Jak se z dámy stane lůza

Těhotenství

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se zde svěřit, ale mám pocit, že to pár lidem dlužím a chci ukázat, že hamba někdy bolí víc než useknutý prst. Začalo to vcelku nevinně klasickými těhotenskými testy. Byla jsem přesvědčená, že si těhotenství tentokrát budu užívat proto, že už je poslední.

Když se tak konečně i stalo, zavolal mi můj lékař, že testy nedopadly zrovna nejlépe a první, co mě napadlo bylo, že mám AIDS nebo toxoplazmózu! Naštěstí jsem vyhrála a stala se majitelem mononukleózy. Nezmohla jsem se ani na nic zeptat, jak sem byla v šoku, jen jsem jako v mlze řekla: „pane doktore, já sem ale zdravá!“ Doma jsem nastudovala, že je to opravdu nemoc běžná, bezpečná i pro mého človíčka v bříšku a už s úsměvem na tváři jsem si řekla, tak co, holt se uskrovním a nebudu tolik žrát a s miminkem to zvládneme.

To jsem ale bohužel netušila, co nás ještě potká v dalších dnech… Panu doktorovi se nezdály mé jaterní testy, a i když sem protestovala, že to jistě bude tou probuzenou mononukleózou tzv. reaktivací nemocí, dohodli jsme se, že pár kapek krva ještě oželím a raději půjdu na další testy, když ti lékaři tak zbytečně plaší, to už mě nezabije.

Druhý den jsem čekala, tentokrát už na infekčním, kam jsem přišla plná dobré nálady a žertovala s lékařkou a po odebraných 6 zkumavkách jsem si dělala srandičky, že jsem byla statečná a že bych si zasoužila obrázek. Druhý den jsem se načančala, vytáhla své nové kousky oblečení pro moderní těhotné, abych tam nedělala ostudu. Když nastal můj čas a pozvala si mě do ordinace moc milá paní doktorka, zkoumavě si mě prohlížela. Pak znovu nahlédla do papírů a povídá a povídá. Už jsem zase v té mlze a mám pocit, že omdlím. V ruce žmloulám známku na zaplacení a říkám si, to je nějaká blbost!

Takže jsem se stala Céčkařem. Jak jistě chápete, není to sběratel céček, ale osoba nakažená hepatitidou C. Nejhorší druh žloutenky. V hlavě se mi promítly všechny filmy o feťácích povalujících se na ulici s injekční stříkačkou, prostitutky co vesele mávají… Odpověděla jsem na otázky, zda beru drogy, zda střídám partnery, byla jsem poučena, že šířit vědomě Céčko je trestný čin. Souhlasila s prohlídkami každé tři měsíce a dietou. Nemohla jsem ani mluvit, tak moc jsem se chtěla obhájit, že nejsem narkoman, že nejsem promiskuitní, že už jsem 10 let dobrou partnerkou jednomu muži a skvělou mámou mému synovi, ale neřekla jsem nic. S úsměvem jsem se rozloučila s milým personálem infekčního oddělení a popoběhla od zamřížované budovy do auta.

Projela sem vrátnicí jakoby nic a když padla na semaforu zelená, rozplakala jsem se a hledala telefon. Našla jsem užmoulanou známku a přemýšlela, jestli mě nezavřou, když jsem nezaplatila a zda se vrátit. Maminka, můj chlap, můj lékař - ani jeden telefon nevzal. Za minutu už volal můj milovaný pan doktor, který i když neměl pracovní dobu, ochotně zavolal. Vylila jsem si hned srdíčko a podle jeho hlasu a toho, co povídal, jsem opět nabila dojmu, že je vše v prdeli… Ujistil mě, že miminko to zvládne a taky to musi zvládnout moje játra. Ihned jsem ho musela ujistit o mé počestnosti, i když to on ví, přece jen už se pár let známe, ale nedalo mu to.

Doma jsem se zhroutila v kruhu rodiném a začala hledat informace. Víte, že existuje klub Céčkařu? Že mají své diskuze stejně jako tady na našem eMiminu? Akorát se tam neřeší děti a plínky a chlapi a starosti, ale jaterní testy, transplantace, léčby, bylinky, důchod na Céčko, píchání injekcí na zlepšení a taky se tam hodně podporují. Zavítala jsem tedy do oné diskuze a našla tam spoustu odpovědí na mé otázky a taky mě trochu přešla ta hanba, která se mě držela jak klíště. Ten pocit, že se zařadím mezi narkomany.

Zjistila jsem, že jsou tam maminky od dětí, které neví, jak se nakazily, taky lidi, co se nakazili při tetování, piercingu, transfuzi atd. V úvodu této diskuze stojí - dobře si rozmyslete, koho budete informovat o svém zdravotním stavu. Je to nemoc narkomanů a lidé na vás budou pohlížet skrz prsty. A je to tady. Hnusná hanba. Moje pověst, kterou jsem si pečlivě poslední roky budovala, je v tahu. Tohle se prostě nikdo nesmí dozvědět. Co tomu řeknou mé děti, až přestane latentní fáze nemoci a dostanu se do té, kdy už mi nebude dobře, nebudu tak veselá, ruce rozpíchané. Co řeknou, až zadají do Googlu hepatitida C a první slovo co jim vyjede bude feťák, prostituce? Jak vysvětlím u zubaře, kde jsem vždy za dámu a budu tam muset nahlásit mou nemoc, že po nocích nenahážu děti do postele a nejdu si stoupnout k silnici ani si píchnout? Co si o mě budou všichni myslet? Co když už jsem své děti nakazila? Dokážu s tímhle vůbec žít?

Opět to bylo eMimino a pár nejmilejších, kterým jsem se musela svěřit a dostala notnou dávku povzbuzení. Dokonce mě i moc podporovaly v názoru, který jsem měla, že je to selhání lidského faktoru - testy byly zaměněny. Vím, že to všichni mysleli dobře, že všichni říkali, co jsem chtěla slyšet. Asi jako když přesvědčujete dítě, že injekce opravdu bolet nebude, i když víte, že to bolí. Chtěla jsem se s tím asi vypořádat a tonoucí se stébla chytá.

Dneska už samozřejmě vím, že se nikdo nespletl. Věděla jsem to myslím od začátku, jen mozek potřeboval čas se s tím srovnat. Už jsem se dostala z fáze samolítosti i z fáze, kdy se stále snažím zjistit, kde jsem nemoc chytla. Je to mé tetování, piercingy, úrazy v zahraničí, transfuze, porod? Pravdu už se nedozvím a i když mám stále pocit, že jsem se nikdy nechovala tak, abych nemoc chytla, už je tady. Nevím, jak dlouho, protože na céčko se normálně netestuje. Za poslední dva roky jsem zažila tisíckrát horší věci, takže tohle mě nemuže zlomit!

Dieta je noční můra. Těžko se zjistí, co můžete jíst. Jsou jasné potraviny, které nemají v jídelníčku co dělat, jako tuky a pití, samozřejmě žádný alkohol, ale pak jsou suroviny, které vyvolají nevolnosti tiše a nenápadně. Navíc těhotenské chutě jsou mrchy a za chleba se sádlem bych možná i ublížila. Někdy podlehnu a už vím, co znamená, že za blbost se platí. Potřebovala bych asi vypracovat přísný jídelníček. Jako celoživotní chrťák jsem si nikdy nedopřávala zdravé jídlo, spíš ty prasárny, takže se plácám a plácám od úspěchu k záchodu a k bolesti břicha. Už jsem se s tím vším smířila a jen doufám, že taky nastane ten čas, kdy si to své poslední těhotenství začnu užívat a taky doba, kdy mi ustanou myšlenky na to moje Céčko.

A co bude dál? Čekají mě tříměsíční kontroly, kdy se muže stát zázrak a třeba se žloutenka odplaví, prý se to výjimečně stává, ale nechci být zas snílek, takže se těším alespoň na kontrolu, kdy mi doktor řekne: „ty vaše jaterní testy jsou skvělé!“ Nebo se pokusim podstoupit léčbu. Existují léky na Céčko – Interferon a Ribavirin. Léky mají bohužel spoustu nežádoucích účinků srovnatelných s chemoterapií. Padání vlasů, vysoké horečky, únava, nevolnosti. Léčba trvá 12 měsíců a bohužel pro její náročnost je někdy předčasně ukončena z důvodů nežádoucích účinků, které ublíží více než samotný virus. Lékaři slibují, že ani poté není nic ztraceno. Výzkumy jdou dopředu. Poslední fáze záchrany je tzv. výměna jater, transplantace.

Možná zlomím ty předsudky na Céčko jako nemoc jen feťáků. Třeba už se nebudu muset stydět a třeba se najde někdo, kdo mě odsoudí. Je to můj první deníček a nikdy jsem nevlastnila ten um umět psát, tak na závěr jen mohu poděkovat všem, kteří dočetli do konce, i když třeba někdy bude lepší pokračování. Také děkuji všem, kteří to se mnou virtuálně absolvovali. Takže naše přání je udržet ty jaterky, donosit dítě, které už teď velmi milujeme a pak se prostě uvidí.

A nebyla bych to já, abych přece jen do poslední chvíle nedoufala, že se mohla vyskytnout tzv. falešná pozitivita. To není nic, co by bylo vzácné a opravdu se to stává! Tak proč bych zrovna já nemohla být ten případ? Stále jsem na hranici. A mohu se ještě přesunout na tu správnou stranu zdravého člověka. Pro jistotu podstupuji ještě jednou testy jako samoplátce. Také jsem se dozvěděla, že tyto testy muže ovlivnit i Duphaston. V pátek snad budou výsledky a také se mám dostavit pro výsledky toxoplazmózy, tak snad alespoň ta už bude v pořádku. Držte nám prosím palce a pokud je tady někdo také Céčkařka, ozvěte se mi…

Máme další výsledky. Můj muž je naprosto zdráv, tak mi to dodalo naději a podpořilo to mé dedukce, že se opravdu jedná o špatné vyhodnocení. Moje výsledky budou za pár dní, ale už ted cítím, že to bude dobré :-)

Hodnotilo 41 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Eemii
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 23.10.11 05:56

Drzim ti palce,hodne stesti :kytka:

 
Jana206
Generální žvanilka 24488 příspěvků 23.10.11 06:18

Hodně štěstí.
Věřím, že to dobře dopadne :kytka:

 
Minki
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 23.10.11 07:57

Držím palce ať vám to dobře dopadne. :palec: :palec:
Jinak velice děkuji za článek. Četla jsem ho jedním dechem a díky němu jsem zase o něco chytřejší. Smekám, že jsi našla odvahu a takový článek napsala a díky němu jsi zase spoustu lidí informovala a o tom, by tady ten portál měl být.
Moc děkuji, moc heké a držím pěsti :palec:

 
mmonica  23.10.11 08:38

Taky Ti moc preju,aby vse dopre dopadlo :kytka:

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 23.10.11 08:43

Sice nemám Cčko, ale mám něco jiného a léčím se, snad úspěšně, už rok. Není to na vyléčení, ale na udržení dobrého stavu (když to dobře půjde). Nikomu v okolí jsem to neřekla (kromě rodiny), protože ač je to nemoc nepřenosná a nenakažlivá, lidi jsou schopní udělat z komára velblouda.
Píšu to proto, abys věděla, že v tom nejsi sama :hug: .

 
marra  23.10.11 08:44

Ježiši Kami :hug: Shrnula bych to jednu vetu,TO JE V ŘITCE :zed: :zed: Je mi to lito sakra,pevne dufam ,ze se fakt jednu o nejakou blbou srandu lekaru,nebo o zamene :zed: Držím neuveritelne virtualni palce,at se jedna jen o nejapny zertik naseho zdravotnictvi :huban: :huban: :huban: Si silna kočena,a verim že vse spatne je pro neco dobre,zvladnes i nezvladnutelne :kytka: :kytka:

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 23.10.11 08:48

Kamčo,zrovna včera jsem na tebe myslela.Chystala jsem se ti napsat.
Moc ti držím palce a věřím,že všechno bude v pořadku :srdce:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 23.10.11 08:57

Kami, budu ti držet pěsti. :srdce:

 
katy-katy
Závislačka 2999 příspěvků 23.10.11 09:13

Držím pěsti, at vše dobře dopadne, jsi statečná!! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 23.10.11 09:15

Jsi silná žena, věřím, že všechno dobře dopadne :hug: :hug: :hug:

 
cher  23.10.11 09:16

Kamčo, to je mi líto, držím moooc palce,ať se to v dobré obrátí :srdce: :srdce: :srdce:

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 23.10.11 09:17

No toto 8-o Držííííím! :hug:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 23.10.11 09:36

Kamco, kdyz jsem otvirala denicek, ani by me nenapadlo, co se tam doctu. Musi to byt sileny sok!!! Nedovedu si predstavit, jak bych to rikala rodine a ten strach o partnera a deti. Doufam, ze to dopadne dobre a opravdu to bylo jen falesny!!!! Drz se a uzivej si tehulkovani, v ramci moznosti, co to jde :-) :kytka:

 
madlicka
Kelišová 6474 příspěvků 23.10.11 09:45

tak ať Ti to dopadne! Chtěli jsme adoptovat dítě s Cčkem, hodně jsme promýšleli a zjišťovali informace, takže chápu, čím asi procházíš. Doktoři, škola, školka, kdo to má vědět a kdo ne? Emocionálně mi hodně pomohla tahle knížka, je to sice o HIVu, ale otázky s tím spojené jsou hodně podobné.

Držím Ti moc palce, ať jsi v pořádku, nebo při nejhorším alespoň ať je OK miminko. :hug:

 
nba
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 23.10.11 10:01

Držím palce, ať testy dopadnou dobře! Drž se :kytka:

 
makina
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 23.10.11 10:19

Mně to asi došlo.
Kami, strašně moc ti držím palce :hug: :hug: :hug: . Aby všechno dopadlo dobře a úplně geniální by byla falešná pozitivita, to bych si dala na tebe panáka od radosti.
Drž se, holka. :hug:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 23.10.11 10:25

Kamčo, držím moc pěsti, aby bylo všechno v pořádku a ta hnusná nemoc tě nepostihla. Rozhodně tě nemá právno nikdo odsoudit, neudělala jsi nic špatného, měla jsi jenom neuvěřitelnou smůlu. Moje mamka se taky hrozně bála, že se nakazila, je zdravotní sestra a píchla se o jehlu při odběru krve člověka, který céčko měl. Ale naštěstí po řadě testování se ukázalo, že se nenakazila, ale nervy to byly hrozný. Moc, moc držím pěsti, abys byla ty i miminko v pořádku!

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 23.10.11 10:38
:srdce: :hug:
 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 23.10.11 10:51

Tvůj deníček jsem netrpělivě vyhlížela a doufala jsem (vlastně spíš věřila), že se diagnóza nepotvrdí..a vzhledem k tomu, že je Tvůj muž v pořádku, tak někde v koutku duše tu naději pořád mám.
Ale i tak nemám po přečtení (mimochodem moc hezky napsaného) deníčku pocit smutku, jsi úžasný bojovník a je jasné, že ať se děje co se děje, ty se nedáš.. :wink:
Myslím na Tebe moc, i na miminko a na celou rodinu..držte se a dej o sobě vědět, palce držím a držet nepřestanu.. :hug:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 23.10.11 10:53

Kamčo, moc ti držíme s Davídkem palečky, ať je to dobré. Jak jsem psala v SZ, určitě to bude dobré!!! Myslím na tebe, a věřím, že to žádné následky mít nebude, že ty i to malé budete v pořádku :hug: :hug: :hug:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.10.11 10:57

Kamčo,

jsi hrozně silná ženská!!!! Asi nikdy se nedozvíš, odkud se ta „mrcha“ vzala, důležité je koukat dopředu, věřit že to bude dobré :palec:
Moc a moc ti držím palečky, aby ty nové testy byly co nejlepší a užívala sis těhotenství i s tou „hnusnou“ dietou!! :hug:

Posílám moc sil :hug: :hug: :hug:

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 23.10.11 11:02

Kami držím ti všechny palce co mám, aby ti to všechno dopadlo dobře. Jsi silná baba a ty to všechno zvládneš :hug: :hug:

 
Anonymní  23.10.11 11:16

Kamčo, sice tohle přesně nebude tvůj případ, ale byla jsem svědkem, a taky vlastně původcem :( nabourání osudů mnoha lidí podobnou zprávou.

Pracovala jsem v laborce, kde se v tu dobu začala právě hep C nově testovat (hodně let tomu).
V praxi to znamenalo, že z Francie přišla testovací sada, kterou měla vedoucí lékařka přeložit pro nás laborantky a také podle návodu nakalibrovat snímací mašinku.
A začalo se testovat, krví bylo hodně, a kupodivu vycházelo tak 80% pozitivních. Lékařka podepisovala, razítkovala a odesílala výsledky, které já jsem odečítala z „mašinky“. Bylo mi to divné, ale bylo mi řečeno, že se nashromáždili ti nemocní, u kterých se Céčko čekalo, a ti jsou posíláni přednostně (byli jsme první v republice, kteří to testovali). Po asi 3 týdnech mi to bylo ještě divnější a tak jsem z nového kitu sebrala návod a začala ho studovat sama.
A ano, měla jsem pravdu, vedoucí lékařka do mašinky špatně zadala hodnoty pro pozitivitu, respektive je obrátla, takže ti, cop vycházeli jako pozitivní, bylyi negativní a těm, co jsme „udělili“ bene, se měli už začít léčit. Aféra se poměrně rychle ututlala, ale moje myšlenky dlouho patřily těm, kteří se dozvěděli zprávu o tak vážné dg., a co museli přožívat.

Lidský faktor může selhat kdykoliv, i když je % malé, pořád existuje. Moc ti přeju, aby ses dostala mezi to malé procento, ale i kdyby ne, tak přeju co nelepší odezvu těla na léčbu a rychlý útlum nemoci.

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18094 příspěvků 2 inzeráty 23.10.11 11:34

Kamčo, tady už jsou všechny slova lichá, moc na Tebe- Vás, myslím a pořád se modlím.
:huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 23.10.11 v 11:35

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.10.11 11:58

uuf, moc ti přeju, abys měla štěstí a byla zdravá ty i tvoje miminko :hug:

 
kathystar
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 1 inzerát 23.10.11 12:04

Život opravdu není fér.Kamčo je mi to moc líto :hug: .Budu ti držet palečky :palec:

 
Clementine
Nadpozemská drbna 27292 příspěvků 23.10.11 12:15

Kami - držím všechny palce v dosahu! Drž se!! :hug:

 
nonina
Závislačka 3845 příspěvků 23.10.11 12:22

Kamčo, moc moc držím palečky. :hug: Já jsem taky vytušila u jedné diskuze, že jde o Tebe a už jsem trochu vyhlížela potvrzení - je mi to líto. :-( Vše co by šlo napsat slovy, je takové prázdné, tak jen posílám hodně síly do boje. Myslím na Tebe, Tvé nenarozené miminko i celou rodinu. :hug: :hug:

 
Dančí
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 23.10.11 12:27

držím pěsti ať to dobře dopadne a ty a miminko jste v pořádku :hug:

 
hašlerka
Závislačka 3119 příspěvků 23.10.11 12:28

Taky držím palce a věřím, že se Céčko nepotvrdí :srdce:

 
kikina2004
Kelišová 6552 příspěvků 23.10.11 12:39

Kamco ,drz se… Dovedu si Tvoje pocity predstavit, ten pocit nejake spiny a luzy- kdyz mi bylo 19, onemocnela jsem otevrenou plicni TBC. Taky jsem normalni, sporadana zenska(tehdy holka) a vim, jak na Tebe koukaji. U mne je „vyhoda“. ze jsem zdravotnik, takze zpusob prenosu je temer jasny, ale i tak v lidech panuje presne to same-Tuberkuloza je nemoc nejakych zanedbancu, ukrajincu a jinych pristehovalcu a kdo jiny, nez nekdo jim podobny by ji mohl mit. Apropo, kdyz se ted docitam, ze rusi ockovani TBC novorozencu a deti, je mi opravdu na bliti. To,co melo vyznam ,proste konci a to v dobe,kdy je migrace natolik velka, ze riziko se zvysuje den ode dne a ja jsem zarnym prikladem, jak lehce se jde nakazit.

Vim, ze Ty se ted bojis o sebe, o miminko, neprimo i o Matyaska a manzela, ale drzte se vsichni a preji ty nejlepsi zpravy.

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 23.10.11 12:45

Kamčo držím pěsti, přeju hodně štestí…ať je to jen špatný sen :hug:

 
Luccka81
Kecalka 412 příspěvků 23.10.11 12:49

Ahoj Kamčo
Sama jsem se tuto diagnozu dozvěděla zhruba před deseti lety, taky to byl pěkný šok a já se z toho nervově zhroutila až jsem se dostala do péče psychiatra. Naštěstí jen krátkodobě.
Bohužel se i přes mé doufání, tenkrát pozitivita potvrdila a byla mi nabídnuta léčba interferonem, ale ještě v době kdy byl veden pouze jako studie a ne jako „opravdový“ lék. Přišla mi domů spousta papírů, vlastně to byl informovaný souhlas pacienta, nějaké povídání, doplněné všemi možnými vedlejšími účinkami léčby, které byli od depresí, přes plicní embolii až po celkový kolaps, koma..a já si řekla NE!! Tohle prostě nepodstoupím. Pak se mi narodila dcera, naštěstí jen s přenesenýma protilátkama, které po roce sami zmizí. Ted už jak jsem psala s touto nemocí žiju něco kolem deseti let, nesmim pít, nijak se neomezuju v jídle, snad jen vynechávám ty přliš smažené a slané.
Teď čekám druhého prcka, jaterky mám v normálních hodnotách a v podstatě, když pominu větší únavu a unavitelnost, žiju jako normální běžný člověk.
Tím tě ale rozhodně nenabádám aby si se vykašlla na léčbu, to ne, přece jen ta šance na plné uzdravení tam je a já kdybych nebyla takový srab, bych jí rozhodně měla podstoupit také… Ať už si to získala kdekoli a máš spoustu otázek, rozhodně ta léčba stojí za to. Znám pár lidí z hepc.cz kteří jí absolvovali a jsou teď naprosto zdravý jako dřív.
Držím palce pro případ, že se nespletli a ta diagnoza bude pravdivá. Přeju spoustu sil a oporu nejbližších.

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 23.10.11 13:11

Strašně moc držím palce ať to dobře dopadne!!!

 
larsa
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 23.10.11 13:19

Moc ti držím palce, tobě i tvému miminku, i rodině. A doufám s tebou v lepší zítřky :hug:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 23.10.11 13:27

kamčo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: a jak už jsem Ti psala,pevně doufám, že se diagnoza vyvrátí :hug:

 
LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 23.10.11 13:29

Ahoj Kamco.. je mi lito, co te potkalo a urcite si nikdo tady nemysli, ze jsi nejaka luza. :kytka: Drzte se.

 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 23.10.11 13:32

Kami držím palce, ale taky si nějak myslím, že to spíš může být ta falešná pozitivita. Už jenom proto, že tvůj manžel je zdravý a hepatitida C má nakažlivost mnohonásobně vyšší než HIV. Aspoň tak jsme se to učili.

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 23.10.11 13:34

Kamčo moc držím palce tobě tvému miminku ,manželovi chlapečkovi a celé rodině at se vše v dobré obrátí. :hug: :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 23.10.11 13:42

Všem moc díky.Bála sem se reakcí a jsem velmi příjemně překvapena.Asi muj strach zde prozradit co se děje byl zbytečný.Jsem ráda že se tu našlo i pár s nějakou nemocí co ví jak se cítim a jak sem se cítila .

Pokud by se hepatitida C potvrdila hned po porodu začnu z léčbou.Nejdříve s přírodní abych po porodu ihned nebyla ko a pak zkusim tu klasickou nepěknou,ale už nemám strach že bych to nezvládla.Ono když nic jiného nezbývá tak člověk prostě musí :lol: .

Určitě nejsem hrdinka,jsem srab ale mám velkou podporu,nejsem na to sama a to je polovina uspěchu.Nehodlám umřít ani se zhroutit ani celou dobu čekání,popřípadě léčby proplakat a nevyhnat tu čuzu céčko i z hlavy.Nemá smysl se trápit a hroutit se tím člověk ničemu nepomuže.
Hlavně aby mé děti byli zdravé a donosila sem miminko.Další testy a jaterní poradna a genetická konzultace je před náma a já se těšim na dobré zprávy a přitom cítím i ten vnitřní klid pokud to dobré nebude.

Všem moc díky a hlavně bych chtěla poděkovat jedné skvělé osobě od které tedy nemám souhlas dát jí takle všanc davu :lol: .Díky paní Kristýně mám totiž i spoustu skvělích kontaktu na skvělé lékaře :palec: a samozřejmě muj dík patří více holkám zde i celé rodině

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 23.10.11 13:49

Za mě jsi právě tímhle článkem ukázala, že jsi skutečná dáma. Přeju hodně štěstí.

 
evinax
Závislačka 4741 příspěvků 23.10.11 13:49

Kamčo, :hug: , musíš bojovat, hlavně kvůli tvému malému a tomu maličkému v bříšku. Manžel už je ca. 12 let pozitivní, chodil na dialýzu, kde se zřejmě nakazil, ale to nikdo nepotvrdí. Léčil se 2× po 12ti měsících (injekce Ribavirin a to druhé), bohužel to nezabralo. Ale výsledky se stabilizovaly, podstoupil transplantaci ledviny, na kterou čekal a nemohli ho kvůli rozjeté žloutence operovat. Ta léčba byla náročná, všechny vedlejší příznaky, :zed: , ale aspoň to zkusil. Teď je relativně v pohodě, na kontroly chodí, hlídají ho víc i kvůli té ledvině.I když u ženské a navíc mámy 2 dětí se to bude určitě hůř snášet. Moc vám držím palce, nevzdávej to, kdo o tom aspoň trochu ví a nebo bude chtít vědět, tě určitě neodsoudí. A medicína jde dopředu mílovými kroky, takže hlavu vzhůru, pokud to aspoň trochu jde! Opatrujte se, nejsi na to sama, máš rodinu a přátele a spřizněné duše taky tady :hug:

Příspěvek upraven 23.10.11 v 13:52

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 23.10.11 14:15

Evinax strašně mě to mrzí :cry: .Moc držim manželovi palce.Určitě už tato léčba musela zabrat.Osobně znám jen jednoho muže na kterého žádná léčba nezabrala až když se svěřil do rukou léčitelů tak zaznamenal pozitivní výsledky.Strašně přeju at vám ta mrcha dá už pokoj :cert:

Dashiky každý má samozřejmě právo se rozhodnout zda léčbu ano nebo né,ale ted už jsou lepší léky,léčbu mužeš kdykoliv odmítnout a nebo pozastavit.Zkus přečíst nejnovější studie a určitě nejsi srab.Každý dělá to co si myslí že je pro něj nejmenší zlo.
Podle odborníku existují céčkaři kteří za celej život nezaznamenaj problém i bez léčby i když těch je minimum tak pokud léčbu nepodstoupíš držim ti s celého srdce palce at patříš do této skupinky :hug:

Maxiku to mi až nahrnulo slzy do očí.Děkuji

 
Hromnice
Závislačka 3361 příspěvků 23.10.11 14:33

Kamčo moc Ti držím palečky Tobě a i celé Tvé rodince :hug: :hug: :hug:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 23.10.11 14:51
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
Kočislava
Nadpozemská drbna 28272 příspěvků 23.10.11 14:53

Kami, co říct… :hug: :hug: Moc držím palce, ať to všechno dobře zvládneš :hug: A snad ještě k tomu, co si myslí ostatní… Ti nejbližší jistě moc dobře ví, jaká jsi :srdce: . A za nás virtuální, si troufnu napsat, že kdybys byla fetka, tak určitě nesedíš u emimi a na netu nehledáš odborné rady, bylo by ti to nejspíš úplně fuk. Máš jen strašnou smůlu :hug: Ale jsi silná a porveš se s tím s přehledem :palec:

 
beruska79  23.10.11 14:54

ahoj Kamco :-( ach jo..co dodat? vse uz tu bylo receno, je mi to lito,mam kamaradku, ceckarku, kdybys chtela, pisnu ti SZ.myslim, ze te neodsoudi nikdo, proc taky? nemusis byt prostituka a narkomanka,abys chytila nejakou osklivou nemoc.
kdo vi, kolik mezi nami beha pozitivnich lidi na uradech, u doktora a taky to neresime. budete urco v poradku, mas pevnou vuli a to je moc dulezite, nevzdavas to.drz se :hug:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 23.10.11 14:59

Ahoj Kamčo je mi to líto. Přeji ti, aby to bylo falešně pozitivní. Ale kdyby přeci jen ne, tak to zvládneš. Na okolí se nedívej, ať si říká kdo chce, co chce. Ty a tvoji nejbližší vědí a ostatní ať si trhnou nohou. Sdietou se naučíš žít a ty i miminko budete v pořádku. Hlavu vzhůru a bojuj. Máš proč!!!
:hug: :hug: :hug: :hug:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 23.10.11 15:31

tak tymto som si v tehotenstve presla aj ja. Prve vysledky krvi a bum, pozitivna na hepat C. Vôbec som vtedy netušila, ako sa táto choroba prenáša, tak som bola uplne pokojna. Prečítala som si na nete možnosti nákazy a hned ma napadlo, že to bude mojim piercingom, ale aj tak mi to bolo divne.
Tiež som chodila kade tade po kontrolach, drzala dietu, do toho mi zistili aj tehu cukrovku, tak miesto, aby som priberala, este som aj schudla :-?
Manzelovi vysli vysledky negativne, sestra so svagrom si tiez chceli dat robit testy a po mne ani pohar nechceli chytit do ruky :oops:
Par tyzdnov pred porodom mi zas robili testy a hned mi moj lekar vola, ze vysli negatívne, tak som skoro odpadla. Synček sa narodil 1. 2. a tiezmu hned robili testy a vysli negativne, sice mal novorodenecku zltacku, ale to je ine :-) aj ked ho rodina videla, tak hned panikarili, ze sa odo mna nakazil.
Mne robili tiez testy, znovu negativne. Rovnako aj po sestonedeli boli znovu negativne ako aj cukrovka. Potom ma vyradili z evidencie a chvalabohu, som uplne zdrava a aj syncek.
Doteraz mi nikto nevysvetlil, preco boli testy tolkokrat pozitivne a zrazu negativne, vsade som dostala odpoved, ze to asi tie splasené hormony, ktovie
tak drzim palceky, ze nech uz to s tebou dopadne akokolvek, no dufam, ze dobre, prajem mnoho mnoho sily a krasne zdrave dietatko :mavam:

Příspěvek upraven 23.10.11 v 15:32

 
Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 23.10.11 15:36

Kami, držím pěsti.
Já sama jsem na konci svého těhotenství chytila příušnice - Taky absolutně netuším kde a jak. Poslední měsíc jsem byla většinou doma, žádné mhd, maximálně poradna v porodnici. Rodila jsem na infekčním, chodili se na mě dívat medici, aby viděli, jak tahle skoro vymícená nemoc vypadá. Připadala jsem si strašně, mimčo mi po porodu hned odnesli. Potom celý týden bez miminka, vylévání odsátého mléka do záchoda, sama na infekčním pokoji… Nedá se to srovnat s tebou a ani to srovnávat nechci. Ale chápu, jak je strašné nevědět, kde jsi k tomu přišla. Holka, drž se. :srdce:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama