a to spinkal už celou noc. Postýlku jsme ale potřebovali pro druháčka takže dostal velkou postýlku ze které vylézal a nespal. Po narození brášky chodil spát v noci k nám, asi aby se ujistil že i přes miminko on nijak netratí. Občas jsme ho odvedli, ale nelámali a teď po pár měsících spí sám, celou noc, bez řečí či vylézání.
Daník spí od narození se mnou, vstávání je polovic a když tak v polospánku. Na dotaz manžela kdy už půjde do svého, jsem odpověděla že až se zvedne a odejde sám :).
Při prvním jsem si myslela že všechno je tak nějak definitivní- že asi do smrti budem uspávat u prsa, že nikdy neprospí celou noc.. ale prdlačky-moc jsem to hrotila. Prostě k tomu dospějí sami. Přiznám se že teď by mi tam to malé tulátko moc chybělo.
Spaní miminka samotného někde jinde mi hlava nebere a nikdy bych to ani nechtěla ani neuděla. Jsem hodně kontaktní typ. (ALE netvrdím, že je to špatné, jen pro mě nemyslitelné)

 
marmil
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 07.04.14 07:44

Věř, že se dvěma dětma v posteli je to dvojnásobné štěstí. ;)

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 07.04.14 07:50

Ač jsem zastáncem spaní v postýlce, nechápu, proč by mělo okolí řešit, jak někdo spí. Každý ať to má jak mu to vyhovuje, ostatním je do toho kulový ;)

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 07.04.14 08:04

Tak ta postylka u nas vypada stejne. skladiste obleceni a hracek :-D ja teda nekojim, mala uz ma 7 mesicu a spinka celou noc, ale v posteli je semnou zhruba od tri mesicu, co ma ekzem a musim hlidat, aby se neskrabala. takze v posteli, kdyz je vedle me, tak ji hned vnimam.ale kdyz nekam jedem a musi spat v postylce, tak nema problem usnout.ona vlastne mi usne u flasky s kasi a pak je ji jedno, kam ji polozim.ale jinak vubec si nic nedelam z toho, kdyz mi nekdo rekne, ze si na sebe siju bic, kdyz spi semnou.ale ja si to ted uzivam, kdyz me rano vzbudi uz ne placem, ale jak si povida, vrze zoubkama na dudliku, pak kdyz uz dostane hlad se ke me prisoupe a zacne mi mackat nos, strkat prstiky do pusy…

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 07.04.14 08:08

@miisenka to je právě to, nenechala bych ho plakat celou noc. Když měl koliky a bolelo ho bříško kord ne! Když miminko něco bolí, potřebuje maminku a potřebuje utišit a ne že ho necham celou noc plakat 8o u nás to teda přišlo krásně samo, že začal spinkat sám, ale kdyby nechtěl nenutila bych ho a nechávala nych si ho u sebe. I teď jelikož nám rostou zoubky se může stát, že bude najednou v pokojíčku plakat, pak si ho taky vezmu k sobě..

 
Kačkerezáda
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 07.04.14 08:17

Taky jsme to tak měli a bylo to skvělé, zhruba ve dvou letech jsme malýmu udělali pokojík s velkou postelí, ochotně v ní usínal, ovšem do půlnoci jsme ho měli v ložnici i s plyšákama a vlastní peřinou :lol: Na spaní do rána ve svým jsme ho přesvědčili až nedávno a to mu je čerstvých 6, stálo nás to ovšem týden nekompromisního odvádění uprostřed noci zpět do vlastního pelíšku. A vystěhovali jsme ho jen proto, že už se s ním nedalo spát bez fyzické úhony, jinak bysme ho tam měli klidně dál, nakonec když se ho jednou manžel ptal jestli plánuje spát s náma do 18 a bude si pak vodit za ruku i slečnu, tak odpověď byla rozhodně ano :lol:

 
Run
Generální žvanilka 20186 příspěvků 07.04.14 08:28

Jo taky jsem nemohla ten uzlíček nechat samotný v postýlce, nebyla jsem schopná kojit při vědomí. Kojila jsem v noci skoro rok a půl, pak to přešlo. Teď je malý dva a půl, kojím pořád - dopoledne. Spí se mnou pořád. Pořád mě to baví.

 
turny
Závislačka 4875 příspěvků 07.04.14 08:52

My měli první dítko v posteli taky, pořád jsem poslouchale, že s námi bude spát do 15, že ho to neodnaučíme apod…nespal, spí v pokojíku od neceljch 2 let a chtěl tam jít spát sám, protože dostal novej pokojík, když chce přijde k nám nebo nás zavolá k sobě, malá s námi spí a nespí. Když chce je v postýlce hned u naší postele, když chce, tak přeleze k nám, jsme spokojený, že je máme u sebe…strašně to s nimi utíká a je tak krásný, když se ke mně v noci tulí :srdce: miluju to stejně jako ty :hug:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 07.04.14 09:04

Super deníček. U nás stejné. Čekáme třetí a vymazlíme si ho v postýlce stejně jako dvě předchozí. Dcera kojena přes tři roky a sama spinká od čtyř. Sama a dobrovolně se přestěhovala do princeznovského pokoje, který jí manžel udělal. Teď je z ní šikovná, naprosto samostatná, devítiletá slečna-rozhodně není rozmazlená, ale naopak se dojde ráda potulit.Syn kojený dva roky a půl, přesun do svojí postýlky, ale v rámci ložnice proběhl cca dva měsíce nazpět. Ten se tak těšil-pořád jsme mu říkali, jaký už je velký kluk, že má svoji postel :-) tulí se taky moc rád. S manželem nám to tak vyhovovalo, ta blízkost dětí. Sexuální život nijak neutrpěl-i po letech hoodně aktivní :lol: a troufám si říct, že vztahy na dnešní dobu nadstandartní, takže za mě ano-tulit, mazlit, objímat co to jen jde. Tělesná blízkost je důležitá nejen pro manžele, ale i pro miminko.Do týdne bude snad třetí, postýlka nachystaná, načinčaná, ale jak to dopadne…to víme už teď :mrgreen: a zase se na to těšíme, ještě nám není ani třicet a víme, jak rychle toto období uteče a už se nikdy nevrátí…

 
krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 07.04.14 09:15

Syn s námi v posteli nikdy nespal, sice by to bylo asi pro mě pohodlnější, ale určitě by to nebylo dlouhodobě dobré pro něj. Nyní je mu půl roku a spí klidně celou noc. Funguje tak, že večer po posledník krmení ho položím do postýlky (dítě je vzhůru), řeknu mu dobrou noc, dostane pusu, zhasnu a odejdu, vidíme se vždy až ráno.
Když jsme byli minulý týden u tchyně na návštěvě, tak s námi spal v jedné místnosti a nevyspali jsme se nikdo.
A teď k tomu, proč si myslím, že je dobré naučit dítě spát samotné. Nikdo neví co se může stát, před měsícem se zjistilo, že syn potřebuje neurochirurgickou operaci, takže následný pobyt na dětské JIP byl nezbytný. Díky tomu, že je zvyklý spát sám, neměl problém být v klidu, hrát si a normálně fungovat (ikdyž jsem ho nemohla pochovat, tak jsem mu každý den aspoň četla a držela ho za ruku). Přestože měla operace těžký průběh a synovi musela být podána transfuze, byl několik dní na kapačkách a z hlavy mu vedl dren, syn zvládnul dokonce i přibrat na váze a měl skoro pořád dobrou náladu a na každého se smál. Do propouštěcí zprávy mu napsali, že je to veselý a vyrovnaný chlapec a já si vůbec nedovedu představit, jak bychom tohle zvládli, kdybych mu vytvořila návyk na usínání u prsu (nebo s lahví) v mojí posteli.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 09:26

@veronika6913
Tak neviem, nikde som nepisala, ze by som maleho nechala plakat.. :nevim: :roll: 8o

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 07.04.14 09:31

@miisenka tak nevim, vyznělo mi to tak, jak si psala, že měl i koliky kdy řval celou noc…no některé maminky děti opravdu nechaj třeba plakat, ale to mi teda moc dobré nepřijde..ale tebe jsem asi špatně pochopila… :nevim:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 09:32

@krakatice
Pekne napisane..drzim palce, nech je prcek v pohode..
Maleho(8m) tiez pokladam o 20h do postielky a odchadzam, este tak pol hodku si tam hraje, povida atd..nikdy neplakal, ziadna separacka, nic..ako pises, spanie mimo domov je za trest, lebo nejsme zvyknuty na,,pohyby"..

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 07.04.14 09:34

@veronika6913
Asi som sa blbo vyjadrila..bolo to myslene tak, ze i ked mal koliku a rval, tak som to neriesila tahanim do postele..

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 07.04.14 09:39

@krakatice to je pravda, kdyby potřeboval nutně maminku a byl na ní zavysli asi by jste to tak hezky nezvládli a malému přeju hodně štěstí. Jinak nám teda bude za dva dny 10m ale stim usínáním to máme stejně. Taky usíná šikula sám, trochu ho pomazlim, dám do postýlky, řeknu mu ať sladce spinká a odejdu a on je opravdu vždycky během pěti minut tuhej:-) a spinká až do rána, ale naučil se to všechno nějak úplně sám..
Nikdy jsem ho tam nenechavala plakat, aby se to naučil nebo tak.. :-) prostě šikula, přišlo to úplně samo :-)

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 07.04.14 09:49
:kytka:
 
Fíková
Závislačka 4640 příspěvků 07.04.14 09:50

Máme to úplně opačně. Být spolu v posteli, nevyspaly bysme se ani jedna, potažmo ani můj muž. Každý by měl spát tak, jak mu to vyhovuje. Žádný absolutně správný způsob neexistuje. ;)

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 07.04.14 10:01

@Fíková Žádný absolutně správný způsob neexistuje. ;)
:palec: tak pod to se můžu podepsat :kytka:

 
Ariadne
Echt Kelišová 8441 příspěvků 07.04.14 10:02

Děkuju za komentáře :kytka:

Je pravda, že kdyby bylo potřeba jet do nemocnice, tak by to byla komplikace. Nebo kdybych já musela do nemocnice, tak by to tu s ní měli manžel a tchýně hodně těžké. To by se přeučila raz dva.

 
Muf86
Závislačka 4289 příspěvků 07.04.14 10:34

Já svoje dítě bohužel nemám, ale přítel má z předchozího vztahu dceru a tu jsme z postele úspěšně vystrnadili v 9 letech a bylo to tedy také náročné. Myslím, že mi to je ponaučením pro případ svého vytouženého dítěte.
Přítelova dcera k nám nechtěla jezdit, protože soma mohla spát s maminkou a u nás ne, na škole v přírodě noci probrečela, protože byla bez maminky,… je mi také jasné, že každé dítě je jiné. Ani nechci nikomu radit, nebo někoho odsuzovat, spíše to berte jako zkušenost…

 
novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 07.04.14 10:42

To jsme měli stejnou sestru no… ale dcera SPI v postylce bez problemu

 
dakar13
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 07.04.14 10:43

Mame to same. Male je 10.mesicu a stale spi s nami v posteli a nejk to nicely nevadi. Supr je nocni obslouzeni a Douglas se vsemi Miluji

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 07.04.14 11:04

@miisenka aby ses nedivila :mrgreen: dcera ani nechtěla spát s náma, postýlku měla těsně u mojí, od 1,5 roku spala sama v postýlce v pokojíčku, od 2 let v dětské postli. po narození bratříčka se ve 3 letech definitivně přestěhovala od naší postele, kde už 8 měsíců spí, a odmítá postel opustit :mrgreen:. bratr to má naštěstí jako ona za mlada :mrgreen: a po spaní u nás netouží (usíná sám, se mnou dělá všechno jen nespí :lol: ) co bude až i on se k nám bude chtít nastěhovat, netuším :mrgreen:.

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 07.04.14 11:14

Pěkné :kytka: Mám to úplně stejně :) Naše 13měsíční s námi taky spinká v posteli a jsme všichni spokojení.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 07.04.14 11:40

U nás se to mění pořád časem. Syn usínal sám v postýlce, víceméně bez problémů, ale v noci při kojení jsem někdy usla a pak s námi dospal v posteli a obsluhoval se sám :). Zlom nastal ve chvíli, kdy se naučil stát a stál v postýlce a brečel, dokud jsme k němu nepřišli a nebyli tam s ním dokud neusnul. Teď mu budou 2 roky, z postýlky (té klasické se šprušlema) umí vylézt, umí si otevřít dveře z ložnice a přijít za námi, takže s ním teď radši usínáme (máme v bytě schody), pak ho vrátíme do posteltýlky a v noci on se zase přehoupne k nám. Naštěstí máme velikou postel a kdyby se tak nevrtěl, bylo by to parádní :)

 
DnnnK
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 07.04.14 11:42

Máme 2,5 ročního a spí s námi, manžel vyrobil postel a přirazil ji k letišti, takže máme 3 manželské postele :lol:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 07.04.14 11:44

Já bych tohle nesnesla. Do 9 měsíců jsem si připadala jak orangutan, malej mi usínal jen na ruce. Položila jsem ho a spustil řev. Přítel si ho cca v půl roce naučil na naší postel. 2 měsíce jsem se nevyspala. V 9 měsících, kdy mi docházely psychický síly a měla tak zablokovanej krk, že jsem nemohla ani otočit hlavou. Pak jsem ho nechala vyřvat, za týden byl klid a do dnes spí jedině v postýlce. Z nějakýho lehára ve společný posteli, jsem vyléčená. Fakt ne :D ale na druhou stranu vy jste matka, každej ať si to dělá podle sebe. Já jsem ráda, tak jak je to u nás :) klid…

Příspěvek upraven 07.04.14 v 11:45

 
Jennynka11
Kecalka 246 příspěvků 07.04.14 11:48

No tak co si pamatuji moje mamka měla postýlku taky jako skladiště, ségra v ní spala cca 2× a bez mamky se naučila spát až díky školce. mamka chodila často na noční a tak jsem uspávala já, časem se naučila na usínání s pohádkou a vždycky usla tak za 15min.( a taky to není žádné rozmazlené dítě jak každý tvrdil že bude)ségra byla jako mimi zavislačka na mamce a usíná krásně sama takže myslím že nebude prolém, prostě si malá zvykne :D školka jí to naučí:)

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 07.04.14 12:01

Tak já posílám jeden naprosto sluníčkový a objímací komentář :) mám to úplně stejně, s tím rozdílem, že žádné váhání a pokusy o samostatné spaní v postýlce neproběhly, byla jsem od začátku rozhodnutá, že v noci budeme spát spolu…vdzyt je to tak jednoduché a tak krásné :srdce: :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :)

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 07.04.14 12:10

Trochu mě pobavila věta: Kdo za to může? Sestra na šestinedělí v porodnici. :lol: To je, doufám, nadsázka. Nene, můžete si za to sami, ale pokud vám to vyhovuje, proč ne. My tohle praktikovali do 6.měsíce a nikdo z nás se nevyspal, byla jsem dudlík, dcera se budila desetkrát za noc. Jedinou výhodu, kterou to mělo, bylo, že jsem ji nemusela na každé nakojení vyndávat z postýlky (to bylo také zajímavé období), což je při extrémní únavě dost nebezpečné.

 
Shakti.T
Kecalka 394 příspěvků 07.04.14 12:55

Taky spíme se synem (21 měsíců) ve společné posteli a žádné pokusy aby spal sám u nás neproběhly. Vyhovuje to tak všem a až bude chtít sám do vlastní postýlky, tak půjde. A když budou děti 2,tak tam budou spát dvě. :)

 
Lenka Z.
Kecalka 175 příspěvků 07.04.14 13:56

Náš nejstarší si také vyřval spaní v naší posteli. Zezačátku to bylo fajn, konečně jsme se všichni vyspali, užívali si tu blízkost, ale když už mu byly 4 roky a nechtěl o své posteli ani slyšet, už nás to spíš štvalo. V noci nás kopal, spal neklidně. Vadilo mi také, že spí na té spáře mezi matracemi, že si ničí záda. Zhruba od těch 4 let ho učíme spát ve své posteli, ale i teď v šesti letech nechce spát ve svém pokoji sám, spí tam s ním manžel. A já mám v posteli naše další dvě děti:-)
Známí to vyřešili tak, že si nechali udělat na míru mega postel a spí na ní celá pětičlenná rodina:-)

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 07.04.14 14:19

Ahoj, krásný deníček :) já jen dodám, že bych měla být ve stádiu těhotenských iluzí, ale nejsem, je mi jedno, kde bude maličké spinkat, hlavně ať je spokojené ( s přítelem jsme si oba řekli, že bude mezi náma :) )
Jo a taky jsem spávala s mamkou a pak se oddělila sama, neboj, nebudeš tam mít malé věčně, tak užívej, dokud o tebe mají zájem :)

Příspěvek upraven 07.04.14 v 14:20

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 07.04.14 14:40

Tak já tě potěšim :) mám dva kluky 3 roky a 10 let a s oběma jsem takto spala už od narození v jedný posteli…s tím mladším už v porodnici…co na to říkaj ostatní je mi upřímně putna, my si to užíváme dokud to jde, jelikož děti hodně rychle rostou ten starší dávno spí ve svym pokojíku v podkroví a ve svý posteli a nejradši je když je sám doma resp. rodiče ho jaksi poslední dobou moc neberou :mrgreen: co se týká našeho sexuálního života tak si vážně stěžovat nemůžu, jelikož sex se opravdu nedělá jen večer a jen v posteli :lol: a upřímně těch kdo to tak mají a cítí se tím pádem díky dítěti odstrčeni je mi upřímně líto a těch dětí taky…takže si to užívejte dokud to jde a děti z té postele neutíkají ;)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 07.04.14 14:44

@slavuska1 jo přesně v 6-ti a než šel do školy se starší přestěhoval do pokojíku :)

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 07.04.14 14:52

Vůbec mě to nepohoršuje. Krom toho, že je to každého věc, to musí být krásné. Já bych do toho klidně šla, jenže jsem plašan a zatímco při vysílení já prospím vše, monitor hlídá dech. Jo, dech našeho mimi střeží monitor. Mám postel vedle postýlky, můžu držet pacičku. Ale moje druhý miminko nikdy nevzneslo nějakou námitku proti samostatné postýlce, dokonce po nakojení ji zdá se ruším. Když ji dám do postýlky k ní, okamžitě jí padá oko. V prvních měsících jsem si myslela, jak tak budeme spolu lehat, ale ona nezabrala, jen když jsem ji nechala v klidu. Prso vypadne z pusy, a není li u sebe, vrtí se a neusne. Moje pohyby i praskání postele ji ruší taky. Zato když ji odložím, jakoby dostala signál, že už může spinkat, a pak nevadí ani ta postel a moje vrtění, přitom je jen o půl metru dál..

 
koldy26  07.04.14 16:41

Super deníček :potlesk: Podepisuju se pod něj :) Naše láska chrněla do 4měsíců sama v postýlce celou noc. Po očkování změna, velký brek a tak je od tý doby s námi. S tím, že se dává spát v 7večer do pokojíčku a když se vzbudí (někdy v 1 ráno, jindy ve 4 a někdy třeba už v 11večer), tak si jí bereme k sobě. A jsme spokojení všichni 3. Ráda se na ní koukám, když hajá, cítím její blízkost :srdce: A okolí? Já neřeším. Vlastně když se neptají, tak to neříkám :) Co je komu do toho?!

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 07.04.14 17:20

My máme syna (7 měsíců) od začátku v jeho vlastní postýlce kousek od mé postele. Se mnou spal jen, když měl bolavé bříško. ALE pokud bych si myslela, že se u mě vyspí líp, určitě bych ho násilím v jeho postýlce nedržela. Jenže on je zvyklý si v naší posteli hrát, takže neusne ani za nic :).

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Druhý porod za odměnu?


Reklama