Jak se rodí po sekci II.

Porod

Pokračování mého předchozího deníčku, anebo jak to tedy dopadlo?

Předchozí deníček jsem končila tím, že jsem měla od půlnoci 7.12. pravidelné bolestí co 5 minut. Natočila jsem si plnou vanu horké vody a čekala, co se bude dít. Seděla jsem tam asi 20 minut, za tu dobu žádná bolest - jasný, poslíčci. Vylezla jsem a bolesti po čtyřech minutách, pravidelné. Co teď?

Zavolala jsem tedy mamce, zda by přijela hlídat syna a o půl druhé jsem vzbudila manžela, že tedy jedeme. Ve dvě ráno jsme dorazili do porodnice, natočili mi monitor, ale na monitoru mírné kopečky. Sice pravidelné, ale dosahovali max. do půlky. Prý dráždivá děloha. Pan doktor mě prohlédl, nález vůbec žádný - přesněji řečeno, hrdlo pro špičku prstu :-D Domů mě ale nepustili, prý to vypadá, že se to rozběhne.

Ubytovali mě na fialovém pokojíčku s vanou, donesli čaj, natočili opět monitor a řekli, ať si odpočinu. Manžela jsem poslala domů za synem. Odpočívat. Haha. Usínala jsem mezi kontrakcemi, ale každá další mě vzbudila. Chodila jsem tedy po pokoji, do sprchy, koukala z okna. Zábava, opravdu :-)

V osm ráno přišel primář. Vyšetřil mě a nález stále stejný. Přímo řekl: připravenost k porodu 0. To mě opravdu potěšilo. Další monitor, intervaly mezi kontrakcemi se pomalu prodlužovaly. Kolem poledne ustaly úplně. Přišel doktor, stále stejný nález, proto mě přeložily na oddělení gynekologie. Chtěla jsem domů, ale to mě doktor nepustil.

Na gynekologii jsem měla pokoj sama pro sebe, za což jsem byla ráda, protože ve tři hodiny opět bolesti co 5 minut. No výborně. Večer mě vyšetřoval doktor, opět stejný nález, už jsem myslela, že jim tam nechám břicho a uteču. Pan doktor se smál, že to tak stejně dopadne :-D Zkontroloval mi ještě pro jistotu jizvu po císaři, jezdil po jizvě, nic neříkal. Už jsem si začínala dělat starosti, ale doktor najednou povídá: „Kdybych neviděl jizvu, neřekl bych, že jste po císaři, jizva v nejtenčím místě 6 mm.“ To mi dodalo sílu to vydržet. Večer mi píchli Pleumolysin - poslíčci zmizí, pokud se jedná o kontrakce, ty zůstanou nebo ještě zesílí. Bolesti polevily, neustaly úplně, ale nechalo mi to alespoň do tří do rána spát. Ale ráno jsem koukala jak slíva, dvě noci jsem pořádně nespala. Ovšem přes den opět klid. Chlap už doma nervní, ať mi udělají císaře a je klid. To jsem samozřejmě nechtěla. Ale byla jsem zoufalá z toho, že to nikam nepostupuje.

Bylo tedy pondělí 8.12., bolesti žádné. Dopoledne mě zavolal zástupce primáře, aby mě vyšetřil. Otevřená na 1 cm, už se mi chtělo brečet. Udělali mi rovnou UZ kvůli odhadu váhy, odhad 3 680 g. Celý den jsem polehávala, usínala, občas monitor. Kontrakce žádné :-( Kolem 18. hodiny opět bolesti. Rovnou jsem poprosila o Pleumolysin, kolem deváté mi ho sestra přišla píchnou, popřála mi dobrou noc a odešla. Udělala jsem si na noc ještě čaj z maliníku a ulehla. V deset večer to ovšem začalo. Bolesti jsem musela prodýchávat, nešlo spát, ležet, tak jsem chodila po pokoji nebo trávila čas na míči ve sprše - tam jsem byla asi 3 hodiny dohromady :-) Ráno přišla sestra, ptala se mě, jak jsme se vyspala. No to byla otázka. Po vizitě si mě zavolal opět zástupce primaře na vyšetření. Pozdravili jsme se a on mi s úsměvem na tváři povídá:" Prý Vás to už nebaví?!" (Známe se od dob, co mě učil na zdrávce, takže spolu žertujeme normálně.)

Vyšetření dopadlo na výbornou. Otevřená na 2 cm, udělal mi Hamiltona a rázem otevřená na 5 cm. Super. Takže přeložení opět na porodní pokoj. Sbalila jsem si věci a odvedli mě. Byl mi přiřazen opět "můj " fialový pokojíček. Ale bolesti žádné. Sestra mi natočila monitor, poté mi udělala klystýr, bolesti pomalu začínaly. Bylo to kolem desáté hodiny dopoledne 9.12.2014. V půl jedenácté přišla doktorka s otázkou, zda píchneme vodu. Proč ne. No to jsem jí něco povolila :-D Ptala jsem se jí ještě, jestli to manžel stihne k porodu, když přijede ve 12 hodin. Ano, to bych prý musela porodit celkem překotně, což by mi přála, ale moc se to nestává.

Sestra mi ještě kolem jedenácté natočila monitor, to už jsem se na posteli dost kroutila. Kontrakce co minutu, silné, nepomáhala sprcha, tam to bylo ještě horší. Na míči jsem taky nevydržela. Pomáhalo mi jedině zavěsit se za provaz nebo za žebřiny. Už jsem ale sledovala hodiny, kdy konečně přijde manžel. Bylo 11:45 a mě se chtělo tlačit. Řekla jsem to sestře, vyšetřila mě a byla jsem na 7-8 cm.

Konečně přišel manžel, to byla úleva, jen vidět ho. Tak jsem se zavěsila za něj :-D Po dvanácté mě sestra vyšetřila na posteli a řekla, ať si přitlačuji. Ten tlak byl neuvěřitelný, myslela jsem, že mě to roztrhne. Ale vzpomínám si, že jsme se i nasmáli s manželem a porodní asistentkou - byla naprosto nejlepší, chválím kde můžu. Ve 12:45 jsem se přesunula na vlastní žádost na kozu a začala pořádně tlačit. Asistentka jednou rukou přidržovala vykukující hlavičku a druhou telefonovala, že už se rodí, ať někdo přijde. Manžel taky přidržoval, bál se aby náhodou miminko nevypadlo :-D Hlavička vylezla hned, ale ramínka mi dala zabrat… Ve 12:56 hodin mi přistálo na břiše miminko - holčička jménem Anežka. Ten pocit je neuvěřitelný. Najednou žádný tlak, žádná bolest, pocit, že jsem to zvládla a teplé miminko na břiše. Nádhera. To jsem při sekci samozřejmě nezažila. Porodní váha naší Anežky byla 3 720 gramů. O 10 gramů víc než náš syn Pepča.

Když to shrnu, tak největší bolesti trvaly jen 2 hodiny, což mi na prvorodičku přijde hodně rychlé. Oproti tomu ty bolesti v předešlých dnech byly nic. Manžel si mě od té doby více váží, když viděl, co musí žena zažít.

Anežka je hodná a spavá jako její bráška. A jsem si jistá, že porod chci zažít ještě (minimálně) jednou:-)

Děkuji za přečtení.

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 2 inzeráty 01.01.15 07:26

Hezké:) moc gratuluju k holčičce :kytka:

 
verulicek  01.01.15 09:22

Fajn deníček…no jo, my co jsme rodily rychle a bez problémů…tak to vážení si od chlapa trochu chybí. Můj si od té doby myslí, že porody nejsou zas tak hrozná věc :twisted: No jo..viděl totiž jen ten můj :cert:

 
dizinka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 01.01.15 09:32

Krásný deníček :kytka: Mám to také tak. První císař, druhý přirozeně a tím rozhodně nekončím :lol: ;)

 
geileenka
Extra třída :D 10138 příspěvků 01.01.15 11:02

Krásný deníček, gratuluji k podařenému přirozenému porodu.
Měla jsem to podobně jaké ty, také jsem po první sekci (u mě ale akutní, takže jsem si část porodu „užila“), hrozně moc toužila po přirozeném porodu. A zadařilo se. A taky jsem to měla krásně rychlé a skoro bezbolestné, oproti prvnímu porodu (sice intenzivnější bolesti ke konci, ale mnohem kratší, takže se to dalo). Mně v 5 ráno odteklo trošku vody, ale byla jsem bez bolestí, v 9 jsem dorazila do porodnice stále bez bolestí a otevřená na 3, kolem 11 jsem dostala klystýr a zalezla do sprchy, to mi odtekl zbytek vody a začaly bolesti, které ale šly krásně prodýchat (už jsem věděla, do čeho jdu, tak mě to nepřekvapilo, jako poprvé), do 12:30 jsem seděla na míči ve sprše, kolem 1 jsem si prodýchala pár posledních kontrakcí, aby malá sestoupila a ve 13:30 se narodila. Takže já jsem měla také všeho všudy 2 hodiny bolestí, tlačení už nebolelo. Také na svůj druhý porod moc ráda vzpomínám a doufám, že si to ještě jednou takhle hezky zopakuji.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 01.01.15 15:27

Krásný deníček. Tak moc jsi mi připomněla můj třetí porod. Já říkám pořád, že není krásnější chvilky v životě než porod a ta chvíle PO. Pokud jde vše hladce samozřejmě. Gratuluji k miminku.

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 01.01.15 17:08

Rodila jsem před týdnem :) Taktéž druhé dítě, první bylo narozené sekcí pro KP. Tyto dva porody se nedají absolutně srovnat. Tohle bylo opravdu přirozené, krásné a já na to hrozně hezky vzpomínám! I když to trvalo necelých 24hodin, krušná byla opravdu ta poslední hodinka…ten pocit, když mimi vytlačíte, následuje přestřižení šňůry tatínkem a dvouhodinový bonding…to je k nezaplacení!!! Nádherný zážitek!!!
Gratuluji k holčičce a přirozenému porodu!!! :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 01.01.15 17:23

Moc hezké!! Ten čas strávený v nemocnici před porodem musel byt silene dlouhy, já bych asi utekla :P. Klobouk dolu a velká gratulace!!!

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 01.01.15 18:21

Moc dekuji. Nezazila jsem nic krasnejsiho nez porod. Mam na nej krasne vzpominky. I kdyz je to bolest neuveritelna :-)
ty dny predtim…bylo to dlouhe, unavene, bolestive, ale vydrzela jsem a bylo proc.
Kazdoladne jsem nerodila naposledy, ten silny a krasny pocit, kdy jde miminko ven chci jeste zazit :-)

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 01.01.15 20:33

U prvniho deníčku mate napsané, ze jste byla rada za cisare a ze byste si nechala rozrezat bricho kazdy den. Takze tohle bylo tedy lepsi?

Příspěvek upraven 01.01.15 v 23:19

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 01.01.15 21:29

@LennaZS pro mne je chvilka po jeden z nejhrůznějších okamžiků v životě i když nakonec vše dobře dopadlo a mám doma zdravé 10,5m dítě..ale ráda bych, aby to příště bylo jinak..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 01.01.15 21:34

@lentilka248 to mě moc mrzí. Držím palce, ať to příště prožijete krásně a bez komplikaci :hug:

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 01.01.15 21:41

@LennaZS děkuji

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 01.01.15 21:59

@Rakosnicek1983 ano, vim co myslite. Je to mysleno tak, ze pro ten okamzik, kdy se maly narodil, bych byla ochotna nechat si bricho rezat, ale neda se to srovnat s pocitem po spontannim porodu. Sekce byla tehda nevyhnutelna, tak jsem to brala, ale tohle bylo urcite lepsi.

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 01.01.15 21:59

@Rakosnicek1983 ano, vim co myslite. Je to mysleno tak, ze pro ten okamzik, kdy se maly narodil, bych byla ochotna nechat si bricho rezat, ale neda se to srovnat s pocitem po spontannim porodu. Sekce byla tehda nevyhnutelna, tak jsem to brala, ale tohle bylo urcite lepsi.

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 7 inzerátů 01.01.15 22:38

Kraany denicek, co mi dodal odvahy a optimismu, ze bych to podruhe mohla tez zkusit prirozene. Diky. A samozrejme gratuluji :kytka: a krasne jste ji pojmenovali :-)

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 02.01.15 02:30

@Renaku drzim moc palce, at vam to take vyjde!!! :hug:

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 03.01.15 09:51

TO je nádhera :-) Gratuluji k holčičce. Ani nevíte, kolikrát jsem si představovala, jaký je přirozený porod. Ona sekce, jako taková, není porod, ale operace a hlavě i tělu trvá, než mu dojde, že už není 2v1. Snad budu mít trochu štěstí a zažiji to aspoň podruhé

Příspěvek upraven 03.01.15 v 09:51

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 03.01.15 11:06

Urcite vam to taky vyjde. Jen svemu telu verte. :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 03.01.15 22:09

Jeeee to je hezky cist :-) jsem skoro dva roky po sekci a mam dceru Anežku :lol: tak moc gratuluji :kytka: z jedne stranky bych si taky ten druhy porod chtela vyzkouset prirozeny, tak uvidime :lol:

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 04.01.15 01:02

@petraa.z7 je to krasne ceske jmeno :-) pokud to poloha plodu a stav jizvy dovoli, urcite do prirozeneho jdete. S cisarem se to neda srovnat. Drzim palce, at to vyjde. :palec:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 04.01.15 21:11

@Betynka87 presne tak a to jsem od detstvi chtela Terezku, ale pak jsem uslysela Anežka a bylo to ONO ;) :palec: Ja jsem skoncila na cisari po 13 hodinach z duvodu neotevirani se, otevrela jsem se na 2cm a dost, nereagovala jsem ani na nic tak se bojim i podruhe a to jeste nejsem tehotna :mrgreen: protoze si nechci uzit opet dvojporod :roll: bud rovnou cisar a nebo to dotahnout do prirozeneho porodu. Díky moc :hug:

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 05.01.15 02:03

@petraa.z7 my chteli dlouho Anicku, ale kdyz prislo na vec, bylo vsude preAnickovano. Tak jsme uvazovali dal a napadla nas Anezka :srdce:
Nepostupujici porod se muze, i nemusi opakovat. Tezko rici dopredu. Ale chapu, ze se bojite. Ono byt v kontrakcich a nasledne s bolesti po sekci…nic moc :? Ale budu drzet pesti, at vyjde jen prirozeny porod :mavam:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 07.01.15 18:16

@Betynka87 hezky :srdce: dekuju moc, uvidime jak to jednou dopadne :lol: :hug:

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 12.01.15 17:24

Gratuluji k úspěšnému přirozenému porodu po sekci a holčičce. Já si taky strašně přála rodit přirozeně, snad milionkrat sem si představovala jaké to bude a malý se ne a ne otočit a stále mi do porodních vest tlačil nožičky a do toho dvě placenty( které nakonec byly nejspíš příčinou).Pak jednou večer mi v 35tt mi začali slabé bolesti, tak sem to neřešila a do porodnice jsme dorazili 2h od první bolesti, já otevřená na 6prstů a okamžitě na sál, jinak by to podle všeho byla taky rychlovka. Císař mě mrzel, ale jinak to nešlo bohužel a vždy si ráda přečtu příběh o tom jak to jde přirozeně i po sekci, tak snad se mi taky jednou poštěstí :)

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 12.01.15 20:33

@barca0140 To me mrzi, ale na druhou stranu stesti, ze to tak dopadlo. Podruhe to bude prirozene, uvidite. Hlavne tomu verte :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama