Jak se u nás Matěj usídlil :-)

Těhotenství

Čtu deníčky poměrně často, ve všech kategoriích... A tak jsem si řekla, že napíšu o tom, jak jsem plánovaně a neplánovaně otěhotněla, jak jsme se nemohli domluvit na jménu a jak se na miminko těšíme. :) Také bych chtěla, aby všechny holky, kdo mají PCOS, viděly, že otěhotnět se dá a nemusí to být tak hrozný. :)

Všechno začala v únoru 2011, s přítelem jsme se osamostatnili a nastěhovali se spolu do bytu. Byli jsme spolu už 6 let, tak bylo na čase. :-) Během roku jsme se občas bavili o svatbě a o dětech, ale nijak závazně. Jenže 24. 12. 2011 přišla žádost o ruku, já byla úplně dojatá. Nestanovili jsme pevný termín svatby, ale řekli si, že tak 1-2 roky ještě počkáme.

Mezitím jsme zatoužili po mimču, tak jsem vysadila prášky. Rok jsme se snažili, ale bez výsledků. Moje MS rozhodně nebyla každoměsíční záležitost, proto jsem při dvouměsíční absenci MS vyrazila k doktorce. Sdělila mi podezření na PCOS, které se potvrdilo. Byla jsem v šoku, zdrcená, pročítala jsem diskuze a zjistila, že bude těžké otěhotnět a třeba to vůbec nepůjde. :-( MUDr. mi nasadila hormonální léčbu a přítel mě podporoval.

Čas utíkal, já zobala hormony, píchala si injekce a přibírala si. :-) Rok se s rokem sešel a my si 24. 12. 2012 domluvili termín a místo svatby. Byla jsem šťastná - a ještě šťastnější jsem byla, když jsem v únoru zjistila, že jsem těhotná. :-) Byl to zázrak. Sice jsme chtěli rušit svatbu, ale nakonec se tak nestalo. Bohužel embryjko se neudrželo a já v 7. týdnu potratila. Naštěstí jsem nemusela na revizi, tak to MUDra zapsala jako zpožděnou MS, za což jsem teď ráda.

Díky podpoře přítele jsem to zvládla, probrečených dnů ubývalo a my se dohodli, že mimčo odložíme až po svatbě. Jak to tak bývá, nemyslela jsem na mimčo, řešila jiné věci a v dubnu na mě opět vykoukly na testu 2 čárky. :-) Byla jsem ráda, ale říkala si, co svatba?

Svatbu jsme nezrušili, 10. 8. 2013 jsme se vzali. Bylo to krásný, neměla jsem skoro žádné bříško, tak mnoho lidí ani nepoznalo, že už jsme na svatbě ve třech. :-) Všechny vyšetření, screeningy, návštěvy Gennetu dopadly skvěle. :-) Po svatební cestě jsme se dozvěděli, že čekáme chlapečka. Manžel chtěl, aby se jmenoval po něm, Luděk, ale to nepřipadalo v úvahu. Přece nemůže mít moje dítko tak šílené jméno!!! Já chtěla Jakuba nebo Matěje. Dlouho jsme se hádali a dohadovali, až jsme se shodli na Matýskovi. Určitě pomohl můj nátlak a argument, že mám právo vybrat jméno, protože si mimčo odnosím a porodím. :-)

Takže od 22. týdne nosím pod srdcem zdravého Matěje, který se má k světu. Manžel i já se na něj těšíme a už teď ho milujeme. Teď jsem ve 32. tt a občas trávíme večery tím, že máme ruce na břiše, povídáme si s naším melounkem a smějeme se tomu, jak se vrtí. :-) Všichni okolo už o něm mluví jako o Matějovi a jiné jméno už nepřipadá v úvahu.

Přestože nás během roku 2013 potkalo hodně ošklivých věcí, snažím se vidět jen to dobré - Matěje. :-)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petranka11  19.11.13 06:06

Moc pekny denicek! Preji vam vsem hodne stesti a at vam Matej dela jen radost.

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 19.11.13 14:41

Krásný deníček. Tak ať jde všechno dobře. :) a krásný porod. ;) U nás t bylo jednoduché. Pro kluka vybáral manža, pro holku já. Já měla smůlu. S čím manžel počítal, prý nedělá děti (buď a nebo), ale kluky. :D

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 19.11.13 19:51

Děkuji :-) Manžel taky tvrdil, že věděl, že dělá syna :-)

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 20.11.13 20:29

Krasny denicek, drzim pesti:D byla jsen na tom obdobne, tedy s jinou diagnozou ale s rozhodnutim, ze bez nutne operace neotehotnim, pry to je naprosto neslucitelne a jak to dopadlo?? Venovala jsem se blizici se svatbe, odlozila operaci na neurcito(spadla jsem a pretrhala si vazy v kotniku),pla­novala a tesila se na svatebni cestu a najednou jsem si v srpnu uvedomila, ze jsem nedostala MS, jsem v 18- tem tydnu, a muj myom, ktery mi deformoval delohu se stim nejak popral a dokonce ani neutlacuje miminko:D:D beru to cele jako zazrak:D:D preju hodne zdravicka at jste stastni:D

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 21.11.13 09:29

@baily Děkuji :-) Je to prostě zázrak, když to vyjde a v podstatě samo… Ne nadarmo se říká, že se člověk nesmí na chtěnou věc soustředit. Když jsme mimčo „nechtěli“, tak to vyšlo hned :-) Taky přeji štěstí a hlavně zdraví

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 21.11.13 09:55

@Dasenka.svc souhlasím s Vámi :-) Váš Matěj je taky takový malý-velký zázrak:-) už to máte za pár týdnu:-) tak se držte a držím pěsti při porodu, ať to jde hladce :-)je dobré vědět i pro budoucí maminky, kterým se nedaří, že ne vždy mají doktoři pravdu a někdy opravdu stačí se trochu otpoutat od toho „věčného snažení“ a negativního postoje, že to zase nevyšlo…
My nakonec ani na svatební cestu nejeli, zjistila jsem týden před odletem, že čekáme mimi a nechtěli jsme po domluvě s doktorkou, která měla z mého nadcházejícího těhotenství obavy nic riskovat:-)mějte se krásně…

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 21.11.13 09:59

@baily Koukám, že máme podobné osudy :-) Já na svatební cestu jela, letěla. Dostali jsme od maminky zájezd do egypta, který měla koupený ještě dřív, než jsme oznámili, že čekáme mimčo. S hrůzou a strachem jsem na 12 dní odletěla ve 20. týdnu a nelituji. Dávala jsem si pozor a jsem ráda, že jsme byli na „poslední dovče ve dvou“ a zároveň na „první dovče ve třech“ :-) Mějte se hezky

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 22.11.13 20:44

A ted si predstav ze jsem 23 dnu pred TP a porad nemame vybrane jmeno :-D

kazdopadne pekny denicek. preju ti klidny zbytek tehulkovani a rychly a bezbolestny porod ;-)

Příspěvek upraven 22.11.13 v 20:45

 
adelka87
Kecalka 298 příspěvků 29.11.13 21:43

Jééé brali jste se ve stéjný den jako já s manželem a taky jsme už byli 3, ale ve svat. šatech to ještě nešlo vidět :-) Takže Ti přeji moc zdravíčka, a štěstíčka a super porod :kytka: :hug:

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 30.11.13 10:46

@adelka87 Děkuju :-) Taky to u mě nebylo vidět, sice jsem byla už v 19. týdnu, ale mně vyskočilo břicho až o týden později… Prostě dokonale načasováno :-)

Taky přeju mnoho štěstí

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Král Matěj

Čekání na Matěje


Reklama