Jak se rodil a (ne)kojil Kostějíček

Porod

Ahoj matky, těhny a neplodky  Píšu, abyste věděly, že žiju a jak to všechno bylo.  Omlouvám se předem, že nebudu číst předchozí zprávy a vzkazy a nejspíš ani nebudu číst to, co mi napíšete na tento text. Věděla jsem ze zkazek, že šestinědělí je náročné, ale že až tak ...  

Takže kontrakce mi začaly v deset večer, díky milé společnosti, která se mnou vydržela krafat v diskusi až do mého odjezdu do porodky ve 3:00, kdy jsem měla stahy po 4 minutách a byla to POHODA
V porodce jsem byla otevřená na 2-3 cm, přijali mě na porodní box a do rána jsem měla přípravu, klyzma, odběry kvůli epidurálu a pořád to byla POHODA
Ránov 7 jsem byla otevřená na 3 cm, PA mi pustila vodu a kontrakce začaly dost bolet, chodily tak po třech minutách. Naštěstí mi pak dali epidurál a to pak byla TOTÁLNÍ POHODA, s epidurálem bych mohla rodit klidně tejden, protže to pak nebolelo prostě vůbec.

Jenže jsem se neotevírala, kolem poledne pořád 3 centimetry. Dostala jsem Buskopan do žíly a asi po něm jsem měla krátkou periodu tachykardie, prostě zrychlení tepu na 150, odešlo to samo. Ale PA se vyděsila, volala anestezioložku a ta rozhodla, že to mohlo být i z epidurálu a rozhodla, že už do něj nic nedostanu.
Tak to věru přestala být pohoda.
Samozřejmě kvůli tomu otevírání do mě od rána lili jeden oxytocin za druhým, takže kontrakce už pěkně běhaly jedna za druhou a trvaly dlouho a hlavně šíleně bolely. Prodýchávání nepomáhalo, sprcha už vůbec ne … co vám budu povídat, Pudla si dokonce nechala od PA dát homeopatika na otevírání, tak byla zoufalá …
Píchli mi na tu bolest Dolzin, kterej měl ale jen ten efekt, že jsem mezi kontrakcema únavou usínala - vždycky na minutku. Minuta kontrakce, minuta spánku.Byla jsem se silami v koncích.

Připadala jsem si jako děsná měkota, že nevydržím porod, každýho, kdo vešel, jsem prosila o něco na bolest. tak další Dolsin prej mi můžou dát za 6 hodin.
Kolem třetí jsem byla pořád na 3 centimetry, rozhodli počkatr ještě hodinu, která byla k nepřežití a když mi kolem čtvrté nabídli sekci, tak jsem jim byla docela vděčná.
Paradoxem je, že mi nakonec epidurál udělali v epidurální analgezii, byl tam jinej anesteziolog, kterej si na to troufl - a samozřejmě jsem to snesla dobře, ta reakce byla na ten Buskopan. Stejně jsem při sekci spala, tak jsem byla unavená, že jsem říkala anesteziologovi, aby mě vzbudil, až ho vyndaj :-)
16:36 ze mě vylovili Rafaela zvaného Kostěj, 3140g, 51 cm.
Cestou ze sálu dojatý manžel říká, že je děsně krásnej, což dojalo mě, nikdy miminka moc nechválil.
Večer mě ho donesli na JIP, nepřisál se.
Ráno mě dali na oddělení, Rafánka mě nosili po 3 hodinách na přisávání, jinak jsem měla veget. Rafánkovi to moc nešlo, postupně jsme to ale zvládli, ale nebylo mlíko, maximálně pár kapiček. 3 den už jsem byla zoufalá, nečůral, měl propadlou fontanelu, tak jsem vyškemrala pro něj dokrmení. Sestry byly v pohodě, ty by snad čekaly na rozkojení tejden.Víte co je poporodní blues? To se vám chce brečet, když někdo řekne slovo brečet. Já byla na hadry, mindrák z toho, že jsem nezvládla porod a ještě ani nemám mlíko. Čtvrtý den jsem měla sono a dr. mi řekla, že další těhotenství si čekat tak za rok a půl a že si mám rovnou naplánovat sekci, že dystokie se obvykle opakuje. Holky já bulela.

Najednou to všechno na mě dolehlo a já viděla že já nejsem schopná normálně: ·otěhotnět ·donosit ·porodit ·nakrmit
Dokrmoval se den a půl. Pátý den po porodu se konečně začaly na váze ukazovat hodnoty nad hranicí chyby měření, 5g, 10g, večer i 20g, takže jsem přestali s dokrmem. V sobotu se mi zase šíleně nalily prsa a Kostějíček se nepřisával, ani s medůzkou, když se po boji přisál, stejně moc nevypil a nešlo to ani odstříkat ani odsát odsavačkou, horké obklady leda pro smích. Chtěli mě poslat domů, ale já nechtěla, dokud se nerozkojím. Přes noc se to zlepšilo, už si dokázal vytáhnout i 35g, tak jsem jela v neděli.
Zhubl na 2760g, při propuštění měl 2900g.
Jináč teda Kostěj pil stylem 5 cucnutí a usnul, takže jsem kojila 40 i víc minut za stálého buzení, pošťuchovánjí a ždímání prsu do Kostěje.
Doma jsem se o něco líp vyspala, protože mě alespoň nebudila ostaní mimina. Od včerejška mi zase asi teče mlíko moc, protože Rafánek se poblil obloukem. Když jsem se hládila k pediatričce, tak jsem dostala pokyn kojit max 10-15 minut po 2 hodinách, tak to dodržuji a jen si semtam ublinkne, taky má zvýšené čelo postele, nesmím mu masírovat bříško po kojení, houpat - takže když má prdy (což obvykle po kojení má), nevím co dělat.
Dudla nám v porodce zakázali, dokud se nerozkojí, ale prst prej může, takže trávím po kojení nejméně hodinu s Kostějem na ruce a s druhou rukou v jeho puse, což mě ještě víc pacifikuje. Ale prst ho báječně uklidní, musím přiznat, že mu semtam vrazim i dudla, třeba na zavinování, na které potřebuji obě ruce a nejde to, když se kroutí.
Dneska máme kontrolu, tak jsem zvědavá, jak s tím kojením dál a jak s tím dudlem, ono zatím to bylo pokaždé opravdu každý den jiný problém.
Taky jsem úplně neschopná, nevyspání prohloubilo můj inteligenční deficit a já třeba ani nemůžu vymyslet, co mu mám dát do kočárku pod něj, na něj, jak ho oblíct a jestli zavinout…

Holky ještě jsem si nepřečetla ani emaily, nějakou dobu se tu asi neukážu, navíc se za týden stěhujeme a nebudu mít hnedka internet. Omlouvám se, zatím fakt nestíhám. Ale nezanevřela jsem na vás a žiju. Nekontroluji po sobě ani chyby, rychle píšu, slyším pofňukávání.....

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 11.08.09 09:43

Pudlo všechno bude dobré, neboj - a GRATULUJEEEEEM!!!!!!

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 11.08.09 09:54

Pudlo, Rafaelovi je úplně jedno, jak jsi ho počala, rodila nebo kojila -nekojila…stejně jsi pro něj ta nejlepší máma, jakou si mohl během těch 39tt vybájit.
Měla jsem po prvním porodu to samé, nedonosila, neporodila, nekojila…dneksa je to fuk, jsme rádi že se máme.
Tak přeju, ať je líp a líp:-)))…A ono bude.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 11.08.09 09:54

Ahoj Pudlo,
je mi jasné. že nemáš čas a sílu vůbec na nic, takže komenty asi číst nebudeš, ale nedá mito. Předně obrovská gratulace !!!!! A žádný, že nejseš schopná, jseš, vždyť se podívej jakej je krásnej !!!!  

Já sama mám dnes už šestïletého kluka a na šestinedělí si pama tuju a byl to děs děs děs, ale ono to fakt přejde neboj a pak už bude dobře.
Myslím na vás
 LuckaH

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 11.08.09 09:57

Holky, tak jestli si Pudla nechala dát homeopatikum, tak to byl opravdu stav nejvyšší  nouze.   Pudli- moc držím palce, aby se vše brzy dostalo do svých kolejí a užívali jste si s Rafíkem jen samou radost.  

Ale přiznám se, že mě to teda trochu rozhodilo, ne že ne......

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 11.08.09 09:58

Pudli taktez jeste jednou gratuluji a neboj vsechno bude dobre a jak jiz bylo napsano-schopna jsi!!Vzdyt se podivej co drzis v naruci.

 
popodopo
Kecalka 404 příspěvků 11.08.09 10:05

Pudli, myslim na tebe, holka jedna…a bude to dobry, uvidis…vsechno blby sis uz vyzrala, ja sice „normalne“ porodila, ale zase nastala apokalypsa pri alergii na BKM a tak dal, ale ty uz to vsechno zvladnes!!!!
Jeste jednou, myslim na tebe!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32297 příspěvků 11.08.09 10:07

jeste obrazek  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 11.08.09 10:10

Pudlo…CHÁPU… :-) Máma seš nejlepší neboj! :-)

 
anouk02
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.08.09 10:17

Pudla,jsi ta nejlepší máma!!! A Rafča krásný mimko.Ono si to sedne.Držím palce.A.  

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 11.08.09 10:41

Pudloune, právě žes to dokázala… bomba! Chtěla jsem něco sáhodlouze psát, ale stejně to číst nebudeš a ani to není podstatný. Je krásnej! Rafael Kostěj Pudla I. ;)))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 11.08.09 10:45

PUDLI - všechno se ustálí, máma jsi nejlepší!!!! :-))) A Rafael je chlap,to ti teda povím :-))))

 
janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 11.08.09 10:51

Pudlinko, moc gratuluji k tak překrásnému chla­pečkovi a k úžasnému jménu, které jste mu dali.
Velmi dobře ti rozumím ohledně bolestí a v takové chvíli je člověku jedno co mu dají, hlavně, ať už to poleví, mě tak nechali trpět 36h, taktéž nakone EPI+Oxy, sekce mě minula, ale  žebrala jsem o ni.
Moc ti přeji, aby se kojení zadařilo, nám se bohužel nepovedlo i s váhou šel malý o půl kila dolů, ale neboj oni jsou to malý bojovníčci.
Užívej si krásné chvilky s malým, nenech se ničím rozhodit, teď jsi jen ty a Rafaelek, pak tatínek  pečující o vás.
Přeji malému do života hodně štěstíčka a málo boleníčka, má úžasnou a statečnou maminku a určitě i super taťku.    

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 11.08.09 10:53

Sláva, tak už věřím, že je vše OK. Gratulace, hodně síly do začátku. Až se budeš cítit, tak se objev.
 Bára

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32297 příspěvků 11.08.09 10:58

Holky ja si ted teprve prohlidla tu fotku hned po porodu - ja ho pak par dnu videla vzdy jen zavinuteho na kojeni, takze mi ani nedoslo jak silene zhubl. Jaky ma na ty fotce pekny stehynka a ja kdyz ho videla, tak uz mel nozicky jako spejlicky …  

ty jo, ja tu nemuzu sedet, mela bych aspon vyprat pleny, kdyz uz nespim. Cura do papirovejch ale uz mam zaspinenejch latkovek na celou pracku…

 
Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 11.08.09 11:13

Pudli jeste jednou gratulace! A Kosta je nadhernej. Neboj, tohle ma v sestinedeli skoro kazda, ja na to svoje vzpominam nerada, mela jsem to uplne stejne, jako ty. Ale neboj se, nic netrva vecne, ted je to o nervy, ale az se spolu szijete, budete tym a uvidis, jaka je to pohoda!! Dockej casu :) !!!

 
Gabika  11.08.09 11:30

Ahoj Pudloslavo,

gratulujem k narodeniu krásneho synka :-) vybrali ste mu krásne meno. S tým kojením sa naozaj netráp, začiatky sú častokrát takéto. U staršieho som to mala podobne (dlhé kojenie, pospávanie, blinkanie…) u mladšieho sa ešte k tomu pridalo slabé prisávanie. Netreba sa na to pozerať ako na problém, ber to, ako to je, a snaž sa byť v pohode, ono sa to časom ustáli.

A teraz budem za zlú, robím to dobrovolne a pri plnom vedomí :-) (ale so snahou pomocť). Myslím, že ten neporadený porod bol vo veľkej miere tým, ako bol porod vedený - pretŕhanie obalov pri 3 cm (prečo???), potom epidurál, následne Buskopan (nasledovala tachykardia plodu), oxytocín, Dolzin… a sekcia. Sama si písala, že kontrakcie nepríjemne zosilneli až po pretrhnutí obalov, takže sa nemožem ubrániť dojmu, že keby sa s tým nezačalo, celé to mohlo dopadnúť úplne inak. Ty si to zvládla, ako si najlepšie mohla (muselo to byť, a určite ešte je, veľmi ťažké sa z toho spamätať), len mám pocit, že ti „okolnosti“ hádzali polená pod nohy. Zbytočne. Myslím, že ti v porodnici mali dať šancu porodiť normálne prirodzene.

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 11.08.09 11:49

Gabika - jsem ráda, že jsi to napsala. Mně napadlo totéž: proč jí píchli tu vodu tak brzy???, ale jako dosud nerodivší jsem se to bála napsat. Zajimal by mě názor i ostatních zkušených matek.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 11.08.09 11:50

Gabi tachykardii měla spíš Pudla, jak jsem pochopila z popisu. Je otázka, jak by to mohlo být…jak můžeš vědět, že by to bylo jinak? Mě porod taky vyvolávali a bylo to úplně v pohodě. Dolzin bych si dát nedala, to radši hned epi, ale moje kontrakce se prodýchat daly, takže nebylo třeba. Přijde mi to strašně sporné, taky nejsem pro protrhávání plodových obalů, na druhou stranu i moje dula z porodního kurzu si je nechala nakonec prothrnout (přestože hodně dlouho říkala ne), protože porod se ne a ne rozjet, až po plodovce pak jak po drátkách.    

Jak to tak čtu, ty popisy porodů, otevírání se je jak věštění z křišťálové koule, někdo je v pohodě a jinej má problém. Někomu pomůže chození, jinému klyzma nebo horká vana, někomu epidurál… Myslím, že určitou roli hraje i psychika, ale jak toto ovlivnit že?

 
matesatko
Kecalka 253 příspěvků 11.08.09 12:07

Gratulujeme ke krásnému chlapečkovi. Kostěj-Rafael je moc krásnej kluk. A neboj bude to dobrý. Já o sobě taky říkám že nejsem zrovna ten správnej chovnej kus, ale jestli je chlapeček konečně na světě a v pořádku tak je to úplně putna. Ať jste oba brzo v pohodě a Rafíkovi přibývají faldíky.M.

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 11.08.09 12:21

Pudlo, Rafaelek je opravdu nádhernej, konečně si ho můžu prohlídnout :-)) A jak tady všechny holky píšou, jsi skvělá máma! Já měla v šestinedělí taky depky, jak to tu jednou nazval, doba temna. Ale bude to lepší (byť jsem tomu tehdy moc nechtěla věřit).

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 11.08.09 12:33

Pudlo, co chodim na e-mimi, sleduju psychiku a pak hysterku…
Gratuluju k Rafaelkovi, je úžasnej, nádhernej, pudlovitej a hlavně ať jste stále zdraví!!!!

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 11.08.09 12:39

Ono záleží kdy k tomu protržení dojde. Dirupce vaku blan je závažné rozhodnutí, v případě předčasného provedení může dojít k dystokii (nepostupování porodu) aspoň tak to uvádí odborná literatura. 3cm je dost málo, mně ji provedli až když jsem byla víc jak na 6 (přišla jsem do porodky otevřená na 2 cm, tak prostě počkali). Bohužel porodníci zasahují a zasahují a pak si matka připadá jako úplně neschopná, to je dost smutný.
Nicméně teď už to Pudlo hoď za hlavu, máš krásný zdravý miminko, tak si ho užívej;-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 11.08.09 12:41

Jen pro zajímavost (Pudla promine) sem hodím, co jsem našla o nepostupujícím porodu, pokud to někoho zajímá:   **Příčinou **dystokie****(ne­progredující porodní nález) může být:

nepoměr mezi hlavičkou a pánví, pokud nebyl diagnostikován již při
příjmu;

patologické naléhání hlavičky (deflexe, vysoký přímý stav, asynklitismus);

rigidita měkkých porodních cest (pak je vhodná epidurální analgezie,
spazmolytika, neuroplegická analgezie, v některých případech i
paracervikální analgezie); je třeba rozlišovat mezi rigidní děložní brankou
(např. po cerclage nebo po kryoterapii) a spastickou děložní brankou
(např. reakce na porodní stres);

inkoordinace děložní práce;

po vyloučení předchozích příčin zbývá děložní hypoaktivita, jejímž řešením je dirupce nebo stimulace oxytocinem

Dále je psáno, že mezi chyby při vedení porodu patří i pozdní rozpoznání dystokie. Kdy se začne porod považovat za porod s neprogredujícím nálezem tam není.

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 11.08.09 12:59

Teda Pudlo, já tu řvu jak magor. jsem nějak naměkko, děsně :-))) Nakonec jste to zvládli, i když to bylo velmi náročné. Tak te´d už jen dobrý. Všechno se srovná a budete v pohodě… Tak hlavu vzhůru, vždyť už jsi máma a pyšná na svoje miminko!!!

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 11.08.09 13:11

Pudlíci hodně štěstí, zdravý a životní pohody přejí Lacenkovic…až se to malinko poddá tak se určitě stav za matkama „vševědkama“ :-) pro nějaké moudro a nějaký ten užitečný fíglík, kterak na malého ráááádi a ochoně poradíme

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 11.08.09 13:19

Pudlo, gratuluju k porodu. popravdě jsem se bála nějakého dramatického konce ála klesající ozvy, modrý Kostěj atd. Takže najdi si na tom to lepší, že to Rafík zvládnul na jedničku s hvězdičkou.

Jinak nepostupující porod mohl být způsobený megadávkami magnézka po celé těhotenství, děloha je sval, pokud neposiluje, tak to pak nemusí dát. Jenže bez magnézka by to třeba zase nedal Kostěj…

Šestinedělí jednou pomine, všechno si sedne a ty se budeš moct začít naplno těšit z miminka. (protože ono to bettynkovské štěstí je muška jenom zlatá, která si na čerstvou maminku sedne málokdy)

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 11.08.09 14:04

Mně vodu píchali vždycky a vždycky jsem se hned potom krásně otevřela a měla jsem opravdu rychlý porody. Je to prostě individuální. Coby kdyby je fakt ‚věštírna‘ ;)

 
Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 11.08.09 15:24

Pudlo zvladla jsi vsechno ne ze ne,jak to probihalo si nevybere nikdo a vy jste to zvladli bajecne,maly je v poradku a za par tydnu si na sebe zvyknete a bude dobre!
Maly je poradný chlapak za cvilku budou i faldiky:-)
Pobavila jsi me s homeopatikama,kdo by to do tebe rekl-hahaha…mrkaji­ci smajl!

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 11.08.09 16:12

Pudlo neboj! Šestinedělí nebude věčně! mělas to holka náročný! Ale věř! Bude líp! Hlavně že jste to oba zvládli!!! GRATULUJI!!!!!!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.08.09 16:17

Pudlí ještě jednou gratuluji a držím palce at vše zvládnete:-)
Já depresema trpěla jen první týden,kdy jsem měla také pocit že jsem selhala že muselo dojít na kleště,tak držím palce at tě to také brzy pustí a zustane jen radost ze zdravého kostěje:-)
Kamča a Matyášek

 
Gabika  11.08.09 17:45

Ja ti to verím :-) Nikde som nepísala, že po dirupcii nemože nasledovať bezproblémový porod. Može. Na druhú stranu som nikde nečítala, že by NEpichnutie vody sposobilo takéto komplikácie. Tak načo ho zbytočne podstupovať? (Obzvlášť pri 3 centimetroch.)

 
Smilla
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 11.08.09 18:11

Pudlo, ja si naopak myslim, ze jsi to vsechno za okolnosti jaky byly, zvladla na vybornou. Koukam, ze to vubec nebyla prdel, doufam, ze ted uz budete s malym v pohode, a ze vam bude maly Rafael ( krasny jmeno ) hezky tloustnout.
Mejte se krasne Pudlikovic rodinko.

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 11.08.09 18:25

Pudlo auuuuuuuu to je strááášnýýý jaký jsi to měla bolestivý… Musela jsi být příšerně vysílená..
Umím si to představit, taky mi „to“ vyvolávali a hodiny a hodiny jsem byla jen na jeden prst (cca 30 hod), bez záchrany po pár hodinách v podobě epiduralu si to ani nechci představit.

Šestinedělí jsi vystihla tím , že se člověk rozbrečí jen když slyší slovo brečet. Nebo když se manžel zeptá : „tak co, cítíš se jako matka?“…

Drž se, bude to za tebou ani nemrkneš.

A co jizva, bolí tě to? Hojí se? Můžeš chodit a vstávat v pohodě?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32297 příspěvků 11.08.09 19:05

Holky diky zy vsechny slova utechy
mame skvelou pediatricku, silene mila a trpeliva, sedela jsem u ni hodnu !!!! skoda, ze se od ni stehujeme dal, bude dojizdeni, ale necha si nas..  

jinac s tim oteviranim - dekuji za prehled pricin - u me to byla jiste ta rigidni branka. PA to rikala a taky proto mi davali vsechny ty leky a buskopan  

Pred zavedenim centralizace a modernich pristupu do porodnictvi byla materska umtrnost 10% a novorozenecka 20%. myslim, ze bychom se do tech procent s Kostejickem asi vesli, protoze nez bych se za dalsi den a pul kontrakci konecne otevrela, tak uz bych asi silu na tlaceni fakt nemela. No je fakt, ze do pichnuti vody byly ty kontrakce sice bolestive, ale ne tak caste … kdo vi. fakt je to vestirna, nemyslim si, ze by v instituci jako Podoli nevedeli, co maji delat a neznali nejnovejsi studie. Vzdycky me fascinuje, jak nekteri lide presne vedi, co se melo udelat a proc. sama jsem lekar a tak vim, ze je treba ke kazdemu kroku pristupovat s urcitou pokorou k matce prirode, protoze sice vime, co se stane vetsinou, ale nikdy nevime, co se stane v danem konkretnim pripade.  

 
bubli
Kelišová 5545 příspěvků 11.08.09 21:07

Pudli, moooc gratuluji. Rafael je krasne mimco. Teda pri porodu sis uzila :-( Holt nekdo si to vychutna od zacatku az do konce. Preju at uz je ted vse bez komplikaci a Rafael pekne tloustne :-)

 
Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.08.09 00:24

Je krásnej, vůbec nevypadá kostějácky!!!! :-)  

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 12.08.09 09:54
 

Ahoj holky, tak to je naše Aduš…
vkládám fotku poprvé tak doufám že dobře…

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 12.08.09 09:55

tak ne… tak to budu zkoušet…
poradíte jek na to ??  

 
te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 12.08.09 12:24

Pudlo,
velká gratulace,zvládla jsi na velkou „1“.Když jsem to četla,vzpomněla jsem si na své dva porody a teď v říjnu mě čeká třetí porod.Rafaelek je moc krásné miminko.Přeji ti a malému,aby jste byli zdraví a všechno zvládali v pohodě. Tess  

 
Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 12.08.09 12:31

Pudli, výborně, gratuluji, zvládlas to! Přeju vám sílu a zdraví do života!

 
Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 12.08.09 20:11

I já se přidávám ke gratulaci. At se má chlapeček čile k světu a určitě jsi to zvládla na jedničku. Posílám moc síly.

 
RenčaF
Kecalka 107 příspěvků 13.08.09 11:28

Podlo - maminko - strašně gratuluju!!!! jsi hrozně statečná, smekam před tebou až k zemi! Držte se, at Kostějík-Rafík pěkně přibírá!!!

 
Knoflice
Kelišová 7364 příspěvků 13.08.09 14:31

No to je krásné miminko! Moc gratuluju!

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 13.08.09 18:35

ahojky mamino,
asi mě neznáš, ale hodněkrát jsi mi ze začátku těhu poradila…
no já ti nemám jak poradi nebo pomoci, ale je vidět, že jsi opravdu nešťasná…takže takhle vypadá šestinedělí????no tak to se máme teda na co těšit…celkem jsi mě překvapila…
ale určitě to bude všechno ok:-)chce to čas, takže držim pěstě!!!!  

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 13.08.09 19:42

Zuzzo, šestinedělí není o tom, že jsi nešťastná…jsi šťastná a moc, ale kromě toho navíc taky unavená, lítostivá, překvapená, rozhozená a tak podobně…ale stejně to za to stojí:-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32297 příspěvků 14.08.09 13:42

Tak jsem si pořídila zánět kozy, beru ATB …
nejhorší jsou na tom ty horečky, jak občas beru antipyretika, tak mi děsně kolísá teplota a tak se mi Kostějíček zdá jednou žhavej, jednou studenej… nedokážu to posoudit.  

A má trápení, nespíš ty koliky ..... on teda prdí, skoro v každé pleně je prdnuto, ale stolice je málo, tak 3× denně a malý objem. Chlastá dost, čůrá pořád.
Už dva dny držím dost přísnou dietu a nic, zvažuji rourku. Masáže, nahřívání taky moc nepomáhá.

 
Knoflice
Kelišová 7364 příspěvků 14.08.09 15:01

A Sab Simplex? Vydrž, tohle má první tři měsíce snad každé miminko, kojené nekojené … Ty si prsa oblož tvarohem.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.08.09 15:10

Já rourkovala i preventivně a vždy se u toho krásně posral:_)).Určitě  doporučuji.Nez­vyknul si na to:-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32297 příspěvků 14.08.09 17:47

tak jsem zkusila rourku a vytekla z nji na me  takova zluta voda, jinak nic, nepokadil se ani si neprdl… tak nevim

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 14.08.09 17:57

Pudli, ten tvaroh na ty prsa fakt zabírá a Kostějovi zkus zpívat…já vím, že to zní debilně, ale Jasmoň se u zpěvu vždycky uklidnila ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »