Jak se z dámy stane lůza II.

Těhotenství

Tento deníček je pokračovánín toho, co nás za ten měsíc potkalo. Ten, kdo mě zná, ví, jak těžce nesu návštěvy doktorů i nemocnic, a tím spíš, když to tam nevypadá jako v Ordinaci v růžové zahradě. Začnu tam, kde jsem skončila. Můj chlap dostal výsledky, kde se ukázalo, že je zdráv. Dodalo mi to odvahu a pocit jistoty. Začal čas chvilkového štěstí. Škoda, že tyto pocity netrvají alespoň z poloviny tak dlouho jako ty zlé.

Na první jaterní poradnu jsem se měla dostavit až v lednu, ale nedokázala jsem tak dlouho čekat v nevědomosti, a proto jsem zavolala paní doktorce a vylíčila jí celou situaci. Souhlasila, ať přijdu za 14 dní. Dne 31. 10. jsem opět vyrazila do zamřížované budovy na infekční do 1. jaterní poradny. Tentokrát již vybavená informacemi ze zdrojů céčkařů a lékařů, co si mám vydupat za testy.

Přivítala mě už né moc příjemná sestra a pěkně jsem si počkala. Přesto jsem do ordinace vstoupila jako silná žena a na jazyku jsem měla tisíce otázek. Paní doktorka mi věnovala ani dvě minuty svého času, kdy jsem stihla jen obhájit své rozhodnutí chtít testy znovu a pak doktorka zavolala sestru a byla pryč. Nezeptala jsem se tedy vůbec na nic. Darovala jsem krev a dostala strohou informaci, že výsledky dorazí poštou za tři týdny.

Byly to celkem pohodové týdny, až na některé reakce nejbližších. Někde jsem si vyslechla, že si vymýšlím, že se ani nenažeru, abych držela figuru, jinde zase nepochopili jak to, že běhám po světě a nejsem zavřená na infekčním nebo rovnou v nějakém hospicu, proč si nechávám dítě, když třeba umřu, dítě bude postižené a podobné perličky.

Naučila jsem se neříkat nic tomu, kdo je hloupý, neříkat nic tomu, kdo to psychicky neunese a mlžit a lhát před těmi, kteří by mě obcházeli obloukem. Přesto mohu říci, že jsem si žila v klidu. Noční můry zmizely, přes den jsem netrávila čas na diskuzích pro céčkaře, dokonce jsem přestala psát i zoufalé příspěvky do online poraden, přestala jsem prostě na to vše myslet a žila jako dřív, jen jsem se snažila dodržovat určité věci. Jak dávat pozor na to, když se říznu a desinfikovat celou místnost :mrgreen:, nepůjčovat si žiletky od chlapa atd.

Přišel čas genetické konzultace, screeningu v prvním trimestru, a to mě trochu rozhodilo, asi jako každou maminku. Navíc dříve jsem se mohla pochlubit zdravým genem v rodině, teď jsem se hanbou propadala, když jsem musela vysvětlovat svoje céčko, kde se vzalo, jak se na to přišlo, jak žiji, kolik mám partnerů atd. Vždy jsem se tak dmula štěstím a hrdostí, když jsem někde mohla vytáhnout tu kouzelnou těhotenskou knížku a dnes ji tahám jak spráskaný pes a nejradši bych první stránku s hepatitidou C zapálila :twisted: Naštěstí ultrazvuk vyšel geneticky skvěle a později nás čekala zprávička, že i krev je geneticky super a také jako bonus už víme pohlaví našeho miminka. Až při zprávách maminek z eMimina mě přepadla opět myšlenka na céčko a začala jsem vyhlížet poštáka :lol:

A jsou to dva dny a přišla obálka. S napětím jsem ji otvírala a přeskakovala tu holou větu od začátku do konce, negativní, pozitivní, hraniční, kontrola za rok. Stále jsem nechápala, co vlastně ty dvě větičky znamenají a srdce mi poskakovalo jak šílené. Nakonec jsem zvedla telefon a obtelefonovala a poslala maily všem lékařům, přátelům z oboru. Bohužel se mi dostalo vysvětlení přímo i z infekčního. Chronicida nemoci je negativní, což znamená - byla vyloučena chronicida, což je stadium céčkařů, které znamená, že nemoc už postoupila tam, kam nemá. To jsem si oddechla :potlesk: Až na ten závěr.

Chronicida je sice vyloučená, přesto se mé tělo nějak dostalo do styku s touto příšernou nemocí, a protože jsou testy stále hraniční, musí být se mnou zacházeno jako s infekční osobou. Nejméně rok se musí počkat na další vyhodnocení testů. Alespoň rok budu chodit s hanbou, a ta nejhorší věc, která mě teď trápí je, že i rodit budu jako céčkařka :( Už teď mě jímá hrůza, když si představím, jak se mě někdo bude štítit, jak bude mít třeba sestřička kvůli mě strach, aby se nenakazila, jak zbytečně budou týrat mé dítě testy popřípadě Cř.

Myslím si, že s tím, že bych mohla být nemocná a s případnou léčbou, jsem se smířila velmi dobře a vcelku i rychle a s chladnou hlavou. Smířila jsem se s tím, že třeba i rok strávím s léčbou a přesto zůstanu dobrou a pečlivou matkou a vše zvládnu. Dokázala jsem se vyrovnat i s myšlenkou, že mé těhotenství může být náročnější, a přesto jsem nikdy nezapochybovala o tom, že to vše zvládneme, ale popravdě vůbec nevím, zda se dokážu úplně srovnat s tím, jak na mě bude pohlíženo při porodu a po celou tu dobu, kdy budu pro ostatní nebezpečná, ale zkusím hlavně myslet na to, že vždy nemůžu být za dámu a pouze na to, aby moje štěstí neodneslo i to maličké.

Jedno vím jistě. Jsem si jistá tím, že to opravdu vše zvládneme a pokud za rok nedostaneme lepší zprávy, budeme bojovat dál a bude to zase o trochu jednoduší proto, že nás na to bude víc :mavam: Nehodlám se litovat ani propadat panice a depresím, beru to jako další životní zkoušku a třeba mi to něco dá a vlastně už dalo. Vím, že jsou pořád lidi, kteří mě mají rádi, ať se děje cokoliv, že mám partnera, který se za mě vždy postaví a pomůže, a že mám i ty virtuální přítelkyně, které pomůžou a se kterými jsem tak nějak vnitřně spjatá, i když je znám jen přes písmenka.

Napsat tento deníček pro mě nebylo vůbec jednoduché, protože jsem se do něj snažila napsat jen to nedůležitější a upustit od toho, abych si zde stěžovala na lékaře. I když jsem měla pocit, že se mnou někdy nebylo jednáno férově, byla jsem zbytečně odmítána, musela jsem se doprošovat, výsledky nejsou s čísly, a že i na veterině prý dostávají lepší výsledky atd. Musím uznat, že takové pocity má asi každý, kdo je nějak nemocný a má jinou představu o lékařích.

Taky musím uznat, že na začátku tohoto martyria s testováním mi jedna doktorka řekla: „pokud se cítíte zdravá, tak se tak chovejte a zapomeňte na céčko a přijďte za rok“. Když mi tuhle větu řekla, rozčílila jsem se nad absurdností léčení „myslí“, ale teď jí dávám za pravdu. Ztratila jsem jenom spoustu času, spoustu nervů, abych se vlastně nedozvěděla nic. Hodlám proto poslechnout její rady a budu zdravá. Nebudu se rok užírat a trápit. Pokusím se žít jakoby se nic nestalo a doufat, že u porodu nenatrefím na někoho, kdo mi dá tohle vše sežrat, že se mnou bude zacházeno jako s normální osobou a moje dítě neskončí někde daleko ode mě, abych mu neublížila.

Všem ještě jednou díky za dočtení i za držení palců, za psychickou podporu, kterou jste mě celé ty týdny zahrnovaly. Za krásné zprávy a za super kontakty. Děkuji všem céčkařkém, béčkařkám i áčkařkám a ostatním, že pochopili tu mou HANBU, a děkuji i těm ostatním, kteří mě za rohem pomluvili, nepochopili a nebo si snad mysleli, že jsem člověk, který chce jen litovat, protože i díky těm negativním komentářům jsem vlastně o kus lepší a odhodlanější všem ukázat, že ani nemoc mě neporazí a jen tak se mě nezbavíte :pankac: a že určitě ani litování nechci a pokud mě někdy ta deprese přepadne, začnu jančit, tak spoléhám na ty své nejmilejší, že těm se budu moct vyplakat na rameni a kopnou mě do zadku, abych v sobě zase našla tu osobu, co bojuje a jen tak ji něco neporazí. A i když jsem slibovala, že s deníčky končím, tak slibuji, že za rok napíšu, jak to dopadlo, ale to už bude naposledy, doufám :lol:

Naše miminko už mě lehce pokopává a mám pocit, že jsem nikdy nebyla tak silná jako právě v této době a myslím, že je to i tím maličkým v bříšku, dává mi najevo, že kopeme za jeden tým, a taky těma modrýma očima mého milovaného syna Matyáška. On je totiž neuvěřitelně empatická malá bytost, která vycítí a obejme.

Děkuji Vám i své rodině, že se mnou tohle vše vydržíte :-)

Hodnotilo 29 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 17.11.11 08:04

Ahoj,
Porodu se neboj. Já jsem taky rodila na infekčním (chytila jsem příušnice) a byli tam moc milí, chovali se ke mě skvěle. Já z toho měla taky blbý pocit, ale oni mě pořád uklidňovali - právě tím, že tam rodí často maminky se žloutenkou. Oni jsou na to zvyklí a budou se ti to snažit zpříjemnit, co to jen půjde. Po porodu mi malou vzali na 8 dní pryč. Když to zjistila sestra, přišla ke mě a obejmula mě. Možná lepší péče než v samotné porodnici. Já rodila na Bulovce.

Příspěvek upraven 17.11.11 v 08:05

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 17.11.11 08:15

ahoj, a co to bude? jsem zvědavá baba, co :oops: :oops: :oops: nebo si to necháváte pro sebe? :huban: :huban: moc držím pěsti, ať porod proběhne na 1 a jste oba v pořádku, a víš jak, když padneš na debila, je jedno, jestli jsi nemocná nebo ne :-? čekám na další deníček a budu se moc těšit :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 17.11.11 08:20

Kamčo uvidíš,že to bude všechno dobré :hug: Gratuluji k prvním pohybům miminka :huban: Musíš být silná kvůli svoji rodině,dětem.Už se těším,až napíšeš další deníček,třeba o suprovém porodu :wink: :huban: Drž se :huban:

Příspěvek upraven 17.11.11 v 08:20

 
kofola3  17.11.11 08:32

Kamčo s napětím jsem čekala na další zprávy od vás.
I nadále moc moc držím palce, všechny co doma máme.

 
cher  17.11.11 08:33

Držím moc palce, ať je tohle příjemný rok, ať uteče kjako voda a ať příští podzim jsou výsledky dobré :palec: :kytka: :kytka:

 
roomci
Extra třída :D 13678 příspěvků 17.11.11 08:35

Moc držím palce, ale jak jde vidět-jsi moc silná a se všemi nesnázemi si poradíš! A jak už tu někdo psal-nejhorší je srážka s blbcem! A bohužel těch chodí po světě spousta. Přeji ti, ať jich nepotkáš moc a když už potkáš, tak na ně kašli! Nemá cenu se nervovat kvůli hlupákovi! Užívej si bříška a toho malého prďolky v něm :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.11.11 08:51

DRŽÍME TI PALCE I NA NOHOU A OBDIVUJI TVŮJ POSTOJ SEŠ MOC SILNÁ ŽENSKÁ…AT TI VŠE OD PORODU AŽ PO DALŠÍ TESTY DOPADNE DOBŘE A JSTE JEN A JEN SPOKOJENÁ RODINKA :) MYSLÍM NA VÁS A POSÍLÁM PUSU AT VÁM OPRAVDU VŠE VÝBORNĚ DOPADNE :potlesk: :potlesk: :potlesk: :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
radúna
Extra třída :D 11310 příspěvků 17.11.11 08:57

Kamčo, píšeš:...... „a doufat, že u porodu nenatrefím na někoho, kdo mi dá tohle vše sežrat, že se mnou bude zacházeno jako s normální osobou“ ---- Tak to se teda nebojím, že si tohle necháš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Protože jakmile tohle někdo zkusí, dáš to vyžrat ty jemu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Holka zlatá, moc ti držím palce. Posílám Ti hodně síly, aby jsi to všechno zvládla s noblesou Tobě vlastní :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: .

PS: celou dobu jsem čekala, kdy se podřekneš a jen malilinko řekneš, co čekáte a ty nic.....a neřekneš, co? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Marciii
Závislačka 4605 příspěvků 17.11.11 09:27
:hug: :hug: :hug:
 
Almondea
Echt Kelišová 8511 příspěvků 17.11.11 09:28

Kamčo, jsem moc ráda a obdivuji tě, jak jsi tuhle těžkou životní situaci ustála se ctí. :potlesk: :potlesk: :potlesk: Není jednoduché udržet si svoji sebehodnotu, pokud na tebe hledí jak na nějakou špínu. Opravdu těžká zkouška. Ale tys dokázala, že jsi opravdu Dáma s velkým D! :palec: :palec: :palec: Hlavně že jsi neztratila nervy a nenechala se přemluvit k tomu potratu. Teď už se všichni můžete těšit na miminko a hlavně si to těhotenství konečně v klidu užít.
Věřím, že pokračování deníčku za rok bude i happyendem. :hug: :hug: :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 17.11.11 09:43

:palec: Ty JSI dáma. Nenech si nikdy nikým navykládat, že ne.

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2385 příspěvků 17.11.11 09:57

Ahoj Kamčo,
taky jsem pokračování deníčku vyhlížela a gratuluju- opravdu MOC hezky jsi to napsala. :palec:
Koukám, že pohlaví miminka z Tebe nikdo a nic nevyrazí. :lol:
Ohledně toho porodu a péče před ním- hlavu si z toho nedělej, na blbce můžeš narazit kdekoliv a za jakékoliv situace ať jsi fit či s červeným znaménkem v průkazce.
A že bys to nezvládla- tomu nevěřím a fandím Ti!! :hug:
A doufám, že na další deníček nebudeme muset čekat celý rok!! :mavam:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 17.11.11 10:00

Musím se přiznat, že jsem tu denně vyhlížela,jestli už tu není další deníček od tebe :oops:
Držím ti palce,ať vše probíhá hladce, ať při porodu narazíš na samé milé,příjemné a chápající doktory a sestřičky a ať nám tu za rok napíšeš,že už je všechno v pořádku :hug:

 
marra  17.11.11 10:41

Kua MATKO!to je aspon pozitivni denik :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: bude to fajn :hug: :hug:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 17.11.11 10:43

Taky gratuluju ke kopanečkům! Výsledky jsou super :huban: ničeho se neboj a jak píšeš, žij normálně. Užírání by nikomu nepomohlo. A co se týče porodu a zdravotníků. Uvidíš na koho natrefíš, ale u nás byli kolikrát hepatitidy a nebylo to nic tak vyjmečnýho. člověk už to pak tolik nehrotí :palec: :hug:

Příspěvek upraven 17.11.11 v 10:45

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.11.11 10:52

taky mě zajímá, co to bude :wink: :oops:

sleduju tvé lapálie s céčkem a moc vám oběma (vlastně celé rodině) fandím :hug:

napadlo mě, jestli by u porodu nebylo řešením vzít si s sebou dulu jako psychickou podporu, ale nevím, jestli je to na infekčním možné :nevim:

přeju ti už jen samou pohodu a krásné dny s bříškem :mavam:

 
cica
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 17.11.11 11:28

Uff, dočteno. Z tvého deníčku je vidět, že myslíš pozitivně a že to neni jen poza. Bud takhle silná i nadále a víš jak, nejhorší je srážka s blbcem. A Ať si každý myslí co chce, ty víš, že žádná lůza nejsi a z tvého chování to musí být znát.
Co tě nezabije, to tě posílí, aspoň protřídíš přátelé :zed: a poznáš kdo za to stojí a kdo ne.
MuSíš být silná kvůli své rodince.
U porodu ti přeji příjemný personál a za rok jen ty nejlepší výsledky :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 17.11.11 11:30

Děkuji :hug:
radu já se obávám že sem jak pitbul u zvěrolékaře.Venku by zakousnul krávu a ve vnitř spusobně sedí.Takle to mám i já,bílej plášt pusobí na mě tak že kdyby mě řezali i ruce neceknu nic :lol: :oops:

Dětátko.Mám dovoleno přivédst jen bratříčka a proto že umim plnit přání(doufám,zítra to potvrdí :lol: )tak snad v květnu opravdu donesu domu malého Tomáška..

Všem díky :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 17.11.11 11:58

Takže nakonec dobré, ne? Cčko nejspíš nemáš a zbývá rok, než se to potvrdí :wink: No nevím, jak to mám chápat, je to tak, že ses někde s Cčkem potkala, lehce tě to schvátilo, ale tělo se s tím dobře popralo? Je možný, že za rok řeknou, že jsi úplně fit?
S tou tvou hanbou. Já si nemyslím, že by ses měla stydět, když jsi to nejspíš fakt chytla při tom tvým hororovým prvním porodu. Já nevěřím, že bys ty, jako matka, si píchala drogy nebo střídala chlapy. Možná takový matky jsou, ale ty ne, na to já mám čuch. Možná jseš někdy naivní a někdy praštěná :mrgreen: ale žádná štětule ani fetna! A kdybys něco takovýho prováděla zamlada, tak by se na nemoc přišlo už při prvním těhotenství. Tys psala, že tu děsnou porodnici u vás už zavřeli, ale tohle by se vypátrat mělo. Určitě se ty dokumenty musí někde archivovat, buhví kde tenkrát vzali krevní konzervu :cert: nebo že by tě nakazil nějakej personál? Sestra nebo PA z Ukrainy, dokonce i Vietnamu nejsou žádný vyjímky :nevim: Před mateřstvím jsem chodila darovat krev a teď už si ale nepamatuju, jestli to Cčko vůbec testují :think: No a jestli někde běhá dárce s Cčkem :roll: :pocitac:
Podle mne by se trestním oznámením na neznámého pachatele vůbec nic nezkazilo :think: :nevim:

Příspěvek upraven 17.11.11 v 12:02

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 17.11.11 12:14

Pro mě osobně, není žádná nemoc hanbou..Ani Aids ani ..no prostě žádná :lol:

Jak říkám, zdraví není za odměnu a nemoc za trest.

Ohledně porodu a divných pohledů - myslím, že pokud s tebou bude tvůj milovaný partner, hned ti bude lépe a nebudeš řešit ostatní..A nakonec zbydou jen hezké vzpomínky..

Si vem jak se kolikrát kouká personál na obézní maminky, na maminky jiné rasy, na maminky co jim do toho kecají, na nevyholené maminky :mrgreen: ..
Kdo se bude chtít pošklebovat vždy si něco najde..

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 17.11.11 12:15

Trestní oznámení jsem zvažovala už se svim právníkem,ale nemá to smysl.Kdyby porodnice fungovala možná bych to zvážila aby se přistoupilo k lepší kontrole,ale akle už je to jen další zbytečně ztracenej čas..
Nechci lítat po soudech,po polici atd..Nemužu nikdy nikomu dokázat že sem byla nakažena lékařem vždy mohou říci že sem se mohla píchnout v parku o injekční stříkačku,že sem spala s buhvíkym.. atd..
Nechci to dál rozmazávat a rozpatlávat.Ano kdybych byla nakažena dříve už by se to projevilo v prvním těhotenství a tak opravdu jediná riziková nákaza mohla být u porodu ale přesto nechci nikoho tahat po soudech a vypadat jak někdo kdo chce hodit hambu na někoho jiného..
Hodlám žít a užívat si své rodiny ,prostě vše jako dřív.Nechci si už ničim kazit náladu ani ubírat o čas..
Pokud se chronicida přece jen objeví už tak mě bude čekat spoustu lékařských prohlídek a mučení :lol:

 
Petra/J.P.H.
Kelišová 5922 příspěvků 17.11.11 12:54

Kami: jsem presvedcena, ze testy jsou falesne pozitivni. Na jatrech neco mas, dietu drzet musis, ale rozhodne to neni cecko, ale mononukleoza. Dalsi denicek na podzim bude o tom : „Jsem na sebe opravdu hrda, ze jsem si nenechala skazit sve druhe tehotenstvi falesne pozitivnim testem na hepatitidu C a mam krasnou a zdravou rodinu“

Jsi opravdu silna zena a verim, ze je vsechno v poradku. Preju velice prijemne dny az do kvetna, dobre doktory a hladky porod :kytka:

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 17.11.11 13:05

Kamčo, dáma jsi byla, jsi a stále budeš :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Držím moc palce, aby porod byl bez nepříjemných osob a aby za rok ty výsledky byly dobré :hug: :hug: :kytka: :huban:

 
beruska79  17.11.11 13:28

ahoj Kamco :hug: krasne napsany denicek.Budu strucna, vse tu jiz bylo receno.Verim, ze vse bude ok, uzivej si maleho v brisku, Matyaska a nestresuj se predem.
Kdybys cokoliv potrebovala, ozvi se, drzim palce, to zvladnes, uz jsi nekolikrat predvedla ze jsi silna zenska a dama k tomu.drz se :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 17.11.11 13:28

Kamčo, sice tě znám jen takhle přes písmenka, ale hrozně ti fandím!!!! Jak se píše výše, dámou jsi byla a jsi jí pořád :palec: o tom žádná :kytka:
Teď v sobě nosíš nový život a to je přeci to nejhezčí!!! Tak si to užívej a na blbečky kašli :jazyk:

 
Lu78
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 17.11.11 13:35

Dvojitá pochvala a respekt :potlesk: :pankac:

  1. jsi silná a optimistická osoba
  2. umíš dobře psát
    :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Přeju, aby všechno dobře dopadlo (těhotenství, porod, další testy, prostě budoucnost ok, ty si to zasloužíš!)

 
Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 17.11.11 14:14

Kamčo taky Ti moc fandím a držím palečky. jsi silná,ale na debila doktora či sestru se dá opravdu narazit všude a to i na dětské ušní pohotovosti :cert: :cert:

moc Ti fandím a jak už tady bylo mnohokrát napsáno i jáse těším na další deníček o tom,že je vše OK.

papa Lůca

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 17.11.11 14:17

Nádherný deníček, u zmínky o pohybech jsem měla i slzu v oku. :oops: Taky doufám, že za rok vyjdou negativní výsledky. Máš super pozitivní postoj a gratuluji k chlapečkovi. :palec: Oni tě ti tvoji chlapi podrží i nadále.
Ale tu souvislost s porodem jsem netušila, asi jsem minule blbě četla - tak to je fakt šílený!

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 17.11.11 14:45

Dobrý den !
Předně Vám chci napsat že ste úžasná osobnost ,krásně píšete…Nevzdávejte se ,bojujte a prosím nepište že to co se Vám stalo je vaše hanba!!!!!Není ,nežijete s hanbou!!!Žijete s nemocí za kterou nemůžete a nesete ji hrdě!Moc na Vás myslím a držím palečky a napište určitě dřív jak za rok!Hodně štěstí a bojujte!!!! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 17.11.11 15:00

Kamčo, až dnes jsem narazila tvůj deníček a přečetla si i ten první. Jsi silná žena, máš můj obdiv. Teď jsem si o té nemoci něco přečetla… Není to žádná sranda, ale věřím, že s podporou rodiny a asi i báječného partnera a synka Matyáška :-D vše zvládneš. Taky jsem chtěla Matyáška a Tomáška :-D Nakonec mám Matyáška a Lukáška :-D .
Přeju hodně síly tobě i miminku štěstí
zdraví
a Lásku !

 
bell
Extra třída :D 12767 příspěvků 17.11.11 16:10

Moc hezky napsany denicek :palec: preju hodne stesti :hug:

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 17.11.11 19:30

KAMCO, take jsem denicek vyhlizela a uprimne, jsem z nej zmatena. Ne z denicku jako takoveho :) , ale spis informaci od lekaru. Nechapu, co je hranicni zloutenka, nechapu, ze se mas chovat jako zdrava, nechapu porod na infekcnim… Jak se presne jmenoval ten test? Zloutenka proste je a nebo neni, nic mezi tim a podle toho se pak jedna. Drzim palce, prijde mi Tva situace cela nejaka zamotana, jakoby lekari snad vubec nevedeli, jak cist vysledky testu a ze skrining je skrining a neni to diagnosticky test. Asi jako by mi na zaklade triple testu rikali, ze mam proste dite s nejakym syndromem. Vubec nechapu, jak Te mohli na zaklade skriningu vubec zaskatulkovat. Jinak tehotenstvi Hep C neodhali, netestuje se na ni standardne. Linda

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 17.11.11 20:28

Moc, mooc držím palečky a posílám spousty sil..
jsi skvělá jak to bereš a já Ti moc fandím :pankac: :pankac: :pankac: Určitě vše dobře dopadne :kytka: :srdce:

 
kamm3
Závislačka 3856 příspěvků 17.11.11 20:32

Kamčo, moc moc držím palce :-) Ale nepochybuju o tom že to ustojíš :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 17.11.11 20:33

Lindus už mám za sebou všechny testy a pcr je negativní a ty ostatní prostě hraniční,takže jediné co jde zrovna ted vyloučit je že nemám chronicidu(stav kdy už je nemoc ve stádiu nutné léčby) ale nedá se vyloučit že céčko v těle mám,proot že to muže znamenat že sem se s tím setkala a moje tělo se s tím vypořádalo(někdy se nemoc sama odplaví i když to je mizerné procento)a nebo že nemoc v těle zatím propuká.Bohužel další vyhodnocení se muže dělat alespon s ročním odstupem a to mi potvrdili i v Praze na lince céčkařu.Další konzultaci s odborníkem mám zítra.Přijede kamarád ze zahraničí který je nejen nakažen,ale i se o céčko velmi zajímá a pořádá ruzné semináře.

Všem díky.Myslím že být flegmatik je při takové situaci jen plus :lol::mrgreen:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 17.11.11 20:36

Ještě sem neodpověděla na porodní asistenku,dulu.Už sem o této možnosti přemýšlela díky dule zde(lakynce) a uvažuju i nad touto možností,ale pokud mě přeřadí i muj gynekolog na infekční nejspíš mě i díky mému nedobrému porodu i kvuli C bude čekat císař kdy bude nějaká soukromá asistenka asi zbytečná.To se ale vše dovim zítra :wink:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 17.11.11 20:38

Kamco, taky drzim moc palce a gratuluju k Tomaskovi :wink: , no a ziram, jaky mas uz brisko 8-o, jeste nedavno to bylo par tydnu tehotenstvi a zvracejici smajlik v podpisu :lol: a najednou takovahle tehule :kytka:

 
Kathula  17.11.11 21:33

Kami, moc drzim palce, co se hep.C tyce, tehu i porodu - podle psani jsi silna a urcite to s rodinkou vse zvladnete - gratuluju k chlapeckovi a taky jsem kukala na profilovku, jak uz ti krasne vykouklo brisko. :palec:

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 17.11.11 21:33

Kamčo jsem moc ráda,že jsi stále ta silná žena s kterou jsem si kdysi dávno začala psát.
Držím ti pěsti a kdyby jsi někdy potřebovala stačí napsat :hug:
Matyáškovy posílám :huban: ať je stále tvou oporou.
A malého Tomáška za mě pohlaď přes bříško,
ať se máte krásně :hug:

Přeju ti krásný večer a pak doboru noc
:huban: :hug: :mavam:

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 17.11.11 21:54

Kami jsem ráda, že to bereš takhle :hug: já ti furt píšu, jak jsi silná baba a věřím, že se s tím porvěš a pak to céčko kopneš tou největší silou do prdééélky :-) Moc držím palce, aby všechno dopadlo dobře :-) :hug:

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 17.11.11 21:58

Moc o HEP C toho nevím, ale jedna známá pořádá semináře právě ohledně této nemoci a vím, že jedním z největších odborníků na hepatitidu je doc. Urbánek z ÚVN - Střešovice. Třeba by stálo za to ho zkusit požádat o konzultaci. :think:

Příspěvek upraven 17.11.11 v 21:59

 
vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 17.11.11 22:36

Milá Kamčo, Tvůj příběh sleduji od už začátku, kdy jsi v diskusi nechtěla říct, co Tě trápí za nemoc, a musím říct, že Tě moc obdivuji, jak všechno zvládáš s noblesou a s klidem. Nejen, že máš dar krásně všechno bez emocí a zajímavě popsat, ale také jsi vážně báječná a JSI DÁMA přes to přesevšechno, ne že ne! :palec:
Uvidíš, všechno bude jak má být a jak už tady holky psaly, ničeho se neboj, porod dopadne dobře a výsledky za rok také. Držím pěsti, aby to tak bylo!!! A blahopřeji k rozhodnutí miminko si nechat :hug: :andel: :hug:

Příspěvek upraven 17.11.11 v 22:41

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 17.11.11 23:26

Vyhlížela jsem, slídila na profilu, zda jsem to neprošvihla a konečně jsem se dočkala! Kamčo posílám po drátě podporu, držím ti moc palce, každý den si vzpomenu a myslím na Vás. Určitě Cečko nemáš, určitě jsi zdravá, jen ti tělo udělalo obrat. Již ti to někdo psal pod první deníček, je dost velká pravděpodobnost, že ti hormony rozhodily celé tělo. Jinak to určitě nebude!!! Držím palce a už se těším až si přečtu deníček za rok. :kytka: :hug:

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 18.11.11 00:11

KAMCO, pokud je PCR negativni, tak proste s nejvetsi pravdepodobnosti nemas v tele virus, protoze PCR reaguje na virus jako takovy, ne na protilatky telem vytvarene. To znamena, ze chorobu zrejme NEMAS (ano, mohla si ji mit v minulosti, ale NEMUSELA!!!), coz spise ukazuje na falesne pozitivni skrining. Ted by mel nasledovat RIBA test a to je test, ktery spolehlive sdeli, zda si infekci skutecne prodelala nebo nikoliv (=falesne pozitivni skrining). V soucasne dobe bys tudiz mela byt brana spis jako zdrava a vubec nechapu, jakto, ze s Tebou zachazeji jako z nositelem hep C! To mi jako hlava nebere. Ver mi, mela jsem pozehnane konzultaci a tohle nemam ze sve hlavy a celkem mi desi, ze jsi nejspis uplne zdrava (coz je dobre :) ), ale je s Tebou zachazeno jako s nemocnou osobou zrejme diky spatnemu vykladu skriningu. Jako je jiste dobre opakovat PCR po pul roce, nicmene je to zbytecne, pokud by se ted udelal RIBA test a vysel negativni. Pak je uplne a jednoznacne jasne, ze jsi hep C ani nikdy nemela. A opet, RIBA nemuze byt hranicni, je jen pozitivni nebo negativni. Podle me Ti proste diagnostikuji chorobu na zakladne testu, ktery NESMI BYT BRAN JAKO DIAGNOSTICKY. Takze trvej na RIBA testu (i kdyby sis ho mela sama uhradit), to je to, co by ted nikdo nemel odmitnout a je to absolutne nutny test, ktery Te vyvede z jakychkoliv pochyb. Bez nej diagnostika, pri negativnim PCR, nemuze probehnout, je to jen dohadovani a to do mediciny fakt nepatri. Sorry, jsem trochu v razi, v CR chybi proste standardizace a pak na to doplaceji pacienti :( . Opet vkladam tabulku s interpretaci vysledku testu, mozna si ji vytiskni a vtrhni na lekare priste s ni
http://www.dhs.wisconsin.gov/…cresults.pdf
 Linda

 
Marpe
Extra třída :D 14942 příspěvků 18.11.11 07:13

Moc Ti přeju, aby všechno bylo ok. Jsi silná ženská, která to určitě s grácií zvládne :hug:

Ne nadarmo se říká, že všechno špatné nás posiluje a posunuje vpřed.

Takže žádné splíny, už jenom pohodový zbytek těhotenství a už s těším, až se tu budeme moci pokochat dalším krásným miminkem :wink: :kytka:

 
Já_a_Kačí
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 18.11.11 08:28

Krásný deníček. Smutný, ale nadějný. Držím palce tobě i Tomáškovi :-) A být dámou, to není v nemoci nebo majetku :wink:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 18.11.11 09:00

Take jsem cekala na dalsi denicek…jak jsem jiz psala, ma matka se „c“ nakazila pri porodu brachy..a nekolik let swe lecila..je to neuveritelne,ale je negativni..pro­to,pokud by se i po porodu ukazalo,ze jsi pozitivni..verim a doufam,ze se brzy vylecis…jo a damou jsi byla a zustavas dal......

 
rougeross
Kecalka 332 příspěvků 18.11.11 09:44

Kamčo, opravdu klobouk dolů za to, jak silná jsi!!! Všechny Ti držíme moc a moc palce....... snad to nebude tak černé, jak se teď zdá! :hug: :hug: :hug: držte se!!! :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 18.11.11 11:39

Ahoj Kamco, jsem z toho taky trochu zmatena. To ze nemoc neni chronicka znamena, ze bud patris k tem 20% stastnych lidi co to zmakl jejich imunitni system, nebo jsi se nakazila nedavno a nemoc jeste do chronickeho stadia nepresla. Nebo je PCR tak male, ze ho momentalne test neukaze. V UK by jsi mela mit dalsi PCR za 4-6 tydnu a pak dalsi za 6 mesicu.
Tvoje prvni dite testovali? Pokud jsi nerodila CS predtim a treba uz byla nakazena tak by mohlo dojit k prenosu. Jestli chces tak mi pisni do osobky hodnoty a ja se kuknu poradne (delam biochemii).
A rodis cs ze jo?

Příspěvek upraven 18.11.11 v 11:45

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 18.11.11 12:05

Ano mohlo se stát že sem se nakazila teprve nedávno a proto musí být lékař opatrný proto že v tomto stádiu opravdu cé nejde potvrdit.
Loki písnu určitě,jen se naobědváme.

Bohužel dnes sem nedostala žádné dobré zprávy.Miminko je tedy čilé,nohy u sebe, takže nic neukázalo.
Na pohmat zvětšená játra,špatné jaterní testy,ta moje bolavá nastydlá ledvina je játro :-? .Dieta,léky dva denně a postupně se bude dávka zvyšovat až na 6 .Mám jen recept ale myslím že to je lék -esentiale (špatně se to čte):think:
Musim docházet na pravidelné jaterní testy a nejspíš pokud se to nezlepší budu přeřazena na lochotín do poradny pro rizikové rodičky..

Všem moc děkujeme :hug: .Dneska mám toho teda dost + mě čeká ještě za hodinku další porada :huban:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama