Jak se snažím já - dokončení story

Těhotenství

Zdravím všechny emaminy , emimina a prostě všechny :))) Tak rok se skoro s rokem sešel a já si uvědomila, že začátkem ledna, přesně 10.1 jsem napsala svůj první článek tady do emimina. Bylo to o tom, že se s manželem snažíme o potomka a taky jak na to, aby to vyšlo.

Některé z Vás si možná vzpomenou, pár mi napsalo pěkné a povzbudivé zprávy. Tenkrát jsem si moc přála abych ty // uviděla na moje narozeniny, které mám 13.01. Nepovedlo se, za to se povedla ještě lepší věc, na ty moje další narozeniny, které budu mít za měsíc, už možná budeme tři. TP mám tak nějak ke konci prosince, takže šance tam je velká. Uvidíme. Teď jestli dovolíte si pokusím zbilancovat co mi rok 2006 dal a vzal :-)))

To že jsem těhu jsem zjistila tak v půlce května. Byl krásný jarní den, já měla zpoždění UŽ 10 dní, nicméně mi to nějak nedocházelo. Byla jsem ve fázi, kdy jsem vůbec nemyslela na nějaké oplodňování, koupili jsem si kola, přihlásila se do břišních tanců, které už jsem ale nestihla navštěvovat. Ten test s // mám schovaný v zeleném albumu s medvídkama, které mi předvídavě dala maminka pod stromeček minulé Vánoce.

A začalo pro mě mé nejkrásnější období v životě. I když jsem si samozřejmě prošla nevolnostma a to takovýma, že jsem kolegyni zakázala prát v aviváži, protože,kdykoliv kolem mě jen prošla, tak já letěla na WC. V práci to nebylo o nic lepší, pracuju ve Zverimexu a jak mi do té doby nevadily pachy zvířat, teď jsem se z nich kácela. Má pracovní morálka klesla, protože jsem většinu času strávila venku, vevnitř jsem to nedávala.
Pak to přešlo a já si začala užívat ty klasické starosti a radosti.

Starosti v práci, kdy mi někdy vedení nevycházelo tak vstříc jak jsem předpokládala, no uznejte je normální v těhu dělat 13ctky a být sama a lidem podávat 20kg pytle? No není, ale nakonec se to vyřešilo a já odešla v pátém měsíci v klidu a míru.
Starosti s tím, aby nedejbože zrovna moje dítě nebylo postižené, tripple testy, strach a nakonec úleva, vše je OK.
Starosti s tím, že mi neroste žádné, ale absolutně žádné bříško, že pořád vypadám jen tak špekatě a proto mě v autobuse pořád někdo žádá, abych pomohla s kočárkem a když jsem odvdětila, že ne, neb jsem těhotná, tak si mě dotyční prohlíželi a šlo vidět, že mi nevěří :-)) Co bych teď za to nijaké bříško dala :-)))
Starosti s financema, protože manžel přišel o práci a ta se tady na Ostravsku zhání velmi špatně, no naštěstí moje rodina se ukázala jako grand, takže se všechno zvládlo nakoupit, i když nemám vše co bývá v seznamech, myslím, že se mimi nemusí bát, že by se narodilo do sena někde ve chlévě…
Radosti s pohlavím, oba jsme si moc přáli holčičku a máme potvrzenou holčičku :-)))
Radosti s tím, že jsem konečně mohla jíst, co jsem chtěla, nebylo mi špatně a hlavně nijak extrémně jsem ani nepřibírala. Takže hromady čokolád, bonbonů a dalších nezdravých věcí.
Radosti po každé poradně, kdy mi byla malá ukázána a potvrzeno, že krásně roste, že jsme zdraví a i mé těhu je bezproblémové. Já pak všude hrdě psala SMS, že měříme UŽ 10cm, pak 20cm no prostě jsem zahlcovala své známé zprávami o mém pokračujícím těhu.
Prostě zažívala jsem asi všechno úplně stejně jako každá jiná, ale samozřejmě, jen to moje těhotenství je jedinečné :-)
Teď jsem v devátém měsíci, pořád si to užívám, miluju, když mě ta moje opička okopává, aspoň vím, že je v pořádku. Těším se na Vánoce a hlavně se těším na tu chvíli, kdy poprvé spatřím svoji dcerku. Na druhou stranu se i strašně bojím, ale to asi každá.

Takže co mi rok 2006 dal a vzal???
Dal mi nejkrásnější měsíce v životě, našla jsem emimino a v něm diskuzi LEDEN 2007 ve které je spousta super ženských, které, když je člověku špatně umí potěšit a zdílejí se mnou mé radosti i starosti.
Dal mi i novou práci práci pro manžela, která je stokrát lepší než byla ta původní :-)))
Dal mi rodinu, která se krásně semkla, aby mi mohla pomoci, nebylo to vždycky tak idylické, jako teď.

Vzal mi práci, teda aspoň na nějakou dobu, kterou mám ráda, ale já věřím, že se vrátím…zvířata třeste se :-))
Vzal mi klid a to myslím, že až dokonce života, protože jsem poznala co je to strach, strach o to malé, co ještě není venku a budu se bát asi až do smrti..

Ale možná pokud se zadaří tak mi ještě rok 2006 něco přece jen dá. A to zdravou dceru…třeba to stihneme.

Takže zbilancuju, každopádně rok 2006 byl pro mě ten nejhektičtější ze všech a budu vždy na něj vzpomínat, jako na rok převratných změn.

S pozdravem Hanka a Nikol 37tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rendule
Echt Kelišová 8087 příspěvků 14.12.06 22:42

Ellhano,
moc krásně jsi to napsala,až mi málem ukápla slza......

 
Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 15.12.06 13:38

rendulko, děkuji, tak nějak jsem se chtěla vypsat…

 
AnastazieB
Echt Kelišová 7797 příspěvků 16.12.06 11:00

Ahoj Ellhano, moc ti gratuluju k úspěšnému roku a přeju Tvé holčičce úspěšné dokončení pobytu v bříšku.
Jen by mně zajímalo, jak je to stou prací v těhotenství ve zverimexu, já tam totiž taky pracuju a plánuju miminko na příští rok. Myslela jsem, že jako těhotná tam pracovat nemůžeš? Že ti snad má zaměstnavatel dát práci někde mimo (v kanceláři a tak). Já si totiž neumím představit tam pracovat s nevolnostma a tak, je nás tam sice víc, ale práce je dost… Tak doufám, že mně dají na pár měsíců někam jinam, nebo že půjdu na nemocenskou. Nevíš náhodou jak to je??  Díky moc a měj se krásně, A.

 
Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 16.12.06 11:46

Ahoj,
no podle zákona by tě měl zaměstnavatel přeřadit, ovšem kam? ne každý Zvěrimex má nějaké kancly, i když my jsme třeba veliká síť a taky nebylo kam, no a na druhouu stranu, mě v té době vypadlo hodně prodavaček(byla jsem tam vedoucí) takže pokud člověk má ten vztah k té práci, tak jsem přece jen tak z fleku nemohla ten obchod nechat. Je to fakt složité, opravdu zezačátku jsem trpěla pro smrad(který normálně nevnímám) a taky pro to, že se měly čistit zvířata a to by těhule taky neměly. Takže u mě celkem neřešitelná situace a proto jsem co to nejdřív šlo nastoupila na nemocenskou, každý dr. ti ji napíše pokud mu řekněš že pracuješ ve Zveráku.  Můžeš prozradit v jakém obchodě pracuješ? Třeba ve stejné firmě jako já:-))))
Tak měj se a přeji rychlé otěhotnění

 
AnastazieB
Echt Kelišová 7797 příspěvků 16.12.06 19:12

Já pracuju v Eivu, ten myslím v Ostravě neni, ale přesně nevim. Já mám tu práci taky ráda (většinou:-), ale nevim, asi bych šla radši na nemocenskou, dokážu si živě představit ty smrady (normálně mi taky nevadí) a ty nevolnosti, my máme třeba záchod a šatnu ve sklepě, kam se chodí přes troje zamčené dveře, tak nevim jestli bych to stíhala:-). Jsem na to zvědavá. Měj se, A.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Supermatka


Reklama