Jak se nám narodil poklad

Porod

Tak se vám v pondělí ráno 3.10. 2005 probudím ještě před budíkem do poradny. U mě naprosto nevídaná věc ;o). Měla jsem pocit, jak kdybych měla dostat menses, tudíž jsem usoudila, že do večera budeme mít mimíse, že už by bylo načase (vždyť původní termín jsem měla 21.9.!).

Nicméně jsem odkráčela poslušně na monitor a do poradny. V čekárně mě občas trochu píchlo v břiše, na monitoru byly pravidelné kontrakce, ale já je cítila jen jako to občasné píchnutí.

Při vyšetření doktor usoudil, že mám sice čípek stále hrozně moc vzadu, ale jinak to vypadá, že se ještě večer uvidíme (měl službu na sále). Pro jistotu mi udělal Hamiltona (kupodivu mě to vůbec nebolelo, například vyšetření stavu čípku bylo horší;o)) a já jela domů. Cestou začaly stahy sílit, ale pořád to bylo lážo plážo.

Doma jsem si šla s Anuškou lehnout než přijede mamka (manžel musel do práce s tím, že mám když tak volat a bude do 10 minut doma), abych mohla na chvíli do vany, aby se to konečně rozjelo (vana se nakonec nekonala, protože nám mezitím vypli teplou vodu:o((). To už bylo to píchání po 15 minutách. S mamkou jsem kecala a skákala (no, skákala, jen tak se pohupovala, jak mám ve zvyku, když na něm sedím) na balónu a vůbec jsem nevnímala, že se něco děje. Asi v půl čtvrté mi odešla zátka a kontrakce začaly po 5 - 8 minutách, ale pořád jsem si říkala, že jsou nějaké slabé. Ale radši jsem zavolala manžu a kamarádku co nás vezla, že mají oba nástup. To už u nás byla i tchýně (máma musela k zubaři, tak hlídala Aničku než se vrátí) a pořád do mě ryla, jestli chci rodit doma, ať už vypadnem… No, chtěla jsem si dát ještě kafe, ale když jsem vyslechla stav Magistrály, radši jsme před pátou vyrazili.
Kontrakce slabé po 5 minutách.

K Apolináři na příjem jsme dorazili chvíli po půl šestý (přesně 17:37 mě podle zprávy o rodičce přijali ;o)). Pan doktor mě vítal mezi dveřmi s tím, že mě čekal, tak mám docela kliku, protože mají jinak stop stav (vtipně povídal cosi o autobusovém zájezdu) a já bych musela na Bulovku…

Po vyšetření, kdy zjistil, že jsem otevřená na 5-6 cm, udělal „plán“, že půjdu na hoďku na přípravu, pak mi píchnou vodu a do půlnoci bych mohla porodit. Jenže Matýsek to naplánoval jinak. Byla jsem předána medičce, ať se mnou udělá příjmový pohovor a zbytek a pak mě měl převzít zpět Dr. Koucký, který právě rodil jinde, jenže jak říkám, Máťa měl jiný plány.

Při natáčení monitoru mi najednou rupla voda (bylo 18:15 hod), takže zas vyšetřit, zjistili že jsem na 7 a začaly fofry. Protože jsem chtěla klystýr, mazalo se do koupelny. Od tamtud už jsem šla ztuha, měla jsem co dělat abych prodýchala nucení tlačit. Když jsem vylezla na porodní lůžko, začala jsem houkat, že už mi je to jedno, že prostě MUSIM tlačit. Prý jen klid, povídá PA, nemusíte, to prodýcháte… Medička ale koukla dolu a s přiblblým úsměvem povídá: No jo, jenže ona je tam už hlavička. JEŽIŠ, ONA JE TAM HLAVIČKA!!! Počkejte! Dýchejte! Netlačte!!!!

A nastaly fofry, nic připravené k porodu, stolek s věcmi „ukradli“ z vedlejšího boxu, kde to bylo ještě na dlouho, dezinfekcí mě doslova polili, aby to bylo rychleji, málem nestihli sundat spodek lůžka…

No zkrátka, na 3 kontrakce byl malý venku. Bylo přesně 18:57. Vážil 3810g a měřil 52 cm… Byl by šel rychleji, protože mě ale nechtěla holčina stříhat, musela jít hlavička po kousíčkách na 2 stahy. To bylo největší peklo, vědět, že se nesmím ani hnout, že tam mám z půlky čouhající hlavu… Stejně jsem se trošinku trhla, ale jen na 2 stehy, tak to jde. A když o tom zpětně přemýšlím, tak porod Anči s epidurálem byl horší než tenhle bez ničeho.
Malého mi chtěli dát na břicho, jenže měl krátký pupečník, tak nedosáhl. Dostala jsem ho až „ustřiženého“. Apgar skóre měl 10, hned se čilouš přisál a pak na nás celou dobu mžoural jedním okem :o))).

Zkrátka to byla pohoda. Od příjezdu do porodnice k prvnímu křiku neuběhla ani hodina a půl…

Všem skoromaminkám přeju, aby na porod měly taky tak krásné vzpomínky.

Kája F., Anička Františka 2 roky a Matýsek Filípek 8 týdnů

Hodnotilo 4 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 01.12.05 16:33

Teeda to byla rychlost…také sem měla na prvorodičku rychlý porod,ale v termínu.Hlavně,že vše dobře dopadlo. Ajsem snad i první juchuuu

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 01.12.05 17:42

Ahoj,

krásně napsaný :) To by se mi taky líbilo :)
Už aby byla Nikolka venku.

Jarka a Nikolka 30tt

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 01.12.05 18:08

Ahoj Kajo,Matýsku,

tedy kdyby jste se ještě zdrželi tak to máte doma nebo v autě nebo výtahu- jako známá kdysi (to je teda humor co)
Každopádně takový chci druhý porod, kromě toho přenášení, to už jsem zažila. První byl šílený a dlouhy.

Matýskovi zdraví a kupu štěstí.

Lime a AMi 11m

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 01.12.05 19:06

Kájo,

díky, já čekám svého synka každou chvilku, tak hltám všechny porodní zkušenosti a nejradši ty, které svědčí o tom, že porod může být i rychlý a tak krásný jako jsi měla ty.

Ať Matýsek krásně prospívá!

Monika + Michal 38+5 tt.

 
amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 01.12.05 19:51

Kájo,tak jsi mě moc potěšila…já myslela,že s hlavičkou mezi nohama jsem po sále pochodovala jen já :-)))

Já se totiž rozhodla pro porod do vody,ale nějak jsem se zasekla na 8cm…taky obrovský,ale zvládala jsem je prodýchat.Pak se PA rozhodla,že je tam ještě zbytek vody a že musím ve,na kozu…a že mi to píchne…

No,vylézt s vany jsem zvládla,na kozu taky vylezla…ale to už stíhala jedna kontrakce druhou a já cítila,že už prostě tlačit musím…

Hláška PA,že už jsem na 10 a že vidí vlásky mě fakt nepobavila…slezla jsem dolů z kozy,a pomalým posunem zdolávala dva metry,co mě dělily od vany.....jedna echt kontrakce ze mě vymáčkla zavolání,ať to mimino někdo chytá :-)))

No,stihla jsem to,zanořila se do horké vody,dvakrát zatlačila a plaváček Julinka byla s náma…

Popravdě celý porod trval od začátku pravidelných kontrakcí trval dvě hodiny,které jsem trávila macerováním v úžasné vaně…byla to paráda,proti prvnímu,který byl naprosto normální,to byla procházka růžovou zahradou…

Amazonka a cácorky

 
KajaF
Stálice 66 příspěvků 02.12.05 18:09

Ahoj Lime.
No, ono to málem v tom autě bylo ;o). Já jsem se vážně celej den těšila, jak si dám ještě před odjezdem kafe se šlehačkou a cukrem na doplnění energie… Ale když mě tři lidi přesvědčovali, že je Praha neskutečně zaflákaná a já mám kontrkce po 5, tak mám sakra už vypadnout a neblbnout… A hlavně jsme porušili tolik předpisů… Jízda po chodníku byl ten nejmenší přestupek (ještě teď si říkám, co by asi dělali poldové, kdyby nás zastavili).

Pa Kája F.

 
KajaF
Stálice 66 příspěvků 02.12.05 18:16

Ahoj Amazonko.
To jsi měla taky z porodu docela bojovku :o). Mě ještě docela pobavila PA cestou na sál, když mi říkala, že jak přijde kontrakce, mám se zastavit a dýchat. Jenže to bych si tam okamžitě dřepla na bobek a Mates by se narodil na chodbě… Koukala na mě jak z jara, když jsem se sunula pořád jak tank dopředu.
Tu vanu ti celkem závidím, to byla taky moje představa, jenže jsem se stihla tak tak osprchovat. Tak snad u 3 dítka, někdy v budoucnu, mi to vyjde :o)

Čauky Kája F., Anička a Matýsek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.12.05 11:01

Ahoj, tak to byl teda fofr. Jsem sice prvorodička a říkala jsem si, že ten můj porod byl rychlý 7 až 8 hodin, ale tohle je fakt super, to byla rychlovka. Jinak přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka a žádné starosti, jen samé radosti.

Oluška a Martínek 6 měsíců a 1 den

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama