Jak se Vojtíšek poprvé podíval na svět

Porod

Už jsem se na porod docela těšila, protože první termín, který měl být 20. 11. 2010 se mi posunul na 28. 11. 2010 a nakonec se nám náš miláček narodil 10. 12. 2010. Chtěla jsem jen prvorodičkám, jako jsem byla já, ukázat, že ne každý porod je dlouhý a složitý. Já jsem porodila ještě rychleji, než jsem si myslila.

PÁR MINUT PO PORODU

už vykoupaný a oblečený Vojtíšek
1 komentář

a jedna i s pyšnou maminkou

Ve čtvrtek jsem měla nástup do nemocnice z důvodu přenášení… tak jsem se ráno dostavila… udělali mi monitor, potom prohlídku, převlékla jsem se do košile a šla jsem na zátěžový test, to mě dali do nějakeho rezervního porodního boxu… připevnili mi kapačku s oxytocinem a po malinké dávce koukali, jak by si prcek poradil s kontrakcemi.

Dávky postupně trochu zesilovali a na monitoru se jim to ukazovalo… bylo to jen o trošku silnější než poslíčci. Poslali mě na pokoj, večer mi udělali další prohlídku a zavedli tabletku na dozrání čípku, dali mi injekci, abych se trochu vyspala, začalo mi hodně často tvrdnout bříško, trochu silněji než normálně, ráno mezi 6 až půl 7 další prohlídka a zavedení tabletky na zesílení kontrakcí.

Do hoďky se mi měly rozběhnout větší bolesti, nechali mě do 9 hodin na normálnim pokoji, což jsem ještě nic moc nepociťovala, v de­vět mě převezli na přípravu k porodním sálům, udělali klystýr a to teprve něco začalo… bolesti co 4 min a po chvilce se to začalo zkracovat, když šel okolo doktor, tak využil bolesti a píchnul mi vodu, a to už byl nářez… jedna bolest skončila a přišla další, tak jsem si zalezla do sprchy, která samozřejmě vůbec nepomáhala.

Sestra mě sem tam přišla zkontrolovat… začali jsme po nemocnici nahánět manžela, dali mě zase na monitor, to nestálo za nic. Už mě břicho nutilo samo tlačit, tak jsem volala sestru, protože jsem se bála, abych neudělala něco mimču, jenže to tlačení se nedalo zastavit, sestra na mě koukla, vzala tu podložku, kterou jsem měla pod sebou kvůli plodovce a držela mi ji mezi nohama.

Volala na mě, ať běžím rychle na porodní sál a hlavně netlačím, jinak porodíme bez doktorky… to se jí to říkalo, vylezla jsem na kozu (moc mi to nešlo) po chvilce doběhla doktorka a za ní manžel, který držel ještě kafe z automatu v ruce… v tu chvíli jsem se musela i smát… bez nástřihu na pár silných kontrakcí se nám narodil syn Vojtíšek v 10:33, 51 cm, 3750 g… ještě v ten den bylo vše zapomenuto a za nějakou dobu plánujeme další.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 29.03.11 07:51

moc krásný a pozitivní deníček. po jeho přečtění by se rodilo jedna báseň :mrgreen: gratuluju ke krásnému synkovi! :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 29.03.11 10:19

Gratuluji a jez hezké že někdo má i hezký porod.To já měla 12hodin ale stálo to za to :andel: Možná někdy bych chtěla ještě miminko.Přeji hodně štěstíčka :kytka:

 
zuzukaa  29.03.11 18:36

ahoj krasny denicek ja take rodila 12h..tobe i malickemu hodne zdravicka :palec: :mavam: :mavam:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 29.03.11 21:32

Gratuluju:-) Malej je krásnej:-) Bolesti se zapomínají rychle, co???

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 30.03.11 09:29

Ahoj, všem děkuju…no ta bolest se zapomíná opravdu rychle…ještě ten den jsem mohla jít domu… :lol: všem přeji hodně zdraví a krásné chvilky s mimísky…

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 30.03.11 09:41

Moc pěkně zepsané :wink: .
A Gratuluji :kytka: :kytka: k malému Vojtíškovi takovej porod byl jak z krásné pohádky :wink: :lol:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 01.04.11 11:50

gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Když jsme přijeli domů


Reklama