Jak se z toho nezbláznit aneb kdy už bude miminko? I

Můj příběh od počátků snažení až do...?

Jak se z toho nezbláznit aneb kdy už bude miminko? I

Prvně něco málo o mně. Jsem obyčejná holka, je mi 24 a jsem 3 roky vdaná. Od svatby se s manželem snažíme o miminko. Jak jste jistě uhodli, zatím marně. Pokud bych měla vzít náš příběh snažení od začátku, tak by to bylo asi nějak takhle.

S manželem jsem se brali ani ne po dvouleté známosti, já ještě studovala VŠ. Vdávat jsem se vždycky chtěla a manžel je o pár let starší než já, tak už měl na ženění věk. Hlavně mluvil o miminku a já odmítala být „svobodná matka“. Takže byla svatba. Krásná, dodnes na ní občas vzpomínám. A pak nastala otázka, kdy vysadit antikoncepci? No, vzatí jsme byli, tak na co čekat. Takže v září roku 2014 jsem prášky vysadila. Nevím proč, ale měla jsem tušení, že to nepůjde hned, že to nebude úplná hračka.

Abych to vzala trochu rychleji, marně jsem čekala na menstruaci, která nepřicházela, takže šup k lékařce. Ta se divila, že jsem prášky vysadila. Obeznámila jsem jí o našem plánu pořídit si miminko. Dodnes si pamatuji věty, ve kterých mě pochválila za to, že jsem takhle mladá a plánuji mateřství. Že v dnešní době je trend opačný a často s tímto plánem přicházejí o více než 10 let starší ženy.

Nastal kolotoč vyvolávacích injekcí a hormonů, abych vůbec nějakou menstruaci měla a my se mohli snažit. Každé 3 měsíce jsem brala hormony, ale stále se nedařilo, žádný progres. Manžel se vyptával, proč, co, jak. Já podle lékařky byla zdravá a náš problém neodhalila.

Navrhla jsem, že by si manžel mohl dojít na spermiogram. Čekala jsem odmítání, ale překvapil, objednal se a bylo. S výsledky jsem šla na další kontrolu, ale nekonala se žádná změna. I manžel byl takřka v pořádku, byla tam jen jedna mírná odchylka. Takže co dál?

Uběhly skoro 2 roky a konečně jsme od lékařky dostali žádanku do CAR. Musela jsem si o tom zjistit spoustu věcí, v tomto ohledu jsem byla informacemi „nepolíbená“. :-) A tak jsem nás na srpen 2016 objednala na vstupní konzultaci do Centra asistované reprodukce.

Nejhorší pro mě za celou dobu byly všetečné otázky od rodiny a kamarádů, když už bude to miminko. Však svoji jsme, tak na co čekáme. Můžu vám říct, že tolik výmluv jsem snad nikdy nevymýšlela. Až dodělám školu. Až si najdu práci. Teď jsem v práci chvilku, až po zkušební lhůtě. Teď to není v práci ideální, teď to nejde… Určitě jste to některá taky zažila. Období nic moc a do toho každý měsíc zklamání, že těhotná nejsem.

A tak jsem se svým způsobem těšila do CAR, že tam nám pomůžou.
Ale o tom až příště…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
119
10.11.17 17:02

Pokud doktorka nenašla problém, doporučuji zkusit doktora přes celostní medicínu. Po dvou letech po vysazení HA byla bez ms. Po měsíci braní směsi bylin a silné detox dietě se ms rozjela a do teď pravidelná. Víc neporadim nejedná se o mě. ;) Držim palce. :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
649
10.11.17 17:23

Drzim palec :kytka:. A tesim se na pokracovani :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
452
10.11.17 17:26

Já jsem nikdy nepochopila proč se musí vymýšlet výmluvy. Proč nelze na ty všetečné dotazy prostě říct, že miminko chceme, ale zatím k nám nepřišlo. Co je na tom tak divného, tak špatného, tak nepochopitelného? :nevim: Minimálně by byl klid od dalších otázek…

 • Zmínit
 • Nahlásit
3978
10.11.17 18:30

Přeji, ať se vám brzy zadari, ale na jednu stranu, jste tak mladí a brzy po svatbě. Netrap se denne a užívejte si, co to jde. Cestování, výlety, zábavu, restaurace. Miminko určitě přijde a nechtělo by, abyste se trápili.

 • Zmínit
 • Nahlásit
19195
10.11.17 18:51

@aquawoman Taky to nechápu. My se taky o mimčo dlouho snažili, narodilo se nám až téměř pět let po svatbě, ale já jsem žádné výmluvy nehledala. Nemám problém o tom narovinu mluvit. Přece není nutné to rozebírat do detailu.

Jsem zvědavá na pokračovaní, ale mohl být už tento deník o něco delší, tohle je jen takový úvod trochu o ničem :nevim:

Příspěvek upraven 10.11.17 v 18:51

 • Zmínit
 • Nahlásit
2844
10.11.17 21:07

@aquawoman
Já to chápu naprosto. Protože pak zase nachce nikdo odpovídat na otázky typu „Tak co? Už? Jakto že ještě ne?“ A tak dál…Nebo muset vystát ty soucitné pohledy, že se nedaří…lepší je to zarazithned, že se nic nekoná, zakladatelku úplně chápu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3555
10.11.17 21:33

@aquawoman Já chápu, proč to mnozí nechtějí říkat. Lidi jsou strašný drbny a ne každá chce, aby všichni sousedi doma probírali, proč jim to nejde, jestli ten Franta nemá náhodou špatný sperma, jestli ona nebyla náhodou dříve na potratu apod. Navíc otázek se nezbavíš, jen se v tom někteří ještě začnou rýpat, ptají se, jestli „už“ a dávají zaručené, ale nevyžádané rady, co dělat. Nám se syn naštěstí povedl rychle, ale kamarádka si tím prošla a bohužel to okolí řekla na rovinu, takže jsem s ní sama zažila, jak na ní sousedka hulákala přes plot, jestli už a ať si po sexu dává nohy nahoru. :roll: :zed:
Takže za mě - určitě neříkat, odpovídat neurčitě a vymlouvat se.

Příspěvek upraven 10.11.17 v 21:33

 • Zmínit
 • Nahlásit
5291
10.11.17 21:36

@Pety2 Mně z osobní zkušenosti připadá, že je to naopak. Když lidé vědí, o co jde, příště dotazy neobtěžují.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2844
10.11.17 21:54

@rozand
jenže on stačí jeden pablb, co neví kdy držet tlamu :roll:
A nebo jak psala slešně dva komentáře nademnou - taky bych nechctěla, aby se o mně rodina bavila za mými zády o tom, proč nám to nejde. Já to teda neznám, mimčo se nám povedlo prakticky hned. Ale i před rodinou jsem tajila, že jsme se začli snařit o mimčo a že čekáme jsem pro jistotu vybalila, až na konci 3. měsíce…Kdyby to náhodou nevyšlo…prostě tohle jsem brala jako opravdu soukromou záležitost a lidem kolem je do toho prd…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2406
10.11.17 23:22

Vse je běh na dlouho trat. Vim o cem mluvím. Mám za sebou 10Ivf a vzdy podle lékařů by neměl být pres Ivf problém. Zlomila mě operace, při které mi odstranili ložiska endometriozy. Po 5letech a 3 měsících jsme navštívili kineziolozku, která mi našla problém. Odblokovala me a po dalších 3 měsících jsem zjistila, ze jsem tehotna :-) Tak nehazej flintu do žita a zkus to pres čínskou medicinu. Vzdy jsem verila jen doktorum, ale od jisté doby se raději přikláním k přírodním věcem… :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.11.17 07:35

Nevím, asi bych okolí taky nelhala. Co mi ale přijde divné ještě víc je, ze bez hormonu nebyl cyklus a doktorka řekla, ze jsi zdravá. Zdravá žena má pravidelný cyklus bez bráni hormonu. Přeji hodně štěstí a brzy plnou šťastnou náruč.

 • Nahlásit
 • Upravit
1416
12.11.17 19:26

A proč výmluvy? Možná, že kdyby se to otevřeně říkalo, no víte, my bychom chtěli, ale zatím se nedaří… Možná poté by si to i víc ženských uvědomilo, že otěhotnění není jen otázka jednoho sexu a nemusí to být jen tak.. Pak se spousta lidí diví…

 • Zmínit
 • Nahlásit
5291
13.11.17 11:00

@Eule Přesně tak. A taky by třeba nebylo tak běžné se na to ptát. Sama jsem se rozhodla například o tom, že jsem potratila, normálně mluvit, když se na děti někdo zeptá. Protože si nemyslím, že lži něčemu pomohou. Já sama se o potratech v rodině dozvěděla až po tom vlastním, právě proto, že o tom dotyční nechtěli mluvit.

 • Zmínit
 • Nahlásit