Jak se stát zlatokopkou snadno a rychle

V životě každý narazíme na osobu, která nám ten náš bude ničit. Která bude házet špínu na vás, přitom je to ona, která by se měla vykoupat v Savu. Která vám bude přebírat kamarády, bude vás využívat a když řeknete pravdu, což je tím pádem špatně, začne na vás útočit a strašně tvrdit, jak lžete.

*

O kom je řeč? O Kláře. Člověku, který mě pronásleduje už od mateřské školy a ničil mi život až do střední. Po posledním výstupu s ní jsem se rozhodla, že se musím z toho všeho vypsat, a vhodná mi přišla tato stránka. Takže se pohodlně usaďte, udělejte si kafe; dnes to totiž nebude jen na deset řádků.

Mateřská škola

S Klárou se známe prakticky odmala. Bydlely jsme ve stejném paneláku, hrály si venku na hřišti, chodily spolu do školky. Ona byla ale vždycky ta, která dělala rozbroje. Už si přesně nepamatuji, co to bylo, ale z vyprávění od mamky vím, že to tak bylo. Klářina máma byla-je-bude alkoholička. Proto se taky stalo, že u nás K. strávila celý den, protože její mamka požádala tu mou o pohlídaní s tím, že jde do obchodu, a vrátila se za půl dne úplně na s***ky a cítila se strašně ukřivděně, když ji v tomhle mamka odmítla podporovat.

Hodně velká hádka se ale strhla, když jsem přijela ze školky s kousanci a modřinami na zádech. Já osobně si to nepamatuji, ale prý jsme se měly s Klárou poprat, protože mě vyprovokovala – což časem i potvrdila učitelka z MŠ. Tenkrát máma Klářině mámě řekla vše, co si o ní a o její dcerunce myslí, a utla s ní veškerý kontakt. Pak jsme se (díkybohu) přestěhovali do rodinného domu k mamky novému příteli (který se později stal mým oficiálním tátou, tátou mé sestry a manželem mé mámy).

Základní škola

Na základce jsme se s Klárou normálně bavily. Sice pořád byly nějaké výstupy (nejvíce si vzpomínám na to, že jsem měla podobný svetr jako ona a ta chtěla snad vyhlásit válku), ale jak jsem rostla, začala jsem si to s ní vyříkávat. Na(ne)štěstí je Klára totální flegmatik bez trochy úcty a soudnosti, takže dělat, že se nic nestalo a hrát největší kamarádku, to pro ni nebyl žádný problém.

Celou základku Klára byla ten typ, co měla jedno tričko, jedny kalhoty, jedny boty a to vše od Vietnamců, protože neměli moc peněz. Její rodiče se kvůli dluhům rozvedli, otec dal na sebe osobní bankrot, máma veškeré peníze propila. Odstěhovali se na jiný byt, protože jim tamten zabavili kvůli dluhům a neplacení inkasa. Teď si určitě říkáte, proč tohle zmiňuji, ale za „pár let“ uvidíte.

Ale teď zpět… Okolo druhého stupně ZŠ se Klára začala bavit s kamarádkou Ivou. A jelikož Iva a její rodina byli hodní, tak je Klára s její mámou náležitě využívaly. Když někam Ivina mamka jela, Kláry máma se zadarmo svezla a podobně. Celou tu dobu jsme vedly my tři rozbroje. Klára nedokázala pochopit, že se s Ivou bavím taky. Že s ní chodím ven, k ní, trávím s ní určitý čas. Začala se tedy chytat každého mého slova a pak to Ivce tlumočit ve svých verzích. Ze začátku mi Klára tvrdila, že jí nic neřekla. Když ale začala pomlouvat Ivu i přede mnou, začalo mi to všechno být jasné. Samozřejmě jsem ale byla nejhorší já. A Iva to tak i vnímala.

Střední škola

Po deváté třídě jsme šly spolu s Klárou na stejnou střední. Pamatuji si, že jsem ji přemlouvala, ať jde se mnou, protože byla docela chytrá a na školu, kam chtěla jít, jí bylo škoda. Iva ale s námi nešla. Její cesty mířily na učňák. Co vím, tak se ty dvě scházely ještě pár měsíců po začátku školy, pak se pohádaly a od té doby se nebaví. V ten čas jsme se s Ivou začaly pořádně bavit my. Každý pátek jsme se navštěvovaly, klábosily a já jí vykládala o tom, co Klára ve škole předvádí. Iva jen kroutila hlavou.

Uvedu zde pár příkladů:

 • Ačkoliv Klára nikdy nepatřila mezi hezké holky, motalo se kolem ní hodně kluků. Nedělalo jí problém se seznamovat… Časem jsem ale zjistila, že má tolik kluků-kamarádů proto, že jim posílá své nahé fotky, prožívá s nimi sex po telefonu (Facebooku), v hodinách je láká na wc. A ne, nebylo jí to trapné. Ještě ten rok se na Facebooku objevila nenávistná stránka o tom, že je Klára blbá a ku… Na ten popud o sobě začala prohlašovat, že je stále panna a vykládala to všem na potkání.
 • Když k nám do třídy měl přijít nový kluk – Patrik, doslechla se, že je gay. Smála se mu na každém kroku. Že nosí úpnuté rifle, používá lak na vlasy… Nevím ani, jak to dokázala, ale následující čtyři roky s ním seděla v lavici a hrála si na jeho dokonalou kamarádku. Dokonce se považuje za jeho BFF dodnes.
 • Jelikož jsme šly do nové školy spolu, sedly jsme si spolu v prváku i do lavice. Jenže jak jsem psala nahoře, byla více komunikativnější, a tak se snadněji a rychleji seznamovala. Když jsme si ale s bližší kamarádkou – Martinou, padly víc do oka než s ní, začala vykládat, že jí přebírám kamarádky, že ona se s nimi bavila dřív. Tohle se pak ještě opakovalo jednou.
 • Když slavila Klára narozeniny, Patrik jí pokaždé něco přinesl. Většinou to byly dražší parfémy a podobně, protože byl Patrik jedináček a měl docela dost peněz. On od Kláry nikdy ale nedostal víc než čokoládu a to ještě se slovy: „Víš, že nemáme moc peněz.“
 • V osmnácti konečně o panenství přišla, vystřídala snad pět kluků a dělala ze sebe královnu. O všech jsem se později dozvěděla od další kamarádky. Všichni ji poslali totiž hned do zadku.

Postupem času jsem zjistila, že ji začíná nesnášet čím dál tím víc lidí. Nemá žádné kamarádky, tvrdí, jak se kamarádí jen s klukama, a kdykoliv před někým zmíním její jméno, jen kroutí hlavou.

Ve čtvrťáku jsme zjistili, že jsme vlastně parta. Bylo nás v ní celkem šest – já, Martina, Patrik, Klára a ještě další dvě holky. Jenže Klára zase dělala rozbroje. Cokoliv jsem řekla, otočila proti mně. A protože zjistila, že Martině není lhostejné, kdo co o ní říká, vždycky si vymyslela, jak ji pomlouvám, a Martině to řekla. A to jsem si třeba jen postěžovala stylem: „Ta Martina je ale naivní, když si myslí, že ten její je to nejlepší, co ji potkalo.“ Ona to ale Martě podala samozřejmě úplně jinak.

Když jsem to všechno vykládala Ivě, shodly jsme se na tom, že prostě Klára jen žárlí a závidí a že Iva zjistila, jaká je a baví se spíše se mnou. Když byl tedy další výstup, napsala jsem Martině, že to Klára děla proto, protože žárlí a závidí. Před ní jsem pak už nic neříkala. Ze srandy jsem ale zkusila říct, že jsem těhotná a jdu na potrat. Chtěla jsem vědět, jestli to fakt vykecá, nebo ne. Samozřejmě, že ano. Martina byla u toho, když to pustila do světa, hned mi to psala a smály jsme se spolu. Klára pak Martinu nařkla za to, že mi to řekla.

Když jsme jednou seděli jako parta a povídali si o Kláře a o tom, jak všechny okolo štve, zmínila jsem pár faktů o její rodině – nebo respektive, vyvrátila jim to, co Klára nakecala. Nikdo nechtěl věřit, že by to byla pravda, protože Klárka to podala jinak.

Ve čtvrťáku si Klára našla přítele. Nebyl hezký, nebyl chytrý, ale měl peníze – což Kláře vyhovovalo. Ze začátku jsem to její chlubení brala s rezervou. Celý život žili od výplaty k výplatě a najednou měla peníze. Ve finále se ale z ní stala zlatokopka. Dokonce i Patrik jí to říkal, ale ona se tomu jen smála. Všechno to odvětila jako závist. Mně dokonce řekla, že můj přítel nevypadá na to, že by měl bohaté rodiče a že jen závidím, protože se o mě není schopný postarat – proč by taky měl, o mě se starají rodiče. Taky jí ten její řekl, že nemá chodit na vysokou, protože on má jen výúční list a má peníze. Má jich dokonce tak moc, že Klára si musela zřídit živnostenský list, aby se její miláček náhodou nemusel stát plátcem DPH. Taky jí koupí auto, řidičák, po dvou měsících začala tykat jeho rodičům a jeho dům nazývala jejich společným.

Všechno to ale zakončila perlička, kterou mi Klára napsala. Neřekla do očí, napsala. Prý, že má daleko více kamarádů než já. Že mě nikdo nemá rád. A že by mě nejradši nikdy nepoznala. Když jsem zmínila to, že je škoda, že nikdo z party není z našeho města, aby zjistil, že to, co říkám, je pravda, začala na mě útočit, že vytahuji minulost a házím na ni špínu. Dokonce mi začala i tím jejím vyhrožovat. Když tohle všechno psala, seděla vedle mě zrovna Iva a smála se. Smála se hlavně tomu, jak jsou ostatní v partě naivní – Patrik se totiž do naší konverzace vložil s tím, že mu taky nepřijde normální vykládat o Klářině rodině lži. Kéž by to alespoň lži byly.

I když ale Klára tvrdila, jak mě nemá ráda, přesto všechno jí nebylo trapné jezdit se mnou autem, nevadilo jí chodit za mě na oběd, když jsem chyběla, a celé čtyři roky to byli mí rodiče, kteří ji brali autem, když jsme někam se školou jeli (jeli jsme párkrát do zahraničí, měli jsme zavazadla, vezl nás táta).

Po celém tomhle příběhu mi v hlavě ale leží otázka: Jak takoví lidé skončí? Oplatí jim to někdy karma a dojde ostatním, že tohle všechno je jen lež, závist a faleš?

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
8.5.18 01:07

Zkus se na to podivat spis tak, ze to ta Klara v zivote asi moc jednoduche nemela, musela mit strasne detstvi a to vse se ted odrazi v jeji povaze - jeji chovani je jen jeji zpusob obrany, ona asi nezna, ze by se k ni doma nekdo choval hezky, daval ji najevo, ze ji ma rad. Zkratka mi ji je spis lito - kvuli svym rodicum ma zniceny zivot, protoze ma totalne zkrivene hodnoty. Ty se na to zkus take tak podivat a bud rada za svou rodinu. S jejim chovanim stejne nic neudelas, nema smysl premyslet na tim, proc dela prave to ci ono. Jeji utoky jsou dusledkem zranene a ublizene duse z detstvi.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4520
8.5.18 02:26

Nejak jsem se v tom od pulky zacala ztracet, kdo co komu rekl a kdo se s kym (ne)bavi atd., misty to je Bravicko hadr, ale taky mi prijde, ze jsi vuci ni trochu zaujata a docela drsna, taky se dost bavis na jeji ucet s ostatnimi, takze si holky asi nemate moc co vycitat, ale za leccos asi ani tahle Klara nemuze, kdyz je jeji mama takova, jaka je…no treba to casem uvidis jinak. Jo a ja kdyz jsem rano zjistila, ze nebudu moct jit do prace, ze mi treba nebylo dobre nebo byl nemocnej kluk a nestihla si odhlasit obed, tak jsem kolegynim taky napsala, jestli ho nektera nechce;-) Tak ma to propadnout a vyhodit se? To, ze si ho vezme za me nekdo jiny, by me asi trapilo nejmin, nebo stacilo zavolat a zrusit ho, pokud to u vas ve skole slo jeste treba rano na ten samy den. A asi k tomu potrebovala tvoji prukazku nebo tak neco, ne? :think: U nas na stredni obcas delali lidi to, ze kdyz potrebovali penize, odhlasili si obedy treba na cely tyden, I mesic a zivili se rohlikama z pekarstvi naproti nebo si vzali nenapadne vetsi svacinu doma… ne vsem rodice ty obedy platili a je to problem porad, co jsem tak slysela a nedavno se asi i v mediich resilo, ze rodice nemaji na obedy pro deti uz na zakladce…a nemusi byt alkoholici…

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
8.5.18 03:40

No ty kokos. Psat o zivote na stredni na emimino :mrgreen:. Ja jsem byla taky peknej,,sigr''. S kamoskou jsme pomlouvali kde koho, telata hadr. Tak cekam na tu karmu, kdy se mi vrati to, ze jsem byla strelena pubertacka 8o :mrgreen:. Bez si dat studenej hadr na celo a bude klid. A mozna by bylo dobry si zamest pred vlastnim prahem :kytka:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17307
8.5.18 05:26

To je jak z piskoviste. Dospej, odpoutej se od kamaradky a prestan ji resit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1091
8.5.18 05:36

Mně přijde, že tu svou kamarádku Kláru strašně moc řešíš a přitom to vůbec kamarádka nebyla a není. Přijde mi, jako bys jí záviděla. Z toho textu je to poznat :D :roll:
Deníček mě ale pobavil, takové starosti já už dávno nemám :lol: 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
8.5.18 07:06

Ty brďo nezvládla jsem dočíst, kolik Ti je let? Takový hovadiny řeší 12ti letý holky. Vždyť Ty jsi úplně stejná jak ta Klára, žiješ jen pomluvami. To nemáš nic lepšího v životě na práci než napsat pomlouvačný deník na svou jakože kamarádku? Hrůza! Zamysli se sama nad sebou a neřeš ostatní. Vše co se Ti děje v životě je odrazem Tebe, Tvých myšlenek a Tvých činů. Neobviňuj z toho nikoho jiného.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 07:07

No uf teda…promin ja jsem nedocetla. Ale vybodni se na Klaru ;-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21293
8.5.18 07:36

Obvykle kafe u deníčku piju, ale tohle se fakt nedá číst…Vážně je potřeba tahat sem „křivdy“ ze školky? Já třeba člověká typu Klára nikdy nepotkala, takže ta tvoje teorie z první věty trochu pokulhává.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15711
8.5.18 07:44

Asi bys potrebovala poradny starosti, abys nemusela resit kraviny. Skoro je mi Klara sympaticka…vedle tebe

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
8.5.18 07:45

Mile bravicko… :roll: A jeste tedy dodam, ze podobne hloupy denik jsem tu tedy dlouho, dlouho, dlouho necetla. A dam ti dobrou radu ve chvili az dospejes - lide si k tobe dovoli jen to, co ty sama nastavis…Na takove „kamaradske“ fnukny jsem alergicka jak hadr na byka.

Příspěvek upraven 08.05.18 v 07:54

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 07:48

Nedocetla jsem. Jak tu někdo psal - bravicko hadr.

 • Nahlásit
 • Zmínit
692
8.5.18 08:01

Já chápu, že v tom věku se takové věci řeší. Puberta je prostě děsná a vzpomínám, co vše jsem řešila já :roll: Za svůj život jsem se naučila odpoutat od lidí, kteří mi berou energii, a naopak trávit čas s těmi, kteří mi ji dobíjejí. To je moje rada :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3524
8.5.18 08:05

Deníček spíš ukazuje, že jsi malicherná, pomlouvačná a závistivá. A křivdy ze školky, které si ani nepamatuješ, to jako vážně? A co ti Klára udělala? Má bohatého přítele a tvoji kamarádi s ní taky kamarádí. Jo a taky o sobě neříká úplně pravdu, jak ji vidíš ty. :roll: Jo a taky všechno vykecá a asi tě pomlouvá, zatímco ty… Počkej, zatímco ty ji pomlouváš, kudy chodíš, házíš na ni špínu a napsala jsi o ní na emimino. :roll:
Dospěj a najdi si opravdové kamarádky a o Kláru se nestarej.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
8.5.18 08:06

Jsi nemocná

 • Nahlásit
10293
8.5.18 08:17

Jezisi, to je to je :mrgreen: :mrgreen: Tohle pis do Brava, ne na web maminek.. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
558
8.5.18 08:18

Klára mi přijde o něco normálnejsi než Ty :lol:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 08:21

Zavist je nesmrtelna teta.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21293
8.5.18 08:36

@Jahudka82
Rodiče, co nemají na oběd dětí na základce, nebudou rodiče roku. Existuje na to nějaká charita, co to dětem platí, ale hádám, že děti budou z řad nepřizpůsobivých. Pár stovek se nenajde a na cíga a pití ano :zed:

Příspěvek upraven 08.05.18 v 08:37

 • Nahlásit
 • Zmínit
27300
8.5.18 08:57

A co dělá takový deníček na emimino? To už radši nevydavejte nic než tohle. :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1653
8.5.18 09:01

Vykašli se na ni a žij svůj život. VŠ nebo práce, nějaké záliby atd., jsi až moc ponořená do minulosti, ukřivděná, přijde mi, že i zapšklá… Vypusť ji ze svého života, nemusíš se s ní stýkat, nemusíš se s ní bavit, nemusíš jí věnovat žádnou energii, celé je to tvé rozhodnutí. Doporučuji si přečíst Čtyři dohody (nebo se podívat na záznam divadelního představení na youtube s J. Duškem, pokud se ti číst moc nechce), prospěje ti to.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 09:28

Ja bych chtela mit tve problemy. )) Jako fakt.

Zij svuj zivot a neres jiny lidi. Ale ty je chces resit )) no tak je res nekde kde jsou na tom mentalne a vyvojove tak nejak podobne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 09:36

Jen bych odpovedela na tvou otazku. To fakt nevim jak skonci Klara. Muze skocit ovsem rozhodne lepe nez ty. Neznam ani tebe ani ji, co vim je ze jsi zavistivy a vysoce negativni clovek, ktery se vyziva v pomluvach a intrikach.
Kazdy pritahuje takove lidi jaci jsou oni sami.. takze good luck.

 • Nahlásit
 • Zmínit
193
8.5.18 10:09

No jako promiň, ale nejvíc závistivá, nenávistná a negativní se mi zdáš z celého příběhu ty. Přestaň řešit Kláru, nech ji žít a soustřeď se na svůj život. Navíc jsem tam nenašla žádnou mega křivdu, kterou by na tobě Klára spáchala… :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2323
8.5.18 10:12

No jo, Klára se naučila být průbojná ačkoliv se to některým vůbec nelíbí, u jiných jí to prochází. Taky jsme měli ve třídě holku která byla drsná..na záchodě si mě podala za vlasy jen proto, že jsem ji odmítla odevzdat výkres, když je sbírala při konci hodiny výtvarky. Zapůsobilo to na ní jako vzdor, tak se pomstila. Dokázala vlepit facku i 60letému učiteli. Spousta lidí z ní mělo vítr. A Je fakt, že doma to taky neměla takové jednoduché a normální jako jiné děti, podobně jako asi Klára. Na střední pak otěhotněla a když jsem ji pak jednou potkala v Tescu i s kočárkem, pozdravila jak stará známá s úsměvěm na tváři. Člověk by to od ní fakt nečekal. Třeba se změní, jen potřebuje dospět a najít si svou novou rodinu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
193
8.5.18 10:13

Pokud ti jako člověk nesedí, tak se s ní prostě nebav a máš to vyřešený… :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1467
8.5.18 10:34

To je teda hrůůůza :roll: bože, ty jsi se mentálně zasekla někde na tom druhým stupni základky, ne? Když tě tak s.rala, neměla jsi se s ní bavit :nevim:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3489
8.5.18 11:05

No to je teda výblitek. Peripetie na střední už jsem ani nedočetla. Jsi stejná jako ona, jen pomluvy a řešení života druhých, samý malichernosti… Omlouvá tě leda tak věk. Proboha prober se a začni se chovat trochu dospěle :roll: Klára ať se třeba staví na hlavu, jestli je fakt tak strašná, tak jí nemusíš závidět bohatého přítele a ani tě nemusí zajímat, jak dopadne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1831
8.5.18 11:13

Mě by spíš zajímalo, jak skončíš ty. Hrabat se ve starých záležitostech a řešit neustále ty druhé???
Nechápu :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
8.5.18 11:22

Autorko, víš, jak by bylo na světě krásně, kdyby se každý staral sám o sebe? Rázem by bylo o všechny postaráno :kytka:
Přestaň se rýpat ve starých ránách, akorát zvětšuješ jizvy. Dospěj a odpusť - jí i sama sobě. Život je super, když žiješ ten svůj, ne někoho jiného.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
8.5.18 11:32

Taky jsem čekala něco zásadnějšího spíše ze života dospělých. Kdo s kým kamarádí, kdo o kom co řekl nebo co překroutil…to je tak na úrovni ZŠ. Mne taky nesnášeli ve třídě na střední snad všichni, pomlouvali, že nitka suchá nezůstala, jelikož jsem se učila a tím jsem byla za šprta. Ale nikomu to necpu :mrgreen: Nech Kláru Klárou, ona je vlastně chudák, když se na to podíváš nezaujatě. Najdi si jiné kamarádky, přestaň ji řešit, urči si mantinely - když teda nechceš jí vozit, dávat obědy atd, nedávej. Nic lepšího mě nenapadá ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
4927
8.5.18 11:54

A jak se stát zlatokopkou snadno a rychle jsem se nedozvěděla :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
2874
8.5.18 11:54

Kazdy ma svou Klaru. Hm. Uvedomujes si, ze pro Klaru jsi taky takova Klara? Pomlouvas, patlas se v blbostech, resis neresitelne a jako bonus jsi o ni napsala na emimino :mrgreen: :mrgreen: :zed: :mrgreen: :zed: :mrgreen:
Navic, prijdes mi tou holkou posedla.

Omlouva Te, ze jsi v puberte a mas slusnou sanci z toho vyrust :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11834
8.5.18 12:37

Zkus žít svuj život a ne koukat na to, jak žijí druzí. A nezáviď!

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 13:59

:mrgreen: achjo

 • Nahlásit
 • Zmínit
4520
8.5.18 15:01

@Russet Mozny je vsechno…jj bohuzel to tak byva dost casto, a jeste taky na drahy telefony.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11668
8.5.18 15:58

Deníček jsem nebyla schopná dočíst, jsou to výblitky, a nechápu adminy, proč to vůbec vydali :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 16:05

Hrůza a děs :) Autorka by se měla probrat…Klára mi nevadí, autorka mi vadí…Je sobecká a řeší nesmysli…Nejspíš dlouho řešit bude ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 17:26

Dočetla jsem do půlky. Se s ní nebav a máš vystaráno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3062
8.5.18 17:40

@admin mily admine, posledni mesice, co vydavate za denicky, nad tim obcas zustava rozum stat (z 99% anonymni), ale tento uz, dle meho nazoru hranici s vasi soudnosti. cetly jste jej pred vydani? opravdu vam prijde soudne vydavat takoveto „hovadiny“ na serveru o materstvi a rodine? vzdy jsem rada chodila na tento server bo mi prisel odlisny od ostatnich obdobnych serveru, ale v posledni dobe je to snuska „hnusoty“ a je mi to velmi lito :-( prosim, dejte si chvili a prectete si, co jste dnes, ve statni svatek, dovolily vypustit do eteru - takovovyto vytvor je hodny pro serveru typu blesk apod. a nezlobte se na mne, diky vasim „zasahum“ tento server si vede od 10ti nule a velmi pripomina soucasny porad od „stiku“, ktery jsem mela tu cest zahlednout v ukazkach, o inteligenci vsech zucastnenych nemluve. prosim, zamyslete se nad sebou a zkuste zase z tohoto portalu udelat seriozni portal pro maminky, myslim, ze vetsina zde pritomnych nema zadny zajem cist takoveto „zvasty“.

 • Nahlásit
 • Zmínit
20001
8.5.18 20:18

Tvl kolik ti je ze řešiš takový ptakoviny, pokud ti vadí tak se s ni nebav. Nezlob se ji nazývaš zlatokopkou a sama působiš dost zamindrakovane. Toto co resis ty nemá nic společného se skutečným životem který prožívá spousta znas :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 20:48

No tak lidi, holka se z toho potřebovala hold vypsat. Přečtěte si text, pak své komentáře a zjistíte, že děláte úplně stejnou věc jako ona… Ona si stěžuje na spolužačku, vy na ni. Upřímně mi přijdou vaše komentáře přehnané. Chápu, že to měla Klára v životě těžké, ale taky chápu, že někoho mohlo její chování štvát. Takže by bylo fajn, kdybyste se hodili do chládku a dívali se na to z obou stran. A navíc, to, že holčina měla těžké dětství ještě neznamená, že své chování nemohla ovlivňovat. Hezký večer :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.5.18 21:38

Někteří z vás sem píšou, ať se pisatelka stará sama o sebe a ne o Kláru… Copak vy se teď nestaráte o pisatelku? :lol: :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2443
8.5.18 21:47

V tomhle příběhu není vůbec podstatná Klára, ale ty. Takových “Klár” ještě potkáš za život. Je to celé o tvojí sebehodnotě.

Proč ztrácet čas s někým jako je ona? Neni lepší se obklopovat upřímnými a férovými lidmi?
Lidé zajdou jen tak daleko, jak jim to sama dovolíš.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21513
8.5.18 21:54

Promin, ale druhou část deníčku jsme už četla narychlo. Je psána dost zmateně, asi jako když jedna pubertačka drbe druhou a spolu pak drbou třetí - a už se ztrácím v tom, která co řekla.
Nemůžu si pomoct, ale jsi ve vztahu k té holce poněkud schizofrenní. Když někoho nemám ráda, nekomunikuju s ním, nezvu ho do party, nevozím ho autem a pod. To ty všechno děláš a pak ji pomlouváš. Nemůžu si pomoct, ae mám pocit, že jí maximálně pohrdáš a dělá ti v podstatě dobře se s ní poměřovat - z čehož ty vycházíš jako vítěz ;).
Uvědom si, že máš podstatně lepší sociální zázemí než ona a hod se trochu do pokory. Pokud ji tak nesnášíš, vyhni se jí, ale nedrbej ji na internetu. Ona se totiž nemůže obhájit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
8.5.18 22:14

Anonymní 21:38 co to meleš? však psala deníček, který my můžeme komentovat

 • Nahlásit
11605
8.5.18 22:21

No jo, tezko cekat emptii od rozmazlene holcicky s umetenou cestickou. Klare fandim a preju uz jen krasny zivot a aby zustala dal tak silna. Mela fakt hnusny detstvi. Kdo nezazil, nepochopi.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Marie432875
8.5.18 22:21

Ne, opravdu nemá kazdy v životě někoho, kdo ho využívá a děla mu zle. Moje štěstí neni závislé na nikom dalším, jen na mně. Je videt, ze ti Klára hodne leží v žaludku a nedokazes se s tim smířit. Ale dokud to neudelas, nebudeš o nic lepší a vlastně se podobnými výlevy pasujes na její úroveň.

 • Nahlásit
8.5.18 22:30

@Doe_Jane Co melu? Já narozdil od tebe nemelu blbosti. Copak je normální napsat neznámému člověku, že je nemocný??? Každý jsme nějaký a to, že se ti někdo svým chováním nezamlouvá ještě neznamená, že je nemocný. To bych mohla říkat o každém pátém, že je nemocný. A jak by potom svět vypadal?
Jo a neříkám, že to nemůžete komentovat

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
8.5.18 22:32

Anonymní hrdinka - jsi autorka? :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
8.5.18 22:38

Kdybych byla autorka, víc bych se hájila :)

 • Nahlásit
 • Zmínit