Jak se naše štěstí změnilo v neštěstí

Prázdná náruč
  • Anonymní
  • 28.04.16

Příběh o plánovaném těhotenství se špatným koncem. Ráda bych vám pověděla, jak se může v minutě změnit váš život, vaše představy, plány, naděje, štěstí, a kdy může jít dokonce i o život. Řeč bude o mimoděložním těhotenství.

Mně se to stalo. Vím, že nejsem sama. Může se to stát komukoli, kdykoli, tohle si nevybírá. Může se to stát, když vše plánujete, stejně tak, když neplánujete vůbec nic. Může se to stát, i když si říkáte, mně se to stát nemůže. Věřte, že může. Moje věty nebyly o moc jiné.

Je mi 19 let a mému příteli 21. Všechno to začalo asi před třemi měsíci. S přítelem, se kterým jsem v tu dobu byla 2 roky, jsme si řekli, že je na čase posunout náš vztah o kousek dál. Oba jsme se shodli na tom, že bychom si moc přáli miminko.

Už od první chvíle jsme se moc těšili, já plánovala a všechno jsem si hezky malovala, byla jsem najednou jako v jiné dimenzi, veškeré problémy okolo - škola (maturita) a další starosti byly pryč, nevěnovala jsem jim pozornost tolik jako našemu budoucímu uzlíčku štěstí.

Začali jsme se tedy snažit, přišla žádost o ruku, pozitivní test, zářila jsem štěstím, mohl si toho všimnout každý, kdo mě potkal. Dokonce jsem slýchala i věty typu, že mi těhotenství sluší, i když jsem byla na úplném začátku a bříško samozřejmě žádné nebylo!

Začala jsem si vést i deníček, kde jsem nějakou tu stránku popsala, na úvodní straně jsem měla několik testů se sílící druhou čárkou s prvotní myšlenkou památky pro „nás“. O všem jsem ale začala pochybovat jednoho dne, kdy jsem šla k mé doktorce na kontrolu na ultrazvuk.

Věta, která mnou otřásla byla děsivá, to jsem ale ještě nevěděla, jak moc bych se měla bát, když mi doktorka řekla: „Nic nevidím, musíme myslet na nejhorší.“

Následoval týden v nemocnici s podezřením na mimoděložní těhotenství, které se jakoby každý druhý den vyplňovalo, ob den mi brali krev pro kontrolu hodnot hCG, které rostlo, jak mělo, nic mě nebolelo, přesto ale moje naděje slábly každým dnem.

Ruce rozpíchané od jehel, nervy na pochodu, hodinu od hodiny stejné myšlenky. Osudovým se mi stal 8. den v nemocnici. HCG 1800 jednotek, na ultrazvuku nic. Na pravém vaječníku cysta, volná tekutina okolo dělohy. Hodnoty byly rozhodující, jde se na sál.

Vytryskly mi slzy, strach, obavy, bezmoc, smutek, moje psychika už to nezvládala. Stěží jsem podepsala papíry kvůli anestezii. Ruka se mi třásla jako snad ještě nikdy. Nemohla jsem věřit tomu, že by mohla být pravda to, o čem doktor právě rozhodl.

Hodina do zákroku byla nesnesitelná, chtěla jsem malé nějak ochránit, ale nic jsem dělat nemohla. Operace trvala hodinu. Po probuzení obrovské bolesti, které sice slábly, ale každý další den to pro mě znamenalo to stejné - miminko našli, ne v pravém vaječníku, kde se domnívali, že by mohlo být, ale bylo v levém vejcovodu. Ten mi zachovali, ale jeho funkčnost mi zaručit nemůžou.

Bylo to, jako kdyby mi vyrvali životně důležitý orgán z těla ven. Druhý den se za mnou přijel podívat přítel a pár kamarádek, na jedné jsem viděla, jak je jí do breku. Přítel se držel, ale nenesl to o moc lépe.

Další dny v nemocnici byly zlo. Pátý den po operaci mě pustili domů. Po týdnu doma jsem se dostala z nejhoršího (fyzicky) a musela jít zpět do školy a dohnat vše, co se týkalo maturity. Neříkám že toho bylo málo. Nebylo, ale zdaleka to pro mě nemělo takovou důležitost, že bych to považovala za primární záležitost.

S přítelem nás taky čekalo stěhování. Zkrátka bylo toho na mě až moc. Teď jsem 3. týden po zákroku a ta myšlenka, proč se to stalo, je tu každý den. Mám pocit, že je to snad ještě horší, ale doufám, že se to zlepší a po nařízené pauze se budeme moct snažit dál.

Dokážu si představit, že první týdny vytouženého očekávání budou nesnesitelné a že nás čeká ještě dlouhá cesta plná obav a strachu, že by se něco takového mohlo opakovat.

Hodnotilo 34 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 28.04.16 00:48

Je mi to líto :kytka: Ale i to je bohužel život.

Ale myslím, že jsou daleko horší věci. Známá si ted prošla mimoděložním těhotenstvím, s tím, že ale jela do nemocnice až s krvácením a dojela za 5minut 12, doma má 2,5letou holčičku, o druhé miminko se snažili x měsíců a moc se na něj těšila, když zjistila //. Bohužel ani nestihly přijít výsledky krve, aby se zjistilo byť jen podezření na mimoděložní. jí vejcovod vzali.

A abych tě potěšila - jiná známá taky měla mimoděložní, taky jí vzali vejcovod. Hned jak se mohli snažit, tak otěhotněla, mají krásnou holčičku a teď čekají druhé miminko.

Takže neházej flintu do žita, vzchop se, odmaturuj (chce se mi dodat i najdi si práci a chvíli pracuj, abys měla nárok na PPM) a pak směle do toho.

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 28.04.16 02:06

To je mi líto, umím si predstavit co asi prozivas - nedávno jsem v 6.nebo 7.tt potratila, naštěstí spontánně a neslo o zamlkle tehu apod. a tělo si s tím zřejmě poradi samo, aspoň to zatím tak vypadá…
Mne už bude 34, do 35ti jsem vzdy chtěla druhé dítě stihnout…čas se mi krátí ale ty jsi mladá a zůstalo ti vše na svem místě, takže hlavu vzhůru, dodělat školu, to je ted důležité, budeš mít v hlave jiné věci a ono to půjde, az na to nebudeš už tolik myslet, i kdyz to ted tak bolí…ale začali jste brzy a lepší tohle prodelat ve 20ti kdy se z toho tělo vzpamatuje snaz než ve 30ti a déle…držím moc pesti a hodně štěstí, i u maturity:-) O dalsim studiu už neuvažujes? Ale chápu ze po tomhle už by se ti nechtělo nic odkládat o dalších x let… Ale aspoň treba s VOSkou na 2 roky budeš mít lepší pozici pak při hledani prace po příp. mateřské…At se daří!

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 28.04.16 02:09

Jo a ještě něco na povzbuzení, známá mela taky mimodel. a po IVF mají rovnou dvojčata:-)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 28.04.16 06:30

Je mě líto co se ti stalo, ale i to bohužel k životu patří. Jsi ještě moc mladá a máš toho hodně před sebou. Odmaturuj, pracuj chvíli a přestan nad tím přemýšlet a až přijde ten správný čas, tak si k vám miminko určitě cestu najde :).

 
HanickaK
Kecalka 232 příspěvků 28.04.16 07:18

Moc mě to mrzí :( dobrá zpráva je že Ti vejcovod zachovali. Já mám za sebou samovolný potrat a před měsícem jsem byla na interrupci ve 14.týdnu z důvodu vrozené vývojové vady. Takže vím jak Ti je. :( Držím palce ať vše dobře dopadne :hug:

 
lucikpraha
Povídálka 18 příspěvků 1 inzerát 28.04.16 07:22

Vim jak se citis, je mi to moc lito. Ja jsem bez praveho vejcovodu a v 9 tydnu a kousek se to. stalo a stale je to ve mě i uz tlouklo srdicko

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 28.04.16 07:26

Vysvetlil ti doktor, proc ti zachovali ten vejcovod? Vetsinou se odebira, prave aby se to neopakovalo. Poskozeny vejcovod nadela spis zlo nez nejakou sluzbu. Jinak se v tom zbytecne psychicky nestourej, je to pomerne bezna vec. Drzim palce, at je priste embryo tam, kde ma byt :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 07:37

Na mě to bereš moc tragicky, tohle se prostě stává, otěhotněla jsi rychle, vejcovod Ti nechali.. fakt žádná tragédie :nevim:
Zajímalo by mě který člověk v 19 si dovolí mít dobrovolně dítě :nevim: Tu maturitu by jsi předpokládám stihla ale co práce, praxe, bydlení… :think:

Příspěvek upraven 28.04.16 v 07:38

 
Anonymní  28.04.16 08:08

@Kikuška90 vidím to stejně.. Ani jsem nedocetla, protože mi denicek přijde opravdu až moc sebelitostivi, přitom se až tak moc neděje. V ohrožení života nebyla, znám případy kde to bylo opravdu jen tak tak… :roll: podle mě by zakladatelka měla vyčkat než psychicky dozraje. Ja potratila ve 22tt a musela jsem si své první dítě odrodit ale mám prázdnou náruč. Teď se snažíme trictvrte roku a nic… Ale člověk to musí brát že to tak prostě je a nehroutit se. Protože až bude čas tak si miminko svou cestu najde :srdce: stále v to doufám! Anonym prosím, kvuly citlivé informaci.

 
Rajani
Kecalka 250 příspěvků 28.04.16 08:09

Ženy trošku se prosím kroťte, kdo nám dává právo soudit zda je 19 let moc nebo málo, či zda to slečna bere moc tragicky!? Chce os nás maximálně slyšet podporu.

Milá anonymní, určitě je dobré že se z toho vypisuješ. Jako u všeho, čas tu bolest ztlumí. Moudré porodní báby říkají, že děťátko v prvním trimestru je vhodné brát jako hosta, buď se ubydluje dobře a bude se mu u nás líbit a nebo se ubytuje špatně a odejde. Držím palce ať následující těhotenství probíhá v pořádku.

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 28.04.16 08:10

@Kikuška90 Malinko empatie by to chtělo, její situaci neznáš a už soudíš, že si nemůže dovolit mít dítě?? Z čeho tak usuzuješ? Zřejmě má zajištěného partnera :nevim:

Jinak přeji hodně štěstí při dalším snažení, takovéhle věci se bohužel stávají, ale určitě se Vám zase brzy zadaří ;)

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.04.16 08:13

@Kikuška90 :potlesk: :palec: souhlas

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 08:18

@dendule4 Co se naučit pořádně číst?? :palec:… Co soudím prosímtě?? Píšu, že by mě zajímalo který člověk…… nepíšu nic o tom, že nemá kde bydlet nebo nemá žádné peníze. Právě chci vědět, kdy tohle všechno člověk v 19 má :think:.. A ať má cokoli, tak praxe v zaměstnání jí chybět bude…

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 28.04.16 08:20

@Kikuška90 to asi ano, ale to naštěstí není Tvá starost, že? ;) :palec:

 
zuzan
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 103 inzerátů 28.04.16 08:22

Ahoj myslim ze mas právo být smutná v jakem koliv věku já taky měla syna v devatenácti a vim zě by mě to taky vzalo. Mam za sebou zamlkle tehu á byla jsem z toho špatná celkem dlouho i když vím že se stávají horší věci. Tvuj vek je tvá výhoda urcite budeš mit ďalší mimčo a bude vše vpořádku máš na to čas.

 
miska.siskaa
Kecalka 147 příspěvků 28.04.16 08:47

@Kikuška90 je mi 22 mame mesicni dvojcata..stu­dovala.jsem VS takze prace zadna a ziju? Ziju!!! Neni to vse ;) hlavne ze jsou deti zdrave ;)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 08:49

@miska.siskaa Však jo, měj si těch dětí klidně pět ve 20 :kytka:

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 28.04.16 08:56

Přeji ti, ať se dáš co nejrychleji do pořádku a ať se brzy začnete snažit. Jsi mladá, určitě se zadaří.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 28.04.16 09:05

:hug: :hug: Zaměř se na maturitu, práci, budování domácnosti s přítelem… neboj, máš ještě moc času

 
pe-terka
Extra třída :D 11590 příspěvků 28.04.16 09:08

@Kikuška90 proč by mělo být pošetilé chtít v 19ti dítě? Z fyziologického hlediska je již žena vyzrálá a z hlediska osobnostní zralosti je to dost individuální, ale nelze to vyloučit. Finanční zabezpečení - někdo má kliku na rodiče, na dědictví, může mít slušně zajištěného partnera :think:. A profese, praxe? Vždyť po narození dítěte není žena přivázaná ke kůlu a život nekončí. Absolutní závislost na matce je dejme tomu do roka (kojení), ve třech letech může jí dítě do školky. A maminka má volné ruce při sebevzdělávání i k vybudování pracovních pozic. Nevidím v tom problém.

 
pe-terka
Extra třída :D 11590 příspěvků 28.04.16 09:11

Jinak zakladatelko, chápu tvoji bolest :hug: Ale vše má svůj čas, jsi mladá, zdravá a děti budou :palec:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 09:20

@pe-terka Ať napíšu pod jakýmkoli deníčkem cokoliv, tak vždycky dostanu tvojí odpověď - díky za ní :palec: :potlesk:

 
mau-mau
Závislačka 2611 příspěvků 28.04.16 09:22

Zdržím se komentáře o vhodnosti praxe před porodem ;) a napíšu vlastní zkušenost.
Věř, že se tato nyní tak bolestná záležitost stane jednou jen černou šmouhou v tvojí paměti. Taky mám za sebou nejdřív velké plány a těšení a následnou ztrátu, ze které jsem se nemohla vzpamatovat. Teď se blíží den, kdy by mu byly tři roky, tak si říkám, jak by asi vypadal. Ale jindy na to nemyslím, dvouletý syn mi ani moc nedá příležitost. :hug:
Věř, že bude líp. :kytka:

 
freeport
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 28.04.16 09:22

Jsi mladinká, neboj, děti mít budeš ještě!! Chápu, že to bolí, ale opravdu jsou daleko horší příběhy.

 
pe-terka
Extra třída :D 11590 příspěvků 28.04.16 09:24

@Kikuška90 mohla bys to, prosím, upřesnit? Být konkrétní, když tě tedy mám neustále pronásledovat…Roz­hodně si nemyslím, že bych se zaměřila na tebe, proč taky…reaguju na různé lidi, můžeš se klidně přesvědčit. Navíc, byť se názorově příliš neshodujem, s tebou komunikuji vždy zdvořilou formou…Takže - zřejmě máš se mnou nějaký problém? Nebo stihomam? :think:

 
1sun
Kelišová 6599 příspěvků 28.04.16 09:28

Je mi to moc líto, vím jak se cítíš :,( já měla loni zamlklé těhotenství a půl roku na to sem opět našla dvě čárky, radost obrovská ale probíhalo to jako u tebe, nikde nic, HCG rostlo, volná tekutina… jde se na sál, mě tedy levý vejcovod vzali. Vzhledem k věku a dětem, které už máme, jsem snažení ukončili. A nyní, stal se zázrak a dnes jsem ve 13tt. Věřím, že k vám mimnko brzy přijde, vím, že to bolí, vybreč se a ono to časem přebolí :hug: ať je brzy líp ;) :hug:

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 28.04.16 09:30

@Kikuška90 ale fuuj ty jsi teda ostrá a zbytečně..
Autorce deníčku..je mi to líto, ale ono si miminko cestu najde..věř tomu..přeje hodně štěstí :kytka:

 
Anonymní  28.04.16 09:45

@Kikuška90 Mám kamarádku, která se v 18 vdávala s tím, že chce rodinu, ne studovat VŠ. Ve 25 letech už měla 3 děti. Vztah s manželem mají moc pěkný, jsou šťastní, chybějící VŠ pro ni není problém - začala podnikat a daří se jí, takže práci přizpůsobuje potřebám dětí a vyhovuje jí to víc než sedět 8 hodin v kanclu.
Já se vdávala „až“ v 21, ve 22 jsem měla první dítě. S mužem jsme už 10 let. VŠ jsem dostudovala při dítěti, do první práce nastoupila po rodičovské. Na rodičovské jsem si průběžně zvyšovala zkušenosti a praxi, absolvovala různé kurzy,…
Ano, kolem dvacítky může být člověk nevyzrálý, ale kdyby se společnost k mladým maminkám nestavěla tak, že je to špatně a měla by s dítětem počkat do třicítky, bylo by to mnohem lepší. Z vlastní zkušenosti (a nemyslím jen sebe a zmíněnou kamarádku, znám víc mladých maminek) vím, že mnohé mladé maminky se umí postarat, ale společnost jim háže klacky pod nohy a znejisťuje je. Kolik jsme si toho vyslechly, jak jsme mladé, blbé, nic nevíme, hádaly se s doktory, že naše dítě má nějaký problém a ať ho vyšetří,… (Moje dítě trpělo tři čtvrtě roku bolestmi, protože mi nikdo nevěřil a nechtěl mi dítě vyšetřit!!!)

Milá anonymní, posílám pohlazení. Mladým maminkám fandím, ale i tak bych se přimlouvala za dodělání maturity. V těhotenství můžeš trpět nevolnostmi, některé ženy kvůli nim (a následné dehydrataci) jsou i hospitalizované, tak aby sis školu neohrozila. A přeji, ať ty další dvě čárky na těhotenském testu jsou za 9 měsíců následovány voňavým uzlíčkem ve tvé náruči. :hug:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 09:47

@pe-terka Ty jsi ta první, která reaguje na mě, né já na Tebe - to je potřeba si uvědomit ;).. A příklad.. třeba deníčky „O našem nezvyklém uspořádání I.“ nebo „Příběh mé novorozené holčičky s Edwardsovým syndromem I“… Ptám se tam, stejně jako tady, na názor autorky a Ty mi musíš cpát názor svůj, fakt nevím proč to děláš :nevim: Mě prostě v tu chvíli nezajímá názor ostatních, ale toho kdo to napsal…

 
misicka0137
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 1 inzerát 28.04.16 10:02

@Kikuška90 já třeba to mimčo v 19 zvládla :) a to jsem si prošla také jako zakladatelka dva týdny před maturitou potratem. Po maturitě jsem si našla do týdne práci, po pár měsících jsem otěhotněla a než se malá narodila tak byla i svatba. Bydleli jsme sice v podnájmu ale teď máme koupený dům a postupně ho opravujem. Manželovi bylo při mém otěhotnění také 21. Chvilku jsem si i myslela že jsem ten deníček psala já :mrgreen: Sice žádný med to není, hodně lidí se na nás dívá skrz prsty, ale v 19. se to zvládnout fakt dá :)

Jinak zakladatelce přeju hodně sil a neboj, povede se to na podruhé :)

 
pe-terka
Extra třída :D 11590 příspěvků 28.04.16 10:16

@Kikuška90 Tak podívej. Obě jsme na emiminu už docela dlouho, takže sis jistě všimla, že to, že na sebe diskutující navzájem reagují (v diskusích i deníčcích) je naprosto běžné. Nevím, proč bych já musela být výjimkou, zvlášť když s někým hodně nesouhlasím nebo naopak, když se mi něčí názor hodně líbí. Teď si to trošku časově seřadíme, když tě tedy, podle Tvých slov, neustále pronásleduji. Deníček O našem nezvyklém uspořádání vyšel 28.3., deníček o holčičce s Edwardsovým syndromem 8.4… Dnes máme 28.4., tedy dvacet dní od doby, kdy jsem s tebou naposledy komunikovala…A opět říkám, komunikuji s tebou slušně, bez podráždění, ironie, jízlivosti (což se o tobě bohužel říct nedá, a to nejen v dialozích se mnou).
A proč jsem na tebe reagovala v tomto deníčku? Jednoduše proto, že jsem měla potřebu se zakladatelky zastat. A mohla sis všimnout, že jsem zdaleka nebyla sama, kdo tu potřebu měl :think:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 10:20

@pe-terka To časové uspořádání je i díky tomu, že já nereaguji na každý deníček, klidně mám i 14 dní „pauzu“ :)… Že ses chtěla zastat jsem si všimla, ale stejný názor jako já tu má více uživatelek a zase prostě reaguješ jen na mě…
Mě je to fuk, reaguj si na koho chceš kdy chceš… vůbec nechápu proč máš potřebu tohle rozebírat, já jsem Ti tady dneska poděkovala za tvůj názor (stejně jako za ty předešlé) a Ty jsi to nutně potřebovala rozebrat, tak snad je Ti teď lépe… :mavam: :mavam:

 
Rieshell
Závislačka 3688 příspěvků 28.04.16 10:31

@Kikuška90 taky mi přišla tvoje reakce dost ostrá…jako 19leté maminky se mne to dotklo…ano, já to neplánovala, ale neumím si predstavit, že by se něco po…o To by bylo pro mne úplně stejně strašný jako pro autorku, která navíc dítě i chtěla. Já při těhu dodělala kurz AJ a mezinárodní zkoušky, během mateřské jsem pak zvládla 2 práce a studovat školu a mám tak pocit, že jsem svůj mladý potenciál využila naplno než kdybych dělala jen jednu činnost…a děťátko mi zaplnilo zcela tu citovou část mé osoby…ale zas znám Tebe a vím čím si procházíš…asi to je taky velmi těžké…

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 10:35

@Rieshell Jo jo, jsem strašně ostrá a zlá, protože jsem si dovolila zeptat autorky jak na tom je, když v 19 před maturitou plánuje dítě :roll:
Nesoudím, netvrdím jak je nezodpovědná.. jen jsem se zeptala vy se tady můžete zbláznit…

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 28.04.16 10:36

@Kikuška90 kdo ti dává pravo usuzovat kdo je kdy připraveny na díte a jak hluboko by mela sahat jeho bolest? To snad slečna dokáže usoudit sama.
Samozdrejme (což vidno)pokud ti mira nevhodnosti tvého,,bezelstne­ho"dotazu nedochází samotné, tezko ti to do hlavy vecpe cizi clovek. Jak se dalo předpokládat okamžite na tebe zacly reagovat další ovečky kterým to teda neleze do hlavy a jeste svoje nevhodné chování schováváte za upřímnost.
V situaci kdy si clovek bez ohledu na vek, zázemí i cokoliv podobného tímto projde, boli ho srdce a svěří se -Empaticky clovek projeví empatii a rozumný mlčí přestože on ma nazor či pohled na svět jiny.

Příspěvek upraven 28.04.16 v 11:00

 
Lonna
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 28.04.16 10:38

Nemohly byste si tohle psát v soukromých zprávách? :-/

zakladatelko dej se dohromady. Bolí to, bolet to bude, ale přebolí :kytka:

 
krasnoocko
Kecalka 359 příspěvků 28.04.16 10:41

Podle mě ti jen tvé tělo řeklo, že to ještě být nemá.
Mám také podobnu zkušenost ale byla jsem o trošku starší a důležité životní kroky jako je maturita už sem měla za sebou.
Myslím si, že v dnešní době mají mladí lidé tolik možností si vše promyslet, vybudovat nejprve dítěti nějaké zázemí atd.

Nezlob se na mě že ti to říkám upřímně ale opravdu je důležité do čeho dítě přijde a to vaše si asi řeklo že by ta kontinuita měla být jiná a dalo Vám možnost být na něj opravdu připravení nemyslím jen finančně.

Čtu tvůj deníček spíš jako vylití srdíčka jedné mladé holky, co si umanula mít miminko ale vlastně ani neví co všechno ji čeká za starosti.

Závěrem, mrzí mě to samozřejmě protože vím jak to je potratit a vím co cítíš.
Na druhou stranu si dostala možnost dotáhnout rozdělané věci do konce, prožít nejlepší léta tvého života( studentská) bezstarostně a až přijde správný čas na to založit rodinu věř že se v tobě mimčo zakuklí a ještě budeš přenášet ;) ;) ;)

 
Fonty
Kecalka 302 příspěvků 28.04.16 10:48

Nechápu komentáře typu : je mi to lito ALE studuj, pracuj, bla bla…to jako fakt? Proc? Myslíte, že kdyby jste ji to neporadily, že ji to nenapadne? Trocha empatie a porozumění mile dámy..a taky by neškodilo nemyslet si, že jste snedly všechnu moudrost světa…
Pro zakladatelku: Držím palce ať je lépe!!!

 
babyblue
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 28.04.16 10:56

Uff… no co se tu rozebírá, holky berte to trochu s nadhledem ;)

Autorce deníčku - před půl rokem jsem měla též mimo. Ze začátku to bylo taky hrozný, prostě jsem to nechápala proč se to stalo, co jsem udělala špatně atd. Jenomže když se tady po emiminu rozhlédneš, je tu spousta maminek, které o miminka přišly ve vyšším stádiu těhotenství a to je teprv průšvih. Plně tě chápu, člověk se moc těší a pak tohle… Ale hlavu vzhůru!!! My jsme si tu smůlu už vybraly a teď příjde to ukázkové těhu a na konci bude naše vysněné zdravé miminko :hug:

 
krasnoocko
Kecalka 359 příspěvků 28.04.16 11:07

@babyblue přesně tak..mě tenkrát doktorka řekla, že jsem si pěkně pohnojila zahrádku na příště..
nejdřív sem to nechápala a byla naštvaná, ale pak jsem otěhotněla znovu a celé těhu bylo ukázkové :dance: :dance:

 
Padmé Amidala
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 28.04.16 11:20

Trocha empatie by některým uživatelkám opravdu neuškodila :nevim: některé komentáře jsou fakt perly. Jakoby 2+1 a deset let praxe byla nejdůležitější věc k pořízení rodiny :zed:
Samozřejmě jsou to věci důležité, ale co se tady strhává poslední dobou v komentářích pod deníčky nechápu. :nevim:
Se upřímně divím, že se někomu chce ještě tady svěřovat :nevim:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 28.04.16 11:20

Mrzí mě, čím si procházíš, ale ve vašem věku: posunout vztah dál - by pro mě dávalo víc smysl ono zmíněné stěhování. Totiž žít s někým a chodit s někým je diametrální rozdíl…takže za mě - začněte tímto. Prostě se to asi z nějakého důvodu (mezi nebem a zemí) mělo stát, abyste se vydali teď jinou cestou. Tak si užijte svatbu, zvládni maturu a pak se do toho pusťte ;) jo a doporučuju si první dny nepsát deníčky a nerozhlašovat to do okolí :pankac:

 
annaei
Extra třída :D 12887 příspěvků 28.04.16 11:38

Bud rada, ze se vlastne tak moc nestalo a neni duvod proc to nezkusit znova. Jsou mnohem vetsi tragedie

 
PHV
Kecalka 169 příspěvků 28.04.16 11:47

Je mi líto co se stalo, snad se Vám to brzy podaří.
A jinak, je mi 19, nyní čerstvě 20, mam doma čerstvé miminko a je to to nejlepší, co me i pres muj věk mohlo potkat. Nikdo nemá právo soudit. Pokud nevisíš na krku rodičům, je vše v pořádku. Ne každý ma ve dvaceti letech potřebu trávit noci na diskotékách… Já je radši strávím s moji holčičkou.
Držím pěsti :srdce: :kytka: :*

 
myskalucka
Echt Kelišová 7908 příspěvků 28.04.16 12:15

Moc mě to mrzí :hug:.

Ale ono ty rady najít si práci a mít trošku praxi maji co do sebe. Ono když bude 1 rok pracovat, tak nejen získá nějakou praxi, ale nárok na ppm a místo, kam se pak po RD bude moci vrátit, to je přeci lepší start do dalšího profesního života, než úplně bez praxe a se ( treba 2 ) dětmi ;-).

Příspěvek upraven 28.04.16 v 12:16

 
ivunak
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 28.04.16 12:39

Obvykle deníčky nekomentuji, ale chtěla bych napsat, že si myslím, že komentáře k deníčku by měly směřovat k příspěvku, tudíž k zakladatelce a ne napadat nebo moralizovat jiné příspěvky. Každý má přece právo vyjádřit svůj postoj, ať se druhým líbí nebo ne. Všechny příspěvky by měly být napsány samozřejmě bez urážek.
A osobně si myslím, že pokud sem někdo vloží deníček nebo založí nějakou diskuzi, tak snad neočekává, že bude mít jenom kladné a souhlasné příspěvky. :nevim:

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 28.04.16 12:39

@annaei Jojo, vlastně se nic moc nestalo. Jenom přišla o dítě, po kterém toužila a na které se moc těšila. Vlastně je to, jako by ztratila na ulici pětikačku, ne? :nevim:

 
wendisek
Kelišová 5393 příspěvků 28.04.16 12:43

@Kikuška90 sorry ale me je 23 mám po dvou zt ted se snažíme o IVF o dítě jsme se začali snažit od 19 máme s manželem baracek skvělou práci a vše bez hypotéky tak nevím proč by holcena nemohla mít miminko v tech 19 když jsou oba připraveni lepší mlada maminka než pak nějaká stara protiva.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 28.04.16 12:46

@wendisek To je v pohodě, nemusíš se omlouvat ;)

 
wendisek
Kelišová 5393 příspěvků 28.04.16 12:53

@Kikuška90 vim ze jsou holceny které otěhotní neplánovaně pak přemýšlí co a jak ale esi je někdo zabezpečený stihne dodelat školu tak proč ne. To co mám já za sebou ve 23bych nepřála nikomu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama