Jak se všechno proměnilo v zlo

O životě
  • tesie001
  • 13.11.13

Můj příběh je o tom, jak jsem počala dítě, ale zároveň o něj skoro přišla. :(

pár sekund hnedka po porodu

5 minut po porodu..

Nejmilovanější dítě moje 3 měísíce .

Den před co se nám stalo toto :(

v NEMOCNICI KDYŽ SPINKÁ MILUJU TĚ STRAŠNĚ MOC :(( :-********
13 komentářů

Minulý rok v létě jsem si dělala strašně moc testů a vyšly mi vždycky 2 krásné čárky. Nekteré testy mi ukázaly, že nejsem těhotná. 14 dní jsem si dala pauzu a pak jsem si zase udělala test a krásné dvě čárky se zase na mě usmály.

Objednala jsem se na gynekologii a gynekolog mi řekl, že tam jde vidět krásně miminko, jemuž tluče krásně srdíčko. Na kontroly jsem chodila pravidelně a vše bylo v pořádku.

Ovšem ve třetím měsíci jsem začala mít křece v podbříšku a trošku krvácela. Byla jsem přivezena do porodnice a druhej den nastal UTZ. Byla jsem strašně na dně a říkala jsem si, co když přijdu o svoje nejmilovanější miminko. :( Jenže druhý den na UTZ bylo krásně vidět, jak srdíčko tluče. Zbytek těhotenství jsem měla bez problému.

Přišel den porodu 19.4. 2013 v 22:00 mi praskla plodová voda doma a hnedka jsme jeli s přítelem do porodnice k Milosrdným bratřím. Byla jsem štastná, že konečně uvidím toho svýho nejmilovanější chlapečka na světě. Porod mi trval přes 13 hodin. 20.4. 2013 se mi narodil nádherný chlapeček jménem Dominik s mírami 3020g a 49 cm. Byla jsem nejštastnější maminka.

Měsíce plynuly a já furt byla ta nejštastnější maminka, že mám nádhernýho a zdravýho synka, na kterýho jsem byla nejpyšnější. Dávala jsem mu, co potřeboval k životu. Ale stal se zvrat. 29. srpna se nám pod malým prolomila postýlka. Ale malej byl v pořádku, chvilku si pobrečel, ale pak se smál a byl spokojenej. Druhej den jsem radši šla hnedka k paní doktorce. Měli jsme jít na očkování, malýmu byly 4 měsíce. Řekla jsem paní doktorce, co se nám stalo a ona že malý je v pořádku, že mu naštěstí nic není. Ale řekla nám, že očkování ne, že si mám dojít v pondělí. Ten den jsem šla z malým na procházku a po procházce šla domů.. A stalo se mi ta nejhorší věc v mým životě. :(

Malýho jsem dala do své velké postele, šla jsem na záchod (jelikož jsem měla MS a mám jí hodně silnou, tak jsem byla přes deset minut). Pak jsem šla pro dvě popelnice před barák a umýt si ruce. Došla jsem do pokoje a našla jsem tam svýho milovanýho chlapečka bez srdečního tepu. Byl celý modrý. :( Začala jsem řvát na přítele, ať rychle dojde. Malej dostal svojí barvu a naskočil mu srdeční tep, ale furt si sám nedýchal. Hnedka jsme volali záchranou službu, ale já strašně brečela, protože jsem věděla že je něco špatně. :(

Malýho převezli na ARO a tam po týdnu se mi furt neprobouzel. Primář navrhoval trachestomii do krku, souhlasila jsem. Po zákroku jsem viděla malýho a doktor mi řekl, že si sám dýchá a že to zvládá. Byla jsem šťastná, strašně moc… Nejštastnější maminka na celým světě, že moje miminko si ten život vybojuje.

Po dvou dnech, co si dýchal sám, byl přeloženej na JIP a tam se už trošičku hýbal a měl otevřený očka. Mohla jsem si ho hnedka pochovat, ale když jsem ho viděla, věděla jsem, že pořád není něco v pořádku. A začala jsem strašně brečet. Svýho syna miluju natolik, že bych za něj dejchala a byla tam místo něj. Doktor mi řekl, že malej měl dlouho nedokysličenej mozek tím, jak jsem byla na WC a pro ty popelnice. S tím že má odumřelé mozky v bonku. :( Strašně jsem se složila, začala jsem nehorázně pít. Každej den jsem za ním chodila a modlila se k bohu, aby mi mýho chlapečka vrátil.

Ale bohužel došla za mnou doktorka, že komora, kde se okysličuje mozek, neschválili, že malýmu to už nepomůže a že by pro mě bylo nejlepší si prej udělat dítě. Na to jsem založila tady diskuzi „SIDS a na to nové dítě?“ Chtěla jsem vidět reakce jiných maminek, jenže každá maminka osočovala.

Malej je již dnes v dětském centrum v Kyjově a já se budu snažit, abych ho dostala domů. Doktoři mi řekli, že zatím Kyjov a že by nebylo dobrý, kdyby mi moje dítě umíralo doma. :( A já si řekla, proč zrovna moje dítě, když ono mělo vše - a hlavně mám jenom jeho. :( Soud mi ho vzal, ale já se rozhodla bojovat za svýho chlapečka a chci ho mít doma.

Omlouvám se za svoje chyby a některým snažilkám a maminkám, jestli podle nich je to bezcistné, ale já ho tolik miluju, že každej den jenom brečím. :( Strašně bych chtěla vrátit čas, aby se mu to nestalo, ale to už nedokážu. Omlouvám se, ale tento deníček jsem musela napsat. :(

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30739 příspěvků 4 inzeráty 13.11.13 00:08

Takže ten stav je nezvratný? Není mu pomoci? :( :(

 
Minniee
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 13.11.13 00:10

Tak z toho mě zamrazilo…chudinka malá…

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 13.11.13 00:16

Nocni mura kazde maminky, moc me to mrzi, drz se :( musim rict, ze co jsem poprve cetla tvou diskuzi, tak od te doby se nekolikrat za noc budim a porad kontroluju malou, jestli dycha. Vubec si nechci predstavit, jak ti musi byt :(

 
kar-maa
Echt Kelišová 9706 příspěvků 13.11.13 04:35

Zrovna vcera jsem koupila monitor dechu a po precteni tveho denicku, jsem jeste mnohem radsi, ze jsem ty penize za to dala!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32301 příspěvků 13.11.13 05:51

Ja si pamatuji tu diskusi, „neosocovala“ jsem te a nebyla jsem jedina, ikdyz v mensine. Moc nerozumim tomu „soud mi ho vzal“. O tom, jestli so ho vezmes domu, preci nerozhoduje soud. Ale nemyslim si, ze je neco zasadne spatneho na tom nechat ho v peci lekaru (v diskusi jsi napsala vice detailu). Adalsi dite bys rozhodne mit mela - at uz to s chlapeckem dopadne jakkoli. Co na to partner?

 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 13.11.13 06:41

Tohle by se nemělo stávat!! Hlavně si to neber za vinu, já vím, je to těžké…taky nekoukám na své détě 24h v kuse a nespí vždy v postýlce na monitoru…
Je mi to moc líto, posílám Dominičkovi hodně pusinek. :* :*

 
Elessar  13.11.13 07:19

Tak už se aspoň necejtim jako blázen, když si s sebou malýho beru i do koupelny, v lehátku.

Drž se :hug:

 
joaska  13.11.13 07:31

Je mi to líto
každé dítě, a nemocné či postižené obvzlášť, potřebuje mámu. která se za něj porve a podrží, proto se potřebuješ dát dohromady ty. a to hlavně předtím, než přijde další miminko :kytka:

 
katusv
Stálice 62 příspěvků 17 inzerátů 13.11.13 08:16

Strašné at Vám to dopadna co nejlíp držím palečky

 
Markytka_Ostrava  13.11.13 08:33

Panebože… :oops: Tohle by se prostě nemělo stávat..je mi to strašně líto - nedovedu a ani nechci se do tohohle úplně vcítit…kéž by se to zase v dobré obrátilo..Držte se - ty i maličký… :hug: :hug:

 
kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 13.11.13 08:33

Tvou diskuzi si pamatuju, byla tak trochu nešťastně napsaná… :nevim:

Každopádně je hrozný, jak si osud dokáže s člověkem pohrát… :roll: Drž se.

 
Anett.20  13.11.13 08:35

Terezko, jsem tu s Tebou.. :srdce: :,( Pamatuju si na ty tvoje zacatky s malým, jak jsme šli na gyndu a tak.. Jsi silná holka, já na tvem místě bych to asi nezvladla.. Mam te moc moc rada Terezko a verim ze vse bude dobre.. :srdce: :hug: A.

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 13.11.13 08:35

Jakto, že ti ho soud vzal? Myslela jsem, že to je rozhodnutí rodičů, jestli dítě dají do nějaké péče, nebo si ho vezmou domů :nevim:
Je mi to moc líto, to je tak strašné.. :,(

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.11.13 08:38

Řekl ti někdo, proč nedýchal? Co co byla ta příčina? Nebo to byl opravdu SIDS, jakože přestal dýchat jen tak, nebo to třeba souviselo s tím pádem? :nevim: Nikdo ti nemůže vyčítat, a ty sama sobě už vůbec ne, že jsi u něj nestála a nebyla pořád. A další dítě bys mít měla, ale nechápu, proč ti ho sebrali? Partner je s tebou stále? Já se upřímně přiznám, že nevím, jak bychse dokázala postarat o těžce postižené nesamostatné dítě doma, pokud by nebyla žádná, vůbc žádná šance na zlepšení…a obdivuju každého, kdo to dokáže.

 
Rencek 1
Povídálka 26 příspěvků 141 inzerátů 13.11.13 08:54

Nedokážu si ani představit co prožíváš. A každá maminka má z tohoto noční můry. Jsi silná ženská. :,(

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 13.11.13 08:56

Tohle je špatné, nedovedu si to představit. :hug:

Příspěvek upraven 13.11.13 v 08:59

 
verunka 0704
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 13.11.13 09:03

Je to strasné :-( takovej krásnej brouček :-(

 
rarach2  13.11.13 09:04

HOLKA DRŽ SE: :hug:

nevím zda pomůže, ale prosím všechny co si to přečetly, aby se zapojili pomoci Domčovi. :kytka:

je to jednoduché, pokaždé ráno ve stejnou hodinu budeme na Domču myslet a posílat mu v duchu energii. (např. 9.00 hod)

Už jsme to vyzkoušeli na chlepečkovi, který měl 5% šanci přežití, a ono to vyšlo.

Neříkám, že to funguje všude, ale proč to nezkusit.

Já jí posílám :srdce:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 13.11.13 09:10

Je mi to moc líto, tohle se může stát každému, i já musím nechávat děti často samotné, nedávej si to za vinu. Hlavně buď s ním, bojuj za něho, jsi ten nejdůležitější člověk v jeho životě a moc tě potřebuje! I když třeba nereaguje a vypadá to beznadějně, nikdy se nevzdávej a buď mu na blízku. Už dávno se ví, že nemocné nebo postižené děti jsou na tom mnohem líp a mají mnohem větší šance do budoucna, když jsou se svými blízkými, se svou maminkou. Já si tohle vůbec nedokážu představit, ale to, co prožíváš, musí být strašné. Drž se, budu na vás myslet.

 
rences
Kecalka 293 příspěvků 13.11.13 09:12

Je mi nesmírně líto, co se stalo, tohle by se miminkům prostě dit nemělo :hug: drž se, ja měla snuzu, to je přenosný monitor dechu. stal kolem dvou tisic a ač pípal někdy zbytečně ( uklouzl s pliny) tak jsme byla za něj rada.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.11.13 09:41

Hale co to povídáš že tě každá osočovala 8o 8o 8o spíš se našla výjimka a to proto že tam pár věcí nesedělo. Já byla ta co sem se tě zastala, prtoo že to znám, ale nevím proč si nezodpověděla jednu otázku. Mohla by si mi prosim odpovědět?
Psala si že malej byl na monitoru dechu, tak jak to že nikdo neslyšel že monitor houká, když vás bylo doma více?

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 13.11.13 09:43

Především se z toho neviň, není to Tvá vina, mohlo se to stát komukoliv z nás.

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 13.11.13 09:47

Je mi to moc líto. Co řekli, že je to následek toho, že se propadla ta postýlka? Proč ti ho sebrali??

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.11.13 09:48

A jak se malého stav vyvíjí ted?
Přece ti ho nemužou vzít, to se mi nák nezdá

 
n. Hexe  13.11.13 09:52

A když už vás bylo více, proč musel zůstat sám? Tím neříkám, že jste to způsobili, bohužel se to stát může, ale já ti nějak nevěřím tu velkou lásku a péči. Už podle stylu, jakým jsi psala v diskuzi. A o té postýlce tak tenkrát taky nic nebylo, nemyslím si, že bych to přehlídla. Měla jsem rozepsaný delší komentář, ale akorát bych to schytala a nechci provokovat.
Asi i tím, že jsi vložila fotku, myslím na malého často, a vždycky musím pomačkat toho svého, o měsíc mladšího. Každý den jen tak v duchu poděkuju a zaraduju se, že jsme zdraví, není to samozřejmost a když si člověk představí, že by to tak nemuselo být, ostatní „starosti“ jsou v tu chvíli prkotiny.

 
n. Hexe  13.11.13 09:53

A ten soud - děti přece neodebírá jen tak. To by mě taky zajímalo.

 
KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 13.11.13 09:54

:,( :,( :,( Je mi lito, ze se neco takoveho stalo. Hodne sil!

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 13.11.13 09:57

Moc smutný.
Jedna chyba, a zničí to celý život.
Diskusi jsem zaregistrovala, tak aspoň vím, o co šlo.
Přeji hodně síly.

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 13.11.13 09:59

No a není možné ho vzít do zahraničí a nechat mu píchnout injekci? Bude to vysvobození pro oba - vždyť tohle nemá smysl. Přirozeně nemůžeš nechat své dítě v ústavu a dělat že není. On ze života nic nemá. Je to nesmyslné trápení pro oba. On by měl klid a ty po čase také a mohla bys mít další miminko a být šťastná. Vždyť tohle je jen trápení.

 
rachel55  13.11.13 09:59

Chudak maly :,( jak se pro boha mohla prolomit postylka?? Byla poskozena nebo co?
Nejak si nedovedu predstavit, ze den po te bych nechala dite ve velke posteli, takhle dlouho bez dozoru, to jsi sla ze zachodu rovnou na ty popelnice?
A premyslet nad novym miminkem bych nemohla i kdyby mi to rekl kdovikdo.
Malemu uz nelze opravdu pomoci? A chapu to dobre, ze Te soud zbavil rodicovskych prav? Proc?

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 13.11.13 10:01

Já si myslím, že soud jí ho vzal protože jí shledal vinnou z nedbalosti a proto jí malýho odebral..
Je to šílené já bych byla už dávno v Bohnicích..
Nikdy by mě nenapadlo nechat 4 měsíční dítě na svojí posteli samotné tak dlouho už jen proto že se překuluje a může spadnout.
Já sem taky ráda za to, že ho beru všude sebou i na wc na mě koukal z koupelny z lehátka :)
Je to fakt neštěstí malýho je mi nesmírně líto je nádherný!!
drž se :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 13.11.13 10:04

Tohle by si měli přečíst všechny, které říkají, že monitor dechu neni potřeba nebo nad ním váhají. Čas vrátit bohužel nejde.

Je mi to moc líto, já si to vůbec nedokážu představit. Držte se. S tím soudem to taky nechápu, je to přece tvoje dítě a pokud mu nezbývá moc času, měli byste ho trávit spolu.

 
Ivčis
Závislačka 3032 příspěvků 13.11.13 10:05

Je to hrozně ale hrozně nespravedlivý :,(. Přeju hodně síly mamince i Domčovi
Holky myslím že tam mělo být místo soud- OSUD mi ho vzal ne?

 
Nepřhl. Alenaxxxx  13.11.13 10:06

@Lynette takže radíš asistovanou vraždu? Ty bys to dokázala? Ne, to opravdu nejde ani v zahraničí takhle legálně. Navíc tohle dítko by zřejmě ani nepřežilo transport a umřelo při odpojení z přístroje.

Tesie001, mohla jsi se trochu rozepsat, proč Ti ho soud vzal, napadá mě, chtěla jsi podepsat reverz a vzít si malého domů, tak Tě zbavili rodičovských práv, abys to nemohla udělat?

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 13.11.13 10:07

Tohle je mi strašně moc líto.. takovéhle věci by se stávat neměli :hug: :hug: :hug: :hug: drž se holka!!!

 
Nepřhl. Alenaxxxx  13.11.13 10:10

@Terezka s Denískem
No vidíš, každý to má jinak, moje 4 měs. dítě je samo těch min. 10 minut každý den, ne každý bydlí a žije tak, že může tahat dítě všude s sebou, už vidím, jak jdeš s miminkem v lehátku pro popelnice a nebo jako já krmit domácí zvířectvo s miminkem.

 
Run
Generální žvanilka 20200 příspěvků 13.11.13 10:11

@Pudloslava no nechci vynášet soudy, ale i v diskuzi se objevilo, že byla pod dohledem sociálních pracovnic. Takže možná je zbavena rodičovských práv? Těžko říct :think:

 
Stelka
Stálice 65 příspěvků 13.11.13 10:18

Ja myslim, ze nekdo nekde psal, ze ji jeste neni 18, tak mozna proto ten dohled socialnich pracovnic :nevim:

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 13.11.13 10:22

Nepřhl. Alenaxxxx: Jo tohle přesně radím. Jestli bych to dokázala? To záleží na situaci, na tom jak bych to vnímala. Pokud bych to vnímala tak, že systém, který zde panuje nedovoluje mému chlapečkoi odejít a mít klid a tak ubližuje nám oběma tak bych to dokázala. Pokud bych cítila že já jsem za něj zodpovědná, že já jsem jeho máma, že jeho štěstí závisí na mě a že si zasloužím ještě zažít v životě štěstí tak bych to dokázala. Pokud bych se cítila bezmocná, slabá a smutná a dávala bych si to stále za vinu a tím pádem si říkala že už nemám právo na to být šťastná pak by mě tahle varianta ani nenapadla. Stále to ale vidím jako jediné možné řešení jak se vyprostit z toho bludného kruhu.

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 13.11.13 10:24

Taky je kazda veta temer zbytecna - je mi opravdu neskutecne lito cim si prochazite…tohle je opravdu nocni mura vsech rodicu.

Doufam, ze rejpalky z tebou zalozene diskuze se budou tentokrat drzet stranou.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 13.11.13 10:31

Monitor dechu je určitě dobrá věc, ale na druhou stranu kvůli němu švagrová málem přišla o rozum. Začal jí v noci houkat, samozřejmě planý poplach, malý se jen nějak otočil. Ona je v tomto psychicky slabší a sesypala se z toho.Pak už žádný monitor ani nepotřebovala, ptž těžko zaspala a malého hlídala. Určitě je dobrý u nedonošených dětí nebo takových, co mají nějaký problém. SIDS může postihnout i zdravé a velké miminko, s tím souhasím, ale stejně tak je i milion dalších věcí, co se drobkovi může stát. Je to určitě na zvážení každého a netřeba odsuzovat za to, že ho někdo nemá nebo naopak má. Zakladatelce deníčku přeju, aby se štěstí přiklonilo na jejich stranu.Taky je tam pár nesrovnalostí, které mi vrtají hlavou, ale je to jen její věc. Ať už to bylo jakkoliv, musí to být hrozné..já sama bych to asi neustála, mě by to úplně zlomilo. Denně si s manželem říkáme, jaký mají asi děti osud a že pokud jsou zdravé, je vše skvělé a ostatní se zvládne..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 13.11.13 10:40

@Lynette Já osobně si myslím, že nikdo nemůže říct:´´Ano, já bych dokázala dát injekci svému dítěti.´´ Nechci nikoho soudit.Ale pokud se člověk neocitne v té situaci, nemůže stoprocentně říct, co by udělal. Přece jen v těch rodičích pořád musí hlodat myšlenka, že co když se za rok/dva/pět přijde na způsob léčby. S manželem se o toto taky dost přeme, on je v tomto celkem nekompromisní. Teď nás čeká screening ve 21.tt a tato otázka u nás taky padla-co by, kdyby? A už toto rozhodování je u nás na hraně. Co pak u dítěte, které je už narozené a člověk k němu má vytvořený citový vztah. Lynette, to určitě není útok na tebe, já jsem v celku tolerantní a bezkonfliktní člověk. Jen taková úvaha nad tím, jestli by člověk opravdu dokázal udělat to, co píšeš…

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 13.11.13 10:43

Nepřhl. Alenaxxxx: A ještě jak píšeš že nemůžeš brát dítě všude s sebou. Já ho brala všude s sebou. Přišel pošťák vzala jsem dítě na ruku a šla s ním. Měla jsem vyvenčit psa před domem, dala jsem prcka do kombinézky ( malej se narodil v únoru ), hodila přes něj deku, narazila mu čepici, dala ho do autosedačky a šlo se venčit. Šla jsem na záchod, malej byl v kočárku vedle záchoda a já na něj koukala. Šla jsem se sprchovat, malej byl v lehátku vedle sprchy a já na něj koukala. Když spal, byl zapnutej monitor dechu a stejně jsem se na něj koukala co deset minut. Neříkám ale že jsem dokonalá. Někdy usnul v noci na mně a spal na mně celou noc - kdyby přestal dýchat tak nevím za jak dlouho bych to poznala. Já si myslím, že je zvláštní, že ze záchoda se na něj ani nemrkla jestli je vše ok. Takže vlastně neměla přehled jak dlouho tam byl. To je pro mě nepochopitelné. Ale každá to má jinak a nelze nikoho v tomhle soudit. Je to tragédie a souhra několika okolností. :(

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 13.11.13 10:50

@LennaZS Já to jako útok ani neberu. Tohle je opravdu záležitostí okamžiku, jak tu situaci dotyčný v tu chvíli vnímá a také jaké má zkušenosti. Já byla svědkem toho, jak postižený chlapeček v ústavu naprosto zničil a dále ničí celou rodinu. Dnes je mu snad už 17 let a stále leží v ústavu a stále žije a jeho rodiče stále nemají klid. Pořídili si už další dítě, to jim do života radost přináší ale stále je tu to první postižené - je to hrozné. Zezačátku ho mělidoma, zkoušeli možné i nemožné. Xletý boj se však stal frustrujícím pro celou rodinu a nakonec už nemělisílu ho nosit a tak skončil v ústavu. Vím, že nejsem dost silná na tohle. Souhlasit s bezbolestným ukončením života svého chlapečka pokud by byl v takovém stavu by bylo pro mě méně náročné, než žít do konce života s obavami jestli mu tam neubližují, jestli jsou na něj hodní, jestli uvnitř netrpí, a s tím že až umřu bude sám a bude tam ležet dokud taky neumře. Že tam bude ležet třeba 70 let.

 
Ter91
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 13.11.13 10:52

To mi je lito 8o je to hrozné

jen mě zarazila ta postýlka nehapu jak mohla prasknout

 
Nepřhl. Alenaxxxx  13.11.13 10:53

@Lynette Ráno vstanu v 6:00, musím nakrmit koně, vypravit jedno dítě do školy, druhé do školky a miminko obléknu taky na cestu s námi. Musím to stihnout za hodinu. Někdy krmím koně až po příjezdu ze školky, kdy malý spí v autě (takže taky bez dozoru). Někdy do školky nejedeme a pak starší jede do školy sám a doma mi zůstane sama tříletá a miminko a jdu obstarat zvířata. Malá „hlídá“ a já trnu, aby mu nadala do pusy třeba korálek.
Nakrmeného koně převádím na pastvu. Kůň je potenciálně nebezpečné zvíře, tím že vrazí do kočárku atd. takže dítě v jeho blízkosti určitě ne… V létě jsem malinkého brala ven a nechala ležet v sedačce lehátku a zalehl ho kocour. Malému se nic nestalo, jen kocoura ocucal (ve dvou měsících). Malý byl 4 metry ode mě a neohlídala jsem to, stačilo se otočit… Doma je to pro něj počkat těch 10 minut bezpečnější, než když bych ho tahala s sebou ven ke koním a vlezlému kocourovi. A už vidím, jak někdo tahá ke koním kbelíky s vodou a miminko k tomu :-) Navíc, když tu máme 20 nepohodlných schodů mezi barákem a stájí.

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 13.11.13 10:58

@LennaZS My používáme monitor už skoro sedm měsíců a neměli jsme jediný planý poplach, tedy žádný poplach. A to je malý třeba i na druhém konci postýlky, takže nějak pořád nevím, jak si vysvětlit ty plané poplachy o kterých některé maminky vypráví. :nevim:

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 13.11.13 11:06

Nepřhl. Alenaxxxx: NO jasně. Já taky říkám že se objevilo několik chvil kdy se mu to mohlo stát a já bych s toho nevšimla hned. Proto to nelze nikomu dávat za vinu. Je to souhra několika věcí. Ale když jsem četla že šla k popelnicím a čtu jak obstaráváš ráno rodinu a koně napadá mě a co dělá váš starej? Spí a vy kmitáte? :think: To nemůže koně obstarat on? To nemůže k popelnicím on?

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 13.11.13 11:08

@Kamča.dalmatinka : tedkom pise ze byl ve velke postely a predtim na monitoru. Trosku divne ne.

 
kakon
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 13.11.13 11:11

@triada my si koupili monitor dechu a plany poplach jsme meli hned druhy den, kdy jsem byla z porodnice doma. Strasne mne to vydesilo, dlouho jsem pak nemohla v noci spat.. Hned na druhy den jsem bezela k dr, rikal, ze mala byla tak lehka, ze proste ten monitor nezaznamenal dech, ze je v poradku. ale ve mne to pak jeste dlouho bylo a monitor jsme pouzivali do dvou let. Jinak pak jeste behem pul roku se rozezvucel asi tak 3×, vzdy jsem bezela k postylce uplne vydesena, chytla jsem malou na ruce, ale ve vetsine pripadu ji ten zvuk probral a dychala. Otazka je, co by bylo, kdybych monitor nemela. ale radeji na to nemyslet.

pribeh i diskuzi jsem cetla, je tam opravdu dost nesrovnalosti a na nektere otazky nebylo zodpovezeno, ale v kazdem pripade je to velke nestesti a dominickovi preji jen to nejlepsi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama