Jak se narodil náš Domísek :)

Porod

Právě je to 20 dní co se nám císařským řezem narodil náš poklad,Dominik...

Ve středu 8.2. jsem nastoupila do porodnice na vyvolání porodu,protože jsem měla těhotenskou cukrovku
a nesměla jsem přenášet.Ráno okolo 9.hodiny jsem dostala tabletku ,která tomu měla pomoci,ale nedělo se nic..
Až odpoledne jsem začala cítit kontrakce a na monitoru byly zaznamenány po 2 min.
Potom přišel pan doktor, prohlídl mě,ale bohužel jsem nebyla otevřená ani na 1cm.Bolesti se stupňovaly a byla to docela síla.Čekala jsem nějakou pauzu,že si chvíli odpočinu,ale kontrakce byly pořád po 2 min.Pan doktor mě za ten den prohlížel snad 20krát,ale pořád se nic nedělo.

Druhý den ráno jsem dostala další tabletku a ta už by prý měla určitě zabrat.Opět kontrakce po 2 min.,ale takové, že jsem se svíjela v bolestech na zemi.Manžel byl po celou dobu se mnou a tak mi masíroval záda a v kříži. Při těch kontrakcích mi to moc pomáhalo.Bolesti mi vystřelovaly až do ledvin a ta masáž byla opravdu úleva.
Další monitory, další prohlídky,ale já prostě nebyla otevřená ani na milimetr.Manžel jel ten den domů, abych si aspoň trošku odpočinula a on taky. Byli jsme domluveni že kdyby se něco dělo, že mám zavolat, že přijede.
Měla jsem hrozné bolesti, šla jsem za sestrou a prosila, ať se mnou něco udělají, že už nemůžu…
Nikam to nevede a já se bojím o malého.Prosila jsem jestli je řešení císařský řez ,že ho chci, ať už to máme za sebou.

Sestra mi píchla nějakou injekci,ale spíš to bylo horší než lepší,tak říkala, že mi zavolá doktora, ať se domluvíme.Pan doktor souhlasil a sám řekl, že tohle nikam nevede a že se podívá jestli je volno a císařský řez provedou hned.Já už byla natěšená,( i když jsem se strašně bála), že za chvilku uvidím svůj poklad a že už nám bude jenom dobře.Už mi oblékli andělíčka a bylo připravené lehátko,když najednou přišla sestra a oznámila mi,ať ještě počkáme,že jde za mnou pan doktor.
Ten mi oznámil ,že si primář,který mne mimochodem vůbec neviděl, nepřeje, abych šla na císařský řez, že chce počkat ještě do zítra…
Bulela jsem jako želva a prosila, že už to nezvládnu,měla jsem stále po 2 minutách velice silné kontrakce
ale bohužel jsem musela respektovat rozhodnutí primáře.Nezáleželo vůbec na tom,jak je mně, a co si přeji já.

Ve 3 ráno v pátek mi praskla plodová voda a kontrakce pořád stejné,ale prostě jsem se neotevřela…
V tu dobu už bylo jasné,že mě čeká v 10 hod. císařský řez.Měla jsem strašný strach,ale zároveň jsem se těšila,protože už tohle nešlo dál vydržet.
Ráno přijeli moji rodiče a manžel mě podpořit, a že počkají před operačním sálem, aby viděli mě a malého.

Konečně už jsem ležela na lehátku v andělíčku připravená a vyjelo se na sál…Nevěděla jsem jestli se mám dát nechat úplně uspat a nebo si dát jen epidurál ,abych hned malého viděla a slyšela.
Díky úžasnému anesteziologovi, který mi vše vysvětlil jsem se rozhodla pro epidurál.Paní anestezioložka mi řekla, ať udělám super kočičí hřbet,že mi píchne ten epidurál,ale já se úplně rozklepala, ani nevím do dneška proč :)
Objala mě a kolega mi epidurál píchnul. Vůbec to nebolelo ,ale byla to pěkná rychlost a já necítila od pasu dolu nic :)

Pak přišli doktoři a začalo se.Já jsem ,opět dostala šílenou klepavku,tak mě pan anesteziolog držel za ruku a hladil po vlasech :) ,teda po čapce co jsem měla na hlavě a povídal si se mnou, a mně to hrozně moc pomohlo.
Najednou asi po 15 min. jsem uslyšela velký křik a viděla jsem našeho překrásného chlapečka.
Hned jsem mu dala pusinku.Byl úžasný, celý upatlaný, trošku zmuchlaný,ale krásný a náš :)

Narodil se 10.2.2006 v 10:20 vážil 3920g a měřil 53 cm.Pak následovalo šití…přeložili mě na postel a jelo se na JIPku. Před sálem čekali rodiče a manžel a všichni buleli a já taky :)
Manžel se ke mně naklonil a řekl:Miláčku, malej je překrásnej, děkuju :), a ukáplo na mě asi milión slz z jeho očí.....

Všichni měli šílený strach a tak se v rychlosti ptali, jak mi je a já se smála, že mi je báječně :)
Fakt mi bylo fajn, až opět na tu hroznou klepavku :)
Převezli mě na JIP, napojili na všechny možné přístroje…a já si připadala jako když umírám jak to všude pípalo,všude hadičky…no nic moc…
Zastavil se za mnou pan anesteziolog a přinesl nějakou zahřívací dečku která se položila na peřinu a krásně hřála. Říkal ,že jsem prý podchlazená a proto se tak klepu…Moc mi to pomohlo…nosili mi malého na kojení,ale bylo to nic moc :( mlíčko se mi pořádně rozjelo až 6. den co jsme šli domů).
Když už jsem byla trošku víc odpočinutá, přinesli mi malého na pomazlení a přiložení k prsu a už se krásně přisál…Vyděsilo mě jen to, co jsem viděla.Měl asi 6 cm řeznou ránu nad ouškem.
Ptala jsem se sestry,ale ona řekla,že neví co to je.Až pak druhý den jsem se dozvěděla od manžela, že jak jsem měla ty neustálé kontrakce,tak se mi v podbřišku udělaly hrozné křečové žíly a že jak řezali a šlo to špatně, tak řízli
malého Domílka do hlavičky…Byla jsem úplně v šoku a docela rozčílená, že mi to nikdo nedokázal říct ani vysvětlit, proč je Domík říznutý…
Ale,teď už to nějak neřeším a jsem ráda že našeho broučka máme.Rána se mu krásně hojí i když jizvičku bude mít vidět asi už napořád......­....Hlavně že se nestalo nic horšího…

Porod byl vyčerpávající,plný emocí,slz a štěstí :)
I když jsme trpěli, rozhodně to stálo za to :)

Tímto bych chtěla poděkovat manželovi za jeho podporu v hodně těžkých chvilkách… Že mě v tom nenechal a byl po celou dobu pobytu v porodnici se mnou a s naším pokladem Domískem.
Milujeme tě taťko :)
A taky nesmím zapomenout na moje rodiče :) kterým chci vzkázat, že je mám moc ráda a děkuji za všechno.

Markétkaa a Domísek 20 dní

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 02.03.06 15:07

Marketko-moc gratuluji k narozeni Domiska.Napsala jsi to nadherne,bulim tady jak zelva.Domisek je nadherny.
Preji Vam jen to nej

pa Lucici 36tt

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 02.03.06 15:18

Markeetko tak to teda ziram, jak sis uzila. Jeden doktor mi ted nedavno rikal, ze si mysli, ze zenske nekdy vydrzi vic nez clovek…jsi toho prikladem.¨

Mrzi me, ze jsem vas s Domiskem nestihla v porodnici, ale doufam, ze zustaneme v denicku v kontaktu a jednoho krasneho letniho dne se vsichni i s mimisky sejdeme v Praze..

Anina

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 02.03.06 15:32

Markétko, předem ti chci pogratulovat dodatečně k Dominikovi. Koukám byl ho pěknej kus:) Popsala jsi to hezky, slzičky se koulejí:) Užili jste si u toho taky, ale jak jsi to psala - je to za vámi, jste spolu a jste v pořádku, vše zlé bude zapomenuto. Moc ještě jednou gratuluji a později se ozvu a přijedem vás s Bárou navštívit:) Papa

Gabča a Bára od PSTM (z chatu)

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 02.03.06 15:46

Markétko, napsala jsi to moc krásně. Vytrpěli jste si s Domískem oba svoje, ale hlavní je, že vše mělo šťastný konec. Domísek je nádherný kluk!

Tobia

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 02.03.06 15:49

Ahoj Marketkoo,
teda pěkně jste si to s Domíškem užili.U každého přečteného řádku bulím jak želva.Chudinka Domíšek,ještě,že mu neublížili nějak víc.Jste oba moc stateční,že jste ten náročný porod zvládli.Ještě jednou gratuluju k Domíškovi a přeju celé vaší rodince do života jen samé štěstí.

pa,pa Yasmin+Kubíček 4 měsíce ze Zimňátek (původně jsme s tebou začínali v Nových snažilkách,pa­matuješ :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 02.03.06 16:09

Marketko, bulím tu u toho …:-))) Je to nádhernýýýýýýýýýýý. Užili jste si svý,ale hlavně už máš Domíska v náručí!!! Hodně štěstí a zdravíčka!!!!!!!!!!­!!!!!
 sunn

 
Matlásek
Povídálka 42 příspěvků 02.03.06 17:15

Ahoj Markétko a Domísku!!!!

Tak jsem si pěkně zabulila!! Vzpomínala jsem na to, že taky 10. 2 , ale 2002 se mi taky narodil syn a taky císařským řezem. Teď už mu jsou 4 roky, jmenuje se Matyáš, je to můj velkej šikulka a vůbec netuší jak složitě se dostal na svět.
Přeju vám hodně zdravíčka a štěstíčka do života a 10. 2. můžem slavit společně:))))

Ahoj Matlásek a Matyáš

 
carsa
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 02.03.06 17:27

Omlouvám se, že vám sem vlezu. Nemohla jem nereagovat. Měla jsem podobný průběh porodu, ale nám se to nakonec povedlo přirozenou cestou. Proto vím, jaké jsou bolesti při vyvolávaném porodu a zároveň zoufalství, když se pořád nic neděje. Já jsem je naštěstí měla jen asi 7 hodin. Opravdu tě obdivuji, že ji to vydržela a přeji s Domískem teď už jen samé příjemné zážitky.
Carsa + Ivan 4 měs.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 02.03.06 17:29

Ahoj..

Moc gratulujeme k Domískovi, koukala jsem na fotečky a moc Vám to sluší… Hlavně přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka celé rodině a ať Domísek báječně roste a ať společně prožíváte samé šťastné chvilky. Ukápla mi slza, když jsem to četla.

Oluska a Martínek bez dvou dnů 9 měsíců

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 02.03.06 17:37

Marketko, uzila sis, holka… Ale hlavne ze je Domisek zdravy a krasny, ze jst espokojeni:-))) Moc vam to spolu slusi:-)))
Nicol a Stella 9 tydnu

 
EvikP
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 02.03.06 17:44

Krásný příběh, s ještě krásnějším koncem… Markétko gratuluji Tobě a tatínkovi k narození krásného syna. Ať jste všichni tři moc šťastní.

EvikP+pupík 14tt+3

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 02.03.06 21:23

Markétko, hubičko, hlavně, že to máte za sebou!:-). Už se strašně těším, až vás uvidím a oba poňuchám:-). Nééé ba né, samozřejmě jenom Domíska:-))).
Mějte se stále tak krásně, užívejte si jeden druhého a hlavně, buďte šťastní!:-).
Slanka s Mankou*

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 03.03.06 13:21

Ahoj Holky :)

Lucici,Tobia,sun­n,Oluska,Nicol001,E­vikP, a ostatní :) Mooooc děkujeme za gratulace.

Anina:Mě to taky mrzí že jsi nás nestihla v porodnici,ale doufám že to brzo napravíme :)

Gabinka:Děkuju :) už se na vás moooc těšíme jen co bude nějaké lepší počasí tak něco spácháme :) Pozdravuj Barču :)

Yasmin:Jasně že pamatuju :) pohlaď Kubíčka a děkuju za gratulace…Jsem šťastná že to máme za sebou.

Matlásek:Jéé to je ale náhodička :) tak že Matyáška moooc zdravíme a vždycky si na vás vzpomeneme až budeme slavit narozeniny :)

Carsa:Jsem ráda že mi rozumíš a že jsi si prožila skoro to samé peklo co já…Přesně jak píšeš chvíle zoufalství,bolesti a beznaděje…Ale,na­konec :) tady to zlatíčko je s náma i když to byl zážitek na celý život.
A nikdy na to nezapomeneme.

Slanka:Děkujeme Beruško :) Domík se už taky strašně těší až ho poňuchňáš a taky se moc těší na Marianku jsem zvědavá co na sebe budou říkat :))Až budeme po šestinedělí a bude lepší počasí určitě něco podnikneme a sejdeme se :) Už se moooc těšíme.

Zdraví Markétkaa a spinkající Domísek

 
manzelka
Povídálka 31 příspěvků 28.03.06 13:49

Ahoj Marketko!
Napsane to mas krasne,ikdyz mi te je silene moc lito!!Muselo to byt desny porad ty hrozne bolesti…Ale aspon nejvetsi utecha je ten poklad co nam nakonec prilozi na brisko!!Moc Vam obema preji at jste stastny zdravy a uzivate si zivota plnymi dousky..A hlavne aby malemu pomalu prechazeli bolesti prdiku a krasne bastil a prestal uz plac!!Neboj vse bude dobre!Myslime s Marketkou na Vas.Mej te se krasne pusinku malemu.,…Pa Pa Misa(manzelka)

 
Saraa
Povídálka 45 příspěvků 15.04.06 23:53

Dodatečně gratuluji k Dominičkovi. Vím jaké to je, když jsou problémy při porodu. Ale hlavní je. že my i miminka jsme v pořádku.Hlavně ať nám všem slouží zdravíčko!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama