Jak se mění budoucnost

O životě

Člověk plánuje, uvažuje, zvažuje a promýšlí. Jak naložit s životem? Kolik si pořídit dětí? Jak to bude s penězi? A pak se stane jedna jediná věc. A plány jsou víte kde...

Je neděle, 9.března. Krásný počasí, vyjeli jsme si na chatu, lebedíme na sluníčku, grilujeme, kávička. Mám přesně měsíc do termínu. Kluci shrabali po zimě listí (manžel si vzal jako posilu našeho společného kamaráda), náš Matýsek je taky velkej pomocník přece. Povídáme si, rozebíráme, jak se nám po Novém roce všechno daří. Začala jsem péct, moc mě to baví a něco to hodí. Manžel v práci spokojenej, pro miminko vše nachystané. Cejtím se spokojená a je vidět, že manžel je na tom stejně. Kamarád nám říká, že by si taky přál, aby to měl jednou takhle jako my. Jsem pyšná na to, jaké máme manželství.

Večer uleháme spokojeně do postele. Mládě chrní, hotovej z výletu a celodenního slunění. A v tom telefon…Matinka voláááááá. Nikdy bych nevěřila, jak ve mně hrkne, když se místo hlasu mojí maminky ozve hlas jejího nového přítele. Ať okamžitě přijdeme, že neví, co s mamkou je a že je úplně mimo. Ptám se, zda volal sanitku.

Mamince je 48 let, ale má za sebou velmi vážné zdravotní problémy (disekce aorty atp.). Nevolal, prý ona nechce. Naštěstí její přítel bydlí přes ulici. Rychle se oblékáme, Matěje necháváme spát a vybíháme (já s tím pupkem) do tmy.

Nechci popisovat, v jakém jsme ji našli stavu, to ani sama nezvládám, i když už to je měsíc. Okamžitě jsem volala sanitku. Ta přijela cca po 10 minutách. Dva saniťáci, kluci mého věku. Jeden se mě ptá „Proč prý tady jsou?“ Mamka leží, sice je při vědomí, ale nejde ji se zvednout, oči má divně v sloup. Ptám se ho, zda mu přijde normální, že vypadá takhle. A současně s jejich neschopností složit vozík a posadit ji na něj já propadám pomalu panice a hysterii. Lékař nikde.

Odnesli ji do sanitky. Dalších cca 15 minut čekáme na lékařku, která přijede vlastním vozem. Opět popisuju situaci, její zdravotní stav. A žádám o převoz do FN v Hradci, kde ji před čtyřmi lety dělali opravdu složitou operaci srdce (potom, co v Pardubicích zabedbali péči, ale o tom asi raději jindy).

Posílá mě pro dokumentaci, co jí dali tenkrát při propuštění. Dobíhám domů, hledám, nacházím, letím zpátky. Mamčin tlak v té době dosahuje hodnot 230/160 a tak podobně. :O Sanita stojí před domem přes 45 minut. Pak se konečně rozhodují, že se jede směr HK a že si mám ráno zavolat.

Brečící a příšerně hysterickou mě manžel odvádí domů. Vůbec nespím. Čekám, až padne šestá a volám Hradec. „Vaše maminka leží na JIP neurochirurgie, je po těžké mozkové mrtvici a bohužel krvácí do mozku.“ Víc mi říct nemohou. Mám si přijet. Od jedné jsou návštěvy.

Manžel odvezl Matýska švagrové, o půl jedné sedáme společně s jejím přítelem do auta a jedeme si pro informace. Mám strach, brečím, jsem vyděšená a vypadám jako smrtka.

Po příjezdu zvoníme na JIP. Dovnitř smím dnes ale jen já. S paní doktorkou zasedáme v ledové chodbě ke stolečku a ona ihned spustí. Maminka má 2% šanci, že nebude dementní, v podstatě žádnou šanci, že by se kdy postavila, sama najedla, promluvila. Rehabilitace není na místě, je zbytečná. „Připravte se, že pokud přežije a bude stabilizovaná, čeká ji LDN.“ Nevím co říct, ani brečet mi nejde, v podstatě se mi úplně rozplývají její slova.

Ptá se mě, zda mi je dobře (no skvělě!) a že tedy z její strany vše. Mohu jít za maminkou, je ale uvedena do umělého spánku. Pochopitelně jsem za ní šla. Nebyl to moc příjemný pohled.

Jdu za chlapama, vše jim říkám. Oba brečí. Já ne, mně to nejde. Je mi šíleně z toho, že mi ani nejde brečet, když mi nikdy nebylo hůř. Ještě ten den volám svojí gynekoložce, zda mohu něco na spaní. Radí mi diazepam, manžel mi jede pro recept.

Doma je nálada na bodu mrazu, Tom mě povzbuzuje, ale já mám pocit, že už nikdy nic nebude jako dřív, že to nezvládnu, co si počneme. A do toho všeho to miminko, co se má brzy narodit. A syn, co má právě „skvělé“ vzdorovací období.

Volám to jen nejbližším, svěřuju se holkám tady na eMimi v naší „domovské“ skupině. Nikdo nechápe ty rychlé soudy, pár hodin po příhodě odepsat člověka na 2 %.

Nebudu popisovat detailně, co se dělo další dny. Jezdíme denně do nemocnice. Hned druhý den mě mamka poznává, snaží se mluvit. Týden od příhody rozumí, komunikuje, vnímá, naprosto ví, kdo je, co se děje, všechno. JEN nehhýbe pravou stranou těla.

Převoz do Pardubic, neurologická JIP. Tam vše super, sesty milé. Mamka mluví tak, že ji rozumíme. Vzpomněla si, že má můj manžel narozeniny. Prostě mentálně zcela v pořádku. Vezeme ji televizi.

Ptám se, co by si ještě dala, co by chtěla? Potravu přijímá v pohodě naprosto. Odpovídá mi „No však vy víte…cigáro.“ :D :D :D

Je to ona! Prostě ona to dá! Jásám v duchu nad odpovědí, co by možná každého nepotěšila.

S pomocí dvou kamarádek (tím moc děkuju holky :* ) se mi podařilo maminku dostat do Hamzovy odborné léčebny do Košumberka. Měsíc od příhody je ze člověka, co měl podle paní lékařky 2 % šanci na život, někdo, kdo se sám pohybuje na vozíku, sám se nají, oblékne. Mluví stejně jako dříve, myslí jí to a pracuje na tom, aby se rozpohybovala. Dělá úžasný pokroky a rozhodně nepůjde do žádné LDN!

Nechci tady rozepisovat den za dnem, ani řešit další starosti jako finance a tak podobně, co nás ještě čeká vyřešit. Spíš chci jen povzbudit každého, komu řeknou v nemocnici ortel a čekají, že se s tím vyrovná. Nikdy neztrácejte naději!

Pro maminku byl ten měsíc a vlastně i ty další, co ji čekají na rehabilitacích a pak následně u nás doma, mazec. Musí to být neuvěřitelně těžký a závidím ji její sílu, jak se s tím pere.

A vlastně ani nevím, kde jsem všechnu tu sílu vzala já. Prvních pár dní jsem byla psychicky úplně na dně. A vlatně jako na houpačce. Jak to zvládneme, musím ji mít doma, prostě ji nedám nikam do ústavu. Hlavou se mi honily různé myšlenky. Denní návštěvy nemocnice, shánění hlídání pro syna, žádný odpočinek a to vše těsně před porodem.

Dneska mi do telefonu řekla, že jí primář řekl, že patří na jiné oddělení rehabilitací, že bude cvičit intenzivněji. Teď je spíše mezi staršími lidmi. Takže vážně sam pozitivní zprávy. Zítra (pokud neporodím :D) za ní zase vyrážíme. Je super, že smí ven, jedem na kafčo, povídáme, kolem nás jezdí Mates na odrážedle..

Teď tu sedím, peču velikonoční zajíčky a čekám, kdy už se teda konečně rozjede ten porod a narodí se Matýskovi bráška Mikuláš. Jakto, že ještě nerodím?!? :D
Nenarodí se bohužel do situace, kdy by bylo všechno sluníčkové a chmláčkové. ;) :D Ale já věřím, že nás nic nepoloží. Jsme posílení tím, že jsme zvládli tohle.

A víte čemu věřím? Že i mamka si ten kočárek brzy sama povozí. ;)

Děkuju za přečtení deníčku a když někomu dodá i trošku sil, tak budu jedině ráda. :)

Hodnotilo 63 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30765 příspěvků 13.04.14 00:17

Krásné :srdce:

 
Scarenka
Stálice 85 příspěvků 13.04.14 00:50

Maminka to zvládne, už jen proto, že má tak skvělou dceru! Dojalo mě to. Krásné.

 
rokris
Závislačka 3621 příspěvků 13.04.14 01:09

Opravdu krásný deníček. Z diskuze mě mrazilo. Často jsem si na vás vzpomněla a věřila, že to maminka zvládne. No, a ta jistá paní doktorka… Skutečně velmi etické :zed: Hodně štěstí :srdce:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 13.04.14 01:59

Jsem rada, ze ma denicek relativne stastny konec :kytka:

My jsme si tohle zazivali pred 11 lety, kdy CMP postihla dedecka. Ochrnul na pravou stranu, lekari davali velmi malou sanci, ze se z toho vzpamatuje. Babicka se nastvala a spolecnymi silami cele rodiny jsme si dedu vydupali domu, vsichni jsme se starali o jeho peci. Nevzpamatoval se jako tva mama, ale pokroky delal obrovske. Bylo to hodne narocne obdobi. Ale myslim, ze toho nikdo nelitujeme.

Ceske zdravotnictvi je po tehle strance odporne. Co jsme si zazili, to by vydalo za knihu. Od pece v nemocnici, kdy lezel celodenne v prosr… plene a vytizene sestricky clovek nenasel jinak nez u kaficka, pres pozdejsi odmitnuti poskytnuti invalidniho voziku atd atd

Preji at uz je jen dobre a maminka se ve zdravi tesi z vnoucat :kytka:

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 1 inzerát 13.04.14 05:22

Přeju hodně štěstí!! Taky si myslím, že to maminka zvládne! :-) jste silné ženy!! :kytka:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 13.04.14 06:14

Mamka je skvela, verim, ze to brzy zvladne, ma hodne sily a je videt, ze i ty :-) doufam, ze dalsi denicek bude o mimcu :-)
ja mam dneska prvni tp a nic ale sem rada, prze dneska ma babicka propustku z kosumberku. tak ji zase po dlouhe dobe uvidime, nez se tam vecer vrati :-)
moc vam preju, aby se uz vse darilo lip a lip :-)

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 13.04.14 06:21

Holky dekuju, pisu z porodnice od kontrakci :mavam:

 
Sanlitun  13.04.14 06:45
:srdce: :srdce: :srdce:
 
rodinka4
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 13.04.14 06:47

:hug: krasny pribeh

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 13.04.14 06:59

Strasne moc drzim palce, maminka je bojovnice a ty take. Urcite to zvladnete :srdce:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 13.04.14 07:19

@lyrica jee tak hodne stesti :kytka:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 13.04.14 07:50

Tchyni se stalo naprosto to samé, jen byla v práci a asi o 3 roky starší. Nedávali jí žádnou šanci přežít. Díky Hamzovce dnes po 4 letech sice hůř mluví (nevybavuje si některé výrazy), má sníženou inteligenci, ochrnutou pravou ruku a částečně nohu, ale chodí, obslouží se, pracuje na zahrádce a dokonce jezdí na běžkách :lol: Naučila se psát levou rukou a postupně si doma vše upravili tak, aby byla schopná se o sebe postarat, uvařit atp. V Lužích je to super, strašně moc jí tam pomohli :palec: Jezdí tam dodnes jednou do roka na 5-6 týdnů a vždycky je vidět obrovský pokrok. Je to nedocenitelné zařízení! Přeju hodně štěstí, bude potřebovat hlavně psychickou oporu. Tchyně ještě dnes po těch letech velmi těžce nese, že jí ruka „nefunguje“, jak ona říká. První rok nebo dva strávila na antidepresivech a psychofarmakách, ale teď už je dobrá a nepotřebuje je. Čeká ji doživotní cvičení, logopedie a když pojišťovna bude svolná, snad znovu za rok i Hamzova léčebna :)

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 13.04.14 07:51

Jé, ty rodíš? No neni možná, ty ho nebudeš nosit do Vánoc? :lol:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29146 příspěvků 13.04.14 07:52

Maminka je bojovnice :hug: a jak tak čtu, tak přeji rychlý a co nejlepší porod :palec:

 
Elí2014
Kecalka 120 příspěvků 13.04.14 08:26

Jsem moc ráda, že deníček má happy-end. Maminka je mladá, zvládne to…Ale k přístupu lékařů. Takhle přesně teď vypadá naše zdravotnictví :poblion:. Záchrankou počínaje a lékařkou konče. Držím ti palce, ať to všechno zvládnete. :hug:

 
Cullenka19
Stálice 51 příspěvků 13.04.14 08:30
Hodně sil

Zdravím, přeju hodně sil a ať je maminka brzo zcela v pořádku a může povozit kočárek. Vím jak vám je. Přítelův taťka měl to samé a všichni jsme z toho byli šptní. Teď chodí o hůlce, ale jinak už to je dobré. :srdce:

 
Uživatel je onlineCuddy
Extra třída :D 13371 příspěvků 13.04.14 08:48

Krasne napsano. Jste vsichni pozitivne myslici velci bojovnici. Drzim palce, at je Mikulas na svete co mozna nejhladseji.

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 13.04.14 08:48

Preju uz jen vse dobre. male miminko urcite maminku jeste vic povzbudi.

at jde vse hladce. myslim, ze vam pribude hlavni „terapeut“ ;)

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 13.04.14 08:58

Drzim vam vsem pesti:D:D drzte se a hodne sil, vse se v dobre obrati, uvidite…
Preji Vam pokud mozno prijemny porod a hlavne vam i Mikulaskovi hodne zdravicka:D
Jinak krasne napsany denicek, zivot je nekdy tezky ale vy i maminka jste silne zeny a verim, ze vse zvladnete.

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 13.04.14 08:59

Ahoj, Tvůj deníček je myslím pro mnohé zamyšlením nad vším, co člověk během dne řeší, že řeší samé banality, rozčiluje se kvůli úplně zbytečným věcem, ku příkladu já, dnes ráno, když jsem vstala z postele, našla jsem pod houpacím křeslem opět nadílku od našeho pejska, byť vím, že vina je na mém manželovi, který určitě odfláknul večerní venčení, tak kárání stejně dostal pejsek… V životě jsou takové nepříjemné situace, co se stanou ze dne na den… já Tobě a Tvé rodině jen mohu popřát hodně síly, hodně síly do života, do porodu.. :hug: Nedokáži si představit tvou situaci, když ti řekli, že má maminka 2% na normální život, já bych se asi v tvém stavu na místě zhroutila, moje maminka je pro mě vše, vše na světě co mám… :srdce: Opravdu díky za deníček, člověk se opravdu zamyslí nad tím, že pár věcí se dá přehlížet… :)

Příspěvek upraven 13.04.14 v 09:00

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 13.04.14 09:05

@lyrica super denicek. Mamince drzim vsechny :palec:
myslim ze Mikulasek pochopil, ze nejhorsi je za vami a tak je cas se konecne narodit, tak at to jde jak po masle :hug: :hug:

 
Čekatelka
Extra třída :D 14414 příspěvků 13.04.14 09:55

Fíha :hug:

 
marturka  13.04.14 10:12

Hodně štěstí, zázraky se dějí. Já už to také vím. Vždy je ve hře mnohem víc, než dokážou lékaři vidět a pochopit. Sílu žít a vůli jednotlivých lidí nelze nikdy nijak předvídat. Jsem zdravotní sestra a takto, z polytraumatu mého taťky, který byl již zařazen do skupiny nevyléčitelně nemocných, jsem díky jeho vůli žít, mu dopomohla do nového života! Vrátil se, mentálně stejný, z ležáka dnes chodí, dokonce jezdí na kole 100kilometrů běžně. A to nemohl ani mluvit, když psal, neudržel ruku…učili jsme se všechno znovu. Sedět, jíst, mluvit, cvičit, jezdit na vozíku, chodit každý den jsme přidávali jeden krok chůze, pak jeden schod… Přístup zdravotníků dodnes mám v živé paměti a často se za něj styděla, protože já bych se tak nikdy chovat nemohla.
Dnes je táta zpátky, chodíme spolu plavat, on musí opatrně a spíš ve vodě cvičí. A hlavně on nechápe pasivitu pacientů kolem sebe, když je někde na rehabilitaci nebo v lázních.
Tak se držte. Život je zázračný.

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 13.04.14 10:45

Brecim. A strasne moc drzim mamince i cele tve rodine palce, vy to urcite zvladnete.

 
Akzeret
Povídálka 23 příspěvků 13.04.14 11:19

Brečím jak želva :,( Krásně napsané! Myslím, že Mikulášek jí bude dodávat sílu, bude si ho chtít sama povozit. Mamince přeju brzké uzdravení a vám zdravého syna :hug:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 13.04.14 11:28

Moc vám všem držím palce, maminka je moc silná a má úžasnou dceru, ať už je vše zas dobré! :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 13.04.14 12:12

:hug: :hug: Držím mamince palce, aby se co nejdřív úplně uzdravila. :kytka:

 
Gabulle
Ukecaná baba ;) 2301 příspěvků 13.04.14 12:23

Maminka je bojovnice :-) Jen mě zaráží, jak je možné že sanitaci nepoznali mrtvici, pri ktere jde o minuty a okamzite maminku neodvezli. Moje babicka bohuzel dedovu mrtvicku nepoznala (nebylo mu ani 65) az mamka na navsteve volala sanitu, bohuzel par dni na to v nemocnici dostal druhou, pri kterem mu praskla vydut na mozku a neprezil to. Od te doby mam nastudovano jak to poznat na cloveku hned na pocatku.

Drzim palce at mamka casem kraci i stim kocarkem :hug:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 13.04.14 12:26

Já to prásknu, já to prásknu, Mikulášek už se narodil :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 13.04.14 12:35

Tak k Mikulaskovi moc gratulujeme :kytka:
Maminka je bojovnice a vy s ni :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 13.04.14 12:50

Hodne zdravi Tve mamince :kytka:
Krasne napsano, musi byt pysna na dceru, jako jsi Ty…
Preji pekny a rychly porod a hodne zdravi a stesti Vam vsem :srdce:

 
Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 13.04.14 12:53

Klobouk dolů! Jste jedničky! Mamince přeji spousty sil a Vám víru v lepší zítřky, aby jste zase všichni seděli na chalupě, grilovali a pili pohromadě kafíčko :palec:

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13.04.14 13:41

Krásně napsáno, držím moc palce :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 13.04.14 13:51

Moc hezký příběh.

Ten náš probíhal prakticky stejně až do sedmého odstavce… pak skončil.

Tvoje maminka to teď už určitě zvládne, to nejhorší máte za sebou. Držím palce a přeji hodně zdraví. :kytka: :kytka:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 13.04.14 14:31

Krásné :-) :kytka: :kytka: držím palce!

 
Liszane
Neúnavná pisatelka 17999 příspěvků 13.04.14 15:11

Vy to zmáknete-jste oba skvělí a maminka šikovná jak s tím bojuje :palec: Kdybys potřebovala kdykoliv psychickou podporu tak jsem tu pro tebe-vždyť to víš! 8)
Velikánská gratulka k Mikymu i tady :pankac: :pankac:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 13.04.14 17:20

Četla jsem to jedním dechem, dobře napsáno a fajn, že i se štastným koncem, maminka to zmákne…jste obě bojovnice a brzy si povozí Mikyho - at´se mu na tom našem světě líbí…je užasný a zázraky se dějí každý den ;-)

Příspěvek upraven 13.04.14 v 17:21

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 13.04.14 18:08

@lyrica maminka to urcite zmakne!!! Hodne stesti a tobe ted…moc gratuluju k Mikulaskovi­..treba uz je na svete :))))))

 
Silwinka87
Generální žvanilka 22148 příspěvků 13.04.14 18:23
Lyri

Mám z tebe radost :mrgreen: A mamce moc gratuluju, věděla jsem, že to dá :kytka:
Jo a Gratulace k Mikimu :srdce: Krásné miminko, přeji hlavně zdravíčko :* :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 13.04.14 21:38

Mám velmi nedávnou, letošní zkušenost s blízkým, který měl krvácení do mozku a byl 15dní v umělém spánku. Funguje, i když doktoři nám nedávali naději na záchranu. Jsem ráda, že jste tak silní a přeju hodně zdraví :kytka:

 
verculinek
Kecalka 462 příspěvků 13.04.14 21:44

Tvůj přiběh mě dojal a rozbrečel…Bojovnost tvé maminky mně připomíná mého milovaného dědečka, který před rokem odešel :,( :,(..Měl už 3. mrtvici a t už nezvládl..Když mně tu první, bylo mu 55 let…Po té 1. mrtivici nemluvil, pořádně nechodil a trpěl částečnou ztrátou paměti…Přesto všechno to zvládl a to jen díky jeho pevné vůli..Nevzdal to, ostatně jako nikdy nic a jen proto tovše zvládl a zase mluvil, chodil…na většinu věci si vzpomněll. Věřím, že Tvá maminka na tom bude za pár měsíců stejně. Nejdůležitější je, že to nevzdala a je pozitivní..Přesto to musí být hrozně těžký…Ty to taky zvládneš a maminka bude mít o důvod víc bojovat - další přírustek do rodiny! Hodně štestí a drž se!!!

Příspěvek upraven 13.04.14 v 21:48

 
Bajuli
Závislačka 4911 příspěvků 13.04.14 21:59

Život nám někdy nastavuje opravdu šílené zkušenosti a to jen proto, aby nas tím posílil. Strašně moc vám držím palečky, aby bylo vse v pořádku a maminka se uzdravila. Jste úžasná, ze jste všechno zvládla a maminka díky vám a rodině děla takové pokroky, ačkoliv verdikt lékařky byl na facku :pocitac: klobouk dolu pred vámi :potlesk:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19333 příspěvků 13.04.14 22:01

Hodně štěstí Vám všem :hug:

 
krmar
Kelišová 7479 příspěvků 13.04.14 22:34

Ahoj. Předně moc gratuluju k Mikuláškovi.

Moje mamka je po mrtvici přesně 2 roky (stalo se to na Velikonoce). Pardubická nemocnice byla v tomto případě naprosto úžasná - jak neurologické, tak rehabilitační oddělení. A v Košusu je to úplně super. Ty rehabky jí hodně pomohou a je tam i perfektní personál. Uvidíš, že bude zase dobře a kočárek si mamka povozí určitě :hug:

Příspěvek upraven 13.04.14 v 22:34

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 13.04.14 23:23

Gratuluji k narozeni Mikulaska, pockal si az Ti vydaji denicek no :palec:
Jinak zkusenost mam dost podobnou, mrtvicka, krvaceni do mozku a nalez velkeho nadoru… ta milovana osoba zila jeste dalsi tri roky i kdyz nam doktori rekli, ze ma max. mesic zivota pred sebou. Nemyslim si vsak, ze by to bylo spatnyma lekarema, mela jsem z toho dojem, ze proste rikaji tu nejhorsi moznou variantu, aby se na to clovek pripravil a pak byl jedine mile prekvapen. Mamince preji hodne sil a zdravi a vam vsem taky, drzte se!

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 14.04.14 05:47

Tak jak uz mas urco po porodu vid? Jak jste s Mikulaskem na tom? :-)

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 14.04.14 07:51

Anet, je super, že to maminka takhle zvládla…a Ty jsi neuvěřitelně silná! Přeju, ať je všechno v pohodě a ať si babička ten kočárek jednou skutečně povozí :)
A vítám Mikuláška na světě! :hug: :kytka:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 14.04.14 08:07

Mamimce preju do dalsich let spoustu sil, je skvely ze to takhle dopadlo! Vase skvela rodina, kdy vsichni drzi pri sobe, ji v tom naramne pomahate a ted jeste s dalsim vnouckem, to bude jeste mnohem lepsi. Preji vam zdravicko!
Muj tatinek s vnoucat bohuzel nedozil. Na mrtvici zemrel pred 4 lety v 55 letech :(

 
Skřítek01
Kecalka 469 příspěvků 14.04.14 20:16

Hodne sil! Držím pěsti, at je to jen lepší!!!

 
veru26
Kecalka 115 příspěvků 16.04.14 15:40

Vím jaké to je.Asi před 8 týdny jsme s přítelem prožívali něco podobného. Tchánovi prasklo aneurysma v hlavě. Je to takový výduť na cévě. Při prasknutí přežívá jen 50 % lidí. On to nevzdal a bojoval. Chodili jsme za ním každy den na Neuro JIP v Liberci.Po 6ti týdnech ho pustili domů. Chodil, mluvil jen byl občas zmatený a dnes je relativně vpořádku občas výpadky krátkodobé paměti. Původně nám řekli, že prvních 14 dní je kritických a dávají mu tak 25ti % šanci na přežití. Jen k těm záchranářům, musím se jich trochu zastat.Oni se hodně říděj tím co ste řekli na lince 155, to že tam nepřijel lékař hned není jeho chyba, záleží na tom jak popíšete zdravotní stav postiženého a na ní je aby rozhodla, zda je lékař nutný. Jinak přeji hodně štěstí :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama