Jak se nám narodil Tadeášek

Porod

Dva nejkrásnější dny v mém životě, dny, kdy se narodily naše dvě dětičky. Obě se rozhodly přijít k nám na svět ve čtvrtek přesně 2 roky a 2 měsíce po sobě. Adrianka 5. 3. 2009 a Tadeášek 5. 5. 2011.

4hodiny po porodu

plážový chlapec aneb bráníme se žloutence u okna :-)

první setkání se ségrou / první setkání s bráchou

moje dva poklady letos o Vánocích
5 komentářů

:-)
2 komentáře

Bylo pondělí 2. 5. 2011, když jsem se ráno vzbudila s pravidelnými bolestmi po 8 minutách, sprcha, odpočinek ani pohyb nepomohli. Manželovi jsem jen řekla, ať je na telefonu, protože u Adušky to taky trvalo dalších 12 hodin, než se kontrakce zkrátily na požadovaných 5 minut. Ten den jsem měla zrovna plánovanou poradnu, takže jsem okolo 13. hodiny sedla za volant a vyrazila do Kolína. Tam mi Baruška (doktorka-kamarádka) řekla, že je sice vidět, že nějaké bolesti mám, ale že to nejsou ty pravé, otvírací! Nicméně se mám pozorovat, horkou sprchu a odpočívat.

Cca o půlnoci, kdy se kontrakce zkrátily na 5minutové, jsme vyrazili do porodnice znovu. Nález naprosto stejný jako v poledne. To už mi bylo do breku…dostala jsem prášek na zmírnění bolestí, luxusní postýlku, manžela poslala domů a čekala, co se bude dít. Každou půlhodinu monitor, každé dvě hodiny vyšetření…ale stále stejný nález. Ráno mě poslali na UTZ kvůli odhadu váhy, který byl 3230 g (díkybohu, že se můj dr. seknul s tím 4 kg miminkem), v deset poslední vyšetření a s 5minutovými kontrakcemi jsem byla propuštěna domů – prý poslíčci. Doma jsem si šla hned lehnout, a když jsem za dvě hodiny vstávala, po bolestech ani památka. Středa proběhla naprosto klidně, jen s ukrutnou bolestí zad (asi po těch poslíčkách, které šly všechny do kříže).

Ovšem čtvrteční ráno byl ten den, kdy se náš Tadeášek přihlásil o slovo podruhé. Od probuzení jsem pociťovala pravidelné tvrdnutí břicha, nicméně do kříže to nešlo, tak jsem se nijak nevzrušovala. Cca v 9:10, kdy jsem ještě ležela s Aduškou v posteli, jsem cítila takové slabé škubnutí v podbřišku a následné teplo na stehnech mi potvrdilo, že se něco děje. Svlékla jsem si tričko, nacpala ho mezi nohy a došourala se pro ručníky, pak tričko (měli jsme v baráku dělníky, už vidím ty jejich vyděšené výrazy, kdybych vlítla na chodbu od pasu nahoru nahá a mezi nohama ručníky :-D), a odporoučela se s Adrianou do koupelny do sprchy. Tam taky přišla první hnusná kontrakce. Za chviličku další, to už jsem koukala po hodinkách, byly po čtyřech minutách. Zavolala jsem Davidovi, který právě dorazil do práce, ať sedne do auta a jede, že to možná bude rychlé, pak tchyňce, aby přišla pohlídat Adušku a začala jsem se opět balit, tentokrát už jsem věděla, že sama se domů určitě nevrátím.

V 11:05 jsme zvonili na zvonek porodního sálu v kolínské nemocnici, následovalo velmi milé přivítání od porodní asistentky, která mě hned připojila na monitor. Vyšetření od ještě milejší doktorky mě taky potěšilo – otevřená na 3 cm, ale jakýsi dvojitý vak blan – dostala jsem klystýr a po něm dva čípky na zprůchodnění porodních cest, to bylo asi 12:10. Další hodinku jsem pochodovala po pokoji pro tatínky, sem tam si vlezla do sprchy, nadávala manželovi, který věčně prudil s vodou (ať se napiji) :-D, a každé čtyři minuty proklínala celý těhotenství :-D Asi ve 13:30 mi paní doktorka řekla, že už to nebude dlouho trvat, otevřená jsem na 8 cm a většinou poslední 4 cm bývají rychlovka, ať si ještě na tři kontrakce stoupnu, aby Tadeášek sestoupil do malé pánve a pak že půjdeme tlačit! Ty poslední tři kontrakce si pamatuji živě ještě teď, sice stále přicházely po 4 minutách (teď blahořečím všem na sále, že mě neposlechli a nedali mi žádný oxytocin, který by kontra zkrátil a zesílil), ale už byly fakt moc moc bolestivé a ještě podpořené tím pocitem na tlačení.

Bylo 13:40, když jsem si sedla zpátky na křeslo a porodní asistentka zavelela: tlačíme, musíme být první (současně se mnou rodila ještě jedna paní a začala tlačit asi o 5 minut dříve než já). No, zkráceně, nepamatuji si, že by mi Adrianka dala tak zabrat jako Tadeášek. Fakt jsem si málem oči z důlku vytlačila :-D, nicméně na tři kontrakce jsem vytlačila hlavičku a na další ramínka. Pocit úlevy nepopsatelný. Tádík hned začal plivat vodu a plakal. V rychlosti nám ho ukázali (byl hrozně podobný Adušce) a rychle s ním do tepla! Manžel bohužel na měření/vážení nemohl, kvůli té druhé rodící paní (která mmch porodila až hodinu po nás). Já už jsem jen odrodila placentu, paní doktorka mě zkontrolovala – nakonec bez nástřihu, vnitřních poranění, a poblahopřála. Tadeáška nám přinesli asi 10 minut nato, to už jsem řvala jako želva. U prvního porodu jsem byla vyplašená, tak tentokrát jsem si to krásně užila – každičkou minutu si pamatuji do detailu a ten pocit, kdy vám toho mrňouska vloží do náruče, je i u druhého dítěte tak nádherný a nezapomenutelný!

Nechali nám ho asi 20 minut, koukal na nás těma svýma modro-šedýma očkama, zíval, a tak pomaličku se protahoval… byl krásný! Další dvě hodiny jsem ještě z porodního křesla posílala sms, volala rodině a povídala si s manželem. Pak mi PA přišla nabídnout, že je volný nadstandard (za 440,–/den, no neberte to :-) ) Bohužel následkem rychlého vytlačení, kdy Táda nestihl dorotovat, si z porodu odnášíme zlomenou klíční kost, ale to se už víceméně zahojilo.

Tak teď už jen, abychom dostáli svým závazkům a byli pro oba své poklady nejlepší mámou a nejlepším tátou!

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 09.02.12 09:06

krásný deníček,gratuluji k narození miminka :kytka: a maličkému hodně štěstíčka a zdravíčka do života :* :srdce:
máš krásné dětičky :*
první dcerka měla taky při porodu zlomenou klíční kost,/viz moje deníčky ;) /ale zahojilo se to dobře

 
Ivunka87
Závislačka 2615 příspěvků 09.02.12 09:31

moc krásný deníček :kytka:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 1 inzerát 09.02.12 11:02

Krasne, vazne, pekne jste to zvladli a pevne verim, ze budete bajecni tata a mama! Hodne stesti s timto zavazkem :)

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 09.02.12 14:01

krásný deníček…gratuluji k malému…nejvíce mne dostala Vaše poslední věta…vehnala mi slzy do očí…toto se mi bohužel nepodařilo splnit mým dvěma starším dětem…tatínek se nám zahleděl jinde…moc vám přeji, aby Vaše děti měly ty nejbáječnější rodiče :kytka:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 09.02.12 22:26

Moc hezky napsané Alčo :potlesk: Ať Vám oba vaše poklady dělají radost každý den ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama