Jak se štěstí proměnilo v neštěstí

Prázdná náruč

Dlouho jsem tu nebyla, ale teď se musím vypovídat s naším trápením. Dva deníčky už jsem tu psala, bylo to o snažení a nesnažení.

S přítelem jsme spolu asi 9 let, z toho jsme se o miminko snažili 3,5 roku. Podstoupili jsme všechna možná vyšetření, jezdili jsme až do Plzně na nějaký genetický testy, který dopadly výborně, cvičila jsem Mojžíšovku, která mě i bavila a vím, že i díky ní se nám zadařil 3.IVF,. Ale to jsem přeskočila už moc dopředu. Jediný, co mi zjistili, byla lehčí endometrioza. A začal běh na dlouhou trat.

Každý, kdo se snaží, ví, co dokáže udělat psychika člověka, když něco moc chcete - prostě to nejde.:( Proto jsme navštívili Gennet, kde jsme podstoupili 3× inseminaci a 3× IVF s tím, že se nám to třetí hrazené IVF povedlo a já zjistila, že jsem těhotná. Nedokážu Vám tady popsat, jakou radost jsme měla, jakou radost měla naše rodina. Byly to ty nejkrásnější okamžiky našeho života, ale netrvalo to dlouho a změnilo se to na nejsmutnější okamžiky naších životů.

Těhotenství probíhalo normálně, týdny utíkaly a já jsem se začala pěkně zakulacovat a byla jsem pyšná, že můžu ukazovat svoje bříško. Všechny testy dopadly výborně, čekali jsme kluka, který v bříšku rostl a všechno se vyvíjelo moc dobře. Pak to přišlo, nikdy na ten okamžik nezapomenuu.

Byla jsem ve 22. týdnu, když jsem začala krvácet. Bylo to jako ve snu, přála jsem si, aby se mi to jen zdálo, ale bohužel nezdálo. Okamžitě jsme jeli na pohotovost, kde mě vyšetřili a řekli, že mám placentu v rodidlech neboli vcestné lůžko a že proto to krvácení, že se to stává. Naštěstí malej v bříšku byl v pořádku a to pro mě bylo nejdůležitější. Tak jsem si pár dní poležela v nemocnici s tím, že ta placenta se může vytáhnout a nebo zůstane tam, kde je, a musela bych rodit císařským řezem.

Po pár dnech v nemocnici mě pustili domu s tím, že musím dodržovat klidový režim. To jsem dodržovala a všechno vypadalo pěkně. Kontrola ukázala, že ta placenta tam pořád je, ale že to vypadá hezky, ale že je to velmi rizikové, ať jsem opravdu v klidu, říkal mi doktor. Byla jsem v klidu, jen jsem polehávala a posedávala, jinak nic.

Uběhlo pět týdnu, byla jsem ve 27. týdnu těhotenství. Vykoupala jsem se a šla si asi v 21 hodin lehnout. O půl hodiny mě vzbudilo něco mokrého, ale byla jsem rozespalá a myslela jsem si, že se mi to pouze zdá. Tak jsem opět asi na 10 minut usnula, když mi to nedalo a já se koukla dolů na kalhotky. Byla jsem celá od krve, opět nedokážu popsat, jak mi bylo, jak jsem nevěděla, co bude, jestli to není jen sen, a modlila jsem se, aby to sen byl.

Běžela jsem urychleně na záchod a zjistila jsem velmi silné krvácení, kde byly asi i kusy placenty, která se odloučila. Začala jsem brečet a křičet na rodiče, protože jsem byla v té době u nich doma, aby zavolali záchranku, že silně krvácím. Nikdy nezapomenu, jakou bezmoc jsem cítila a jak mi bylo. V duchu jsem si říkala „Proč my, co jsme komu udělali, co všechno jsme si vytrpěli, než jsem vůbec otěhotněla a co bude dál?“ Bylo to strašné.

Záchranka přijela do 10 minut. Hned mě naložili a uklidňovali, že všechno dobře dopadne. Bohužel nestalo se tak. :( Přijeli jsme do nemocnice, kde doktor řekl, že musím na sál, jinak vykrvácím i já, že není jiná možnost než rodit císařským řezem. Okamžitě mě začali připravovat a já jen myslela na to, že to je sen, že to není skutečnost, že se nám to nemůže stát. Už nám zbývalo pár týdnů do porodu. Všechno jsem si představovala, jak budeme s prckem jezdit na procházky, jak povyroste, že budeme jezdit na koně a tak dále. Prosila jsem boha, modlila se, ať je malej zdravej a silnej, ať ho zachráněj.

Když se malej narodil, měl sotva kilo a měřil 38 cm. Byl to tak rychlý porod, že na tuto situaci nebyl připravený. :( Podařilo se malého stabilizovat a odvést do Prahy, kde další tři dny bojoval o život. Ale nakonec jsme se museli rozhodnout i na doporučení lékařů, aby malého od přístrojů odpojili, protože měl silné krvácení do mozku a byl by z 95 % trvale poškozený a to jsme nemohli dopustit, aby neměl život zdravého dítěte. Nedokázala jsem ho vidět napojeného na miliony přístrojů a v těle miliony hadiček, byl to strašný pohled, že takhle malé stvoření už musí projít takovým utrpením.

Byly to ty nejhorší okamžiky v našem životě, nikdy nezapomene na našeho vymodleného chlapečka a budeme doufat, že teď už se má v nebíčku dobře a že ví, že byl tím nejmilovanějším miminkem na světě. Věříme, že nám bude zase dobře i když teď jsou to ty nejtěžší okamžiky v našem životě. Budeme se snažit o další miminko a budeme věřit a víme, že to půjde i bez lékařů, že náš malej brouček nám pošle zdravou sestřičku nebo bratříčka.

Vím, že to chce čas, ale NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME. MILUJEME TĚ. Víme, že nás život krutě zkouší, ale my se mu postavíme a dokážeme mu, že my si to zasloužíme být rodiči a že až se tak stane, budeme těmi nejlepšími rodiči na světě. V životě je hodně nespravedlivých věcí, nevím, jestli je to takhle někde nahoře naplánované, že si člověk musí projít takovým utrpením, aby mohl být opět šťastný. Ale já věřím tomu, že bude už jenom dobře, protože tahle životní zkušenost nás spojila nadoživotí a nikdy nepřestanu být vděčná za svého přítele, kterého po téhle zkušenosti miluju nejvíc na světě. Je mi, byl a vím, že bude, oporou už na furt.

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kenja
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 22.10.13 00:11

Nelko, to je mi moc líto, slova nedokážou vyjádřit :( :( :( :( :( nikdy nemůžu pochopit, proč se tohle stává, ať mi jakékoliv náboženství má říct, že to tak mělo být, nebo cokoliv jiného..to prostě nejde. Obdivuju vaši sílu, mě potakala taky spousta bolestivých zkušeností, ale proč, proč se děje toto,.. promiň, snad ti nezabodávám další dýku do srdce, zdaleka jsem neprožila takovou bolest, kterou jste si prošli vy, ale věř, že to s vámi cítím…
přeji moc síly a ač je ta cesta někdy trnitá, k vám miminko dřív nebo později přijde! a váš andílek bude pořád s vámi a bude jenom líp a líp :srdce:

Příspěvek upraven 22.10.13 v 00:12

 
ilyz
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 22.10.13 00:24

:-( je mi to moc líto :-( držím palečky ať i k vám přijde zdravé miminko :hug:

 
xsim
Kecalka 279 příspěvků 22.10.13 01:27

:hug: :hug: :hug: :( je mi to moc líto, přeji vám at se znovu zadaří a vse dobre dopadne :hug: držím vám moc palecky :hug: :kytka:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30557 příspěvků 22.10.13 03:03

:hug: je to smutné :,( držím všechny palečky, ať se brzo zadaří :hug:

 
dajka.11
Kecalka 228 příspěvků 22.10.13 05:38

:hug: :hug: :hug: hodně sil jednou se vám to určitě povede :hug:

 
Elessar  22.10.13 06:31

Strašně mě to mrzí… :hug: ale nevzdávejte se, bude líp, vyjde to! Jen na broučka už nikdy nezapomenete :,(

 
kve-tinka
Závislačka 4016 příspěvků 33 inzerátů 22.10.13 07:26
:hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
viky23
Neúnavná pisatelka 15097 příspěvků 22.10.13 07:30

Strašné :,( držte se, je mi tonoc líto :(

 
JanulkaM
Závislačka 3730 příspěvků 22.10.13 07:30
:hug: :hug: :hug:
 
MDK
Extra třída :D 10952 příspěvků 22.10.13 07:39

:,( :,( :,( Přeji hodně sil a ať se co nejdřív dočkáte vytouženého miminka. :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 22.10.13 07:43
:hug: :hug: :hug:
 
nazdarek
Kecalka 114 příspěvků 22.10.13 07:52

Je mi moc líto co Vás potkalo. :hug: Já jsem prodělala zamlklé těhu. V nějtěžší chvíli mi jedna moc hodná duše řekla, že to je upozornění shůry, abychom přehodnotili svůj život. :andel: Je pravda, že od té doby na život nahlížím zase trošku jiným způsobem a určitě mě to posunulo a hlavně posílilo. Pevné nervy a přeji Vám abyste si co nejdříve nějakého andílka přivezli domů.

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 22.10.13 08:21

Moc vam s pritelem preji at si miminko k vam najde cestu :hug:

 
Laculka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 22.10.13 08:22

:(… přeji hodně sil a brzy zdravé miminko… :srdce:

 
Dita01
Echt Kelišová 9788 příspěvků 22.10.13 08:23

Nelko, prošla sis peklem! Ale mohu Ti říct, že rozhodnutí jste udělali správná, synka jste netrápili a dli mu možnost odejít do nebíčka za andílky. Vím, že máš bolest, že trpíš, alenevzdávej se, někde v budoucnu na tebe čeká miminko, odměna za tu bolest.
I já si prošla peklem, takže chápu jak se cítíš a jak hledáš odpověd proč právě vy? Ale nehledej ta odpověd není, neexistuje, bojuj dál za svůj život, za tvou rodinu :srdce:
Věřím, že budoucnost bude lepší!

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 22.10.13 08:24

:,( :,( :,( :hug: :hug: :hug: posílám sílu :srdce: :srdce: :srdce:

 
Fufíkk
Povídálka 46 příspěvků 22.10.13 08:33

:hug: :srdce: Přeji hodně sil a brzy zdravé miminko, život je moc nespravedlivý a todle by se nemělo stávat, snad už bude líp. :hug: :hug: :srdce:

 
Evelina31
Kecalka 432 příspěvků 22.10.13 08:40

Preji, at se vam brzy zadari a narodi zdrave miminko :srdce:

 
lenkatrenka
Kelišová 5483 příspěvků 22.10.13 08:57

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: HODNĚ SÍLY :* :* :* :* :* :* :*

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 22.10.13 09:33

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( akorat jsem v 10tem tydnu, precitlivela uf uf uf. strasne moc ti drzim palecky, abys nasla sve stesticko a aby se vam zadarilo az do konce..!!

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 22.10.13 09:40

:hug: :hug: budu držet pěstičky, aby k vám miminko brzo přišlo a trošičku zalepilo tu ránu. Moc mě to dojalo. Hodně sil a přeji moc moc moc štěstí, to totiž potřebujete :kytka: :hug: :hug: :hug: Bude lépe :hug: :hug:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 22.10.13 10:03

Musi to byt pro vas tezke…Ale opravdu cas vse otupi a bude vam lepe. Uz jen IVF je docela zahul, vim sama, jak clovek doufa, veri a zase doufa. Miminko si cestu k vam najde, nebojte. A ono…urcite se veci deji z nejakeho duvodu, vse ma nejaky smysl a vy za tohle vse, co jste si s muzem prozili budete jednoho dne neskutecne stastne stastna a spokojena rodina. Takovi lide si zivota a deti umi vazit uplne jinak, nez kdyz jde vse hladce jako po masle. Drzim vam moc palce. :kytka:

 
Berousik
Nadpozemská drbna 25256 příspěvků 22.10.13 10:03

:hug: :hug: tohle prostě není fér :( Drž se, jednou to určitě vyjde :hug:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 22.10.13 10:05
:( :( :( :hug: :hug: :hug:
 
Lynette
Echt Kelišová 7667 příspěvků 22.10.13 10:19

Snažte se dál a věřím že to opravdu půjde i bez lékařů. Určitě bych ale změnila gynekologa a možná i porodnici. Myslím, že tě měli víc sledovat. Přeju vám brzy miminko, zdravé, spokojené a hodné - prostě aby to byl splněný sen.

 
1.zizi  22.10.13 10:39

Ja spsi nechapu, pro si te lekari nenechali v nemocnici…ja mela,,jen" problemy s tlakem a otekanim a doktori okolo me cele tehotnestvi litali, jak kdybych byla kralovna…meli si te tam nechat do toho 24. tydne a mimco radeji vyndat.. :zed:…drz se :hug:

 
Stp1990  22.10.13 10:39

@nelka123 to je tak strašně smutný a nespravedlivý :,( je mi to moc líto! Budu na vás moc myslet, ať se s časem vaše bolest alespoň trochu zmenší a váš andílek vám pošle bratříčka nebo sestřičku a ohlídá. Držte se :hug:

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 22.10.13 10:43

Moc děkujeme za podporu, musela jsem to ze sebe nejak dostat tu bolest, aspoň trošinku se mi ulevilo, ale pořád je to tak strašně těžký jen tomu uvěřit, že se to vůbec stalo. Nevím proč je život, tak strašně nespravedlivý. Já vím, že my bychom byli výborný rodiči za toho prcka bych dala život, kdyby to jen šlo. Doufám, že už bude jenom lépe, protože posledních pár let byly těmi nejtěžšími okamžiky našich životů:(

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 22.10.13 11:08

Tohle by se nemělo stávat, ale bohužel život není spravedlivý a někdy člověk musí hodně vytrpět, aby mohl být později šťastný. Věřím, že to špatné už máš v životě vybrané a miminko bude co nejdříve. Bratříček ho bude z nebíčka opatrovat :hug: :hug: :andel:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 22.10.13 11:16

:hug: :hug: :hug: :hug: to je strasne :,( :,( :,( :,( moc moc me to mrzi. ani si nedokazu predstavit tu hruzu pri rozhhodnuti odpojit chlapecka od pristroju :,( :,( :,( :,( ale ver, ze ted uz je mu lip a bratricek nebo sestricka budou mit navzdy sveho :andel:. ver, ze priroda vi co dela a ze jednou vam to miminko posle a bude to ten nejbajecnejsi tvorecek, protoze vy si zaslouzite byt rodici. moc vas obdivuju a klanim se k zemi, jak jste to vsechno zvladli! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.10.13 11:18

Nelka123 strašně moc mě to mrzí :,(.To je opravdu šílené a smutné. Držte se a strašně si přeju aby to vyšlo co nejdříve :hug: :hug: :hug:

 
lenkator
Kelišová 7115 příspěvků 22.10.13 11:37

Je mi to moc líto :hug: :hug: :hug: přeji hodně sil!!! :hug:

 
Sandonoriko
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 22.10.13 11:41

Zivot dokaze byt opravdu kruty…budte silni, budte trpelivi…tezko rict, proc se tohle deje a proc se to deje lidem, kteri nikomu neublizuji a zmetkove maji stesti…verte, neztracejte nadeji… :hug: :hug: :hug:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 22.10.13 11:50
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 22.10.13 12:07

:hug: pláču s tebou…

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 22.10.13 12:49

Taky pláču, a přeji hodně síly.

 
Maripossa
Kecalka 272 příspěvků 22.10.13 13:42

@1.zizi je to možne, ja měla vcestnou placenu, hrozilo odloučeni byla jsem něco kolem 20tt a taky si mě nechali v nemocnici jen tyden a pustili domu že mam mit klidovy režim…ale u nas to tehdy dopadlo dobře…je mi moc lito zakladatelky :hug: :hug:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 22.10.13 14:05

Život dokáže být fakt s…ě! je mi to moc líto :hug:

 
ajka27  22.10.13 14:33

Opravdu věřím, že štěstíčko se brzy otočí na vaši stranu. Proč se v životě dějí takové věci a člověk když má tolik snů musí procházet takovým neštěstím a ještě k tomu taková malá stvořeníčka, která nikomu nic zlého neudělali. Také jsem si kladla spoustu otázek proč já, když jsem si prošla peklem, ale nikdy se nic z toho člověk nedozví!!! Jen čas a přeji Vám, aby Vám Váš malý andílek brzy seslal štěstí!!! Hodně sil!!!

 
Menorka
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 22.10.13 15:04
:,( :,( :andel: :,( :,(
 
ninuska100
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 22.10.13 16:48

Přeji, aby se ti brzo podařilo otěhotnět a zaplnit tu prázdnotu, já to sama znám, ikdyž ty už jsi měla v bříšku velkého človíčka, posílám ti sílu :hug:

 
AknelV
Závislačka 4126 příspěvků 22.10.13 17:02

Je mi to strašně moc líto, muselo to být strašné, nedovedu si to vůbec představit :,( Někdy je ten život strašně nespravedlivý a opravdu zdraví je na prvním místě.. :hug: hodně sil a hodně štěstí..a držte se dál :srdce: :kytka:

 
hapwom
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 22.10.13 19:34

Nelko, moc mě mrzí, co se vám přihodilo. bohužel, i to se stává. my jsme o první miminko taky přišli (mám endometriózu III. stupně a byť nám neřekli příčinu, přičítám to jí), teď tedy čekáme další. chci říct, bolí to, trvá to, ale věřím, že i na vás se štěstí jednou usměje. a naše první miminka zůstanou v srdíčku napořád :hug: přeju vám hodně síly!

 
adam755  22.10.13 20:29

Hrůza. Je mi to moc líto.

 
mallinka
Kecalka 144 příspěvků 22.10.13 20:46

Je mi to moc líto. Přeji hodně síly a držím palce, aby se miminko zadařilo a tentokrát proběhlo vše bez těch nejmenších komplikací!

 
natyber
Závislačka 4095 příspěvků 22.10.13 21:00

:( :( :( Tak to je strašné, je mi to moc líto, přeji vám hodně sil a ať k vám brzy přijde vytoužené miminko :hug: :hug: :hug: Jinak, by měli lékaři asi toto víc hlídat, když je to tak rizikové.

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 23.10.13 10:00

Nelko, posílám hodně sil a taky štěstíčka do dalšího boje. E.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 23.10.13 21:09

To je mi moc lito :,( :,(,drz se holka, vim ze to nebylo jednoduche rozhodnutii :(,drzim moc palce at se zadari a donosis zdrave miminko :hug:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 23.10.13 22:34

Úplně mi to připomíná náš osud…na chlup stejný :,( :( ovšem jak budeš mít sílu mrkni na mé denicky… třeba ti vlejou trochu života do žil :hug: :hug: každopádně stará fráze kterou jjsem neměla ráda a přesto tak pravdivá… čas tomu pomůže :hug: :hug:..

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 28.10.13 10:49

:hug: Je moc dobře že jste ho nechali odejít, to taky každý nedokáže. Bylo to asi těžké ale pro miminko to nejlepší. Mou dcerku oživovali 10 minut a já si v duchu říkala ať už jí nechají jít. Byla těžce postižená…měla toho moc. Určitě budete bezvadní rodiče. Přeji hodně štěstí :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama