Jak se nám narodil Adámek

Porod

Celé těhotenství jsem hltala všechny deníčky o porodu. Já se totiž porodu bála jako čert kříže. Deníčky a zkušenosti jiných mi moc pomohly, proto se musím i já s vámi podělit o můj zážitek z porodu.


3 komentářů

Na úvod musím říct, že celé těhotenství jsem si opravdu užívala. Byla jsem pyšná na svoje bříško, a každý pohyb miminka mě naplňoval štěstím, že je všechno v pořádku a mému broučkovi nic neshází. Samozřejmě ani mě se nevyhnuly těhotenské neduhy, ale tím, že jsem byla na rizikovém těhotenství, tak se daly zvládnout.

Celé těhotenství jsem hltala všechny deníčky o porodu. Já se totiž porodu bála jako čert kříže. Už od mala špatně snáším bolest, a tak jsem si sebe jako rodičku nedovedla vůbec představit. Z počátku těhotenství jsem byla ještě v klidu, ale jak se termín porodu blížil, byla jsem čím dál víc nervóznější. To mi tady jistě holky z e-mimina potvrdí.

Už od 36. týdne jsem v noci kontrolovala, jestli mi neodtekla plodová voda, neodešla hlenová zátka, budila jsem se úplně zpocená atd. Vypila jsem hektolitry maliníkového čaje a každý den poctivě zobala to hnusné lněné semínko. Četla jsem všemožné návody, jak si ulehčit porod, ulevit od bolesti a byla jsem přesvědčená, že hned ve dveřích porodnice budu volat po epidurálu. Nakonec bylo všechno ale úplně jinak.

Ve čtvrtek odpoledne mě manželův taťka vezl na kontrolu do poradny, byla jsem už dva dny po termínu a věděla jsem, že můj doktor nenechává přenášet. Tak jsem sebou měla sbalenou tašku s věcmi, ale říkala jsem si, že takhle odpolko si mě tam snad nenechají, že mě pustí domů a nastoupím buď v pátek ráno nebo až v pondělí.

Doktor mě vaginálně vyšetřoval a podle toho, jak to bolelo, tak mi nejspíš udělal Hamiltnův hmat, prostě nějak uvolnil ten vak blan. Bolelo to jako čert a málem jsem se pak počůrala. No a řekl mi, ať v půl sedmé večer nastoupím do porodnice, že ráno mi to začnou vyvolávat. Já byla strachy bez sebe, ale co mi zbývalo. Jo a otevřená jsem byla na 2 cm a CS jsem měla 10, což byl super nález a trošku mě to uklidnilo.

Tak jsme ještě s manželem skákli na véču, já už z toho moc neměla a v půl sedmé jsme dorazili do porodnice. Sestřičky mi udělaly příjem, já jsem se šla osprchovat, ještě jsem si frajerka umyla a vyfoukala vlasy a zalezla do postele.
Zrovna jsem si říkala, jak je mi fajn, že budu asi nakonec dobře spát, když mě v tom projela šílená bolest ze zad do břicha, až se mi zvedl žaludek.

Musím říct, že to bylo fakt hnusný, snad při samotném porodu to tak zlý nebylo. Potom se mi to stalo asi za půl hoďky znovu. Pak přišla sestřička a ptala se, jestli je vše v pořádku, tak jsem jí o těch bolestech říkala, tak prý uvidíme a ať si vezmu prášek na spaní. Moc se mi ho polykat nechtělo, ale zase jsem se chtěla vyspat. Nakonec jsem si ho vzala.

Asi od půl jedenáctý, od jedenácti jsem měla kontrakce po pěti minutách. To se dalo v pohodě zvládat, opravdu to nebylo nic hrozného. Ležela jsem na boku a stopovala si je mobilem. Říkala jsem si, že to asi nebude ono, ale bylo to fakt pravidelné. Já kupodivu byla naprosto v klidu, ničeho jsem se nebála. Pak byla půlnoc, kontrakce asi po čtyřech minutách. Já pořád byla na pokoji, nechtěla jsem nikoho otravovat, tak jsem si ležela, prodýchávala a začala jsem lítat s průjmem na záchod, tam mi odešla i hlenová zátka.

Nakonec jsem si řekla, že když to do jedné hodiny v noci nepřejde, tak že si už zavolám sestřičku. Samozřejmě to nepřešlo, tak jsem ve čtvrt na dvě v noci zvonila na sestřičku, že nevím, jestli se mi to nezdá, ale že asi rodím. Sestřičku to pobavilo a prý, že se mi to určo nezdá, že je to tady. Tak mi natáčeli monitor a vyšetřovali mě, což bylo poměrně nepříjemný. Otevřená jsem byla na tři centimetry.

Tak mě dali na porodní pokoj, bodli mi dvě injekce na posílení kontrakcí a lepší otevírání a zavolali doktora. Ten přišel, vyšetřil mě a otevřená jsem byla na čtyři centimetry. Píchnul mi vodu, prý ať to hezky odsejpá. Potom mě chvíli nechali, tak jsem chodila po pokoji (ležet mi nešlo vůbec, to bych umřela) a prodýchávala jsem kontrakce opřená o židli.

Potom následoval další monitor. Bylo mi ještě celkem dobře. Se sestřičkou jsme si povídali o lyžování a já se cítila psychicky opravdu v pohodě. Druhá sestřička z nás nechápala, prý paní tady rodí a vy si vyprávíte o lyžování :-). Ale je fakt, že mi to pomohlo přijít na jiné myšlenky a uklidnilo mě to.

Pak jsem si zavolala manžela, ten dorazil ve tři hodiny v noci. To jsem to ještě dávala, trošku jsem mu popsala, co se dělo, mezitím jsem vždycky prodýchávala kontrakce. Potom už začal celkem mazec, jedna kontrakce ani neskončila a už začala další, tak jsem většinou jenom klečela a dýchala, zkoušela se postavit, vyplachovala si pusu a manžel mi masíroval záda. Já ani nevím, co všechno mě bolelo, nějak to splývalo do jednoho. Mezitím zase vyšetření, otevřená na 5-6 cm.

Potom přišla sestřička, jestli se mi nechce tlačit, tak jsem jí řekla, že už asi trošku jo a ona, že přijde, až se mi bude chtít hodně. Asi za čtvrt hodiny přišla a prý že jdeme už na porodnické křeslo, že když to bude dobré, tak že zkusíme tlačit. No a prý jdeme na to.

Já dostala hroznou žízeň, tak mi dali trošku napít. Tlačit mi ze začátku vůbec nešlo, blbě jsem dýchala. Vždycky jsem se nadechla a vypustila to pusou, místo toho, abych zadržela dech a zatlačila do konečníku. Nakonec byly vidět vlásky. Tak zavolali doktora, ten přiběhl tak tak. Já jsem najednou přišla na to, jak zatlačit a malý ze mě vyletěl snad na jednu kontrakci. Manžel říkal, že takhle zadržet dech mě v životě neviděl, že si už myslel, jestli nemodrám. No a malého jsem měla na bříšku. To bylo přesně ve čtyři hodiny k ránu.

Já jsem na něj koukala jako na zázrak, vůbec jsem nechápala, že už je venku. Potom porod placenty to už šlo nějak mimo mě, to už byla hračka. Jen to hnusný šití by si mohli nechat. Šili mě na dvakrát, dost jsem krvácela.

Ale celkově můžu říct, že porod šel, přestavovala jsem si to o moc horší. Důležitý bylo, že jsem zůstala v klidu, vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to dopadlo špatně, že bych to nezvládla. Nakonec to bylo bez epidurálu, mě nenapadlo si o něj vůbec v tu chvíli vůbec říct, a když už jsem si o něj říct chtěla, tak se šlo na věc. No a krásná odměna na konci v podobě Adámka mi pomohla zapomenout na všechnu bolest.

Teď si užíváme nádherné období doma s miminkem. Manžel má dovolenou, a tak se snažíme věnovat se našemu broučkovi naplno. Je to náročné období, ale krásné zároveň a přeji moc všem snažilkám a těhulkám, aby si to mohly brzy prožít také.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
marye
Neúnavná pisatelka 17581 příspěvků 15.12.10 09:07

moc moc moc gratuluju k narození vašeho největšího pokladu - Adámka :kytka: :kytka: :kytka:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19724 příspěvků 15.12.10 09:18

moc krásný :potlesk: gratulace a přeji hodně štěstíčka a samé radosti s Adámkem :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 15.12.10 09:40

:hug: Gratuluji k miminku.Pěkně si to zvládla.

 
žabka10  15.12.10 09:52
gratuluju

moc gratuluju hezky napsaný,
kde jsi rodila? a nastřihávali tě? a jak se to po porodu hojilo?

 
Réza
Echt Kelišová 9442 příspěvků 15.12.10 10:23

Moc blahopřeji k úspěšnému zvládnutí porodu a k narození Adámka. Hezky si ho společně vychutnávejte plnými doušky :wink: :pankac: :dance:

 
Prochazkasrdcem
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 15.12.10 11:07

moc krásně napsané Ivi!!! :huban: :mavam: :kytka:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 15.12.10 14:24

Moc hezky napané, a musím přiznat, že mě to dosti uklidnilo…dnes je totiž termín porodu mého chlapečka, tak čekám, kdy to přijde a to že jsem ssi přečetla Tvůj krásný deníček, mě utvrdilo v tom, že se přecejen není tak moc čeho bát a že se to dá zvládnout hlavně když budu v klídku…Užívej si období miminkování, já se na něj už taky moc těším…Hlavně ať jste zdraví a spokojení… :kytka: :kytka: :hug: :hug:

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11 inzerátů 15.12.10 15:52

Gratluji k úspěšně zvládnutému porodu a zdravému miminku. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.12.10 19:01

Holčiny moc děkuju za gratulace!

Procházkasrdcem, ahóóój :-)!!!

Žabko, jo nastřihávali, hojí se mi to ještě teď, nejhorší to bylo první tři dny v porodnici, ale dělali mi tam oplachy Rosalginem (mimochodem moc doporučuju, je výborný) a manžel mi je dělal i doma a musím říct, že teď už o tom skoro nevím. Jo a seděla jsem na kruhu, což bylo fajn.

Adorablemamko, opravdu se neboj, hlavně nezačni u porodu zmatkovat a buď v klidu, nech se vést, tvoje tělo si samo řekne, co bude potřebovat. Chce to nebránit se bolesti, ale spolupracovat. Celou dobu mysli na svoje miminko a uvidíš, že nakonec si řekneš, že to byl krásný porod.

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 15.12.10 21:51

Gratuluji :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 16.12.10 08:39
:palec: :potlesk: :potlesk:
 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 16.12.10 09:02

Krásně napsané, gratuluji ke krásnému Adámkovi :-)

 
gold45  16.12.10 17:27

Ivčo, náhodou jsem tady narazila na tvůj deníček, nádherně napsaný, gratuluji !!! :kytka:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 16.12.10 21:55

Kyrnyj a holčiny, díky moc, jsem ráda, že se deníček líbil :-).

 
alexii
Kecalka 433 příspěvků 16.12.10 22:08

ivčo, moc hezky napsaný :) ještě jednou gratuluju k adámkovi :) jsem ráda, že listopadky už máme odrodíno :) :dance:

 
Mistessa
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 17.12.10 19:43

Juuu, to bylo hezké čtení, dfm, že budu mít taky tak hezký a rychlý porod :palec:
Hodně štěstí a zdravého Adámka :kytka:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 17.12.10 21:37

Krásný a moc moc gratuluju :kytka: Zároveň závidím tu rychlost, já měla přesný opak :poblion:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 18.12.10 13:46

jo Ivco hezky si to napsala, a myslim, ze tim jak si to pekne popsala, tak si pomohla budoucim maminkam. Zvladla si to super! :palec:

Příspěvek upraven 18.12.10 v 13:47

 
-kamila
Závislačka 3064 příspěvků 18.12.10 19:13

Čauky,moc hezký deníček. Hlavně,že je to už za námi.Užívej si mimíska. :andel:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 19.12.10 18:12

Holčiny, mocinky díky a přeji všem budoucím maminkám, aby to taky dobře zvládly a porodu se dopředu nebály, bylo to opravdu zbytečné.

 
teresna
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 31.01.11 15:55

Moc dekuju za krasny denicek- jsem teprve ve 30 tydnu, ale uz mi zacina probleskovat hlavou, jak to asi bude vypadat :) Tak doufam, ze budeme mit stejne krasny zazitek jako vy!!
Hodne zdravicka a stesticka cele rodine i s Adamkem!!!
:kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 31.01.11 17:28

Krásný deníček a měla jsi krásný porod!! Tak přeju Adámkovi a celé Vaší rodince hodně zdraví a lásky!!!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj "spontánní" porod

Neztrácet naději


Reklama