Jak se Týna vylodila, aneb, vypečené Vánoce

Porod

Už je to pár týdnů, co se malá narodila a v hlavě toho moc nezůstalo. A to málo, co si ještě pamatuju jsem se snažila hodit na papír. Inspirovala jsem se Brettovým Prevítem, protože můj porod mi tak opravdu připadal. Snad to bude malé odlehčení u kterého se (aspoň doufám) pobavíte.

Celých devět měsíců mi bylo u mamky krásně. Jenomže jednou to přijít muselo. No a najednou to bylo tady. Zničehonic se mi v pátek 23. prosince 2005 začali vypouštět bazén. No, co to je za móresy? Uznejte… Navíc…, nebylo to nic moc. Mamka by si toho snad ani nevšimla, ale po chvíli se jí to nezdálo a začala přemýšlet, jestli UŽ začít panikařit. Odjeli jsme tedy do Podolí. Tam mi poslechli srdíčko a zkontrolovali činnost. Činnost nic moc, kdo by se taky činil, místo k pohybu žádné a Vánoce na krku. Mamce řekli, že se ještě na svět nederu, nicméně domů už nás nepustí. Tak jsme všichni zůstali a čekali. Musím říct, že se mi za nima moc nechtělo. Uběhl půl den a taťka se už pekelně nudil (počkej, až ve vyloupnu, tak se určitě nudit nebudeš) a nabídl se, že zajde do města koupit nějaké pití a něco dobrého na zub. Když odešel, přišla moje chvíle. Rozhodla jsem se, že mamku trošku potrápím. Začala jsem se hlásit. Co kdyby zapomněla, že jsem tam taky :-). Nejdříve jenom tak lehce, pak už pravidelně. Zabralo to, mamka mi skočila na špek a myslela si, že už to začíná. Omyl! Pouze moje taktika. Chvíli jsem si s ní jen tak hrála, ale nesla to statečně. Mezitím se vrátil taťka. Byli na mě dva, takže jsem to raději vzdala. Dám tomu ještě čas. Navíc už byl večer, kdo by se na noc namáhal. Před půlnocí se proti mně spikli a píchli mamce „injekci pravdy". Já jim ukážu pravdu…, JÁ se jen tak nedám :-). Ač se snažím sebevíc, porod se přece jenom pomalu (ha, ha, aspoň něco se mi daří, protože opravdu POMALU) začíná rozbíhat. Počkejte, já vám to ještě ukážu!

Je Štědrý den a mé snažení začíná nést ovoce. Porod moc nepostupuje. Ráno v osm se uchylují k dalším taktikám. Mamka se nechala přesvědčit, že v jejím případě epidurál může porod urychlit. No, nevím. Jdou na mě kombinací epidurálu a oxitocinu. Držím se zuby nehty. Je po poledni a stále nejsou spokojeni. Vždyť taky dělám co můžu! Jenže začínají mluvit o císaři. Kdo to je? Chci ho poznat? Začínám panikařit… Co mám dělat? Mám se s ním seznámit nebo začít spolupracovat? Jak jsem nerozhodná, můj odpor polevuje. O půl čtvrté slyším jak se domlouvají, že už může začít tlačit. Vůbec, ale vůbec se mi to nelíbí. Dokonce to začíná být velmi nepříjemné až bolestivé. Tak tohle je porod?! Jenom doufám, že je to poprvé a naposledy, tohle fakt nechci opakovat. Začínám si to rozmýšlet a chci se vrátit zpátky. Zahajuju ústup. Ostatně vidět jsem již viděla a nebylo fakt o co stát. Ale co to? Prokoukli mě. Někdo mamce skáče po břiše, nechcou mně tam pustit! Tak tohle vám nedaruju!

Dostlali mě! No, to snad nemyslí vážně, chtějí mě dokonce zbavit i posledního spojení s ní, taťka mi přestřihává pupeční šňůru! Hm, tak ti pěkně děkuju, jak asi budu dýchat a jíst, co? Je mi zima. Je třičtvrtě na pět. Jsou hrozně zvědaví, jestli jsem kluk nebo holka. No, jasně, že jsem holka, co si proboha mysleli? Zajímá mě, jak mi asi tak chtějí říkat. Tak se ukažte, jaký máte vkus?! Sice jsem si představovala něco kratšího, ale Kristýna taky jde. Pokládají mě mamce na břicho. Tak zevnitř jsi byla hezčí. Co už, budu si na tebe muset zvyknout. Proč mě od ní zase berou?! Co pořád mají?! Nechápou, že jsem taky utahaná, že toho mám dost? Tak co bude? Jo aha, vážení a měření. Takže, jaká jsem? 3 830g a 51 cm? Hmm, to jde. Mamko, vařila jsi dobře. Teď mě dávají k němu. Je u něj docela hezky. Ale jo, asi mi s nima bude dobře. A když ne, tak jim to ještě pěkně osladím!!!

Milka & Týna 19. týdnů

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 04.05.06 18:28

Milko, opravdu originální popis porodu. Napsala jsi to fakt moc hezky. Prima počteníčko. Tak ať Týnka dál hezky roste a hlavně ať pokračuje v tom zlobení, které jí šlo už před narozením :-)

Katka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 04.05.06 18:47

MILKO,
na to, že jsi popisovala docela dlouhý a asi nic moc příjemný porod (vydedukovala jsem :-) ) je to moc vtipné - ovšem nesmím zapomínat na to, že je to popis Týnky a ne tvůj :-) Týna se v životě patrně jen tak nedá :-)

Monika + Michal dnes 5 měsíců

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 04.05.06 21:19

Tynko, tak takhle to teda bylo… No, u nas asi neco podobnyho, ja nemam odvahu o tom mluvit a navic, mamka to uz nekde popsala:-)))
Hele, musim ti jeste vyseknout poklonu, jak jsem tak koukala, tak ti to moc slusi a tvoji mamce taky, jste si podobne…
Tak ja letim, pry bych mela spinkat, nebo co…

Ahoooooj Stellinka

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 04.05.06 21:36

Milko a Týnko,
krásně sepsaný-už jsem zase naměkko :o)

Klára

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 05.05.06 00:18

Milko fakt moc hezoučký, dobře se to čte a člověk si nepředtavuje porod jako porod…i protže už spousta literatury popisuje pocity miminek před, při a po porodu, tak to nemusí být tak daleko do pravdy, oni ti drobečkové projdou náročnou a nepříjemnou cestou ven, kde je zima a jsou na všechno vlastně sami.....to musí být sakra šok!!! Ale pak jsme tu myv rpvní řadě a „ON“ v durhé řadě. Ale my teď jsme skutečně první a tak to beru, my jsme tady ta jejich jistota na tom světě a od nás očekávaj, že přiběhnem, kdo by měl jiný než my? Nás potřebují a my jsme tu od toho, abychom jim dokázaly, že jsme tu pro ně…No není to krásná závislost!!!!??? :-))

Budu si taky muset napsat svůj porod, není na něm nic zajímavého, ale spíš jen tak abych to nezapomněla…

Páček
Janička

 
KataS  05.05.06 07:15

Ahojky hoky,

teda Týnko, krásně jsi to popsala. Po ránu se to čte moc hezky. Milko, myslím si, že Janinka má pravdu…
Tak holky, dokázaly jste to a teď se mějte k světu!!!

Kačenky

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 05.05.06 08:06

No to je fakt krásný!!!
Připomínalo mi to jednoho „prevíta“ který se ještě držel dvě hodiny zuby (dásničkami) nehty nahoře ač už máma byla otevřená a mohla klíďo jít na věc-místo toho musela ještě 2 hodiny zadržovat to tlačení…Kdepak ti prevíti, co by dělali venku, když v bříšku bylo tak báječně, tam se přeci nepotýkali s prdíky, nedostatkem mlíčka, úporným sáním, světlem. Jenom se krásně houpali ve vodičce, pěkně s intimním osvětlením…
Takže Týnko doufám, že ti bude u těch dvou fakt dobře a nic jim oslazovat nebudeš!!!

Berun+Mišelínek 2 měsíce+4 dny

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 05.05.06 10:13

Týnko držela si se zuby nechty :-)

Já se držel taky pěkně dlouho, až jsem to přehnal a seznámil se s panem císařem. Máma začíná být pěkně na měkko. V neděli slavím první narozky a jí se zdá, že to nějak letí :-))))

PS: Milko vtipně popsaný porod :-))), ale asi žádná procházka růžovým :,-(em. No, ale stojí to za to!!!!!!

Pa Marci a Matěj z květňátek 2005

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 05.05.06 12:37

Milko opravdu jsi to suprově sepsala.Týnka se snad poučila a už tě trápit nebude :-) Ve středu to byla vzorná holčička.

Martina a Tadeášek

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 05.05.06 18:57

Ahoj etety a ekamarádi,

děkuju vám za slova chvály a jsem ráda, že se vám mé vyprávění líbilo. Dělala jsem co jsem mohla, ať už u samotného porodu tak i u jeho popisu :-)

Uslintanou pusinku posílá

Týna

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama